Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    10-04-18
    Posts
    2

    Default Λίπος στο σώμα

    Γεια σας,είμαι 16 χρονών και έχω ύψος 1,83-1,84 και είμαι 70 κιλά. Παρόλο που παίζω μπάσκετ 3 φορές την εβδομάδα σε ομάδα έχω ακόμα λίπος στην κάτω μεριά της κοιλιάς αλλά και το χειρότερο,στο στήθος.Δεν κάνω καθιστική ζωή αλλά ούτε την καλύτερη διατροφή. Θα ήθελα να με βοηθήσετε μιας και είμαι λίγο άχρηστος στην γυμναστική/fitness ( εκτός του μπάσκετ βέβαια). Επίσης θα ήθελα να προσθέσω ότι σε λίγο καιρό θα αρχίσω και γυμναστήριο για πιο καλά αποτελέσματα .

  2. #2
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    Κόψε ψωμια- τηγανιτα- αναψυκτικά- γλυκα-κρεμες γάλακτος.. Και διάφορες..πανω στα φαγητα- μακαρόνια λιγα και όχι μισή κατσαρόλα που λέει ο λογος..πινε νερό φουλ..και γενικά τα ετοιματσιδικα φαγητά fastfood..τρωγε καθαρά στεγνά..και με το μπασκετακι σου θα στρώσεις!!! Τρως καθαρά θα είσαι καθαρός..τρως οτι νάναι θα χεις τα λιπακια σου...διαλέγεις και περνεις!!! Το οτι είσαι αδύνατος αναλογικά.. Πέρα απο τις αρκετές φυσιολογικά καύσεις που κανείς λογο μπασκετ..τρως λίγο και οτι νάναι!!επίσης χαμηλά στην κοιλιά προς δεξια και αριστερά εκεί είναι οι λιποαποθηκες του άντρα..και κοινός μαζευεις εκεί ...και θερμίδες μπορείς να αυξήσεις αλλά ποιοτηκες....επίσης μην τρελενεσε είσαι και πάνω στην ανάπτυξη!!! Πρόσεχε λίγο και θα στρώσεις!!
    Last edited by lary2332; 11-04-18 at 00:27.
    οτι φτιαχνεται δυσκολα χαλαει και δυσκολα!!!!!

  3. #3
    New Bodybuilder
    Join Date
    10-04-18
    Posts
    2

    Default

    Quote Originally Posted by lary2332 View Post
    Κόψε ψωμια- τηγανιτα- αναψυκτικά- γλυκα-κρεμες γάλακτος.. Και διάφορες..πανω στα φαγητα- μακαρόνια λιγα και όχι μισή κατσαρόλα που λέει ο λογος..πινε νερό φουλ..και γενικά τα ετοιματσιδικα φαγητά fastfood..τρωγε καθαρά στεγνά..και με το μπασκετακι σου θα στρώσεις!!! Τρως καθαρά θα είσαι καθαρός..τρως οτι νάναι θα χεις τα λιπακια σου...διαλέγεις και περνεις!!! Το οτι είσαι αδύνατος αναλογικά.. Πέρα απο τις αρκετές φυσιολογικά καύσεις που κανείς λογο μπασκετ..τρως λίγο και οτι νάναι!!επίσης χαμηλά στην κοιλιά προς δεξια και αριστερά εκεί είναι οι λιποαποθηκες του άντρα..και κοινός μαζευεις εκεί ...και θερμίδες μπορείς να αυξήσεις αλλά ποιοτηκες....επίσης μην τρελενεσε είσαι και πάνω στην ανάπτυξη!!! Πρόσεχε λίγο και θα στρώσεις!!
    Ευχαριστώ πολύ φίλε για τις συμβουλές ! Θα τα εφαρμόσω και ελπίζω να τα καταφέρω !

  4. #4
    Advanced Bodybuilder AU77's Avatar
    Join Date
    25-10-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    720

    Default

    Διάβασε αυτό το άρθρο και πάρε μερικές ιδέες

    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=45446


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. CLA - Το Λίπος Που Καίει Λίπος
    By Kardoula in forum Άρθρα Για Διατροφή, Συμπληρώματα Και Προγράμματα.
    Replies: 47
    Last Post: 03-11-20, 17:48
  2. Προτάσεις Για Σώμα
    By apostolis20 in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 11
    Last Post: 09-08-15, 22:50
  3. Το Σώμα Μου
    By dionisis5 in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 2
    Last Post: 30-06-15, 14:22
  4. Λίπος Χαμηλά Στα Πόδια Και Γάμπες (Σώμα Αχλάδι)
    By Niko_Robin in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 23-02-14, 10:53
  5. Σώμα Μοντέλου !!
    By pink92 in forum Βάρη & Αερόβια Άσκηση Για Γυναίκες
    Replies: 15
    Last Post: 03-02-13, 02:38

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •