Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    18-04-18
    Posts
    1

    Default Λιποδιαλυτη ή Πρωτεϊνη

    Γεια σας παιδια ειναι πρωτη φορα που ποσταρω και ελπιζω να μην ποσταρα σε λαθος thread.

    Ειμαι 22 χρονων 1.88 και 92 κιλα και ποσοστό λιπους 30% περιπου εχω ξεκινησει γυμναστήριο εδω και ενα μηνα και σκεφτομαι να παρω καποιο συμπλήρωμα το δίλημμα μ ειναι το εξης. Θελω να χασω λιπος (εχω μεγαλο ποσοστό συσσωρευμένο στην περιφέρεια) και ειμαι αναμεσα σε λιποδιαλυτη και πρωτεινη. Εσεις τι θα προτείνατε ?

    Δεν σκέφτομαι να ασχοληθω με το bodybuilding αλλα να φτιασω το σωμα μ σε ενα ικανοποιητικό επιπεδο. Λογο του οτι ειμαι φοιτητής η διατροφή μ περιορίζεται σε ταπερακια με σπιτικο φαγητο.
    Περσι ειχα καταφερει να χασω περιπου 15 κιλα χωρις γυμναστήριο απλα κάνοντας μια πιο ισορροπημένη διατροφή.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων

  2. #2
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    Εγω θα προτεινα να μη παρεις ΤΙΠΟΤΑ και να διαβασεις το φορουμ μια καλη στην ενοτητα διατροφης
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

  3. #3
    Pumping Iron Kostas84's Avatar
    Join Date
    15-02-11
    Location
    Ηρακλειο,Κρητης
    Posts
    277

    Default

    Διατροφη :
    1. Ειναι τσαμπα 2.Δεν εχει παρενεργειες 3.Την προσαρμοζεις με βαση τον στοχο σου . και 4. Ειναι αυτη που σε κραταει σε μια ρουτινα για μεγαλυτερη περιοδο ,ωστε μαζι με το γυμναστηριο να χτισεις εναν υγιη τροπο ζωης.
    Α! ειπα οτι ειναι τσαμπα ;

    Υ.Γ : Το φαι της μαμας εγω προσωπικα το βαζω την Κυριακη , αφου εχω τρεξει 10-12 χιλιομετρα ωστε να εχω καψει καμια 1300 θερμιδες μπας και ,αμ δε , ερθω πατσι ποστα με ενα πιατο φαγακι !
    "The world is changed by your example , not by your opinion!"
    -Paulo Coelho

  4. #4
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Quote Originally Posted by esseker View Post
    Περσι ειχα καταφερει να χασω περιπου 15 κιλα χωρις γυμναστήριο απλα κάνοντας μια πιο ισορροπημένη διατροφή.
    Kαλημέρα !

    Το ποιό σωστό είναι να πατήσεις πάνω σε αυτή την "Μαγιά" εμπειρίας που έχεις αποκτήσει και να το πας ποιό σωστά !

    Εύκολος τρόπος δεν υπάρχει για κανένα μας όταν πρόκειται για μείωση λίπους....

    Η πρωτείνη δεν μειώνει λίπος και ο λιποδιαλύτης βάζει τις τελευταίες πινελιές σε χαμηλά πσοστά !

    Μονόδρομος η σωστή διατροφή χωρίς αυτό να σημαίνει ότι θα αποφύγεις την πείνα....
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  5. #5
    Junior Bodybuilder ArmEveryday's Avatar
    Join Date
    05-01-18
    Location
    Germany
    Posts
    226

    Default

    Γιατι ειστε τοσο κατα με τους λιποδιαλυτες, καποιος που κανει κ διατροφη δε θα τον βοηθουσε εξτρα; Δεν εχω παρει ποτε αλλα σκεφτομαι να αγορασω γι αυτο ρωταω

  6. #6
    Junior Bodybuilder ArmEveryday's Avatar
    Join Date
    05-01-18
    Location
    Germany
    Posts
    226

    Default

    Quote Originally Posted by Kostas84 View Post

    Υ.Γ : Το φαι της μαμας εγω προσωπικα το βαζω την Κυριακη , αφου εχω τρεξει 10-12 χιλιομετρα ωστε να εχω καψει καμια 1300 θερμιδες μπας και ,αμ δε , ερθω πατσι ποστα με ενα πιατο φαγακι !
    Ισχυει κ εμενα η μανα μου μαγειρευει με ενα καρο λαδια, τυρια κλπ κλπ.. Βεβαια την εχω εκπαιδευση στο πιο υγιεινο κ πλεον μου κανει Light γευματα οταν τρωω σπιτι..

    Επειδη διαβαζω πολλους εδω μεσα που γραφουν διατροφη, μεσημερι το φαγητο της μανας μου, βραδυ το φαγητο της μανας μου. Το οτι ειναι σπιτικο δε σημαινει οτι ειναι καταλληλο για να "χτισεις" σωμα.
    Δηλαδη αν φας μουσακα, κοκκινιστο και πανσετες σπιτικες θεωρεται οκ επειδη ειναι σπιτικο;


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Άποψη για πρωτείνη και λιποδιαλύτη
    By cryme in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 7
    Last Post: 25-10-16, 20:58
  2. Πρόταση Για Λιποδιαλύτη
    By NTT in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 10
    Last Post: 01-06-16, 08:16
  3. Ερώτηση για Λιποδιαλύτη.
    By Thanasiss4 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 1
    Last Post: 06-09-11, 12:11

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •