Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    08-11-17
    Posts
    4

    Default Διατροφολογος για απωλεια λιπους στη Θεσσαλονικη;

    Καλησπερα!Μπορειτε να μου προτεινετε καποιος εμπιστο διατροφολογο στη Θεσσαλονικη;

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Για ποιο λόγο να πληρώσεις διατροφολόγο όταν εδώ στο φόρουμ εχεις τοση γνώση και εργαλεία και βοήθεια ωστε να κανεις μονη σου ενα διαιτολογιο συμφωνα με το στόχο σου;!

  3. #3
    New Bodybuilder
    Join Date
    08-11-17
    Posts
    4

    Default

    Εχετε δικιο,απλα Φοβαμαι οτι εχω μπλοκαρει τον μεταβολισμο μου κ εχω ακουσει πολλες διαφορετικες αποψεις που με μπερδευουν..Επι αρκετα χρονια παιρνω 1200-1300 θερμιδες τη μερα(εχω υψος 1,63 και βαρος 55 κιλα) κ καποιες μερες παθαινα βουλιμικες κρισεις στις οποιες συνηθως εφτανα τις 1900 με 2000..Τους τελευταιους μηνες που κανω σοβαρα ενα προγραμμα που εχω βγαλει μονη μου δε νιωθω οτι εχω τα αποτελεσματα που θα επρεπε κ εχω απελπιστει..Τρωω καθε μερα ενα κουλουρι το πρωι,(ενδιαμεσο λογω δουλειας δεν προλαβαινω)μεσημερι 160 γραμμαρια κοτοπουλο ωμο με 60γραμμαρια ρυζι αβραστο +σαλατα απογευμα μπανανα και 10 αμυγδαλα ή γιαουρτι με 1 κουταλια της σουπας μελι ή μπαρα πρωτείνης που εχει 200 θερμιδες κ βραδυ 160 γρ κοτοπουλο ή ενα μπιφτεκι κοτοπουλο με σαλατα..Λαδι δε βαζω σχεδον καθολου ουτε στο κρεας ουτε στο ρυζι..Απο γυμναςτικη κανω 3 φορες την εβδομαδα βαρη κ περιπου 2 ωρες διαδρομο που το μοιραζω στις 4 μερες που πηγαινω γυμναστηριο.Περιμενα με την παραπανω διατροφη να δω καποια διαφορα στο σωμα μου αλλα δε βλεπω..Σημερα βεβαια εκανα μια λιπομετρηση με μηχανημα Tanina και με εδειξε 25% δηλαδη 5% κατω απο τον Νοεμβριο(που ειχα κανει βεβαια με μηχανημα αλλο-που λεγεται Inbody και με ειχε βγαλει 30%)αλλα πιστευω πως αποκλειεται να εχω χασει τοσο λιπος γιατι πραγματικα δεν εχω καμια διαφορα..Εχω αρχισει να κουραζομαι πολυ ψυχολογικα και σωματικα :/

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Αν θες βαζε παραγραφους γιατι ειναι δυσκολο να διαβασουμε το κειμενο σου.

    Ο μεταβολισμος δεν μπλοκαρει. Εμεις μπλοκαρουμε ενω τα πραγματα ειναι πολυ απλα.
    Ειχες ανοιξει και τοπικ εδω http://www.bodybuilders.gr/forum/sho...92#post1341092
    στο οποιο σου απαντουσα, σου ελεγα τι να κανεις, αλλα δεν απαντησες. Διαβασε τι σου ελεγα, προσπαθησε να κανεις τα βηματα αυτα , μη σε πιανει ανυπομονησια, χαλαρωσε και προσπαθησε να διαβασεις να φτιαξεις ενα πλανο και να σε βοηθησουμε. Δεν ειναι πυρηνικη φυσικη, το λεω γιατι μπορει να σκεφτεσαι πως ειναι κατι πολυ δυσκολο. Θελει χρονο και να ασχοληθεις, αυτο ειναι ολο.

    Επειδη ακριβως εχεις αρχισει να κουραζεσαι, κανε μια σωστη προσπαθεια και θα δεις πως στην πορεια ολα θα γινονται ευκολοτερα.

  5. #5
    New Bodybuilder
    Join Date
    08-11-17
    Posts
    4

    Default

    Με βαση αυτα που μου ειχατε γραψει τοτε και αφου αφιερωσα πολυ χρονο διαβαζοντας εβγαλα αυτο το προγραμμα το οποιο ανταποκρινεται στα macros μου και θεωρω πως ειναι πολυ καλο με βαση οσα διαβασα..
    Γι αυτο και ρωτησα αν μπορειτε να μου προτεινετε καποιον ειδικο διατροφολογο γιατι μου κανει εντυπωση που ο οργανισμος μου δεν ανταποκρινεται οπως πρεπει..

  6. #6
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Όπως σου ειχα γραψει στο τοπικ που δεν μου ειχες απαντησει, το θεμα ηταν να μας γράψεις το πρόγραμμα που έβγαλες με βάση αυτά που διάβασες, ώστε να σε βοηθήσουμε να το διορθώσεις και να πάρεις απόψεις.
    Δεν μπορεις να ξερεις αν ηταν πολυ καλο απο τη στιγμη που δεν εχεις τις γνωσεις. Γι αυτο σου ελεγα να το γραψεις εδω. Με κουλούρι Θεσσαλονίκης για πρωινό παντως, σιγουρα δεν ηταν και οτι καλυτερο.

    Μην βιαζεσαι, γραψε σε παρακαλω με τη σειρα τα γευματα σου, το ενα κατω απο το αλλο, οχι σαν κειμενο, για να μπορουμε να το καταλαβουμε και να σου πουμε τι να διορθωσεις.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Απώλεια λίπους στην κοιλιά - απώλεια μυικής μάζας
    By aris_serres in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 7
    Last Post: 23-06-17, 18:36
  2. Απώλεια Λίπους Χωρίς Απώλεια Μυϊκής Μάζας
    By morales in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 4
    Last Post: 27-12-15, 00:42
  3. Διατροφολόγος ή Όχι;!
    By kostas 2 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 6
    Last Post: 21-07-14, 15:36
  4. Διατροφολόγος στην Θεσσαλονίκη.....?!
    By psilos2000 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 07-06-05, 09:46

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •