Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 11 of 59 FirstFirst ... 78910111213141521 ... LastLast
Results 301 to 330 of 1763
  1. #301
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Καταπληκτικη εμπειρια πραγματι!!!!
    Δεν ειπαμε πολλα για προγραμματα γιατι τα περισσοτερα παιδια ηταν τελειως αρχαριοι.
    Απο αυτα που ειπαμε υποστηριζουν και αυτοι οτι τα προγραμματα δυναμης πρεπει να εναλλασονται με υπερτροφιας μεσα στο χρονο,να αποφορτιζεται το κεντρικο νευρικο συστημα.
    Το κυριοτερο προβλημα ειναι οτι οταν κανεις συνεχως δυναμη και καταρρευσει το νευρικο συστημα δυσκολα ανακαμπτεις,ασχετα αν κανεις αγωνιστικο powerlifting η απλα προγραμμα δυναμης
    Το προγραμμα του wendler δεν το κοιταζουν και πολυ με καλο ματι,αλλα το monolith που κανω ειναι καλο για υπερτροφια αλλα οχι να το τραβηξω πολυ σε διαρκεια γιατι θα με .....κλαταρει!!!!
    Τους εκοψα οτι ειναι λατρεις των βασικων προγραμματων οπως αυτο που κανει ο Αχιλλεας,η τα τυπου texas method.
    Απο το intermediate επιπεδο και πανω ομως το προγραμμα που πρεπει να ακολουθει καποιος θελει εξειδικευση σε αυτον και οχι κατι ετοιμο οπως αυτα που κυκλοφορουν στο internet
    Last edited by Mikelangelo; 11-02-19 at 05:11.

  2. #302
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Mπράβο που ασχολείσαι, είναι όντως αναντικατάστατος ένας προπονητής και τέτοια σεμινάρια μόνο καλό θα σου κάνουν!

    Για τον προγραμματισμό έχω αναθεωρήσει κι εγώ αρκετά... Γιαυτό είναι καλά τα templates (τύπου Heavy Light Medium), γιατί αφήνουν χώρο να αλλάξεις κάποια πράγματα ανάλογα με το ποιος είσαι, τις ανάγκες σου, ηλικία, κλπ.

    Για advanced intermediate και πάνω, όντως θέλει blocks, με υπερτροφία/GPP στο off season και πιο μεγάλο specificity όταν πλησιάζουν αγώνες. Επίσης μια σημαντική αλλαγή για advanced intermediates είναι και το RPE αντί για ποσοστά...

    Αν έχεις χρόνο γράψε μας 5 πράγματα που κράτησες απο το σεμινάριο να μάθουμε και οι υπόλοιποι!
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  3. #303
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Καλημερα Αχιλλεα
    Το σεμιναριο αυτο απευθυνοταν κυριως σε αρχαριους και σε οσους δεν ειχαν ποτε ασχοληθει με βαρη στο μεγαλυτερο μερος του.
    Λιγο ως πολυ ειπωθηκαν πραγματα που ειναι γνωστα ειδικα σε σενα που εισαι σε advanced επιπεδο,αλλα και σε οσους ειναι σε intermediate,o κυριος λογος που το παρακολουθησα ηταν γιατι ηθελα να δουν τη τεχνικη μου και να διορθωσουν τα λαθη μου

    Οταν προχωρησαμε σε πιο εξειδικευμενα πραγματα ,γιατι καποιοι απο μας ειμασταν αν σε καπως πιο προχωρημενο επιπεδο,τονισε τη χρησιμοτητα των προγραμματων Heavy light medium,ακομη και ο Μπαμπης που ειναι σε επιπεδο Elite τα χρησιμοποιει κανονικα.
    Η υπερτροφια ειναι σημαντικη αλλα αν δεν ακολουθηται απο δυναμη,σε συνεχομενα blocks που λες κι εσυ,δεν υπαρχει κανενα νοημα,εκτος αν καποιον το ενδιαφερει μονο η εμφανιση και η συντηρηση κατι που στο Powerlifting δεν εχει καμια αξια.
    Ασε που το πολυ φουσκωμα σε κανει δυσκινητο και επιρρεπη σε τρυματισμους

    Το μπερδεμα blocks(υπερτροφιας-δυναμης) που κανουν στο conjucate για παραδειγμα,η καποια templates του 5/3/1 η ακομη και καποιες υπερβολες απο ρωσικες σχολες,δημιουργουν μεγαλο στρες στο κεντρικο νευρικο συστημα(τονιζε συνεχως το κεντρικο νευρικο συστημα,γιατι το σωμα ανακαμπτει γρηγοροτερα),απευθυνονται η σε επαγγελματιες που το μονο πραγμα που κανουν ειναι αυτο,η σε χημικα υποβοηθουμενους,να το πω ευγενικα.
    Ενας καθημερινος ανθρωπος που εχει τη δουλεια του,τις υποχρεωσεις,τα προβληματα του ,ποσο θα αντεξει πιεση διωρων η τριωρων προγραμματων,ακομη και αν ειναι μικρης ηλικιας,το προβλημα φαινεται μακροπροσθεσμα,γιαυτο και τονιζει τη χρησιμοτητα των εξειδικευμενων προγραμματων.

    Στα των βασικων ασκησεων τωρα
    Στα squats τονισε οτι οταν καποιον δεν τον ενδιαφερει το αγωνιστικο powerlifting καλο ειναι να τα κανει ass to grass,που εχει εφαρμογη σε οτι αλλο αθλημα αν κανει,το ευρος ειναι μεγαλυτερο τα κερδη περισσοτερα......οτι λεει κι Thrall δηλαδη!!
    Υποστηρικτης των low bar για τους παραπανω λογους,αλλα αν ο αθλητης βολευεται με high η εχει θεματα με τους ωμους ,ας τα αποφυγει καλυτερα.
    Τα OHP τονισε οτι δεν ειναι ασκηση για ωμους μονο,ουτε καποιος να εστιαζει σε αυτο,το ζητουμενο ειναι να λειτουργει το σωμα ως συνολο και οχι απομονωτικα,δεν κανουμε bodybulding,δεν λεγονται εμπροσθολαιμιες πιεσεις ωμων αλλα πιεσεις πανω απ΄το κεφαλι οπως το λεει η λεξη.
    Εδω οσα παιδια ηταν αρσιβαριστες δυσκολευτηκαν αρκετα να τις κανουν σωστα,εσπαγαν τους καρπους,εμπαιναν ''κατω απο τη μπαρα'' δεν εκαναν υπερεκταση του κορμου,δεν τεντωναν τα ποδια τους.

    Bench παντα με υπερεκταση, στον παγκο ακουμπανε μονο οι γλουτοι και οι ωμοπλατες.οχι υπερβολη ομως στην υπερεκταση εκτος αν καποιος κανει αγωνιστικο powerlifting,η εχει την ευελιξια....η πλατη κατω οι αντιχειρες οχι να αγκαλιαζουν τη μπαρα,οι μισες επαναληψεις,οι αναπηδησεις στο στηθος και ......το αισχος του μηχανηματος Σμιθ ,μακρυα απο μας.......τα ποδια πανω στο παγκο,χωρις leg drive μονο αν γινεται ως accessorie,οτι κανει ο Δημητρης δηλαδη τωρα

    Λιγο ως πολυ γνωστα ολα αυτα βεβαια
    Last edited by Mikelangelo; 11-02-19 at 09:53.

  4. #304
    Senior Bodybuilder Vass17's Avatar
    Join Date
    06-04-17
    Posts
    1,395

    Default

    Πρέπει να ήταν πολύ εποικοδομητική εμπειρία!
    Μακάρι να γίνουν θεσμός τα σοβαρά σεμινάρια από εξειδικευμένους προπονητές!
    Όταν η ψυχή θέλει, το σαρκίον ακολουθεί.

    Σήμερα θα κάνω εκείνο που δεν κάνουν οι υπόλοιποι, ώστε αύριο να μπορώ εκείνο που δεν θα μπορούν.

  5. #305
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    O Σωτηρης Βασιλη κανει σε τακτα χρονικα διαστηματα σεμιναρια και βοηθαει πολυ κοσμο,προσωπικα και διαδικτυακα.....απο τους ελαχιστους τοσο καταρτισμενους που πραγματικα αγαπανε το αθλημα.

    Σημερα επιτελους καταφερα να κανω τη τριτη προπονηση της τριτης εβδομαδας που επρεπε να κανω το .....Σαββατο....αρα αυτη τη βδομαδα θα πρεπει να κανω 4 αντι 3 προπονησεις!!!!

    Τα πραγματα σημερα ηταν ζορικα,το βαρος ανεβηκε και το monolith αρχισε να δειχνει τα.....δοντια του!!!
    Squats
    1x5 80 kg
    1X5 90
    1X6 100
    1X 20 65......εδω τα ειδα ολα......

    ΟΗP
    10X5 45 kg

    chins 5X5 με λαστιχο
    Face pulls 7X15
    Shrugs 10 X 10 με μπαρα στα 60 κιλα......και ενιωθα μετα πως τα χερια μου ξεχειλωσαν

    Ευτυχως αυτη τη βδομαδα μειωνεται ελαφρως το βαρος.....αλλα ξανανεβαινει την επομενη.

    Τωρα που εφτασα στα μισα του monolith εχω να πω τα εξης.
    Σε ξεζουμιζει και οχι μονο σωματικα αλλα κυριως ψυχολογικα.....μετα το τελος της προπονησης βεβαια νιωθεις υπεροχα!!!
    Θελει παρα πολυ φαι μεχρι να σκασεις και πολυ συμπληρωμα πρωτεινης, και οταν μιλαμε για φαγητο μιλαμε για τα παντα,οσοι κανουν διαιτες,προσεχουν υδατανθρακες και λιπος απλα δεν κανουν αυτο το προγραμμα......επισης το ΖΜΑ με βοηθαει αρκετα γιατι ειχα καποιο θεμα και δεν μπορουσα να κοιμηθω καλα.

    Θελει προσεκτικη διαχειριση στο βαρος γιατι ....¨καρφωνεις ¨ για πλακα
    Τα διαλλειματα στις βασικες πρεπει να ειναι τουλαχιστον 4 λεπτα
    Last edited by Mikelangelo; 12-02-19 at 21:38.

  6. #306
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Ωραιος!! Φανταζομαι μετα τις 20 reps στο σκουωτ τα ειδες ολα ε?

    Απο βαρος πως εισαι? Ανεβηκες κιλα? Το zma και μενα με βοηθησε παντως!

  7. #307
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Ευχαριστω Δημητρη,συνολικα εχω παρει 7 κιλα και νομιζω πως ειναι αρκετα
    .....παραπανω φαγητο δεν μπορω να καταναλωσω,αφενος γιατι δεν καθομαι ολη μερα σπιτι να τρωω,αλλα και στη δουλεια που υπαρχει ευκολη προσβαση σε φαγητο,δεν γινεται να σε βλεπουν συνεχεια οι πελατες μπουκωμενο!!!
    Τη διαιτα του wendler δεν μπορω να τη κανω με ακριβεια.
    ....σε γενικες γραμμες παντως πιστευω οτι ενας μικροτερης ηλικιας απο μενα ,θα εχει περισσοτερα κερδη σε βαρος και υπερτροφια

    .....αν και το προγραμμα δεν εστιαζει στην απολυτη δυναμη,εχω ανεβει και σε PR αλλα το κυριοτερο ειναι οτι βγαζω αρκετες επαναληψεις σε κιλα που πριν απο δυο μηνες τα εκανα για μια επαναληψη!!!

  8. #308
    Senior Bodybuilder Vass17's Avatar
    Join Date
    06-04-17
    Posts
    1,395

    Default

    Ζόρικες προπονήσεις!
    Όντως θέλει πολύ φαγητό!
    Πάντως, μόνο αισιόδοξο είναι το ότι ανεβαίνεις σταθερά!
    Όταν η ψυχή θέλει, το σαρκίον ακολουθεί.

    Σήμερα θα κάνω εκείνο που δεν κάνουν οι υπόλοιποι, ώστε αύριο να μπορώ εκείνο που δεν θα μπορούν.

  9. #309
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by Vass17 View Post
    Ζόρικες προπονήσεις!
    Όντως θέλει πολύ φαγητό!
    Πάντως, μόνο αισιόδοξο είναι το ότι ανεβαίνεις σταθερά!
    Σ'ευχαριστω Βασιλη.!
    Οπως τα λες πολυ φαγητο,μα παρα πολυ ομως.....για παραδειγμα σημερα που δεν μπορεσα να παω στο gym ετρωγα σα δεινοσαυρος ολη μερα,τα ποδια μου τα εσερνα κυριολεκτικα.....αλλα τωρα νιωθω καλα και αυριο ελπιζω καλυτερα.
    Για το δικο μου επιπεδο,ηλικια,υποχρεωσεις,και αν συνυπολογισεις οτι δεν κοιμαμαι και πολυ καθημερινα(5-6 ωρες max),τετοιου ειδους προγραμματα ειναι οριακα,οχι μονο στην σωματικη επιβαρυνση αλλα και στην πνευματικη.
    Αν επιμενεις και υπομενεις, τα κερδη ειναι αρκετα,οχι σε απολυτα νουμερα αλλωστε δεν ειναι προγραμμα powerlifting,αλλα στο γενικοτερη αντοχη,αντοχη στη δυναμη,υπερτροφια και στη τεχνικη.......τοσες επαναληψεις κανεις, θες δε θες θα μαθεις να εκτελεις σωστα αλλιως δεν βγαινουν τα σετ.
    Το αλλο προβληματακι αυτου του προγραμματος ειναι η μεγαλη διαρκεια των προπονησεων.
    Τοσα πολλα σετ ακομη και στις βασικες που θελεις απο 3 η μαλλον 5 λεπτα και πανω αναμεσα στα σετ,σου βγαινουν σε ενα διωρο το λιγοτερο(διωρο αν κανεις 3 λεπτα και στις accessories ενα λεπτακι αλλα μετα το.....μετανιωνεις).
    Παρολα αυτα μ'αρεσει,επικοινωσησα και με τον αμερικανο που μου το προτεινε(το φιλο του wendler) και του ειπα τι τραβαω και γελαγε ο αναισθητος.
    Μου προτεινε βεβαια να σφιξω τα δοντια και να το ολοκληρωσω...whatever it takes (κυριολεκτικα),μου επισημανε βεβαια οτι εκανα λαθος που το εκανα στο καπακι μετα απο boring but big,αλλα μετα το τελος να κανω το template των δυο ημερων μονο την εβδομαδα για δυο με τρεις εβδομαδες.
    Μετα να το γυρισω στο κλασσικο τριημερο αλλα στην powerlifting εκδοχη που δεν ειναι 5/3/1 αλλα 3/5/1 με joker σετς και μονες να παρω τα πανω μου στη δυναμη μονο.....μετα το διμηνο η τριμηνο να κανω το κλασσικο 5/3/1 και μετα παλι boring but big και ουτω καθεξης.!!!

  10. #310
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Ωραια λογικη η μεταβαση σε πιο powerlifteραδικο προγραμμα μετα..και εγω κατι τετοιο θα κανω μετα τους κυκλους υπερτροφιας που κανω τωρα. Μετα το τελος του προγραμματος κανε μια εβδομαδα deload παλι, θα βοηθησει.

  11. #311
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by dimitris_powerlifter View Post
    Ωραια λογικη η μεταβαση σε πιο powerlifteραδικο προγραμμα μετα..και εγω κατι τετοιο θα κανω μετα τους κυκλους υπερτροφιας που κανω τωρα. Μετα το τελος του προγραμματος κανε μια εβδομαδα deload παλι, θα βοηθησει.
    Σωστα Δημητρη,θα κανω deload τουλαχιστον στο 80% του TM
    Last edited by Mikelangelo; 15-02-19 at 01:30.

  12. #312
    Senior Bodybuilder Vass17's Avatar
    Join Date
    06-04-17
    Posts
    1,395

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    Μετα να το γυρισω στο κλασσικο τριημερο αλλα στην powerlifting εκδοχη που δεν ειναι 5/3/1 αλλα 3/5/1 με joker σετς και μονες να παρω τα πανω μου στη δυναμη μονο.....μετα το διμηνο η τριμηνο να κανω το κλασσικο 5/3/1 και μετα παλι boring but big και ουτω καθεξης.!!!
    Θα συμφωνήσω απόλυτα σε αυτό.
    Μετά από αυτή την κακοποίηση, χρειάζεσαι κάτι με χαμηλό volume και με συνεχές, αλλά ήπιο overload στα κιλά!
    Όταν η ψυχή θέλει, το σαρκίον ακολουθεί.

    Σήμερα θα κάνω εκείνο που δεν κάνουν οι υπόλοιποι, ώστε αύριο να μπορώ εκείνο που δεν θα μπορούν.

  13. #313
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Δυσκολη εβδομαδα....σημερα καταφερα να κανω την πρωτη προπονηση της τεταρτης εβδομαδας......προχθες καταφερα να τελειωσω τη τριτη...
    Εχουμε και λεμε
    Squats 7X5
    80-90-100-100-100-100-100
    Πολυ τα ευχαριστηθηκα τα squats σημερα
    Μετα τις διορθωσεις που μου εκανε ο Σπυρος στο σεμιναριο,εκανα ολα τα σετ των 100 κιλων σχεδον ass to grass.....Επιτελους!!!!
    ΟΗP
    4X5
    42,5-47,5-55-45
    Τα 55 βγηκαν τοσο καλα που.....απορησα!!!
    Chinups 10X10 με λαστιχο
    Face pulls 10X10
    Dips 10X10 με λαστιχο

  14. #314
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Τελικα βοηθησε το σεμιναριο, χαιρομαι.!!! Ποσες ακομα εβδομαδες εχει το προγραμμα?

  15. #315
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by dimitris_powerlifter View Post
    Τελικα βοηθησε το σεμιναριο, χαιρομαι.!!! Ποσες ακομα εβδομαδες εχει το προγραμμα?
    Ευχαριστω Δημητρη
    Τρεις εβδομαδες ακομη θα διαρκεσει το μαρτυριο

  16. #316
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Εβδομαδα 4 η δευτερη μερα.....απογοητευση!!!
    Αισθανομαι πολυ κουρασμενος αλλα πηγα .......
    Dead...πολυ dead το dead ομως
    6 Χ 5
    95-110-122,5-122,5 fail εδω οι 5 βγηκαν 3,κατεβαζω 117,5 ,112,5
    κανονικα επρεπε να βγουν 5αρες τα τελευταια 4 σετ στα 122,5 αλλα το μεν πνευμα προθυμον η σαρξ....απροθυμη
    Bench 7x5 στα 85 με πολυ πολυ ζορι!
    Pendley row 5X10 στα 60 κιλα
    Barbbell curl 10x10

    Ευτυχως η επομενη εβδομαδα εχει μικρο deload γιατι με αυτα τα ποσοστα αμφιβαλλω αν θα βγει....η απλα σημερα ηταν μια κακη μερα...θα δειξει

  17. #317
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Μια χαρα ηταν η προπονηση δεν χαθηκε ο κοσμος!! Λογικο να εχεις καποια fail γιατι το σωμα σου εχει συσσωρεύσει πολυ κουραση τις τελευταιες εβδομαδες. Τα εχεις τα κιλα απλως εισαι κουρασμενος αυτο ειναι ολο.

  18. #318
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by dimitris_powerlifter View Post
    Μια χαρα ηταν η προπονηση δεν χαθηκε ο κοσμος!! Λογικο να εχεις καποια fail γιατι το σωμα σου εχει συσσωρεύσει πολυ κουραση τις τελευταιες εβδομαδες. Τα εχεις τα κιλα απλως εισαι κουρασμενος αυτο ειναι ολο.
    .....ετσι ειναι Δημητρη,μου βγαινει σιγα σιγα η κουραση.......επιπροσθετα στο dead ,εχω και το νου μου να μην χτυπησει η μπαρα δυνατα κατω ,χανω τη συγκεντρωση μου.
    Δεν ειχα φαει και καλα χθες και αυτο ειναι παρα μα παρα πολυ σημαντικο σε αυτο το προγραμμα,αν δε φας πολυ δεν βγαινει και αν δε κοιμηθεις.

  19. #319
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Σωστος!! Παμε δυνατα την επομενη φορα!!

  20. #320
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Με μια λιγότερο καλή προπόνηση δεν χάλασε ο κόσμος!
    Το πολύ πολύ όπως ειπες και ο ίδιος να κάνεις ένα deload!

  21. #321
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Με μια λιγότερο καλή προπόνηση δεν χάλασε ο κόσμος!
    Το πολύ πολύ όπως ειπες και ο ίδιος να κάνεις ένα deload!
    Εχεις δικιο Κωνσταντινα,ξερεις ομως τι μου εκανε εντυπωση.
    Ενταξει ημουν κουρασμενος αλλα οχι σε μαυρο χαλι,με το που ξεκιναω τα βαρια σετ,λες και καποιος να μου εκλεισε το....¨γκαζι ¨ .....και οχι τοσο σε απολυτη δυναμη αλλα σε αντοχη,σε αναπνοες
    Κατα πασα πιθανοτητα ειναι απλα μια κακη μερα,αλλα τα καμπανακια του οτι φτανω στο οριο μου τα ακουγα εδω και καποιες μερες....αλλα εκανα το κοροιδο
    ..
    ο Wendler βεβαια το τονιζει στο αρθρο του γιαυτο το προγραμμα,αν ξεφυγει καποιος απο αυτα που λεει,σε προοδευτικο ανεβασμα κιλων ,σε σωστη τηρηση του deload και στο φαγητο τοτε θα...κρεμασει σιγουρα,αλλος γρηγοροτερα αλλος πιο αργα

    ....και για να ειμαστε ειλικρινεις ειχα τσιμπησει ελαφρως το ΤΜ την προηγουμενη εβδομαδα
    Last edited by Mikelangelo; 18-02-19 at 19:56.

  22. #322
    Senior Bodybuilder Vass17's Avatar
    Join Date
    06-04-17
    Posts
    1,395

    Default

    Απλά κούραση είναι φίλε!
    Έχει πολύ μεγάλο volume το πρόγραμμα, και ακόμα και ελάχιστα να μείνει πίσω το recovery φαίνεται!
    Είμαι απόλυτα βέβαιος πως με λίγη ξεκούραση παραπάνω, θα είσαι κομπλέ!
    Όταν η ψυχή θέλει, το σαρκίον ακολουθεί.

    Σήμερα θα κάνω εκείνο που δεν κάνουν οι υπόλοιποι, ώστε αύριο να μπορώ εκείνο που δεν θα μπορούν.

  23. #323
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Σ?ευχαριστω Βασιλη!

  24. #324
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    Εχεις δικιο Κωνσταντινα,ξερεις ομως τι μου εκανε εντυπωση.
    Ενταξει ημουν κουρασμενος αλλα οχι σε μαυρο χαλι,με το που ξεκιναω τα βαρια σετ,λες και καποιος να μου εκλεισε το....¨γκαζι ¨ .....και οχι τοσο σε απολυτη δυναμη αλλα σε αντοχη,σε αναπνοες
    Κατα πασα πιθανοτητα ειναι απλα μια κακη μερα,αλλα τα καμπανακια του οτι φτανω στο οριο μου τα ακουγα εδω και καποιες μερες....αλλα εκανα το κοροιδο
    ..
    ο Wendler βεβαια το τονιζει στο αρθρο του γιαυτο το προγραμμα,αν ξεφυγει καποιος απο αυτα που λεει,σε προοδευτικο ανεβασμα κιλων ,σε σωστη τηρηση του deload και στο φαγητο τοτε θα...κρεμασει σιγουρα,αλλος γρηγοροτερα αλλος πιο αργα

    ....και για να ειμαστε ειλικρινεις ειχα τσιμπησει ελαφρως το ΤΜ την προηγουμενη εβδομαδα
    όλοι μας έτσι είμαστε όταν κουραζόμαστε, σαν να μας έκλεισαν το γκάζι ! :p
    κατά τα άλλα ξεκούραστοι δουλεύουμε με διπλό καρμπυρατέρ

    Πας και εσυ λίγο γυρεύοντας όμως αφου αυξάνεις το ΤΜ και άυπνος κιολας... Σίγουρα μπορεις να κάνεις κάτι πιο ξεκούραστο και ταιριαστό.

    Το 3/5/1 που είχες σκεφτεί πότε θα γίνει πράξη? Μετά το deload?

  25. #325
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    όλοι μας έτσι είμαστε όταν κουραζόμαστε, σαν να μας έκλεισαν το γκάζι ! :p
    κατά τα άλλα ξεκούραστοι δουλεύουμε με διπλό καρμπυρατέρ

    Πας και εσυ λίγο γυρεύοντας όμως αφου αυξάνεις το ΤΜ και άυπνος κιολας... Σίγουρα μπορεις να κάνεις κάτι πιο ξεκούραστο και ταιριαστό.

    Το 3/5/1 που είχες σκεφτεί πότε θα γίνει πράξη? Μετά το deload?

    Το 3/5/1 ξεκιναει Κωνσταντινα σε δυο εβδομαδες απο τωρα,μετα το τελος δηλαδη του Monolith.
    Το deload γινεται κατα τη διαρκεια του Monolith,μετα τη τεταρτη εβδομαδα,κανει ενα μικρο ανεβασμα παλι στην 6η και τελευταια και....τελος!!!

    .....ναι ηταν βλακεια μου η αυξηση του ΤΜ

  26. #326
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Σημερα προσπαθησα να ολοκληρωσω τη τεταρτη εβδομαδα του monolith......αλλα ....Houston we have a problem!!!!!
    Τη Δευτερα ειχα μια μικρη ενοχληση στο γονατο μπροστα στην επιγονατιδα στην εσωτερικη πλευρα,.....δεν παω τη Τεταρτη λεω να ξεκουραστω και πραγματι ενιωσα καλυτερα.....σημερα που προσπαθησα να κανω παλι σκουωτ ,στο ζεσταμα και χωρις μπαρα...πααααλι τα ιδιααααα
    Οταν κατεβαινω και φτανω στις 90 μοιρες περιπου ,ενας πονος περιεργος,ο οποιος φευγει οταν κατεβω πιο χαμηλα η ανεβω πιο πανω.....ξενερωσα και σταματησα φυσικα .
    Συνεχιζουμε στα υπολοιπα
    ΟΗP 10 x 5 στα 40 κιλα
    Chins 5X5 με λαστιχο
    Face pulls 10 x 10
    Shrugs 10x10 με μπαρα 70 κιλα

    ΠΣΚ ξεκουραση να δουμε πως θα παει το γονατο
    Last edited by Mikelangelo; 21-02-19 at 13:37.

  27. #327
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Περαστικα, ευχομαι να μην ειναι κατι σοβαρο. Χωρις να ειμαι ειδικος πιστευω πως ισως μπορει να ειναι και λογο του τεραστιου volume. Λιγο παγκος και καμια βολταρεν ισως βοηθησουν! Μηπως να κανεις το deload πιο συντομα?

  28. #328
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Σ?Ευχαριστω Δημητρη
    Οπωσδηποτε deload,αλλωστε η πεμπτη εβδομαδα που ακολουθει εχει deload
    Προς το παρον οπως λες,voltaren,biofreeze κ.λ.π,θα δω πως παει το ΠΣΚ και αν δε βελτιωθει τη Δευτερα παω ορθοπεδικο.
    Ελπιζω να μην ειναι κατι σοβαρο,γιατι ουτε εχει πρηστει δεν ποναει παρα μονο στο καθισμα

    .....εκανα τεραστια λαλακια που αυξησα το ΤΜ,εστω και λιγο.....εστειλα και mail στον Αμερικανο και μου το επιβεβαιωσε......κανε το προγραμμα οπως ειναι γραμμενο γιατι θα το...πληρωσεις
    Last edited by Mikelangelo; 21-02-19 at 14:13.

  29. #329
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    Σ?Ευχαριστω Δημητρη
    Οπωσδηποτε deload,αλλωστε η πεμπτη εβδομαδα που ακολουθει εχει deload
    Προς το παρον οπως λες,voltaren,biofreeze κ.λ.π,θα δω πως παει το ΠΣΚ και αν δε βελτιωθει τη Δευτερα παω ορθοπεδικο.
    Ελπιζω να μην ειναι κατι σοβαρο,γιατι ουτε εχει πρηστει δεν ποναει παρα μονο στο καθισμα

    .....εκανα τεραστια λαλακια που αυξησα το ΤΜ,εστω και λιγο.....εστειλα και mail στον Αμερικανο και μου το επιβεβαιωσε......κανε το προγραμμα οπως ειναι γραμμενο γιατι θα το...πληρωσεις
    Περαστικά Γιάννη, ελπίζω να περάσει γρήγορα με τη ξεκούραση και να μην είναι τίποτα πιο σοβαρό.

  30. #330
    Senior Bodybuilder Vass17's Avatar
    Join Date
    06-04-17
    Posts
    1,395

    Default

    Γιάννη περαστικά!
    Όπως είπε και ο Δημήτρης, είναι το τεράστιο volume!
    Ξεκούραση, ξεκούραση, ξεκούραση!
    Όταν η ψυχή θέλει, το σαρκίον ακολουθεί.

    Σήμερα θα κάνω εκείνο που δεν κάνουν οι υπόλοιποι, ώστε αύριο να μπορώ εκείνο που δεν θα μπορούν.


 
Page 11 of 59 FirstFirst ... 78910111213141521 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Come Back
    By Nikolas Agathokleous in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 49
    Last Post: 16-01-16, 15:21
  2. Bodybuilder From the Future or Not?
    By alp in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 115
    Last Post: 23-08-10, 12:22
  3. The Future...
    By r1ddl3r in forum Off Topic
    Replies: 0
    Last Post: 21-01-06, 02:41

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •