Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 16 of 16
  1. #1
    New Member
    Join Date
    27-01-18
    Location
    NEA ΜΟΥΔΑΝΙΑ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ
    Posts
    8

    Post Θερμίδες για Μείωση Λίπους

    ΠΩΣ ΒΡΙΣΚΩ ΤΙΣ ΘΕΡΜΙΔΕΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΝΩ ΓΙΑ ΜΕΙΩΣΗ ΣΩΜΑΤΙΚΟΥ ΛΙΠΟΥΣ ΓΙΑ ΓΡΑΜΜΩΣΗ , ΕΙΜΑΙ 31 ΧΡ, 100 ΚΙΛΑ, 1,72 ΥΨΟΣ . ??

  2. #2
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,648

    Default

    Καλησπερα.
    Ριξε μια ματιά εδω:http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=43953

    Επίσης καλυτερα να ξεχασεις τον ορο γραμμωση, γιατι προυποθετει υπαρξη αρκετης μυικης μαζας (που βεβαια δεν μας ξεκαθαριζεις αν ξεκινας τωρα προπονηση ή κανεις χρονια).

  3. #3
    Advanced Bodybuilder AU77's Avatar
    Join Date
    25-10-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    720

    Default

    Σημείωσε ότι αυτά είναι θεωρητικά και ότι υπολογίσεις πρέπει να τα δοκιμάσεις στην πράξη.
    Αν δεις ότι χάνεις πολύ βάρος την κάθε βδομάδα πιθανόν να πρέπει να αυξήσεις λιγάκι τις θερμίδες σου και το αντίθετο.
    Επίσης με την αεροβική θα αυξήσεις το θερμιδικό σου έλλειμμα.

  4. #4
    New Member
    Join Date
    27-01-18
    Location
    NEA ΜΟΥΔΑΝΙΑ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ
    Posts
    8

    Default

    ΚΑΝΩ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ 2 ΧΡΟΝΙΑ . ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΩΝ 5 ΓΕΥΜΑΤΩΝ ,ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΜΟΥ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΙΔΙΟ. ΑΕΡΟΒΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΒΑΡΗ ΛΙΓΑ ΚΙΛΑ ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΕΠΕΝΑΛΗΨΕΙΣ ΚΑΙ ΤΡΕΞΙΜΟ. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

  5. #5
    Advanced Bodybuilder AU77's Avatar
    Join Date
    25-10-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    720

    Default

    Θέλεις να γράψεις τι τρως να δούμε αν μπορείς να αλλάξεις κάτι;

  6. #6
    New Member
    Join Date
    27-01-18
    Location
    NEA ΜΟΥΔΑΝΙΑ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ
    Posts
    8

    Default Η ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΟΥ .

    Θέλεις να γράψεις τι τρως να δούμε αν μπορείς να αλλάξεις κάτι;
    Η ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΗΣ: ΠΡΩΙΝΟ -ΓΕΥΜΑ 1: 70 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΒΡΩΜΗ,ΜΙΑ ΚΟΥΤΑΛΙΑ ΜΙΚΡΗ ΚΑΚΑΟ, ΜΙΑ ΚΟΥΤΑΛΙΑ ΤΙΣ ΣΟΥΠΑΣ ΜΕΛΙ, ΚΑΙ 100 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΓΙΑΟΥΡΤΙ ΜΕ ΧΑΜΗΛΑ ΛΙΠΑΡΑ 2% . ΓΕΥΜΑ 2 : 150 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΑΓΓΟΥΡΙ, 2 ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΑΥΓΑ ΒΡΑΣΤΑ, ΚΑΙ 50 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΤΥΡΙ. ΓΕΥΜΑ 3 : 150 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΑΓΓΟΥΡΙ, ΚΑΙ 150 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ. ΓΕΥΜΑ 4 : 150 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΑΓΓΟΥΡΙ , 2 ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΑΥΓΑ ΒΡΑΣΤΑ ΚΑΙ 50 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΤΥΡΙ. ΓΕΥΜΑ 5 : 150 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΑΓΓΟΥΡΙ ΚΑΙ 150 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ.

  7. #7
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Καλημέρα Αναστάση,

    Ξαναδές το link που σου έδωσε ο IlikeBB. Η διατροφή σου είναι επικίνδυνα λίγη και "φτωχή".

    Δεν είναι ανάγκη να την βγάζεις με αγγούρι και να τρως υδατάνθρακα μόνο στο πρωινό σου. Κατανοώ πώς στα κιλά σου κοιτάζεις να χάσεις κιλά, αλλά το να χάσεις γρήγορα κιλά και με τον λάθος τρόπο, δεν θα ανταποκρίνεται στο αίτημα της μείωσης του λίπους. Θα χάνεις και λίπος, αλλά κυρίως θα αποδομείς άλλα πράγματα στο σώμα σου.

    Οπότε ξαναδές το link και φτιάξε ένα πλάνο πιο πλούσιο, με υδατάνθρακα και όχι τόσο λίγο φαγητό.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  8. #8
    Advanced Bodybuilder AU77's Avatar
    Join Date
    25-10-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    720

    Default

    Αυτά που έγραψες τα ακολουθεις 7 μέρες την εβδομάδα;

    Τρέξιμο πόσες φορές κάνεις την εβδομάδα, πριν ή μετά τα βάρη με άδειο στομάχι και μετράς καθόλου παλμούς κατά τη διάρκεια του;

    ΄Όπως είπε και ο Σταύρος πιο πάνω η διατροφή σου χρειάζεται βελτίωση και εμπλουτισμό

    Επίσης τι ποσοστό λίπους θα έλεγες ότι έχεις; Δηλαδή πόσα κιλά νομίζεις ότι πρέπει να χάσεις για να φτάσεις το παοτέλεσμα που θέλεις;

  9. #9
    New Member
    Join Date
    27-01-18
    Location
    NEA ΜΟΥΔΑΝΙΑ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ
    Posts
    8

    Default ΘΕΡΜΙΔΕΣ ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΛΙΠΟΥΣ

    [QUOTE=Mazda 6;1351719]Καλημέρα Αναστάση,

    Ξαναδές το link που σου έδωσε ο IlikeBB. Η διατροφή σου είναι επικίνδυνα λίγη και "φτωχή".

    ΕΙΔΑ ΤΟ ΛΙΝΚ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ Ο IlikeBB , ΚΑΙ ΥΠΟΛΟΓΙΣΑ ΓΙΑ ΑΠΩΛΕΙΑ ΛΙΠΟΥΣ , ΤΗΝ ΜΕΘΟΔΟ ΓΡΗΓΟΡΟΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΓΙΑ ΑΠΩΛΕΙΑ ΛΙΠΟΥΣ 22 ΘΕΡΜΙΔΕΣ Χ 100 ΚΙΛΑ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΜΟΥ = 2.200 ΘΕΡΜΙΔΕΣ , ΑΝ ΤΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΩ ΜΕ 27 ΘΕΡΜΙΔΕΣ Χ 100 ΚΙΛΑ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΜΟΥ = 2.700 ΘΕΡΜΙΔΕΣ . ΓΙΑ ΑΠΩΛΕΙΑ ΛΙΠΟΥΣ ΕΙΝΑΙ: 2.100 ΘΕΡΜΙΔΕΣ ΜΕΧΡΙ 2.500 ΘΡΕΜΙΔΕΣ . ΑΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΩ ΜΕ 22 ΘΕΡΜΙΔΕΣ ?
    ΑΝ ΣΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΣΤΑ 4 ΓΕΥΜΑΤΑ 200 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΠΑΤΑΤΑ, ΕΚΤΟΣ ΠΡΩΙΝΟΥ, ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΑΠΩΛΕΙΑ ΛΙΠΟΥΣ??

  10. #10
    New Member
    Join Date
    27-01-18
    Location
    NEA ΜΟΥΔΑΝΙΑ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ
    Posts
    8

    Default

    ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ 7 ΜΕΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ. ΤΡΕΞΙΜΟ 3 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕΤΑ ΤΑ ΒΑΡΗ ΜΕ ΑΔΕΙΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΦΥΣΙΚΑ. ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΛΙΠΟΥΣ ΜΟΥ . ΑΛΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΧΑΣΩ 15-20 ΚΙΛΑ. ΤΙ ΑΛΛΟ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΝΑ ΒΑΝΩ ΣΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΠΑΤΑΤΑ ΓΙΑ ΕΜΠΛΟΥΤΙΣΜΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΙΔΑΝΙΚΗ?

  11. #11
    New Member
    Join Date
    27-01-18
    Location
    NEA ΜΟΥΔΑΝΙΑ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ
    Posts
    8

    Default

    ΠΩς ΘΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΟΥΣ ΠΑΛΜΟΥΣ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΣΚΕΥΗ ?

  12. #12
    Advanced Bodybuilder AU77's Avatar
    Join Date
    25-10-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    720

    Default

    Ψάξε για Heart Rate Belt.
    Έγώ χρησιμοποιώ μια της Wahoo.
    Ενώνεται μέσω bluetooth με το κινητό και βλέπεις τους παλμούς σου.

    Εναλλακτικά υπάρχουν και ρολόγια που μετρούν τους παλμούς στον καρπό αλλά δεν τα έχω δοκιμάσει

  13. #13
    New Member
    Join Date
    27-01-18
    Location
    NEA ΜΟΥΔΑΝΙΑ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ
    Posts
    8

    Default

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ , ΘΑ ΨΑΞΩ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕΣ.

  14. #14
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    20-12-16
    Posts
    220

    Default

    Φίλε, γράφεις για την αεροβική σου ότι την κάνεις μετά τα βάρη "με άδειο στομάχι φυσικά". Σε λίγο καιρό θα αρχίσεις να κουράζεσαι και να ζαλίζεσαι, ίσως και να αρχίσεις να πιστεύεις ότι η γυμναστική είναι κούραση και ζαλάδες και να τη σταματήσεις, ή να γυρίσεις μια μέρα σπίτι εξαντλημένος και να φας τον άμπακα. Καλύτερα άσε τις γρήγορες "λύσεις" και πήγαινε πιο ομαλά, έτσι και τα αποτελέσματα θα είναι καλύτερα και πιο μόνιμα.

  15. #15
    New Member
    Join Date
    27-01-18
    Location
    NEA ΜΟΥΔΑΝΙΑ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ
    Posts
    8

    Default

    ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΟΜΑΛΕΣ ΛΥΣΕΙΣ , ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ?? ΕΣΥ ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ??

  16. #16
    Advanced Bodybuilder AU77's Avatar
    Join Date
    25-10-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    720

    Default

    Quote Originally Posted by anastasios21 View Post
    ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ 7 ΜΕΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ. ΤΡΕΞΙΜΟ 3 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕΤΑ ΤΑ ΒΑΡΗ ΜΕ ΑΔΕΙΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΦΥΣΙΚΑ. ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΛΙΠΟΥΣ ΜΟΥ . ΑΛΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΧΑΣΩ 15-20 ΚΙΛΑ. ΤΙ ΑΛΛΟ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΝΑ ΒΑΝΩ ΣΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΠΑΤΑΤΑ ΓΙΑ ΕΜΠΛΟΥΤΙΣΜΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΙΔΑΝΙΚΗ?
    Αν θες δες το σύνδεσμο πιο κάτω για να πάρεις κάποιες ιδέες.
    Είναι η δική μου διατροφή σε προσπάθεια μείωσης λίπους χωρίς να λέω ότι είναι και η ιδανική για σένα.

    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=48215

    Για υδατάνθρακα χρήσιμο είναι και το καστανό ρύζι που είναι και πιο εύκολο στο μαγείρεμα και στη διατήρηση στο ψυγείο.

    Εγώ ξεκίνησα από 2.200 θερμίδες και διαχωρισμό 40/40/20 και πλέον είμαι στις 2.000 με τον ίδιο διαχωρισμό. Σταδιακά ανεβάζω και αεροβικές.
    Δηλαδή δεν ξεκίνησα από την πρώτη εβδομάδα 5 αεροβικές.
    Επίσης αν κολλήσεις κάπου δοκίμασε 2-3 μέρες να φας λίγο περισσότερο από σωστές πηγές και επανέρχεσαι


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Μείωση Λίπους
    By fanisfrou in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 6
    Last Post: 24-04-18, 15:00
  2. Μείωση λίπους
    By PsKal in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 8
    Last Post: 18-01-13, 01:23
  3. Μείωση Λίπους
    By sixpack in forum Michael Kefalianos - Ask The Pro
    Replies: 0
    Last Post: 03-01-13, 17:05
  4. μειωση λιπους μονο με γυμναστηριο-θερμιδες συντηρησης
    By kalb in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 5
    Last Post: 27-04-12, 10:47

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •