Πρώτα απ' όλα καλησπέρα σε όλους και μπράβο για τις γνώσεις σας και τη βοήθεια που προσφέρετε.

Πάμε στο θέμα μας.

Ξεκινάω μια μεγάλη "κατηφόρα" μετά από 15 χρόνια παχυσαρκίας.τωρα πια 28 χρόνων στα 140 κιλά πιστεύω ότι δεν υπάρχει άλλο μέλλον έτσι.αρα το ταξίδι μου είναι 40+ κιλά κάτω.

Στοιχεία.
Ηλικία 28
Ύψος 1.80
Κιλά 140

Έχω ξεκινήσει ήδη διατροφή και λόγο φόρτου δουλειάς 14+ ώρες την ημέρα ότι μπορώ κανω μέχρι να τα φέρω σε μια σειρά.
Ενημερωτικά έχω πέσει 140 σε 136 αυτή τη στιγμή σε 1 μήνα.αλλα με πολλά λάθη.αναψυκτικα που και που.ζαχαρη.γλυκα.αλλα ανύπαρκτα σε σχέση με πριν.
Δεν με φοβίζει το χάσιμο κιλών.εχω χάσει πολλές φορές κιλά και τα ξαναπαίρνω για γνωστούς λόγους μου.αλλα τώρα είναι τελευταία φορά και μένω στα κιλά που θα φτάσω.

Το πρόβλημα μου είναι το εξής το οποίο έχει ερωτηθεί και απαντηθεί χιλιάδες φορές.

Έχω μεγάλη κοιλιά.αλλα δεν ειναι μπυροκοιλια σαν μπαλα.λογω απο μικρος δούλευα οικοδομη και τετοιες δουλειες το σώμα μου έχει "φτιάξει".δεν είμαι ένας κλασικός παχύσαρκος πως να σας το εξηγήσω καλυτερα.σαν ένας γυμνασμενος χοντρος..και καθώς θα χάσω πολλά κιλά θα κρεμάσει πολύ άσχημα και είναι σίγουρο.Προσπαθησα να διαβάσω πολλά τοπικς μέσω γκουγκλ αλλά είναι 5+ χρόνων παλιά.

Ξέρω ότι η μία λύση είναι χειρουργική.μπαινεις βγαίνεις τέλος.και μάλλον δεν σώζεται η κατάσταση για εκεί παω.αλλα θέλω να προσπαθήσω να το κάνω αν γίνεται να μαζέψει αυτό το κρεμασμένο και ρυτιδιασμενο δέρμα που θα εμφανιστει μετά την απώλεια μόνος μου.οσο πάει και μετά αποφασίζω τι θα κάνω.γτ και το στήθος θα κρεμάσει καλώς ή κακώς.

Διάβασα και μάζεψα αυτά.

Διατροφή με φρούτα και βιταμίνες Ε και Ω.
Νερό 2-3 λίτρα ημερησίως.
Γυμναστική για χάσιμο κιλών και λίπους.
Γυμναστική για μυς.
Ασκήσεις ειδικά για την κοιλιά.
Κρέμα ενυδάτωσης.

Αυτά σας κούρασα αρκετά...παρακαλώ οποία γνώμη και εμπειρια απόλυτα αποδεχτή.θελω να μαζέψω όσο πιο πολλές πληροφορίες για αυτό το ανχος μου..το κρεμασμένο δέρμα στην κοιλιά που θαναι πάρα πολύ σίγουρα..δεν έχανα κιλά για πολλά χρόνια γτ φοβόμουν πως θαναι η εμφάνιση μου μετά από όλα αυτά τα βίντεο που είδα στο γιουτυομπ..

Φιλικά.