Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    New Member
    Join Date
    21-03-18
    Posts
    5

    Default Κόλλησε η ζυγαριά - Συμβουλές Fitness

    Καλησπερα, βαδίζοντας σιγα σιγα προς τα πρωτα μου -άντα (κλέινω τα 29 σε δυο μηνες) αποφάσισα να ξεκινήσω γυμναστηριο μετα απο αποχή 6-7 χρόνων απο κάθε είδους άσκηση, πλην ελαχιστου ποδηλατου περιστασιακα.
    Ζω κ εργάζομαι στο Λονδινο, λογω της καθιστικης ζωης και εργασιας σε γραφειο (9 ωρες δουλεια κ τις υπολοιπες γραφειο/καναπε) ειδα τη ζυγαρια να χτυπαει κοκκινο, και το λιπος γυρω απ την κοιλια να συσσωρευεται με τα χρονια και απο 'τριγωνος' που ημουν σαν 20αρης αρχισα να γινομαι 'τετραγωνος' μετα τα 25 κ με δυσκολια να χασω κιλα.

    Πλεον στα 80+ κιλα με υψος 1,74 αποφασισα πως αντι να αλλαζω την γκαρνταρομπα μου σε μεγαλυτερα μεγεθη ρουχων, ηρθε η ωρα να χασω κιλα. (Παρολα τα κιλα μου, το σωμα μου δεν ειναι ασχημο περα απο το λιπος στην κοιλια μιας κ παλιοτερα ημουν σε πολυ καλα επιπεδα fitness, εχω δηλαδη ανοιχτη πλατη κλπ)
    Ετσι ξεκινησα γυμναστηριο-βαρη πριν απο 2,5 μηνες. Κ εδω ειναι το προβλημα: Απο τα 84 κιλα που ζυγιστικα, μετα τις πρωτες βδομαδες κ μεχρι τους 2,5 μηνες η ζυγαρια εχει κολλησει στα 86 κιλα! Οχι απλα δν εχασα, αλλα πηρα κιολας! :Ρ

    Η ρυθμοι εδω ειναι αγχωτικοι κ η ζωη απαιτητικη και γρηγορη δυστυχως.
    Ετσι η διατροφη μου ειναι αναγκαστικα καπως ετσι:

    Ξυπνημα 8,30
    Πρωινο: 9:15 1σκ IMPACT WHEY PROTEIN(myprotein) με Συνηθως: 1 μπανανα/ ή μπαρα δημητριακων/ ή oatmeal με μιση κσ φυστικοβουτυρο+μπανανα
    Μεσημερι: 13:30 Συνηθως: 1 αραβικη πιτα μεγαλη, με κοτοπουλο σουβλακι (σχαρα) κ σαλατες, μαρουλι,ντοματα,αγγουρι,καρροτο,λαχανο. / ή σαντουιτς με χυμο + beef jerky ++2capsules CLA
    (Δυστυχως τρωω απο street market κ μαγαζια στο μεσημεριανο διαλειμμα αναγκαστικα, σπανια εχω καμια μακαροναδα απο σπιτι)
    Προ-προπονησης: ~15:00 καφέ 100ml και ίσως καποιο σνακ για ενεργεια, 1 μπαρα ή 1 bueno (ξερω....)
    Προπονηση 18:00 για 1 ωρα με βαρη + προτεινη 1,5σκουπ στο τελος.
    Βραδινο: 21:30 Ό,τι εχει μαγειρεψει η καλη μου που δουλευει βραδυ, συνηθως μια μακαροναδα ευκολη, αλλιώς μια ομελετα κλπ +2caps CLA (οποτε θυμαμαι)
    Υπνος: 1:00-2:00 ανάλογα 6-7 ωρες καθημερινα.
    Ψεματα δε θα πω ΣΚ συνηθως τρωω εξω τα βραδια, οποτε μπεργκερ κλπ ειναι στο μενου, οπως επισης εχω αδυναμια στα γλυκα, σε καθημερινη βαση.
    Εχω επιγνωση της καταστασης και δν αναρωτιεμαι γιατι δν ειμαι 'φετες' απλα μου εκανε εντυπωση οτι 2,5 μηνες γυμναστηριου η ζυγαρια δν κατεβηκε γραμμαριο!

    Προγραμμα:
    Το προγραμμα που ακολουθησα για 2,5 μηνες ειναι παραλλαγη απο ενα πολυ ωραιο προγραμμα για αρχαριους που βρηκα στο φορουμ.
    Η προπονηση μου ηταν συνηθως για 1ωρα -1ω+15λ. 4-5 φορες την εβδομαδα. Κυριως βαρη.

    Day1: (Στήθος-Δικέφαλα): Ζέσταμα ένα set τρικέφαλα κι άλλος ένα ώμους.
    Στήθος: 20kg-24kg αλτηρες όλα

    1. []Πιέσεις σε ίσιο πάγκο (15-12-10-8)
    2. []Πιέσεις σε επικλινή πάγκο(12-10-8)
    3. []Ανοίγματα σε ίσιο πάγκο(12-10-8)
    4. []Ανοίγματα σε επικλινή πάγκο(12-10-8)
      5. Pullover αλτήρα σε ίσιο πάγκο (12-10-8)

    Δικέφαλα:

    1. []Κάμψεις ίσιας μπάρας(15-12-10-8) 25-30kg
    2. []Κάμψεις με σχοινι απο χαμηλα, τυπου σφυρι. (15-12-10-8) 15kg δε θυμαμαι καθολου κιλα
      καμια φορα +2-3σετ μηχανημα δικεφαλων (δε με νοιαζει τοσο το πρηξιμο στα χερια προς το παρον, ειναι τα πιο ευκολα)


    Day2: (Πλάτη-Τρικέφαλα):ένα set δικέφαλα και ραχιαίους.
    Πλάτη:

    1. []Εμπροσθολαίμιες έλξεις στη τροχαλία (15-12-10-8) 45-65kg
    2. []Κωπηλατική με κλειστή λαβή στη χαμηλή τροχαλία(12-10-8) 60kg
    3. []Κωπηλατική με μπάρα(12-10-8) 40-45kg
    4. []Cable Pull-over 20-25kg δν ειμαι σιγουρος για τα κιλα ουτε το ονομα
      && Υπερεκτάσεις

    Τρικέφαλα:

    1. []Πιέσεις τρικεφάλων στη τροχαλία (15-12-10-8)20-25kg
    2. []Σκοινί στη τροχαλία, προσωπο στα βαρη(12-10-8)20kg
    3. Σκοινί στη τροχαλία, πλατη στα βαρη κ τεντωμα πανω απ το κεφαλι (12-10-8) 20-25kg


    Day3: (Πόδια - Ώμους):ένα set κωπηλατικήκι άλλο ένα τρικεφαλα/στήθος.

    Τετρακέφαλα:

    1. []Εκτάσεις τετρακέφαλων στο μηχάνημα (15-12-10-8) 45-60kg
    2. []Καθίσματα με μπάρα (σκουώτ) σε ελεύθερα βάρη ή στο smith(12-10-8)
    3. []Πιέσεις στη πρέσα ποδιών(12-10-8) 45-65kg

    Μηριαία δικέφαλα:

    1. []Προβολές (αρχικά με αλτήρες, αργότερα με μπάρα) (12-10-8)
    2. Κάμψεις μηριαίων δικεφάλων (15-12-10-8) 40kg

    Γάμπες:
    []άρσεις γαμπών όρθιος(15-12-10-8)

    Ώμοι:

    1. []Εμπροσθολαίμιες πιέσεις με αλτήρες (15-12-10-8) 12kg
    2. []Πλάγιες εκτάσεις αλτήρων (12-10-8) 12kg
    3. []Μπροστινες εκτάσεις αλτήρων(12-10-8) 12kg
    4. []Πλάγιες εκτάσεις αλτήρων σκυφτός- ή μπρουμυτα σε επικλινή flies (12-10-8) 10-12kg
      5.Έλξεις τροχαλίας από χαμηλα με σχοινί, στο πλαι 2, 2 σετ απο μπροστα 2 απο πισω.


    Αφιέρωσα μερικές μερες σε αερόβια, κ συνήθως εκανα 10-20 λεπτα σε μερικες προπονησεις αναλογα το χρονο. (στις 30 αντε να ταν οι 5 μονο αεροβια)
    Εδωσα βαση κυριως στα βαρη, πρωτον γιατι ηθελα να χτισω αντοχη κ δυναμη κ δευτερον για να δω αν δουλευει το afterburn απο τα βαρη.
    Αναμεσα στα σετ ξεκουραζομαι για συνηθως 40'' καμια φορα μεχρι 1' αναλογα την κοπωση της ημερας κ το πως νιωθω. Γενικα δε χαζευω και ουτε ριχνω σφυγμους, αφου στα σετ ιδρωνω κ λογω κιλων (σχεδον μαξ σε ολα παιζω). Χρειαζομαι ακομα δυναμη για μονοζυγο, pushups k βυθισεις δεν εχω τοσο θεμα. Αλλα μονοζυγο δεν βγαζω σετ πανω απο 5.

    Στο παρελθον αυτο που ειχε δουλεψει πιο πολυ πανω μου ηταν κυκλικο προγραμμα, τυπου X-fit, το οποιο ειχε 4-5κυκλους με 5-6 ασκησεις, λιγα κιλα 15 επαναληψεις, χωρις διαλλειμα οι ασκησεις κ περιπου 40"-1' διαλ σε καθε κυκλο ισα για νερο κ ανασες. Ειχε μεσα ασκησεις οπως μονοζυγο ανοιχτη εμπροσθολ, επολε, αρσεις θανατου, κλπ δλδ ασκησεις αρκετης δυσκολιας για 15 επαναλ κ κυριως ασκησεις με τα κιλα του σωματος. Τοτε επαιζα στα 67-70κιλα κ περιττο να πω οτι η προπονηση κραταγε 40 λεπτα αλλα δε μπορουσα να περπατησω εξω απ το γυμναστηριο αν δεν καθομουν 20-30' εκει για ξεκουραση κουβεντιαζοντας με τον προπονητη. Καλες εποχες, εβγαζα ανοιχτη λαβη σετακια των 25επαν μονογυζο, 10 οπισθπλαιμιες ανοιχτη κλπ...

    Στο θεμα μας, τωρα που αυτα αποτελουν παρελθον και το σωματικο μου βαρος και η δυναμη δεν μου επιτρεπει ουτε 5 ελξεις να βγαλω τι κανω?
    Αυτο το μηνα εβαλα ηδη στο προγραμμα, αεροβια 2-3 φορες με στοχο τις 400-500θερμιδες ανα προπονηση με σπριντακια.
    Οσο κ αν σιχαινομαι να τρεχω σε ενα διαδρομο κοιτωντας τον τοιχο, φαινεται οτι δεν μπορω να το αποφυγω μιας κ 2 μηνες τωρα δν ειδα ιχνος αδυνατισματος.
    (Συμφωνα με τη ζυγαρια παντα... σαφως ειδα ελαχιστη βελτιωση κυριως στα χερια, κ ελαχιστα θα ελεγα στην κοιλια)
    Οσο και να θελω να κατηγορισω τη ζυγαρια, η οποια με δειχνει με ευλαβια 86,3 ουτε γραμμαριο πανω η κατω και 30% σωματικο λιπος, δε φαινεται να ναι χαλασμενη χαχα.

    Θα ηθελα οποιαδηποτε συμβουλη και γνωμη πανω στη διατροφη μου και το προγραμμα, πως να συνεχισω τι να αλλαξω κλπ. (οπως επισης και ενδεχομενως συμπληρωματα.?)
    Ο στοχος ειναι καθαρα χασιμο κιλων. Δεν κυνηγαω το τελειο ουτε απο θεμα fitness ουτε με νοιαζει να εχω ογκο. Θελω απλα να ξαναμπω στα ρουχα μου!
    Πως προχωραω απο δω κ περα?
    Ευχαριστω προκαταβολικα, και συγνωμη για το μεγαλο ποστ, απλα οσο κ αν διαβασα ηθελα μια πιο personalized απαντηση γι αυτο κ παρεθεσα, διατροφη, συνηθειες και προγραμμα!
    Πιστευω εδωσα οτι πληροφορια μπορουσα, αλλα αν χρειαζεστε οτιδηποτε αλλο ρωτηστε ελευθερα!
    Onwards and upwards,
    ~Vag0st.
    Last edited by vag0st; 03-05-18 at 13:09.

  2. #2
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    Αν δε μετρησεις τις θερμιδες σου κιλα δε θα χασεις....Το πραγμα ειναι παρα πολυ απλο
    Ημερισια προσληψη θερμιδων < Θερμιδες συντηρησης

    Για εμενα γλυκα και τετοια δε χωρανε παρολαυτα αν δε μπορεις να τα αποχωρηστεις θα μπορουσες να δοκιμασεις το flexible dieting χωρις να λεω οτι ειμαι φαν,απλα πρεπει να προσαρμοζομαστε στις εκαστοτε καταστασεις...CLA δε θα σου κανει κατι αν ολα τα αλλα δεν ειναι τεντα

    Οποτε για εμενα μετρα τις θερμιδες σου, φτιαξε μια διατροφη που γουσταρεις με ελλειμα 200-300 κρατα τις 3 αεροβιες...

    Εγω στη θεση σου θα πειραζα και το προγραμμα αλλα δε λεω γιατι δε ξερω αν σε παιρνει απο θεμα χρονου κτλ,αν και ειμαι της αποψης οτι αμα θελουμε ολα γιννται....
    Καλη επιτυχια
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

  3. #3
    New Member
    Join Date
    21-03-18
    Posts
    5

    Default

    Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.
    Δυστυχως οπως ειπα ειμαι Λονδινο, εργαζομαι 9 ωρες τη μερα + 2 ωρες για μετακινηση απο/προς το σπιτι. κ ολα αυτα ενω ειμαι κεντρο! Σκεψου...
    Το CLA το εβαλα γιατι το ειχα δοκιμασει παλιοτερα κ πιστεψα οτι θα ρυθμισει λιγο το μεταβολισμο μου.
    Ειμαι προθυμος να ακουσω καθε προταση για αλλαγη στο προγραμμα, αυτος ειναι κ ο λογος που ποσταρα!
    Εχω κανει διατροφη στο παρελθον, κ εχω ακολουθισει θερμιδες κλπ απλα δεν ειμαι σε θεση να το κανω τωρα. Εχω ελαχιστο ελευθερο χρονο κ δε θελω να τον περασω ετοιμαζοντας ταπερακια για τη δουλεια.
    Για πολλους αυτο ισως να δειχνει οτι δεν εχω κινητρο, για μενα ομως το μεγαλυτερο κινητρο ειναι να περασω χρονο με την οικογενεια μου κ σε δευτερη μοιρα το fitnes..
    Eχω οπως ειπα επιγνωση της καταστασης, κ δεν περιμενω τρογωντας σοκολατες να γινω 'φετες'. Απλα μου εκανε εντυπωση πως 2 μηνες γυμναστηριου δεν ειχαν αποτελεσμα στο χασιμο σωματικου βαρους ουτε στο ελαχιστο. Ισα ισα ειμαι πιο πολλα απο οταν ξεκινησα. Γι αυτο και ρωτησα, και σε ευχαριστω ξανα, θα προσπαθησω να κοιταξω λιγο τις θερμιδες.

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Kαλώς όρισες στο φόρουμ Βαγγέλη.

    Πρώτα απ όλα, σύμφωνα με τον τίτλο που έχεις βάλει στο τόπικ, η ζυγαριά δεν έχει κολλήσει.. Αυτό γινεται όταν κάνουμε δίαιτα και παρόλη την προσπάθεια ενώ στην αρχή χάναμε, φτάσαμε σε πλατό.

    Στην περίπτωσή σου απλώς δεν μετράς τίποτα. Και όταν υπάρχει αόριστο διαιτολόγιο (με χάλια επιλογές βλέπε γλυκά κλπ) τότε θα υπάρχει και αόριστο αποτέλεσμα.
    Όση αερόβια, όσα βάρη και να κάνεις αν δεν υπάρχει μετρημένη διατροφή δεν γίνεται τίποτα.. Είναι πολύ απλά τα πράγματα..

    Δεν σου είπε κανεις να είσαι με τα τάπερ όλη μέρα, μην πας στο άλλο άκρο. Ούτε να θυσιάσεις απο τον χρόνο που αφιερώνεις στην οικογένεια.
    Αλλά από τη στιγμή που θες να χάσεις κιλά, δεν γίνεται.. πρέπει να κόψεις γλυκά, junk food και να μετράς πόσο τρως.

    Όσο για το CLA δεν πρόκειται στη φάση αυτή να σου προσφέρει τίποτα, ούτε συμβάλει στον μεταβολισμό.. Ένα λαδάκι είναι στην ουσία που συντελεί στο να χρησιμοποιήσει το σώμα περισσότερο λιπος ως καύσιμο εαν και εφόσον υπάρχει αντίστοιχη διατροφή και άσκηση.

  5. #5
    New Member
    Join Date
    21-03-18
    Posts
    5

    Default

    Σε ευχαριστω για το καλωσορισμα και για την απαντηση.
    Σκεφτηκα αυτα που ειπατε και οι δυο για το μετρημα και εκανα καποιους προχειρους υπολογισμους.
    Φαινεται πως σε καθημερινη βαση δεν ξεπερναω τις θερμιδες συντηρησης (αν υποθεσουμε οτι τα online BMR /TDEE calculators ειναι accurate)
    Ομως αλλες μερες πχ καθε παρασκευη εχουμε free pizza+drinks στο γραφειο, κ ΣΚ με junk food κλπ ειναι πολλαπλασιες οι θερμιδες που παιρνω, οχι απλα πανω...
    Αρα απολυτως λογικο το αποτελεσμα..

    Παρολα αυτα ειναι περιεργο να πηγαινει κανεις γυμναστηριο κ να μην χανει... Σκεφτομαι τον εαυτο μου σε 1 χρονο να πηγαινω gym και να μαι ακριβως το ιδιο, διχως ιχνος αδυνατισματος... αν συνεχισω να τρωω το ιδιο και ειναι καπως απογοητευτικο σαν σκεψη. (απολυτα λογικο με βαση τους υπολογισμους βεβαια)

    Πιστευετε αν αλλαξω σε περισσοτερη αεροβια κ μεγαλυτερη ενταση θα εχω κανενα αποτελεσμα? Θα ξεκινησω κοβοντας θερμιδες απ το βραδινο,μειωνοντας ζαχαρη, και λεγοντας αντιο στο junk food.
    Οσο για τον τιτλο, ηταν περισσοτερο αστειο, δεν κολλησε γιατι ποτε δν ξεκινησε να κατεβαινει χαχα.
    Thanks again! :)
    Last edited by vag0st; 03-05-18 at 17:34.

  6. #6
    New Member Call me RP's Avatar
    Join Date
    11-11-17
    Location
    ΑΘΗΝΑΙ
    Posts
    52

    Default

    Φίλε μου αν κόψεις τα γλυκά και τα λοιπά(bueno,μπεργκερ ...) θα ειναι το πρωτο βημα.Μετα περιοριζεις μακαροναδες(π.χ.) ,κανεις σπιτικο φαγητο σε καθημερινη βαση.
    Θα το πας σιγα σιγα.Οπως δε γινεται αν πινεις καφε γλυκο την επομενη να πας κατευθειαν στον σκετο ετσι κ με τη διατροφη.Κοψε τα πολλα απ εξω κ θα δεις διαφορα ,αυτο σε πρωτη φαση.Καλη δυναμη ,υπομονη κ επιμονη.

  7. #7
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Quote Originally Posted by vag0st View Post
    Σε ευχαριστω για το καλωσορισμα και για την απαντηση.
    Σκεφτηκα αυτα που ειπατε και οι δυο για το μετρημα και εκανα καποιους προχειρους υπολογισμους.
    Φαινεται πως σε καθημερινη βαση δεν ξεπερναω τις θερμιδες συντηρησης (αν υποθεσουμε οτι τα online BMR /TDEE calculators ειναι accurate)
    Ομως αλλες μερες πχ καθε παρασκευη εχουμε free pizza+drinks στο γραφειο, κ ΣΚ με junk food κλπ ειναι πολλαπλασιες οι θερμιδες που παιρνω, οχι απλα πανω...
    Αρα απολυτως λογικο το αποτελεσμα..

    Παρολα αυτα ειναι περιεργο να πηγαινει κανεις γυμναστηριο κ να μην χανει... Σκεφτομαι τον εαυτο μου σε 1 χρονο να πηγαινω gym και να μαι ακριβως το ιδιο, διχως ιχνος αδυνατισματος... αν συνεχισω να τρωω το ιδιο και ειναι καπως απογοητευτικο σαν σκεψη. (απολυτα λογικο με βαση τους υπολογισμους βεβαια)

    Πιστευετε αν αλλαξω σε περισσοτερη αεροβια κ μεγαλυτερη ενταση θα εχω κανενα αποτελεσμα? Θα ξεκινησω κοβοντας θερμιδες απ το βραδινο,μειωνοντας ζαχαρη, και λεγοντας αντιο στο junk food.
    Οσο για τον τιτλο, ηταν περισσοτερο αστειο, δεν κολλησε γιατι ποτε δν ξεκινησε να κατεβαινει χαχα.
    Thanks again! :)

    Αποκλείεται αυτά που έγραψες στο αρχικό σου ποστ πως τρως να μην ξεπερνάνε τις θερμίδες συντήρησης. Ούτε μία στο εκατομμύριο..

    Γιατί σου κάνει εντύπωση κάποιος που πάει γυμναστήριο αλλά δεν προσέχει τι τρώει , να μην χάνει βάρος; Δηλαδή αν εγώ τρώω μακαρονάδες και πίτσες θα με σώσει η γυμναστική και η αερόβια;! Με τις ώρες να κοπανιέμαι, είναι θέμα διατροφής.

    Να πω οτι κάνεις δίαιτα, οτι προσπαθείς.. οκ να καταλάβω τους προβληματισμούς σου.. Αλλα τωρα φίλε μου.. να λέμε αλήθειες.. ούτε καν κάνεις κάτι..

    Θέλει κόπο και θυσίες! Βάλτα κάτω, σκέψου ποσο πολύ θες να χάσεις λίπος και πάρε τις αποφάσεις σου. Το φαγητό και τα γλυκά πάντα εκεί θα είναι δεν φεύγουν.

  8. #8
    Pumping Iron Kostas84's Avatar
    Join Date
    15-02-11
    Location
    Ηρακλειο,Κρητης
    Posts
    277

    Default

    Φιλε καλως ηρθες ! και που να ησουν Ελλαδα !
    Οπως προ ειπαν πρεπει να αλλαξεις διατροφη βημα βημα , αρχικα κοψε τα γλυκα καθε μερα , απλωσε τα γευματα σου σε εξι , τρωγε φρουτα και σαλατες!
    Το περιεργο δεν ειναι να πηγαινει κανεις γυμναστηριο και να μην χανει ισα ισα αυτο ειναι καλο αν γινεται ανασυσταση στο σωμα φευγει λιπος και ερχονται μυες .Και μετα παλι τι ιδρωτα ριχνεις στην προπονηση !
    "The world is changed by your example , not by your opinion!"
    -Paulo Coelho

  9. #9
    New Member
    Join Date
    21-03-18
    Posts
    5

    Default

    Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.
    Μετα απο λιγο ψαξιμο και αφου σαφως το προβλημα εγκειται στην διατροφη μου, αποφασισα να δοκιμασω το meal prep για ολη τη βδομαδα.
    Με βαση το αρθρο Διατροφή Για Γράμμωση στο site καθως και αλλους οδηγους κ βιντεο θα προσαρμοσω τα γευματα στις αναγκες μου.
    Καστανο ρυζι λοιπον, κοτοπουλο/τονο φρουτα κ λαχανικα κατα κυριο λογο.

    Περαν ομως της διατροφης, τι πιστευετε για το προγραμμα? πως σας φαινεται απο αποψη κιλων,επαναληψεων κλπ? Χρειαζεται αλλαγη δεδεμενου οτι κανω το ιδιο 2 μηνες ηδη? Να προσθεσω περισσοτερες μερες cardio και να ελλατωσω τα βαρη?

    Ευχαριστω για το χρονο σας!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Χρειαζομαι βοηθεια -κολλησε η ζυγαρια!!
    By LadyS in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 17
    Last Post: 07-03-16, 13:54
  2. Κόλλησε η Ζυγαριά
    By adiPREME in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 7
    Last Post: 26-04-13, 21:56
  3. Συμβουλές για Διατροφή Fitness
    By michael92 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 4
    Last Post: 20-07-12, 19:19
  4. Συμβουλές Για Γλουτούς & Πρόγραμμα Fitness
    By velvet in forum Βάρη & Αερόβια Άσκηση Για Γυναίκες
    Replies: 33
    Last Post: 08-10-11, 18:50
  5. Γενικές Συμβουλές Για Fitness
    By DJman in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 19
    Last Post: 23-06-11, 22:52

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •