Καλησπέρα σας! Με λένε Άννα είμαι 24 χρονών και είμαι καινούργια στο φόρουμ. Θα ήθελα το Μάιο/Ιούνιο του 2019 να κατέβω σε αγώνες στη κατηγορία bikini.Είμαι εντελώς αρχαρια και γι αυτό σκοπεύω να κατέβω με τη βοήθεια κάποιού προπονητή με online coaching. Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω πότε να ξεκινήσω προετοιμασία με τον προπονητή ,σκευτομαι κυρίως το οικονομικό απ την αποψη ότι όσοι περισσότεροι μήνες προετημασιας τόσο περισσότερα τα χρήματα. . Έχω δει και προετοιμασίες για αγώνες που γίνονται μέσα σε 5-6μηνες νομίζω πως είναι καλό διαστημα. .εγώ με τις φωτογραφίες που είχα στήλει στο προπονητή για να κατεβαινα φέτος μου είχε πει ότι γίνεται και σε 4 μήνες λόγω του καλουπιου μου , επειδή δεν έχω κάποιο ιδιαιτερο πρόβλημα με κοιλια, ψωμάκια κτλπ απλά χρειάζομαι ανασυσταση. Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω 2 πράγματα α)πόσο διάστημα χρειάζεται προετοιμασια για μια άριστη σκηνική παρουσία και β)από διατροφή για αγώνες πόσο περίπου να υπολογίσω ότι θα ξοδεύω πάνω κάτω το μήνα? Κάθε έμπειρη γνώμη δεκτή, θα εκτιμούσα πολύ τις συμβουλές σας!