Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    26-04-18
    Posts
    3

    Default Προγραμμα διατροφης και γυμναστικης!

    Καλησπέρα σας. Θα σας αναφέρω ένα προγραμμα διατροφης που κανω μαζι με γυμναστικη και θα ηθελα τις γνωμες σας εαν πρεπει να αλλαξω κατι ή να προσθεσω και τι ειναι αυτο. Σκοπος μου ειναι να καψω λιπος και να διατηρησω τη μυικη μου μαζα. Ειμαι 33 χρονων 1.75 υψος και 80 κιλα. Η διατροφη που κανω ειναι

    9 η ωρα. Μολις ξυπνησω 1 πολυβιταμινη με νερο.
    9 και μιση. Πινω τν πρωτεινη μου μαζι με ενα ξινομηλο.
    12 η ωρα. 4με5 ασπραδια αυγου μαζι με 40 γραμμαρια βρωμη ολικης βρεγμενα ελαχιστα με γαλα βλαχας χαμηλα λιπαρα.
    2 η ωρα πηγαινω γυμναστηριο. 45 λεπτα βαρη και 30με35 λεπτα τρεξιμο.καμια φορα το κανω και 40 με 45
    3 και μιση. Πρωτεινη με 5 γρ γλουταμινη 5γρ κρεατινη και 30γρ μαλτοδεξτρινη.
    5 και μιση. 150 γρ φιλετο στηθος κοτοπουλο με 150 γρ πατατα ή γλυκοπατατα νεροβραστα με μισο κυβο λαχανικων με 25% λιγοτερο αλατι. Μαρουλι με αγγουρακι με 1 καπακι ελαιολαδο κ ξυδακι. Και 1 βιταμινη C 1000mg
    8 και μιση. 5με6 φραουλες ή μια μπανανα
    10 και μιση 150 γρ κοτα νεροβραστη με μαρουλι αγγουρακι 1 καπακι ελαιολαδο και 50γρ cottage.
    Και 5γρ γλουταμινη πριν τον υπνο.

    Ειχα και ταμπλετες αμινοξεων με το γευμα των 12 και το απογευματινο αλλα μ τελειωσαν και δε ξερω αν χρειαζεται να ξαναβαλω. Περιμενω τις γνωμες σας.σας ευχαριστω για το χρονο σας

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Kαλώς όρισες στο φόρουμ!

    Η διατροφή σου δεν ειναι κακή. Κάποια πράγματα που θα αλλαζα ειναι : Θα έβγαζα την μαλτοδεξτρίνη και θα έβαζα μπασμάτι ή πατάτα.
    Την βιταμίνη C θα την έβαζα μεταπροπονητικά.
    Θα έβγαζα την κρεατίνη. Στο βραδινό σνακ λείπει πηγή πρωτεινης αλλά και πάλι θα έβγαζα τελείως το φρούτο από εκεί. Θα είχα ψάρι με βραστά λαχανικά για παράδειγμα.

    Έχεις μετρήσει πόσο περίπου υδατ. πρωτεινη και λίπος σου δίνει το πλάνο αυτό;

    Από αερόβια τι κάνεις; Πόσο καιρό κάνεις βάρη;

  3. #3
    New Bodybuilder
    Join Date
    26-04-18
    Posts
    3

    Default

    Ευχαριστω για την απαντηση!! Αεροβικη κανω 5 με 6 φορες τ βδομαδα. Διαδρομο πιο πολυ και ποδοσφαιρο. 30με 40 λεπτα διαδρομο αναλογα. Συνηθως σε 30 λεπτα κανω 5μιση χιλιομετρα. Με βαρη ασχολουμε τα τελευταια 4 χρονια. Προπερση ειχα φθασει 10% λιπος αλλα δε ειχα καθολου μυικη μαζα και καποια σημεια μου φαινοτανε αδεια. Τωρα μυικα ειμαι καλητερα αλλα λογο δουλειας και καποιο προβλημα στον αστραγαλο με αφησε εκτος πολυ καιρο και εχω αρκετο λιπος να χασω γιαυτο εβαλα και την κρεατινη να μη χασω μυικοτητα. Αν και πολλοι λενε με χρηση κρεατινης δε ειναι καλο τοσο αεροβιο αλλα διαβαζοντας κατεληξα οτι ειναι μυθος


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Πρόγραμμα Γυμναστικής - Διατροφής
    By billy98k in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 1
    Last Post: 20-01-16, 02:07
  2. Πρόγραμμα διατροφής και γυμναστικής
    By rioma123 in forum Ημερολόγια Προπόνησης Bodybuilding
    Replies: 20
    Last Post: 14-05-09, 22:52
  3. Πρόγραμμα διατροφής και γυμναστικής
    By simson in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 4
    Last Post: 04-05-08, 19:35

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •