Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 16 of 16
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    15-04-18
    Posts
    4

    Default Πρόγραμμα Προπόνησης Για Πόδια

    Καλησπέρα ! Είμαι 18 χρονων,στα 80 κιλα με 1,85 ύψος και 16% λιπος. Γυμνάζομαι κοντά στα δύο χρόνια και όταν ξεκίνησα ήμουν 60 κιλά . Γυμναζω ένα μέρος του σώματος κάθε μέρα από 5 ασκήσεις το καθένα των 3-4 σετ στις 8-10 επαναλήψεις. Θα ήθελα να μου πείτε πως θα ήταν καλύτερα να γυμναζω τα πόδια και με πόσες επαναλήψεις και σετ γιατί δεν βλέπω μεγάλη διαφορά σε σχέση με το υπόλοιπο σώμα παρόλο που δεν μπορώ να περπατήσω φεύγοντας από το Τζιμ . Επίσης δεν μπορώ να κάνω squat και deadlift γιατί έχω δισκοκήλη.

  2. #2
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Quote Originally Posted by ThodorisA View Post
    Καλησπέρα ! Είμαι 18 χρονων,στα 80 κιλα με 1,85 ύψος και 16% λιπος. Γυμνάζομαι κοντά στα δύο χρόνια και όταν ξεκίνησα ήμουν 60 κιλά . Γυμναζω ένα μέρος του σώματος κάθε μέρα από 5 ασκήσεις το καθένα των 3-4 σετ στις 8-10 επαναλήψεις. Θα ήθελα να μου πείτε πως θα ήταν καλύτερα να γυμναζω τα πόδια και με πόσες επαναλήψεις και σετ γιατί δεν βλέπω μεγάλη διαφορά σε σχέση με το υπόλοιπο σώμα παρόλο που δεν μπορώ να περπατήσω φεύγοντας από το Τζιμ . Επίσης δεν μπορώ να κάνω squat και deadlift γιατί έχω δισκοκήλη.
    Εγώ είμαι 47 χρονών και έχω δύο δισκοκήλες. Και κάνω και deadlifts και squats.
    Αν τις κάνεις με σωστή τεχνική και χωρίς ταρζανιές, βοηθούν πιστεύω. Εγώ τουλάχιστον έχω δέσει καλά με αυτές τις ασκήσεις τον κορμό μου και ούτε που τις καταλαβαίνω πια.
    Ξέρεις πια άσκηση νοιώθω ότι μου ζορίζει περισσότερο τις δισκοκήλες μου? Οι κλασσικοί κοιλιακοί.

  3. #3
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Aφου λες δεν μπορείς να κάνεις squat και deadlift, πιστεύω θα ήταν καλύτερα να μην κάνεις αν δεν έχεις συζητήσει με τον γιατρό σου και αν δεν έχεις γυμναστή δίπλα σου εκείνη την ώρα να σε βλέπει.
    Πόδια μπορείς να φτιάξεις και χωρίς τις 2 αυτες ασκήσεις.
    Γράψε αν θέλεις τι πρόγραμμα κάνεις τώρα με ασκήσεις-επαναλήψεις-κιλά, ώστε αυτοί που σε διαβάζουν να καταλάβουν τι κάνεις λάθος.

  4. #4
    New Bodybuilder
    Join Date
    15-04-18
    Posts
    4

    Default

    Αρχικά ο γιατρός μου είπε πιο καλά να παραλείψω αυτές τις δύο ασκήσεις..λοιπόν από πόδια κάνω 5 ασκησεις των 3-4 σετ και 8-10 επαναλήψεις ανάλογα την άσκηση και φορτώνω κιλά έτσι ώστε μετά την 5η επανάληψη να σηκώνω με ζορι.Επισης δουλεύω πολύ αργό τέμπο 3ον δευτερολεπτον την επανάληψη.

  5. #5
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Quote Originally Posted by ThodorisA View Post
    Αρχικά ο γιατρός μου είπε πιο καλά να παραλείψω αυτές τις δύο ασκήσεις..λοιπόν από πόδια κάνω 5 ασκησεις των 3-4 σετ και 8-10 επαναλήψεις ανάλογα την άσκηση και φορτώνω κιλά έτσι ώστε μετά την 5η επανάληψη να σηκώνω με ζορι.Επισης δουλεύω πολύ αργό τέμπο 3ον δευτερολεπτον την επανάληψη.
    Όταν σου λύνονται τα κορδόνια τί κάνεις? Δεν κάνεις κάθισμα?
    Όταν θέλεις να σηκώσεις την τσάντα του γυμναστηρίου σου τί κάνεις? 'Η το σάκο που ετοίμασες για τις διακοπές? Δεν κάνεις deadlifts?

    Κάτσε να ξεκαθαρίσουμε κάτι. Και δεν το λέω μόνο για σένα.

    Τα squats και τα deadlifts είναι βασικότατες ασκήσεις. Όπως και η περίφημη πρέσα (Overhead Press όρθιος με μπάρα) την οποία υποθέτω πως ούτε αυτή την κάνεις. Μαζί με τις πιέσεις πάγκου είναι οι 4 "μεγάλες" ασκήσεις με μπάρα.

    Τώρα αν θέλετε να με πείσετε ότι δεν χρειάζονται, δε θα με πείσετε. Για οποιοδήποτε στόχο (μια που όλοι χρησιμοποιείτε τη λέξη στόχος), μυική ανάπτυξη, δύναμη κλπ.

    Αν ο γιατρός σου έχει διαγνώσει ότι είναι σε ΤΟΣΟ μεγάλο χάλι η δισκοκήλη σου που δεν μπορείς να τις κάνεις, βάζω στοίχημα ότι και οι περισσότερες ασκήσεις του γυμναστηρίου θα σου είναι επιβαρυντικές.
    Ακόμα και οι γάμπες στο μηχάνημα όρθιος, θα σου φέρνουν πόνο.

    Τώρα αν κάποια στιγμή είσαι καλύτερα, μάθε τις. Δε θα βγεις χαμένος.

    Υ.Γ. : Σε πληροφορώ πως εμένα η δισκοκήλη μου η μία που είναι πιο βαρβάτη με έχει τσιμπήσει κάνα δυο φορές σε πιέσεις πάγκου σε αρκετά κιλά. Γι'αυτό και φοράω ζώνη στις πιέσεις πάγκου.

    Υ.Γ. 2 : To postάρισμά μου δεν αφορά μόνο εσένα, ελπίζω να μην το πάρεις στραβά. Αλλά βλέπω μια τάση από πάρα πολλά νέα παιδιά να αποφεύγουν αυτές τις δύο ασκήσεις. Αν δεν τις μάθετε τώρα (με λίγα κιλά) δε θα τις μάθετε ποτέ.

  6. #6
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by Secret of Steel View Post
    Όταν σου λύνονται τα κορδόνια τί κάνεις? Δεν κάνεις κάθισμα?
    Όταν θέλεις να σηκώσεις την τσάντα του γυμναστηρίου σου τί κάνεις? 'Η το σάκο που ετοίμασες για τις διακοπές? Δεν κάνεις deadlifts?

    Υ.Γ. 2 : To postάρισμά μου δεν αφορά μόνο εσένα, ελπίζω να μην το πάρεις στραβά. Αλλά βλέπω μια τάση από πάρα πολλά νέα παιδιά να αποφεύγουν αυτές τις δύο ασκήσεις. Αν δεν τις μάθετε τώρα (με λίγα κιλά) δε θα τις μάθετε ποτέ.
    Βρε Secret, 18 χρονών πιτσιρικάς, ο γιατρός του λέει να μη κάνει και εσύ του λες να πάρει το ρίσκο πάνω του ? Ούτε ξέρεις που είναι η κήλη, ούτε την εκταση της ζημιάς ούτε την τεχνική του παιδιού!
    Το ίδιο είναι το κάθισμα για τα κορδόνια και το να σηκώσει μια τσάντα με τα σκουατ και τα ντεντ? Με πόσα κιλά δηλ θες εσυ να κάνει ντεντλιφτ? με σκέτη μπάρα?

  7. #7
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Βρε Secret, 18 χρονών πιτσιρικάς, ο γιατρός του λέει να μη κάνει και εσύ του λες να πάρει το ρίσκο πάνω του ? Ούτε ξέρεις που είναι η κήλη, ούτε την εκταση της ζημιάς ούτε την τεχνική του παιδιού!
    Το ίδιο είναι το κάθισμα για τα κορδόνια και το να σηκώσει μια τσάντα με τα σκουατ και τα ντεντ? Με πόσα κιλά δηλ θες εσυ να κάνει ντεντλιφτ? με σκέτη μπάρα?
    "ανάλογα την άσκηση και φορτώνω κιλά έτσι ώστε μετά την 5η επανάληψη να σηκώνω με ζορι"

  8. #8
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Είπα εγώ να κάνει υποχρεωτικά deadlifts και squats?

    Ότι είναι όμως βασικότατες ασκήσεις, είναι, πως να το κάνουμε.

    Το να ζορίζεται σε άλλες ασκήσεις ποδιών είναι λογικό?

  9. #9
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by Secret of Steel View Post
    Είπα εγώ να κάνει υποχρεωτικά deadlifts και squats?
    Αμα θες να παίξουμε τη κολοκυθιά δεν παίζω.
    Υπάρχει πάνω το τι έγραψες.
    Ότι είναι βασικές ασκήσεις είναι, δεν διαφωνώ καθόλου, αλλά είναι βασικότερη από αυτές η υγεία του. Την οποία τη γνωρίζει καλύτερα ο γιατρός που τον παρακολουθεί.

  10. #10
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Βρε Secret, 18 χρονών πιτσιρικάς, ο γιατρός του λέει να μη κάνει και εσύ του λες να πάρει το ρίσκο πάνω του ? Ούτε ξέρεις που είναι η κήλη, ούτε την εκταση της ζημιάς ούτε την τεχνική του παιδιού!
    Το ίδιο είναι το κάθισμα για τα κορδόνια και το να σηκώσει μια τσάντα με τα σκουατ και τα ντεντ? Με πόσα κιλά δηλ θες εσυ να κάνει ντεντλιφτ? με σκέτη μπάρα?
    +1

    Και όχι, κατ' εμέ, υπό προϋποθέσεις και κάτω από ορισμένες συνθήκες, οι άρσεις και τα καθίσματα (πόσω μάλλον δε το overhead press) δεν είναι βασικές ασκήσεις.

    Τι εννοώ:

    Πρέσα ποδιών, εκτάσεις τετρακεφάλων και κάμψεις μηριαίων δικεφάλων αρκούν, ΟΤΑΝ ΚΑΙ ΕΑΝ, υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Μια χαρά πόδια, όταν μιλάμε με κριτήριο την εμφάνιση, φτιάχνεις και παραδείγματα υπάρχουν.

    Ακόμη και άσκηση για να αντικαταστήσει τις άρσεις θανάτου υπάρχει, πολύ πιο ασφαλέστερη και απδοτικότερη, όταν μιλάμε με κριτήριο την εμφάνιση.

    Όμως, ο γενικός πληθυσμός δεν έχει λόγους να αποφεύγει να κάνει αυτές τις ασκήσεις.

    Προσωπικά καθίσματα κάνω μόνο σε smith και άρσεις θανάτου κατεβαίνοντας μέχρι το ύψος της επιγονατίδας.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  11. #11
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    +1

    Και όχι, κατ' εμέ, υπό προϋποθέσεις και κάτω από ορισμένες συνθήκες, οι άρσεις και τα καθίσματα (πόσω μάλλον δε το overhead press) δεν είναι βασικές ασκήσεις.

    Τι εννοώ:

    Πρέσα ποδιών, εκτάσεις τετρακεφάλων και κάμψεις μηριαίων δικεφάλων αρκούν, ΟΤΑΝ ΚΑΙ ΕΑΝ, υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Μια χαρά πόδια, όταν μιλάμε με κριτήριο την εμφάνιση, φτιάχνεις και παραδείγματα υπάρχουν.

    Ακόμη και άσκηση για να αντικαταστήσει τις άρσεις θανάτου υπάρχει, πολύ πιο ασφαλέστερη και απδοτικότερη, όταν μιλάμε με κριτήριο την εμφάνιση.

    Όμως, ο γενικός πληθυσμός δεν έχει λόγους να αποφεύγει να κάνει αυτές τις ασκήσεις.

    Προσωπικά καθίσματα κάνω μόνο σε smith και άρσεις θανάτου κατεβαίνοντας μέχρι το ύψος της επιγονατίδας.
    οι bold-αρισμένες φράσεις με καλύπτουν 100 % !!!!!!!!!!!!!!!!

    Ακριβώς έτσι. Όταν μιλάμε καθαρά για εμφάνιση, δεν χρειάζονται.

    Αν κατάλαβα καλά από τα λεγόμενα του ThodorisA, του δίνει και καταλαβαίνει στις ασκήσεις των ποδιών
    ("παρόλο που δεν μπορώ να περπατήσω φεύγοντας από το Τζιμ")
    Πείτε μου εσείς για παράδειγμα ότι αν ξεπατώνεσαι στις πρέσες, δε ζορίζεται η μέση.
    Γιατί εγώ σας πληροφορώ ακριβώς επειδή έχω τις δισκοκήλες, η πρέσα με ζορίζει στη μέση.

    Konstantina91 δεν παίζω καθόλου την κολοκυθιά.
    Το ξαναέγραψα, οι περισσότεροι αυτές τις ασκήσεις τις αποφεύγουν. Δεν μπορώ να φανταστώ να μπορεί κάποιος να κάνει τόσο βαριά προπόνηση στα πόδια που να μην μπορεί να περπατήσει και να μην μπορεί να κάνει squats με την μπάρα μόνο για να μάθει την κίνηση σωστά και deadlifts με πιο ελαφριά μπάρα και ένα δεκάκιλο από την κάθε μεριά. Η ακόμα και deadlifts με αλτήρες. Ή goblet squats με ένα αλτήρα στα χέρια.

  12. #12
    New Bodybuilder
    Join Date
    15-04-18
    Posts
    4

    Default

    Από ασκήσεις κανω αρσεις τετρακεφάλων,κάμψεις δικεφάλου,ίσια πρέσα για να έχω σταθερή την μέση ,hack κάθισμα και προβολές! Επίσης 3 φορές την ευδομαδα κάνω γαμπες στο μηχάνημα που κάθεσαι και βαζεις κιλά πάνω από τα πόδια( δεν γνωρίζω πως λέγεται το μηχάνημα) 3?24 και ξεκινάω με πολλά κιλά και ανά 8 επαναλήψεις ρίχνω ! Μπορώ να πω πως η μέση μου δεν με ενοχλεί καθόλου κάνοντας αυτό το πρόγραμμα εδώ και 4 μήνες. Θα ήθελα την βοήθεια σας στο να μου πείτε αν κάνω σωστά η πρέπει να αλλάξω σετ επαναλήψεις γιατί δεν βλέπω τόση διαφορά όσο στο υπόλοιπο σώμα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
    Last edited by ThodorisA; 16-04-18 at 20:56.

  13. #13
    Advanced Bodybuilder babisvaleris's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Posts
    1,088

    Default

    ...τη διαφορά στο σώμα
    που θα δεις με τον καιρό αφού δουλέψεις σωστά (με σωστή τεχνική και χωρίς πολλές υπερβολές που ίσως σε επιβαρύνουν),
    τη δίνουν οι "μεγάλες" πολυαρθρικές ασκήσεις όπως έγραψε ο σίκρετ στις οποίες εμπλέκονται πολλές μυικές ομάδες
    και εκτοξεύουν αυξητική και τέστο για να μεγαλώσεις σωματικά κλπ.κλπ.
    και που ...ναι θα παίξουν και σημαντικό ρόλο στην εμφάνιση (δεν τα λέω εγώ -δουλεμένα από πολύ κόσμο)
    ψάξε στο φόρουμ (εγκυκλοπαίδια) σε παρακαλώ -διάβασε -έχει αρκετό υλικό για όλους>από τον πιο αρχάριο έως τον πιο προχωρημένο εδώ μέσα και θα λύνεις κάθε φορά και περισσότερες απορίες.

    ΥΓ. 8/10 ανθρ?πους έχουν δισκοκήλες είτε το ξερουν είτε όχι.
    Last edited by babisvaleris; 17-04-18 at 11:03.

  14. #14
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by ThodorisA View Post
    Από ασκήσεις κανω αρσεις τετρακεφάλων,κάμψεις δικεφάλου,ίσια πρέσα για να έχω σταθερή την μέση ,hack κάθισμα και προβολές! Επίσης 3 φορές την ευδομαδα κάνω γαμπες στο μηχάνημα που κάθεσαι και βαζεις κιλά πάνω από τα πόδια( δεν γνωρίζω πως λέγεται το μηχάνημα) 3?24 και ξεκινάω με πολλά κιλά και ανά 8 επαναλήψεις ρίχνω ! Μπορώ να πω πως η μέση μου δεν με ενοχλεί καθόλου κάνοντας αυτό το πρόγραμμα εδώ και 4 μήνες. Θα ήθελα την βοήθεια σας στο να μου πείτε αν κάνω σωστά η πρέπει να αλλάξω σετ επαναλήψεις γιατί δεν βλέπω τόση διαφορά όσο στο υπόλοιπο σώμα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
    Με αυτές τις ασκήσεις, αν μπορεις να ζορίζεσαι με τα κιλά και ταυτόχρονα να μην έχεις ενοχλήσεις στη μέση, βγάζεις αξιοπρεπέστατες προπονήσεις.

    Σκέψου, αν έχεις καλή ανάρρωση να βάλεις πόδια 2 φορές την εβδομάδα. Οι γάμπες επίσης 2 φορές /εβδομάδα είναι μια χαρα, δεν χρειάζονται 3.
    Δες τη διατροφή και τον ύπνο σου αν μπορείς να κάνεις βελτιώσεις και σε αυτά.

    Με υπομονή και συνέπεια θα δεις αποτέλεσμα. 4 μήνες είναι λίγο για να κάνουν τεράστια διαφορά.

  15. #15
    New Bodybuilder
    Join Date
    15-04-18
    Posts
    4

    Default

    Γενικά καλή ανάρρωση εκτός από τις 8-9 ώρες ύπνο καθημερινά δεν έχω γιατί είμαι στο πόδι όλη μερα και ίσως αυτό φταιει που δεν περνουν τα ποδια μου.Ευχαριστω πολύ πάντως κάτι τέτοιο περίμενα να ακούσω ότι δεν είναι αρκετοι οι 4 μήνες για να δω τεράστια διαφορά ! Τέλος το πρόγραμμα μου πάει κάπως έτσι
    Δευτέρα:Στήθος
    Τρίτη: Πλάτη
    Τετάρτη: Κενό
    Πέμπτη: Πόδια
    Παρασκευή: Δικέφαλα - Τρικεφαλα
    Σάββατο: Ώμοι - Τραπεζοειδής
    Κυριακή: Κενό
    Και βάζω Ραχιαίους-Κοιλιακους 3 φορές την ευδομαδα + 3 φορές όπως είπα πιο πάνω γαμπες
    Από διατροφή :
    Πρωινό : ομελλετα 7 αυγά (3 ολόκληρα) ένα smothie με φράουλες ,μπανάνα , πορτοκάλι,βρώμη και μέλι(+πολυβιταμινη+ω3)
    Πάω Τζιμ και ακριβώς μετά τρώω μια μπάρα πρωτεινης με υψηλό υδατάνθρακα ή το γνωστό eggpro + μια μπανάνα και βιταμίνη c
    Μεσημεριανό: Κοτόπουλο ή μοσχάρι με μακαρόνια ή ρύζι και μια σαλάτα ότι βρω
    Απόγευμα : Καποιες φορές τοστακια με ψωμί ολικής και γαλοπούλα κασέρι ,άλλες φορές ότι έφαγα μεσημέρι, άλλες καμιά ομελλετα πάλι
    Βραδινό : 300 γραμ γιαούρτι φάγε και μέλι
    Ενδιάμεσα από αυτά τα γεύματα τρώω ξηρους καρπούς και κάνα μήλο.Δεν μετράω γραμμάρια στα φαγητά πάντα τρώω μέχρι να σκάσω για αυτό και δεν τρώω παραπάνω γευματα. Θα προτείνατε καμιά παραπάνω ιδέα ή κάτι να αλλάξω ; Τα 200 γραμμάρια πρωτεινης τα καλλυπτω οριακά καθημερινά και από υδατάνθρακα και λιπαρά πιστεύω είναι εντάξει .

  16. #16
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    Quote Originally Posted by ThodorisA View Post
    Καλησπέρα ! Είμαι 18 χρονων,στα 80 κιλα με 1,85 ύψος και 16% λιπος. Γυμνάζομαι κοντά στα δύο χρόνια και όταν ξεκίνησα ήμουν 60 κιλά . Γυμναζω ένα μέρος του σώματος κάθε μέρα από 5 ασκήσεις το καθένα των 3-4 σετ στις 8-10 επαναλήψεις. Θα ήθελα να μου πείτε πως θα ήταν καλύτερα να γυμναζω τα πόδια και με πόσες επαναλήψεις και σετ γιατί δεν βλέπω μεγάλη διαφορά σε σχέση με το υπόλοιπο σώμα παρόλο που δεν μπορώ να περπατήσω φεύγοντας από το Τζιμ . Επίσης δεν μπορώ να κάνω squat και deadlift γιατί έχω δισκοκήλη.
    καλησπέρα!! Απλα πραγματα!! Μη το πλεκουμε...θα μάθεις το σωμα σου που σε πονα και που σε αφήνει που λέει ο λογος...αν βάζεις στο σκουοτ και λιγα κιλά και να δείξεις έμφαση στις επαναλήψεις πρόσεχε όμως να νιώθεις το κάψιμο στα πόδια ...απ την στιγμη που σε τζιγλα..κάτι...λογο προβλήματος το παράτας και δεν ξανακανεις..και πας σε αλλη άσκηση!! Το ίδιο και dead lift..άπαξ και νιώθεις το πρόβλημα δεν κανείς αυτές τις ασκήσεις...αφοσιώνεσαι στην πρεσσα..εφόσον δεν σε ενοχλεί..και μια χαρά δουλεια κανεις...με πυραμίδες..αλλη μέρα dropset..αλλη μέρα σταθερά σετ..με δισετ.επι το που μετα απο την πρωτη άσκηση παίζεις καπάκι προβολές ανα πόδι στην πρεσσα...όλα στην ξάπλα δηλαδή..!!! Παίζε και μοιραία δικεφαλα..γαμπες παλι στην πρεσσα .leg extension.εχεις..παπάδες κανεις!!!!μην σκαλωνεις πόδια φτιαχνεις και χωρίς σκουοτ..εφόσον εχεις το πρόβλημα το αφήνεις!!!επίσης στην καρέκλα προσαγωγούς..εχεις διάφορα!! Στο καθιστώ!!
    οτι φτιαχνεται δυσκολα χαλαει και δυσκολα!!!!!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Πρόγραμμα Προπόνησης με Έμφαση στα Πόδια
    By fwlioths in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 5
    Last Post: 15-08-15, 17:38
  2. Πρόγραμμα Για Πόδια
    By Teofit in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 7
    Last Post: 06-03-15, 14:24
  3. Πρόγραμμα Για Πόδια Στο Σπίτι
    By tsergos629 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 5
    Last Post: 07-07-11, 12:53
  4. Πρόγραμμα Προπόνησης Για Πόδια
    By filikos in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 8
    Last Post: 08-06-11, 15:36
  5. Το Πρόγραμμα Μου Για Πόδια - Βοήθεια!
    By bboy in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 12
    Last Post: 06-11-09, 23:58

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •