Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 36 of 59 FirstFirst ... 2632333435363738394046 ... LastLast
Results 1,051 to 1,080 of 1763
  1. #1051
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Γιάννης, ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΣΑΣ. 51 χρονών πορτιέρης, θα έτρεμε το φυλλοκάρδι μου.

    Κωνσταντίνα, τώρα που έρχεται χειμώνας, yoke is the new abs.

  2. #1052
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post

    Κωνσταντίνα, τώρα που έρχεται χειμώνας, yoke is the new abs.
    Εμένα μου λες? :p Το δικο μου γουστο είναι γνωστό, ωμοι τραπς και πήχεις είναι το τριπτυχο της ευτυχίας. Αλλά δεν εχω καναν τετοιο στο gym να χαρω και γω.
    Καλύτερα μάλλον γιατί μπορω και συγκεντρώνομαι.

    Γιάννη, χιλια συγγνώμη για το thirst post , δεν το ξανακάνω στο λογκ σου

  3. #1053
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Εμένα μου λες? :p Το δικο μου γουστο είναι γνωστό, ωμοι τραπς και πήχεις είναι το τριπτυχο της ευτυχίας. Αλλά δεν εχω καναν τετοιο στο gym να χαρω και γω.
    Καλύτερα μάλλον γιατί μπορω και συγκεντρώνομαι.
    Ξερω ποιον θελεις εσυ....BMI
    "Τhere is no such thing as firming and toning there is only stronger and weaker"

    --Eddie Hall--

  4. #1054
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    ωμοι τραπς και πήχεις
    Ok επίσημα πλέον το yoke 1 superset (πλαγιες εκτασεις, shrugs/neck, forearm extensions) ονομάζεται Konstantina91 superset.

    PS Λυπάμαι για το gym σου, ελπίζω στην δυτική θεσσαλία τουλάχιστον να γυμνάζουν πόδια. Αν και το κατανοώ, μεγάλη υπόθεση να μπορείς να συγκεντρώνεσαι!
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  5. #1055
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Εμένα μου λες? :p Το δικο μου γουστο είναι γνωστό, ωμοι τραπς και πήχεις είναι το τριπτυχο της ευτυχίας. Αλλά δεν εχω καναν τετοιο στο gym να χαρω και γω.
    Καλύτερα μάλλον γιατί μπορω και συγκεντρώνομαι.

    Γιάννη, χιλια συγγνώμη για το thirst post , δεν το ξανακάνω στο λογκ σου
    γιστι ζητας συγγνωμη βρε Κωνσταντινα??.......ισα ισα που εγω θελω να γινεται αυτος ο χαβαλες στο λογκ μου και ειδικα απο ανθρωπους που εκτιμω και εχουν χιουμορ

  6. #1056
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by dimitris_powerlifter View Post
    Ξερω ποιον θελεις εσυ....BMI
    Δεν μπορωω

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Ok επίσημα πλέον το yoke 1 superset (πλαγιες εκτασεις, shrugs/neck, forearm extensions) ονομάζεται Konstantina91 superset.

    PS Λυπάμαι για το gym σου, ελπίζω στην δυτική θεσσαλία τουλάχιστον να γυμνάζουν πόδια.
    Τιμή μου το superset! Δεν γυμνάζουν, αλλά αυτό είναι καλό γιατί η πρέσσα μου είναι πάντα άδεια. Επίσης, δεν υπάρχουν αρκετά 20κιλα για να κάνω εγώ- ισα ισα φτανουν, φαντάσου να ερχόταν κανας καλός.

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    γιστι ζητας συγγνωμη βρε Κωνσταντινα??.......ισα ισα που εγω θελω να γινεται αυτος ο χαβαλες στο λογκ μου και ειδικα απο ανθρωπους που εκτιμω και εχουν χιουμορ
    εντάξει τότε!

  7. #1057
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    Ζωγραφιζεις σημερα...ΑΧΑΑ ...ακου σβερκο βισωνα!!!!!
    Οχι ο σβερκος μου ειναι κανονικος,το ¨ προβλημα ¨ υπαρχει στο υπολοιπο σωμα,...ωμους ,τραπεζοειδεις κ.λ.π που με τη γραβατουλα κανει λιγο σαν...πορτιερης σε μαγαζι νυχτερινο
    Γιαννη ψαχνουν πορτιερη στο μαγαζι που δουλευω να σε υπολογισω?
    Θα έπρεπε να νιώθεις πολυ τυχερός που μπορεις να μεγαλωνεις ετσι που να εκανες και διαφορετικη προπονηση χαχα

  8. #1058
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    Γιαννη ψαχνουν πορτιερη στο μαγαζι που δουλευω να σε υπολογισω?
    Θα έπρεπε να νιώθεις πολυ τυχερός που μπορεις να μεγαλωνεις ετσι που να εκανες και διαφορετικη προπονηση χαχα

    ...κοιτα Γρηγορη,δυο παιδια εχω να μεγαλωσω....μια extra δουλιτσα δεν θα με χαλαγε!!

    ....στο θεμα του μεγεθους που λες οτι ειμαι τυχερος....
    Στο προηγουμενο template που εκανα το Boring but big και που ηταν κατα το μεγαλυτερο ποσοστο εστιασμενο στην υπερτροφια τα αποτελεσματα ηταν παρα πολυ καλα και χωρις ιδιαιτερη προσοχη στη διατροφη.
    Προσεχω στο περιπου να παιρνω 2 gr πρωτεινης ανα κιλο,αλλα στους υδατανθρακες και λιπος τρωω σα να μην υπαρχει αυριο,τελειως εμπειρικα αναλογα πως νιωθω και κυριως για να εχω την απαιτουμενη ενεργεια,για να βγαινουν οι προπονησεις και η ιδιαιτερα κουραστικη μου καθημερινοτητα
    ...απο τα 15 μου που εκανα αρση βαρων,κιλα μυικα εβαζα πολυ ευκολα,παρολο που η προπονηση αυτου του ειδους δεν ειναι για υπερτροφια,αλλα και αργοτερα οταν για ενα διαστημα εκανα bodybuilding τα αποτελεσματα ηταν θεαματικα και χωρις να βαζω λιπος ευκολα,μετα τα 45 μου εχω τη ταση να παχαινω λιγο παραπανω και να κανω κοιλιτσα κατα καιρους.

  9. #1059
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    ...κοιτα Γρηγορη,δυο παιδια εχω να μεγαλωσω....μια extra δουλιτσα δεν θα με χαλαγε!!

    ....στο θεμα του μεγεθους που λες οτι ειμαι τυχερος....
    Στο προηγουμενο template που εκανα το Boring but big και που ηταν κατα το μεγαλυτερο ποσοστο εστιασμενο στην υπερτροφια τα αποτελεσματα ηταν παρα πολυ καλα και χωρις ιδιαιτερη προσοχη στη διατροφη.
    Προσεχω στο περιπου να παιρνω 2 gr πρωτεινης ανα κιλο,αλλα στους υδατανθρακες και λιπος τρωω σα να μην υπαρχει αυριο,τελειως εμπειρικα αναλογα πως νιωθω και κυριως για να εχω την απαιτουμενη ενεργεια,για να βγαινουν οι προπονησεις και η ιδιαιτερα κουραστικη μου καθημερινοτητα
    ...απο τα 15 μου που εκανα αρση βαρων,κιλα μυικα εβαζα πολυ ευκολα,παρολο που η προπονηση αυτου του ειδους δεν ειναι για υπερτροφια,αλλα και αργοτερα οταν για ενα διαστημα εκανα bodybuilding τα αποτελεσματα ηταν θεαματικα και χωρις να βαζω λιπος ευκολα,μετα τα 45 μου εχω τη ταση να παχαινω λιγο παραπανω και να κανω κοιλιτσα κατα καιρους.
    Ναι το θυμαμαι το boring but big ειναι απο τα προγράμματα που μου αρεσουν.. Η προπονηση δεν εστιαζει στην υπερτροφια αλλα σιγουρα μεγαλωνεις διαφορετικο ερεθισμα πραγμα που δενς θα δεις με τις προπονησεις υπερτροφιας, εχω παιδια στο gym που ασχολούνται καθαρα με το powerlifting και τα ποδια τους ειναι σε αλλο επιπεδο ας πουμε..

    Οσον αφορα την διατροφη οκ ξέρω οτι δεν κυνηγας την εικονα και γω στην θεση σου το ιδιο θα εκανα αν και θα ξεσκιζα τον υδατανθρακα χαχα βεβαια το να το πηγαινεις με αυτον τον τροπο εχει τα αρνητικά του γενικα δεν ξερεις που βρισκεσαι εσυ μπορει να νιωθεις οτι εφαγες πολυ και στην ουσια εκεινη την μερα να εισαι σς έλλειμμα πράγμα που δεν το θες..

    Εγω θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις για ενα διάστημα να ανεβασεις στα 3γρ την πρωτεινη (αν δεν το εχεις κανει) πραγματικά εγώ ειδα αρκετη διαφορά στο θεμα της αναρρωσης γιαυτο και εχει αλλαξει η φιλοσοφία μου στο κομμάτι αυτο.
    Αυτο εχει να κανει με τον μεταβολισμο βεβαια απο την στιγμη που βρισκεσαι σε πλεονασμα μονιμα η κοιλιτσα θα γινει

  10. #1060
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    Ναι το θυμαμαι το boring but big ειναι απο τα προγράμματα που μου αρεσουν.. Η προπονηση δεν εστιαζει στην υπερτροφια αλλα σιγουρα μεγαλωνεις διαφορετικο ερεθισμα πραγμα που δενς θα δεις με τις προπονησεις υπερτροφιας, εχω παιδια στο gym που ασχολούνται καθαρα με το powerlifting και τα ποδια τους ειναι σε αλλο επιπεδο ας πουμε..

    Οσον αφορα την διατροφη οκ ξέρω οτι δεν κυνηγας την εικονα και γω στην θεση σου το ιδιο θα εκανα αν και θα ξεσκιζα τον υδατανθρακα χαχα βεβαια το να το πηγαινεις με αυτον τον τροπο εχει τα αρνητικά του γενικα δεν ξερεις που βρισκεσαι εσυ μπορει να νιωθεις οτι εφαγες πολυ και στην ουσια εκεινη την μερα να εισαι σς έλλειμμα πράγμα που δεν το θες..

    Εγω θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις για ενα διάστημα να ανεβασεις στα 3γρ την πρωτεινη (αν δεν το εχεις κανει) πραγματικά εγώ ειδα αρκετη διαφορά στο θεμα της αναρρωσης γιαυτο και εχει αλλαξει η φιλοσοφία μου στο κομμάτι αυτο.
    Αυτο εχει να κανει με τον μεταβολισμο βεβαια απο την στιγμη που βρισκεσαι σε πλεονασμα μονιμα η κοιλιτσα θα γινει

    Εχεις δικιο Γρηγορη στο θεμα της πρωτεινης πρεπει να το αυξησω στα 3 περιπου,το κανω κατα καιρους οταν δεν αναρρωνω σωστα,αλλα δεν το τηρω παντα
    Για να εχω καλυτερη εικονα το που βρισκομαι πρεπει να τηρω το τριπτυχο υπνος,διατροφη,προπονηση και ολα αυτα σωστα για να εχω σωστη εικονα....ομως λογω ηλικιας,υποχρεωσεων κ.λ.π παντα ενας παραγοντας δεν ''δουλευει'' σωστα.
    Ποτε δεν κοιμαμαι καλα για μεγαλο διαστημα,ποτε χανω καποιες προπονησεις.....ειναι σχεδον αδυνατο να τα τηρω ολα σωστα για τους λογους που προανεφερα.
    Στο θεμα της διατροφης,κυριως,βαριεμαι αφορητα το να τηρω καποιο συγκεκριμενο πλανο...αν κατσω και προγραμματισω τι πρεπει να τρωω καθε μερα θα παθω......καταθλιψη
    Ακομη και οταν εκανα πρωταθλητισμο το χειροτερο μου προβλημα ηταν αυτο....δεν ειχα θεμα να κανω 3 ωρες προπονηση καθημερινα,αλλα ειχα τεραστιο να τρωω ρυζια,κοτοπουλα και μπροκολα(τυχαια τα παραδειγματα),συγκεκριμενες ωρες και μερες.
    Το εκανα αναγκαστικα καποτε γιατι ετσι επρεπε να γινει.....σημερα κανω οτι μου αρεσει και μονο αυτο στο θεμα της γυμναστικης και με τις λιγοτερες δυνατες παραχωρησεις

  11. #1061
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Ξεκιναμε λοιπον το δευτερο και τελευταιο Κυκλο του FSL ως Leader προγραμμα
    Κυκλος 2 ος Εβδομαδα 1η
    Squats 3x5 80-90-100.....πολυ στρωτα και ομορφα,
    Deadlift FSL 5x5 στα 85kg....εδω εκανα οτι πειραμα μπορουσα να κανω,αλλαζα στασεις ποδιων,χεριων ....γενικα στο deadlift δεν εχω ακομη βολευτει οπως θελω,το μπερδευω παρα πολυ με την πρωτη κινηση του clean η snatch,που σκουωταρεις αρκετα στο πρωτο κομματι,στο dead δεν παει ετσι,θελει πιο πολυ hamstrings και hip driiiiiiiiiive που λεει κι ο Rippetoe
    .....τελειωσα το ¨κυριως πιατο¨ και παμε στα....επιδορπια!!!

    Leg Curls 3x15
    Dumbbell row 3x10
    Face pulls superset seated shrugs lean forward 4x15
    Dumbbell bench 3x15
    Barbell curls superset dumbbell skullcrushers 3x15
    Crunches 5x15

  12. #1062
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Ωραιος Γιαννη αντε καλο ξεκινημα με τον 2ο κυκλο νομιζω πηγε μια χαρα

  13. #1063
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    Ωραιος Γιαννη αντε καλο ξεκινημα με τον 2ο κυκλο νομιζω πηγε μια χαρα
    Σ'ευχαριστω Γρηγορη
    .....ας ελπισουμε να πανε ολα καλα και να μη χανω προπονησεις!!

  14. #1064
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    Σ'ευχαριστω Γρηγορη
    .....ας ελπισουμε να πανε ολα καλα και να μη χανω προπονησεις!!
    Κανόνισε να το γρουσουζέψεις τόσες φορές που το είπες....

  15. #1065
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Κανόνισε να το γρουσουζέψεις τόσες φορές που το είπες....
    χαχαχαχα κανονισε την πορεια σου Γιαννη!!

  16. #1066
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Κανόνισε να το γρουσουζέψεις τόσες φορές που το είπες....
    Ωχ δεν το σκεφτηκα αυτο

  17. #1067
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Καλη αρχη!!!!
    "Τhere is no such thing as firming and toning there is only stronger and weaker"

    --Eddie Hall--

  18. #1068
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Κυκλος 2 Εβδομαδα 1η
    OHP 3x5 35-45-50 kg
    Bench FSL 5x5 στα 60 kg......αλλαζα στασεις,arch,ποδια κ.λ.π και εχω βρει νομιζω ενα καλο setup
    Chest supported rows.3x15..την εκλεψα απ?τον Αχιλλεα και μου δουλευει μια χαρα!!!
    Dips 3x10
    Chins 3x10 με λαστιχο
    Face pulls superset Seated shrugs bent over 3x10
    Bag raise με 20 κιλο δισκο 3x10
    Leg curls 3x15
    Leg press 3x10
    Crunches 5x15

  19. #1069
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    Κυκλος 2 Εβδομαδα 1η
    OHP 3x5 35-45-50 kg
    Bench FSL 5x5 στα 60 kg......αλλαζα στασεις,arch,ποδια κ.λ.π και εχω βρει νομιζω ενα καλο setup
    Chest supported rows.3x15..την εκλεψα απ?τον Αχιλλεα και μου δουλευει μια χαρα!!!
    Dips 3x10
    Chins 3x10 με λαστιχο
    Face pulls superset Seated shrugs bent over 3x10
    Bag raise με 20 κιλο δισκο 3x10
    Leg curls 3x15
    Leg press 3x10
    Crunches 5x15
    Μπράβο Γιάννη!! Το ohp βγαινει κομπλε πως το βλεπεις?

    Οσο για την ασκηση που πηρες απο τον Αχιλλέα : Σα δεν ντρεπεσαι

  20. #1070
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    Μπράβο Γιάννη!! Το ohp βγαινει κομπλε πως το βλεπεις?

    Οσο για την ασκηση που πηρες απο τον Αχιλλέα : Σα δεν ντρεπεσαι
    Ευχαριστω Γρηγορη
    Ναι μια χαρα βγαινει,ευτυχως...ειμαι κατω βεβαια απο τα κιλα που εκανα πριν καποιους μηνες αλλα δε βιαζομαι κιολας!!
    ....ΧΑΧΑ δεν ντρεπομαι καθολου

  21. #1071
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Δυσκολα ανεβαινει το ohp. Υπομονη και θα τα ξαναρθουν τα κιλα.
    "Τhere is no such thing as firming and toning there is only stronger and weaker"

    --Eddie Hall--

  22. #1072
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by dimitris_powerlifter View Post
    Δυσκολα ανεβαινει το ohp. Υπομονη και θα τα ξαναρθουν τα κιλα.
    ......απο υπομονη αλλο τιποτα......μονο οι μοναχοι στο Θιβετ εχουν περισσοτερη απο μενα

  23. #1073
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Βλεποντας χθες το βραδυ το σημερινο προγραμμα,κοιταζω τα κιλα του dead που πρεπει να κανω σημερα και λεει...107,5!!!!
    ........μιλαμε στο messenger με το coach
    και του λεω
    Ρε συ μαστορα(ενταξει οχι ακριβως ετσι),τι θα γινει,θα σηκωσουμε κανα κιλο,η θα ειμαστε σα βουβαλια και απο δυναμη....λιγα πραγματα.
    Ε φυσικα αρχισε να μου λεει τα γνωστα,μη βιαζεσαι ,κοιτα το ταξιδι και οχι τον προορισμο,που ναι μεν συμφωνω αλλα λιγη ....δραση δεν θα εβλαπτε.
    ....μου τονισε οτι παρολα τα οφ ,εχω δυναμωσει,αλλα αυτο δεν μετριεται σε απολυτο βαρος,σε νουμερα,επαναλαμβανει συνεχως μη κοιτας τα νουμερα χανεις το νοημα......ξερεις ποσους εχω προπονησει,καλους αθλητες με ταλεντο,αλλα εγιναν,εμμονικοι με αυτα.
    Ετσι εχασαν τη ουσια,τους εγινε αγχος που τους εφαγε.....ειδικα οταν συγκριναν τον εαυτο τους με αλλους και ειδικα οταν εβλεπαν οτι σε ενα lift ηταν πισω και προσπαθουσαν να ξεπερασουν,το φιλο,τον αντιπαλο,τον κολλητο.....εκει η τραυματιζονταν η απογοητευονταν.
    Το κυνηγι των αριθμων λιγοι ξερουν να το διαχειριζονται,ακομη και οι elite powerlifters,ανταγωνιζονται κυριως τον εαυτο τους,οχι τους αλλους,αν κανεις το λαθος να συγκρινεσαι με αλλους ,τοτε εχασες το παιχνιδι.
    Ok coach i got it,του λεω,τα ξερω ολα αυτα.....εγω θελω να προχωρήσω,χ@στηκα,i don?t give a shit about the rest,συγκεκριμενα.......κ.λ.π
    Μα τα νουμερα σου εχουν ανεβει,απλα εσυ δεν το ξερεις,γιατι κοιτας μονο αριθμους
    Σημερα που εχεις dead,ποσο γραφει το προγραμμα οτι εχεις θεωρητικο PR
    Στα 145 του λεω
    ok μολις κανεις τα σετ....βαλε 145 κιλα και δοκιμασε.....το εχεις το βαρος,απλα μπορει και να μην το κανεις γιατι παιζουν κι αλλοι παραγοντες ρολο,εσυ εχει τοσα στο κεφαλι σου και τοσα ζορια,δεν εισαι ο πιτσιρικας που ειναι στη κοσμαρα του γενικα,πιο ξεκουραστος,πιο ζωηρος και χωρις τις ευθυνες που εχει ενας ανθρωπος στη θεση σου ,στη ηλικια σου κ.λ.π
    Οκ λοιπον θα το κανω!!
    Stubborn as usual,μου ειπε κατα λεξη


    ....Παμε λοιπον σημερα
    Κυκλος 2ος Εβδομαδα 1η
    Deadlift 3x5 85-95-110.....107,5 επρεπε να κανω αλλα το στρογγυλεψα......λεω να βαλω τα 145,να μην τα βαλω,ασε γιατι αυριο εχω και κατι δουλειες μη τη πατησουμε και παμε με πατεριτσες,αλλα.....τελικα επικρατησε το ...hold my beer που λενε στο Αμερικανικο Νοτο....και που σπανια εχει καλα αποτελεσματα
    Φορτωνω λοιπον με 145,με κοιταει ο γυμναστης με απορια....ανετος εγω ,και καλα,σφιγγω τη ζωνη και....τσουπ,τα κιλα ανεβηκαν....την ακουσα φυσικα,γιατι τετοιο βαρος,γενικα εχω να σηκωσω εδω και 25 χρονια,ακουστηκαν κατι τριξιματα,στη πλατη μου,κοκκινησα σα ...ντοματα ...και.τα αφηνω κατω.
    Κανονικα θα επρεπε να χοροπηδαω,απ?τη χαρα μου,οκ δε λεω το χαρηκα....αλλα ειχε δικιο ο coach....δεν εχει και τοσο νοημα,αυτο το κυνηγι αριθμων στη φαση που ειμαι εγω τωρα........εκανα μια κινηση καθαρα εγωιστικη που θα μπορουσε να μου στοιχισει καποιο τραβηγμα και στην ηλικια μου δεν ειμαστε για τετοια,γιατι δυσκολα επισκευαζομαστε.
    Παμε παρακατω λοιπον
    Squats 5x5 FSL στα 80 kg

    ....και παμε στα επιδορπια
    ....εδω ο coach μου ειπε ολα τα σετ που θα κανεις,απο δω και στο εξης θα ειναι με 20 reps
    Οχι ρε φιλε λεω,θα με ξεκανει ο τρελος.......μειωσε το βαρος,αλλα θα μεινεις στις minimum 15 max 20 reps,μονο σε κατι chins,dips θα εισαι στις 12.
    Οκ λοιπον
    Leg Curls 4x20
    Dumbbell bench 3x20
    Seated barbell row 3x20
    Face pulls superset seated shrugs 3x20
    Barbell curls superset triceps push downs 3x20
    Crunches 5x15

    ....πως θα σηκωθω αυριο απο το κρεβατι....δεν ξερω
    Last edited by Mikelangelo; 03-12-19 at 21:50.

  24. #1074
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Μ αρέσει που τα λες και σε μας και στον εαυτο σου και τελικά πας και μαξάρεις ενώ δεν ήταν στο πλάνο!

    Αυτοσυγκράτηση πάνω από όλα!

  25. #1075
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Μ αρέσει που τα λες και σε μας και στον εαυτο σου και τελικά πας και μαξάρεις ενώ δεν ήταν στο πλάνο!

    Αυτοσυγκράτηση πάνω από όλα!
    χαχαχαχαχαχαχαχαχα


    Ωραίος Γιάννη, και ωραία ιστορία! Χρειάζεται και καμιά βαριά μονή που και που...! Μακάρι κι εγώ στην ηλικία σου να κάνω μονή 145!

    Συμφωνώ με τον coach σου εν μέρει, όσο πιο μεγάλο είναι το off season σου τόσο καλύτερα με μια έννοια. Μπορείς να κάνεις peak 1 περίοδο μερικών βδομάδων τον χρόνο αλλά τις υπόλοιπες είναι όντως πιο παραγωγικό να τις δουλεύεις με τα ποσοστά που σου δίνει.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  26. #1076
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    αα ρε Γιαννη εγω βλεπω την φλογα μεσα σου ακομα και αυτο το χαιρομαι!! μακαρι και γω οταν θα φτασω στην ηλικια σου να εχω τετοια νουμερα και παθος

    Παντως γελασα πολυ με το κειμενο εισαι απιστευτος χαχαχα

    O coach ειχε μεγαλο δικιο παντως και αυτο ισχυει για ολους μας!!

  27. #1077
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Μ αρέσει που τα λες και σε μας και στον εαυτο σου και τελικά πας και μαξάρεις ενώ δεν ήταν στο πλάνο!

    Αυτοσυγκράτηση πάνω από όλα!
    .........πιο πολυ αυτοσυγκρατηση εχει ο γιος μου που ειναι 6 χρονων για να ειμαι ειλικρινης
    Εγω τα λεω για να ειμαι παραδειγμα προς αποφυγην....η προς μιμηση....οπως θελει ο καθενας

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    χαχαχαχαχαχαχαχαχα


    Ωραίος Γιάννη, και ωραία ιστορία! Χρειάζεται και καμιά βαριά μονή που και που...! Μακάρι κι εγώ στην ηλικία σου να κάνω μονή 145!

    Συμφωνώ με τον coach σου εν μέρει, όσο πιο μεγάλο είναι το off season σου τόσο καλύτερα με μια έννοια. Μπορείς να κάνεις peak 1 περίοδο μερικών βδομάδων τον χρόνο αλλά τις υπόλοιπες είναι όντως πιο παραγωγικό να τις δουλεύεις με τα ποσοστά που σου δίνει.
    Σ?ευχαριστω πολυ Αχιλλεα.....εσυ στην ηλικια μου θα κανεις μονη στα ....250!!!!

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    αα ρε Γιαννη εγω βλεπω την φλογα μεσα σου ακομα και αυτο το χαιρομαι!! μακαρι και γω οταν θα φτασω στην ηλικια σου να εχω τετοια νουμερα και παθος

    Παντως γελασα πολυ με το κειμενο εισαι απιστευτος χαχαχα

    O coach ειχε μεγαλο δικιο παντως και αυτο ισχυει για ολους μας!!
    Σ?ευχαριστω πολυ Γρηγορη,το παθος η φλογα η ξεροκεφαλια ποτε δε φευγουν φιλε....η τουλαχιστον θελουμε να πιστευουμε οτι δε φευγουν....αν φυγουν με τη παροδο των χρονων τοτε το παιχνιδι το εχεις χασει!!

  28. #1078
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    03-01-19
    Posts
    779

    Default

    Ρε με αυτή την ηλικία. 50 χρονών είναι ο άνθρωπος όχι 70...

  29. #1079
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by Berlyn View Post
    Ρε με αυτή την ηλικία. 50 χρονών είναι ο άνθρωπος όχι 70...
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  30. #1080
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by Berlyn View Post
    Ρε με αυτή την ηλικία. 50 χρονών είναι ο άνθρωπος όχι 70...
    ......51!

    .......φιλε μου Berlyn κι εγω οταν ημουν 25,30 τους πενηνταρηδες τους εβλεπα......δεινοσαυρους.......λογικη η απορια τους


 
Page 36 of 59 FirstFirst ... 2632333435363738394046 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Come Back
    By Nikolas Agathokleous in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 49
    Last Post: 16-01-16, 15:21
  2. Bodybuilder From the Future or Not?
    By alp in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 115
    Last Post: 23-08-10, 12:22
  3. The Future...
    By r1ddl3r in forum Off Topic
    Replies: 0
    Last Post: 21-01-06, 02:41

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •