Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    24-03-18
    Posts
    2

    Default Evangelies diary

    Καλησπέρα σας,
    Μετα απο σιωπηλή παρακολούθηση πολλών μηνων αποφάσισα και εγω να γίνω μέλος της παρέας,ειμαι η Εύα ειμαι 29 ετών κ ασχολούμαι με τα βάρη εδω κ 2 χρονια!
    Ειμαι 58 κιλά κ 1,64
    Απο το καλοκαίρι εχω παρει 6κιλα με προπονήσεις και μια μέτρια διατροφη κ λεω μέτρια γιατι ενω ακολουθούσα το προγραμμα μου μπορει λιγο να ξέφευγα οταν έβγαινα κτλ .εδω κ 2 μήνες ομως την τηρώ κατα γράμμα.σε ολο αυτο το διαςτημα καταλαβαινω οτι εχω βάλει καποια μυική μάζα καθώς κ εχω δυναμώσει αλλα με προβληματίζει το εξής.
    Αρχικά να πω οτι κύριος στόχος μου ειναι η ενδυνάμωση κ να βάλω όση περισσότερη μυική μάζα μπορω κινούμαι ίσο θερμιδικά στις 2070 θερμίδες και 40 40 20. Ξερω οτι αυτα ειναι για συντήρηση εγω που θελω να βάλω μυική μάζα καλα το παω η πρεπει να αλλάξω κατι;με αυτον τον διαχωρισμό μπορει κανεις να βάλει μυική μάζα η μονο να τον διατηρήσει ;(εδω να πω οτι μονο φέτος τρωω τοσο υδατανθρακα καθώς παλαιότερα οπως όλες τον φοβόμουν)

  2. #2
    New Bodybuilder
    Join Date
    24-03-18
    Posts
    2

    Default

    Αυτα τα 6 κιλά ειναι λίπος κ νερά ίσως απο τον υδατανθρακα;;λεω εγω τωρα κ εμώ δε μπορω να πω οτι μου αρεσει το σώμα μου κανω υπομονη
    Η γιατι με ενδιαφέρει η ενδυνάμωση κ μυική μου μάζα πως μ προτείνεται να κινηθώ;

  3. #3
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Kαλώς όρισες στο φόρουμ Εύα.
    Για τα στατιστικά σου οι θερμίδες και ο διαχωρισμός των μακροθρεπτικών ειναι πολύ καλός ώστε να έχεις ενέργεια να κάνεις δυνατές προπονήσεις.
    Όμως ειναι πολύ σημαντικό από τη στιγμή που έτρωγες πολύ λιγότερο υδατάνθρακα, να τον ενσωμάτωνες στη διατροφή σου σταδιακά. Δηλαδή ανα 10 ημέρες να ανέβαζες περίπου 30γρ. υδατάνθρακα.
    Όσο αναφορά τα 6 κιλά σίγουρα ειναι και νερό και λίγο λίπος και μυικός ιστός.
    Εσύ πως σε βλέπεις στον καθρέφτη;
    Επίσης, τι προπονήσεις κάνεις;


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. My diary!
    By Shirochan in forum Logs & Photos Γυναικών Forum
    Replies: 1
    Last Post: 12-09-15, 17:11
  2. My Dear Diary
    By trexalitsa78 in forum Logs & Photos Γυναικών Forum
    Replies: 10
    Last Post: 23-12-14, 11:41
  3. Stella's Diary
    By Delina in forum Logs & Photos Γυναικών Forum
    Replies: 71
    Last Post: 29-09-13, 17:26
  4. bill's "diary"
    By billys15 in forum Ημερολόγια Προπόνησης Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 24-09-06, 17:51

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •