Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 8 of 8
  1. #1

    Default Αύξηση βάρους και μυικης μάζας

    Παιδιά θέλω κάποιες συμβουλές για το προς τα που να κατευθυνθω σε προϊόντα για γρήγορη αύξηση βάρους-μάζας. Πίνω μια πρωτεΐνη gainer και αμινοξεα. Είμαι 60 κιλά και δυσκολεύομαι να ανεβω

  2. #2
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Καλησπέρα και καλώς όρισες!!!

    Γράψε μερικά πράγματα για εσένα, όπως ηλικία, ύψος και επίπεδο άσκησης. Είσαι δηλαδή προχωρημένος, αρχάριος κλπ.

    Το πιο σημαντικό, διατροφή ακολουθείς;!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    Καλησπέρα και καλώς όρισες!!!

    Γράψε μερικά πράγματα για εσένα, όπως ηλικία, ύψος και επίπεδο άσκησης. Είσαι δηλαδή προχωρημένος, αρχάριος κλπ.

    Το πιο σημαντικό, διατροφή ακολουθείς;!
    26 χρόνων 1,80 γυμναζομαι χωρίς όργανα 3 με 4 φορές την βδομάδα στο σπίτι. Πίνω μια gainer πρωτεΐνη και bcaa's. Δεν εχω χρόνο για σωστή διατροφή οπότε τρώω απλά όσο περισσότερο μπορώ. Αρχάριος

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Τι εννοείς δεν έχεις χρόνο για σωστή διατροφή;
    Μπορείς να οργανώσεις τα γευματά σου από το προηγούμενο βράδυ. Δεν είναι δύσκολο.
    Αν δεν υπάρχει η βάση μην περιμένεις κανένα συμπλήρωμα να κάνει δουλειά.

  5. #5

    Default

    Είμαι φοιτητής δεν έχω τόσο τον χρόνο με την δουλειά και την σχολή για συγκεκριμένη διατροφή και πχ να κάνω μαγειρευτά κλπ προσπαθώ να λαμβάνω όσες περισσότερες θερμίδες ημερησίως και κάνω γυμναστική

  6. #6
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by Johny42 View Post
    Είμαι φοιτητής δεν έχω τόσο τον χρόνο με την δουλειά και την σχολή για συγκεκριμένη διατροφή και πχ να κάνω μαγειρευτά κλπ προσπαθώ να λαμβάνω όσες περισσότερες θερμίδες ημερησίως και κάνω γυμναστική
    To στηθος κοτοπουλο παντως παιρνει πολυ λιγη ωρα να ψηθει σε ενα αντικολλητικο ή ακομα και σε δυνατη τοστιερα.Ή ακομα και βραστο και στο ψυγειο σε ταπερ θα εχεις για μερικες μερες ετοιμο κρεας. Αντιστοιχα ομελετες με αυγα βρομη τυρι γαλοπουλα. Δεν λεω οτι πρεπει να επιβιωνεις μονο με αυτα, αλλα αν θελεις υπαρχουν λυσεις να φας σχετικα σωστα χωρις πολυ χρονο. Επισης σπιτικα ροφηματα ογκου με γαλα, whey μπανανα φυστικοβουτυρο, μπορουν να πανε τις θερμιδες που τρως παρα πολυ ευκολα επανω.

    Μπορει να προσπαθεις να τρως αλλα αν τα βαλεις κατω και τα μετρησεις μαλλον θα εκπλαγεις απο το ποσο λιγο τρως παραγματικα, ειδικα πρωτεινη.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  7. #7
    New Bodybuilder
    Join Date
    25-05-18
    Location
    Γερμανία
    Posts
    3

    Default

    Γειά σας είμαι καινούρια

  8. #8
    New Bodybuilder
    Join Date
    25-05-18
    Location
    Γερμανία
    Posts
    3

    Default

    Ευχαριστώ καλός σας βρήκα, Ονομάζομαι Μαρια και συγχαριτηρια γι αυτο που κανετε και ελπιζω να εισαστε παντα καλα και να συνεχισετε να να μας βοξθατρ και να μας στυρίζετε,τώρα θα σας πω και εγώ το πρόβλημα μου λοιπόν έχω ένα πρόβλημα με το σώμα μου από την μέση και επάνω είμαι αδύνατη πολύ και από την μέση και κάτω λίγο πιό παχιά όταν βάζω κιλά βάζω στον ποπο και οταν χανω χανω απο την μεση και επανω ενα παραξενω πραγμα και θέλω να κάνω γραμωση και ογκο, εδώ και 3 εβδομάδες περίπου πάω γυμναστήριο ο προπονητής εκεί μου έδωσε κάποιες ασκήσεις (οργανα) για να της ακολουθώ για 3 εβδομάδες και μετά θα αλλάξουμε ή και θα προσθέσουμε οργανα, το πρόβλημα μου είναι όμως οτι από την μέση και επάνω είμαι αδύνατη και από την μέση και κάτω λίγο πιό παχιά.
    Μου είπανε ότι πρέπει να βάλω κιλά και σύγχρονος να γιμναζομαι για να κάνω γραμωση και ΜΕΤΆ ογκο, διατροφή δυστυχος δεν δίνουν και εγώ σε αυτά είμαι τούβλο έχω ψάξει στο ίντερνετ αλλά μια δυατροφη δεν βρείκα για να την ακολουθώ δεν ξέρω τι να κάνω και θέλω να κάνω ογκο για θέμα υγείας που με συνέστησε ο γιατρός το οπίο ιμαι οτι τα νευρα και οι μυες μου ειναι πολυ χαλαροι πιο κατω απο το κανονικο επιπεδο και χρειαζομαι οπως δηποτε γυμναστικη, κάνω 10 ασκήσεις από αυτά τα 7 είναι όργανα και τα 3 είναι ασκήσεις, άρχισα να πετάω φλέβες και να κανω μπράτσα αλλά είμαι τόσο αδύνατη που πολύ φωβαμαι ότι θα είναι άσχημα αν δεν βάλω από την μέση και πάνω κιλά, τα όργανα που κάνω τα 6 είναι για την μέση και πάνω το 1 είναι για την μέση και κάτω και οι 3 ασκήσεις είναι σαν χαλάρωση, πιστεύετε ότι ξεκίνησα σωστα? Κάθε φορά που τελειώνω το γυμναστήριο (μέρα παρά μερα) περνώ και την προτεΐνη μου κάτι πρέπει να γίνει και από την μέση και κάτω, δεν ξέρω αν ξεκίνησα σωστά και ποια διατροφη να ακολουθώ τα έχω παίξει δεν ξέρω τι να κάνω ????
    Λοιπόν σας γραφω της πληροφορίες μου που μάλλον θα της χρειαστείτε
    Είμαι 36 χρόνων
    Ύψος 1.63
    Κιλά 53
    Ευχαριστώ και περιμένω απάντηση ????


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 45
    Last Post: 09-09-17, 21:22
  2. Χάσιμο Βάρους & Μυϊκής Μάζας
    By runnerlena in forum Βάρη & Αερόβια Άσκηση Για Γυναίκες
    Replies: 4
    Last Post: 08-02-17, 11:39
  3. Αύξηση μυικής μάζας χωρίς αύξηση λίπους
    By Kakarot in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 9
    Last Post: 12-09-16, 22:52
  4. Αυξηση Μυϊκης Μάζας χωρις αυξηση του λίπους
    By dimi1991 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 7
    Last Post: 29-10-13, 14:57
  5. Replies: 3
    Last Post: 01-12-10, 20:53

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •