Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 41 of 59 FirstFirst ... 3137383940414243444551 ... LastLast
Results 1,201 to 1,230 of 1763
  1. #1201
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Τελος και της δευτερης εβδομαδας του Widowmaker
    ....αυτη η βδομαδα ηταν αρκετα δυσκολη,αφενος ο υπνος ειναι λιγος και εχω και 5 νυχτερινα στη δουλεια ,αφετερου αυτη η εβδομαδα εχει δυο προπονησεις deadlift.....εκρηκτικος ο συνδυασμος
    Ξυπανω μετα κοπων και βασανων,ετοιμαζομαι και παω...αργα,αργα
    Εχουμε και λεμε
    Κυκλος 1 Εβδομαδα 2η
    Deadlift
    3x100
    3x115
    3x125
    15x80.....κουραστηκα και λαχανιασα!!,....ειναι too much δυο προπονησεις dead και widowmaker

    OHP
    3x40
    3x45
    3x55
    15x30.....εδω ολα βγηκαν πολυ πιο ανετα

    Leg Curls 3x20
    Dips 3x10
    Facepulls 3x15
    Crunches 3x20
    Barbell Curls 3x15
    Back raises 3x20

    Απο Κυριακη η Δευτερα ξεκιναει η τριτη και τελευταια βαρια εβδομαδα του Widowmaker(η τεταρτη ειναι deload)
    Δεν μπορω να πω οτι τρελλαθηκα με το Widowmaker,οκ σε εξιταρει,σε τσιτωνει αρκετα γιατι κανεις δυο βαρια lifts την εβδομαδα,το ΤΜ ειναι υψηλο,το volume αν και Anchor-intensity προγραμμα δεν το λες και λιγο.
    Νομιζω πως ειναι καλυτερο για μικροτερης ηλικιας lifters ισως και καλυτερο για πιο αρχαριους που εχουν χαμηλοτερα ποσοστα ΤΜ....αυτες τις αποψεις μου τις επιβεβαιωσε και ο coach
    Μολις με το καλο τελειωσουμε και το Widowmaker....ξεκιναμε το Pervertor!!!!
    Πολυ ανωμαλος αυτος ο Wendler !!!
    Last edited by Mikelangelo; 30-01-20 at 18:34.

  2. #1202
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Pervertor???? Seriously now?

    Τι template είναι αυτο;
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  3. #1203
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Pervertor???? Seriously now?

    Τι template είναι αυτο;
    Κάνεις 5/3/1 καθως κοιτάς κωλαράκια στο γυμναστήριο.
    Αν επιβιώσεις και δεν αποκτήσεις στραβισμό σε 1 κύκλο, ολοκληρωνεται το προγραμμα.

    Συγγνωμη Γιαννη, αλλά δεν κρατήθηκα.

  4. #1204
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Pervertor???? Seriously now?

    Τι template είναι αυτο;
    Yes dude,pretty damn seriously...η απαντηση του Coach σε αναλογη ερωτηση μου
    ......θα στο αναλυσω το βραδυ Αχιλλεα που θα εχω χρονο στη δουλεια....στην ουσια ειναι μια μιξη FSL 5x5,Boring but big 5x10 και Boring but Strong 10x5

  5. #1205
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Κάνεις 5/3/1 καθως κοιτάς κωλαράκια στο γυμναστήριο.
    Αν επιβιώσεις και δεν αποκτήσεις στραβισμό σε 1 κύκλο, ολοκληρωνεται το προγραμμα.

    Συγγνωμη Γιαννη, αλλά δεν κρατήθηκα.
    XAXAXA τι συγγνωμη ρε συ ,τελεια παρομοιωση

    .....εγω φυσικα κοιταω κωλαρακια και τωρα που δεν το κανω....αλλα διακριτικα

  6. #1206
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Κάνεις 5/3/1 καθως κοιτάς κωλαράκια στο γυμναστήριο.
    Αν επιβιώσεις και δεν αποκτήσεις στραβισμό σε 1 κύκλο, ολοκληρωνεται το προγραμμα.
    A man's gotta do what a man's gotta do.

    Ο,τι χρειάζεται για τα gainz
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  7. #1207
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    O Wendler εχει ενα η και πολλα θεματακια με τις ονομασιες των templates του.
    Εχουν σεξουαλικα,θρησκευτικα,χεβιμεταλαδικα και οτι βαλεις ο νους του υπομονοουμενα αλλα ειναι πολυ ευστοχος.
    Το Widowmaker που ευτυχως τελειωνω τωρα ειναι στην ουσια μια υποκατηγορια του πολυ γνωστου template First set last 5x5(δηλαδη κανεις 5 σετ με το ποσοστο του πρωτου λειτουργικου απο τα 3 του 5/3/1)..ουσιαστικα ειχα κανει δυο κυκλους του template FSL ως Leader και μετα συνεχισα με το Widowmaker
    Το ποσοστο κυμαινεται αναλογα τη βδομαδα ξεκινας απο 65% την πρωτη,70% τη δευτερη και 75% την τριτη
    Ως FSL 5χ5 ειναι διαχειρισιμο αν το κανεις ομως ως Widowmaker που πρακτικα τα 5 σετ των 5 τα κανεις 1Χ15-20.....οριακα παλευεται ειδικα αν το ΤΜ σου ειναι στο 90% περιπου.
    Αν κανεις βεβαια 1 Lift ανα προπονηση η κατασταση ειναι καλυτερη αλλα αν κανεις 2 ως full body τοτε το πραγμα ζοριζει αρκετα ειδικα αν πιεζεις το 3 σετ του 5/3/1 ως AMRAP και πιεζεις και τις assistance
    Οκ το Widowmaker ειναι Anchor προγραμμα με μεγαλο intensity ειναι μονο για ενα κυκλο(ενα μηνα περιπου) και στοχος του ειναι η πιεση και να ανεβασεις το PR σου.
    Για μενα ομως δεν ειναι και οτι καλυτερο για λογους που ανεφερα και παραπανω,ομως παρολο το ζορι ειχα κερδος και απο ενα οριακο οπως αυτο προγραμμα

    Μολις λοιπον τελειωσει αυτο το Anchor προγραμμα,ξαναγυρναμε σε Volume με χαμηλοτερο TM,χωρις PR set δηλαδη να ζοριζεις το τελευταιο λειτουργικο σετ ως AMRAP για να ανεβει το PR και ΤΜ αναλογα
    Οι επιλογες ειναι παρα πολλες,υπαρχουν templates με εμφαση στην υπερτροφια οπως το Boring but Big,Monolith,..με εμφαση στη δυναμη,οπως το Boring But Strong,SST(Simplest Strenght Template),God is a beast(για πιο advanced lifters με τουλαχιστον 8 λειτουργικα σετ που ανεβαζεις συνεχεια ποσοστα)...το 5χ5/3/1,Full Body 85%,Coffinworm κ.λ.π κ.λ.π
    Υπαρχουν ομως και καποια πιο υβρυδικα που παντρευουν κατα καποιο τροπο υπερτροφια και δυναμη

    Ενα απο αυτα ειναι το Pervertor......τωρα τι ειχε στο μυαλο του αυτος ο ανθρωπος και το ονομασε ετσι,δεν μπορω να καταλαβω....(βεβαια εχει και χειροτερες ονομασιες οπως το subtemplate Negative Birth του template Boring but strong)
    To Pervertor λοιπον ξεκιναει οπως ολα σχεδον τα templates του 5/3/1 με μια βασικη(η δυο αναλογα) τρια σετ απο 5 reps την πρωτη εβδομαδα,3 σετ απο 3 τη δευτερη,3 σετ απο 5/3/1 τη τριτη....εδω ομως ακολουθουμε το 3/5/1 ,ειναι ουσιαστικα η πιο powerlfifting εκδοχη
    Ως supplement ομως των λειτουργικων σετ,σε αυτο το template ,χρησιμοποιει την πρωτη εβδομαδα το template Boring but strong δηλαδη 10 σετ!!!!! χ5reps σε ποσοστο του πρωτου λειτουργικου σετ(FSL δηλαδη)
    τη δευτερη το Template Boring But Big δηλαδη 5Χ10 με ποσοστο το 50% του ΤΜ
    και τη τριτη το template SSL(Second set Last) δηλαδη 5Χ5 με το ποσοστο του δευτερου λειτουργικου σετ
    Οοοοοολο συτο το πραμα ως Leader προγραμμα κραταει δυο με τρεις κυκλους
    Oι assistance ειναι στο minimum,δηλαδη 25 με 50 επαναληψεις στο συνολο για καθε κατηγορια push,pull,single leg, core......ουσιαστικα μια ασκηση απο καθε κατηγορια περιπου 3-4 σετακια των 10-15 reps με μικρο βαρος

    .......και μετα κανεις τo Pervertor Anchor!!!
    Εδω ανεβαινει το intensity μειωνεται το volume
    Στα λειτουργικα σετ βαζειs PR set βαζει και μονες(joker sets) γενικα πιεζεις
    Στα supplements η πρωτη εβδομαδα ειναι ως Widowmaker!!!!! 1σετακι των 15-20
    η δευτερη 5χ5 SSL (second set last)
    και η τριτη 5χ5 FSL
    και ανεβαινει φυσικα το volume στις assistances
    Ολο συτο αν επιβιωσεις....για ενα μονο κυκλο
    Last edited by Mikelangelo; 31-01-20 at 04:24.

  8. #1208
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Κυκλος 2ος Εβδομαδα 3
    Squats
    5x90
    3x100
    7x115.....PR!!!
    Widowmaker
    10x80
    10x80
    Πολυ το χαρηκα το PR....οκ το παρακανα φυσικα και το Widomaker εσπασε σε 2 set....αλλα 115 κιλα squats για 7 επαναληψεις....πρεπει να ειχα κανει πριν.......20 χρονια....το γονατο εχει επανελθει κανονικα,μην πω οτι ειναι και σε καλυτερη κατασταση απο πριν

    Bench
    5x70
    3x80
    5x90....και δω μια χαρα ευτυχως!!!

    Chinups με λαστιχο 3x10
    Dumbbell row 3x10
    Triceps pushdowns 3x15
    Facepulls 3x15

  9. #1209
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Μπραβο Γιαννη τελικα το να τρως σαν ιποποταμος ακομα και σαν το παιδι του αποδιδει καρπους!!

    Σε πειραζω εννοειται!! Πολυ καλος μπραβο!!
    Ποσα κιλα εισαι τωρα?

  10. #1210
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    Μπραβο Γιαννη τελικα το να τρως σαν ιποποταμος ακομα και σαν το παιδι του αποδιδει καρπους!!

    Σε πειραζω εννοειται!! Πολυ καλος μπραβο!!
    Ποσα κιλα εισαι τωρα?
    Σ'ευχαριστω Γρηγορη
    ....ειμαι μολις 105 κιλακια......αδυνατισα

    ....και φυσικα συνεχισε να με πειραζεις!!!

    ....το squat ανεβαινει,το dead μου αντιστεκεται καπως,αλλα θα το βρω που θα μου παει!!!
    .....το θεμα ειναι οτι εγω στη ζωη μου δεν εχω κανει ποτε deadlift,αλλα παρα πολλα cleans και snatch....το στυλ τους μοιαζει αλλα ειναι διαφορετικο,στις μικρες διαφορες που εχουν στο ξεκινημα παρατηρηται το προβλημα....και πρεπει να σκεφτομαι παντα αυτο πριν ξεκινησω
    Στο squat το προβλημα ηταν να "ξεχασω" το high bar.....ηταν λιγο πιο ευκολο γιατι υπαρχουν σημαντικες διαφορες στα δυο στυλ
    ....αυτο που προσπαθω τωρα ειναι να βελτιωσω το bracing.....ο coach μου το τονιζει συνεχως.....το 90% των λαθων κρυβεται πισω απο αυτο ειδικα στα deadlift

  11. #1211
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    Σ'ευχαριστω Γρηγορη
    ....ειμαι μολις 105 κιλακια......αδυνατισα

    ....και φυσικα συνεχισε να με πειραζεις!!!

    ....το squat ανεβαινει,το dead μου αντιστεκεται καπως,αλλα θα το βρω που θα μου παει!!!
    .....το θεμα ειναι οτι εγω στη ζωη μου δεν εχω κανει ποτε deadlift,αλλα παρα πολλα cleans και snatch....το στυλ τους μοιαζει αλλα ειναι διαφορετικο,στις μικρες διαφορες που εχουν στο ξεκινημα παρατηρηται το προβλημα....και πρεπει να σκεφτομαι παντα αυτο πριν ξεκινησω
    Στο squat το προβλημα ηταν να "ξεχασω" το high bar.....ηταν λιγο πιο ευκολο γιατι υπαρχουν σημαντικες διαφορες στα δυο στυλ
    ....αυτο που προσπαθω τωρα ειναι να βελτιωσω το bracing.....ο coach μου το τονιζει συνεχως.....το 90% των λαθων κρυβεται πισω απο αυτο ειδικα στα deadlift
    Γιατι να ξεχασεις το high bar απο την στιγμη που σου ηταν δυσκολο σημαινει οτι σε βολευε και γιατι δεν συνεχισες με αυτο?

  12. #1212
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    Γιατι να ξεχασεις το high bar απο την στιγμη που σου ηταν δυσκολο σημαινει οτι σε βολευε και γιατι δεν συνεχισες με αυτο?
    Έπαθε Rippetoe, όπως οι περισσότεροι
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  13. #1213
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    Πολυ το χαρηκα το PR....οκ το παρακανα φυσικα και το Widomaker εσπασε σε 2 set....αλλα 115 κιλα squats για 7 επαναληψεις....πρεπει να ειχα κανει πριν.......20 χρονια....το γονατο εχει επανελθει κανονικα,μην πω οτι ειναι και σε καλυτερη κατασταση απο πριν
    Μπράβο Γιάννη!! Η ηλικία είναι απλά ένας αριθμός
    Last edited by Achillezzz; 03-02-20 at 00:42.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  14. #1214
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Έπαθε Rippetoe, όπως οι περισσότεροι
    ειναι κολλητικο? :P

  15. #1215
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    ειναι κολλητικο? :P
    Πολύ περισσότερο απ'τον coronavirus. Ευτυχώς λιγότερο επικίνδυνο.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  16. #1216
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Πολύ περισσότερο απ'τον coronavirus. Ευτυχώς λιγότερο επικίνδυνο.
    χαχα Συγγνωμη γιαυτο Γιαννη

    Αχιλλεα εσυ φταις μου το θυμισες
    Attached Images Attached Images

  17. #1217
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    Γιατι να ξεχασεις το high bar απο την στιγμη που σου ηταν δυσκολο σημαινει οτι σε βολευε και γιατι δεν συνεχισες με αυτο?
    Αν συνεχιζα με high bar....τοτε θα πηγαινα σιγουρα για αρθροπλαστικη γονατου φιλε!!!
    Καμια σχεση η μια κινηση με την αλλη......το low bar ειναι πολυ πιο ασφαλες και ακινδυνο και πιανει συνολικα το ποδι και τους γλουτους και τη πλατη...το high bar εστιαζει στους τετρακεφαλους κυριως

  18. #1218
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Μπράβο Γιάννη!! Η ηλικία είναι απλά ένας αριθμός
    ...καλα περιμενε αυριο να δουμε αν θα μπορω να περπατησω!!!

    Ευχαριστω Αχιλλεα!!!

  19. #1219
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Έπαθε Rippetoe, όπως οι περισσότεροι
    Τωρα εχω παθει και Chris Duffin!!!
    Φοβερος τυπος ,πολυ κατατοπιστικος !!!!

  20. #1220
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    χαχα Συγγνωμη γιαυτο Γιαννη

    Αχιλλεα εσυ φταις μου το θυμισες
    Μη ζητας συγγνωμη ρε συ Γρηγορη ,δωσε πονο!!!!

  21. #1221
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Κυκλος 1ος Εβδομαδα 3η ξεχασα να ποσταρω χθες την προπονηση αυτη
    Deadlift
    5x100
    3x120
    3x135......βγηκαν πολυ ανετα που σχεδον τρομαξα,εφαρμοσα τις συμβουλες για το bracing του Chris Duffin,εφτιαξα κατι μικρολαθακια στο upper back γιατι εκει μαλλον κανω τα μεγαλυτερα λαθη ( το σωστο bracing δεν αφηνει και το upper back να λυγισει) και ως δια μαγειας τα κιλα ανεβαιναν σχεδον ευκολα
    15x90 Widowmaker.....πολυ βασανο

    OHP
    5x40
    3x50
    4x55
    15x40 Widowmaker



    Dips με λαστιχο 3x10
    Back raises 3x10
    Leg Curls 3x15
    Face pulls 3x20
    Barbell Curls 3x10

    Λεω χθες το βραδυ στον Coach
    Μαστορα(τον εχω πεισει οτι ετσι λεγεται ο Master στα ελληνικα,εν μερη ισχυει,αλλα δεν του εχω πει ακομη πως το χρησιμοποιουμε εμεις )....μηπως να καναμε αλλον εναν κυκλο γιατι εχω παρει φορα????

    Hold your horses old man ,μου λεει...εχεις φορτωσει πολυ intensitty τις τελευταιες τρεις βδομαδες,εχουν παρει τουλαχιστον 10 κιλα οι βασικες αυτες τις τρεις βδομαδες και αυτο ειναι μεγαλη προοδος αλλα.....δεν εισαι 25 χρονων....και θα κλαταρεις κατα 99,99%,θα τραυματιστεις σιγουρα.
    Γιατι βιαζεσαι σε κυνηγαει κανεις???....μην κοιτας να νουμερα κοιτα την προοδο και αυτη θα ερθει σε μεγαλυτερο βαθμο στον επομενο κυκλο που θα εχει πολυ περισσοτερο volume αλλα χαμηλοτερα κιλα
    Το ΤΜ θα ειναι στο 80%,θα κανουμε ενα τριμηνακι το Pervertor και εκει θα δεις μεγαλυτερη ακομη διαφορα,σηκωνοντας μαλιστα λιγοτερα κιλα!!!!
    Οκ σε εμπιστευομαι Μαστορα,μεχρι στιγμης οτι ειπες βγηκε
    Ναι αλλα θα τρως πολυ,παρα πολυ,θα σκασεις απ?το φαι,θα τρως,θα τρως και θα ....ξανατρως....αλλιως δεν θα παει τιποτα καλα

    Ρε που μπλεξαμε....ειπα απο μεσα μου.!!!!

    Aκολουθει λοιπον μια εβδομαδα deload και ξεκιναμε το ...Pervertor
    Last edited by Mikelangelo; 05-02-20 at 17:15.

  22. #1222
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    Κυκλος 1ος Εβδομαδα 3η ξεχασα να ποσταρω χθες την προπονηση αυτη
    Deadlift
    5x100
    3x120
    3x135......βγηκαν πολυ ανετα που σχεδον τρομαξα,εφαρμοσα τις συμβουλες για το bracing του Chris Duffin,εφτιαξα κατι μικρολαθακια στο upper back γιατι εκει μαλλον κανω τα μεγαλυτερα λαθη ( το σωστο bracing δεν αφηνει και το upper back να λυγισει) και ως δια μαγειας τα κιλα ανεβαιναν σχεδον ευκολα
    15x90 Widowmaker.....πολυ βασανο

    OHP
    5x40
    3x50
    4x55
    15x40 Widowmaker



    Dips με λαστιχο 3x10
    Back raises 3x10
    Leg Curls 3x15
    Face pulls 3x20
    Barbell Curls 3x10

    Λεω χθες το βραδυ στον Coach
    Μαστορα(τον εχω πεισει οτι ετσι λεγεται ο Master στα ελληνικα,εν μερη ισχυει,αλλα δεν του εχω πει ακομη πως το χρησιμοποιουμε εμεις )....μηπως να καναμε αλλον εναν κυκλο γιατι εχω παρει φορα????

    Hold your horses old man ,μου λεει...εχεις φορτωσει πολυ intensitty τις τελευταιες τρεις βδομαδες,εχουν παρει τουλαχιστον 10 κιλα οι βασικες αυτες τις τρεις βδομαδες και αυτο ειναι μεγαλη προοδος αλλα.....δεν εισαι 25 χρονων....και θα κλαταρεις κατα 99,99%,θα τραυματιστεις σιγουρα.
    Γιατι βιαζεσαι σε κυνηγαει κανεις???....μην κοιτας να νουμερα κοιτα την προοδο και αυτη θα ερθει σε μεγαλυτερο βαθμο στον επομενο κυκλο που θα εχει πολυ περισσοτερο volume αλλα χαμηλοτερα κιλα
    Το ΤΜ θα ειναι στο 80%,θα κανουμε ενα τριμηνακι το Pervertor και εκει θα δεις μεγαλυτερη ακομη διαφορα,σηκωνοντας μαλιστα λιγοτερα κιλα!!!!
    Οκ σε εμπιστευομαι Μαστορα,μεχρι στιγμης οτι ειπες βγηκε
    Ναι αλλα θα τρως πολυ,παρα πολυ,θα σκασεις απ?το φαι,θα τρως,θα τρως και θα ....ξανατρως....αλλιως δεν θα παει τιποτα καλα

    Ρε που μπλεξαμε....ειπα απο μεσα μου.!!!!

    Aκολουθει λοιπον μια εβδομαδα deload και ξεκιναμε το ...Pervertor
    Καλη αρχη με το Pervertor Γιαννη οντως εχεις ανεβει αρκετα και συντομα μπορω να πω ειδικα στα dead που απο πριν ελεγες οτι ακομα το ψαχνεις με την τεχνικη..

    Hold your horses οντως.. εχει δικιο ο coach εγω ομως σε καταλαβαινω

    χααχα Θελω πολυ να του το πεις αυτο με το master να δω τι απαντηση θα σου δωσει ειμαι περιεργος παντως απο οτι εχω καταλαβει εχει αρκετο χιουμορ!!

    Ενα θα σου πω εισαι ετοιμος παλι για υψηλο volume?

    Mια παρατηρηση: βλεπω οτι για πολυ μεγαλο διαστημα στα dips παιζεις με λαστιχο εχεις σκεφτει ποτε σιγα σιγα να αρχιζεις να φορτωνεις βαρος σε αυτην την ασκηση? θεωρω οτι ειναι μια πολυ καλη-βοηθητικη ασκηση για να ανεβει και ο παγκος θα ηθελα την γνωμη σου πανω σε αυτο!

  23. #1223
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    .Σ?ευχαριστω πολυ Γρηγορη
    ....πραγματι ο Αμερικανος εχει παρα πολυ χιουμορ και πολυ εξυπνο θα ελεγα.

    ....σιγουρα θα σκασει στα γελια οταν μαθει πως χρησιμοποιουμε το μαστορα εδω....μου ειπε θα το ψαξει με κατι ελληνες φιλους που εχει εκει

    ....οσο για το volume ,αυτο που εχω καταλαβει σε μενα ειναι οτι αντεχω να κανω παρα πολλα σετ μεχρι το πολυ 6-8. επαναληψεις,απο κει και πανω ζοριζομαι,κυριως γιατι δεν αναρρωνω ευκολα και εδικα στα squats....
    ......το παιχνιδι παιζεται σε μενα αν το ΤΜ ειναι το πολυ μεχρι 80%,τουλαχιστον μεχρι στιγμης.....τωρα ομως που εχω ανεβει ισως και το 80 να ειναι πολυ
    Το Pervertor εχει ενα καλο....στη βδομαδα που κανω το boring but strong εχω 10 σετ απο 5 ,εδω νομιζω δεν θα εχω θεμα,στη βδομαδα του Boring but Big εχω 5 x10 εδω θα εχω θεμα αλλα δεν θα ανεβω πανω απο το 50% TM...την επομενη εχω Fsl η Ssl(second set last) 5x5 και δω παλι δεν θα υπαρξει θεμα νομιζω...ολα αυτα φυσικα ειναι supplements...τα βασικα σετ ακολουθουν το πρωτοκολο του 5/3/1

    Στα dips οπως και στα chins ,που ποτε δεν ειχα κανει στη ζωη μου...και τα αρχισα τωρα στα γεραματα....δεν φορτωνω με βαρος...ειναι βοηθητικες ασκησεις...αλλωστε το σωματικο μου βαρος ειναι ηδη μεγαλο στα 105 κιλα και θα την....ακουσω σιγουρα

    Δεν ξερω αν εχει carryover στο bench....παντως το bench μου ανεβαινει πολυ ευκολα

    Θα τα ζορισω ομως μονο μετα το τελος του volume προγραμματος,που θα κανω ενα intensity...Εδω το volume θα ειναι λιγο και ετσι με περνει στις assistance να φορτωσω κιλα χωρις να παει πισω το υπολοιπο προγραμμα

    Να φανταστεις οτι ειμαι καλος στην κωπηλατικη,αλλα δεν τη κανω καθολου...παρα μονο με αλτηρες και αυτο γιατι θα με παει πισω στα υπολοιπα
    ...ενω αντιθετα στις RDL ,φορτωνω οσο θελω,με βοηθανε πολυ στις conventional dead

  24. #1224
    Pumping Iron Providential's Avatar
    Join Date
    23-01-20
    Location
    Hellas / Chios
    Posts
    541

    Default

    Δύναμη είσαι μην ακούς .. χαχαχα
    -και μήν λέτε για την ηλικία ρε παιδιά οκ δεν είμαστε 25 αλλά πόσοι 25αριδες κάνουν αυτό που κάμουμε.Εμείς οι "μεσήλικες " χαχαχα Δοξασι ο θεός να λέμε . χαχαχα

  25. #1225
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by Providential View Post
    Δύναμη είσαι μην ακούς .. χαχαχα
    -και μήν λέτε για την ηλικία ρε παιδιά οκ δεν είμαστε 25 αλλά πόσοι 25αριδες κάνουν αυτό που κάμουμε.Εμείς οι "μεσήλικες " χαχαχα Δοξασι ο θεός να λέμε . χαχαχα
    Σ?ευχαριστω Providential
    Γραφω για την ηλικια μου γιατι υπαρχουν στο forum και αλλοι στη θεση μου ,λιγο μικροτεροι λιγο μεγαλυτεροι,μπορουμε να κανουμε πολλα αλλα μπορουμε να παθουμε και πολλα αν δεν προσεχουμε

  26. #1226
    Pumping Iron Providential's Avatar
    Join Date
    23-01-20
    Location
    Hellas / Chios
    Posts
    541

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    Σ?ευχαριστω Providential
    Γραφω για την ηλικια μου γιατι υπαρχουν στο forum και αλλοι στη θεση μου ,λιγο μικροτεροι λιγο μεγαλυτεροι,μπορουμε να κανουμε πολλα αλλα μπορουμε να παθουμε και πολλα αν δεν προσεχουμε
    --Μαζί σου ... και επαυξάνω χαχαχα

  27. #1227
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    ....και μετα απο δυο μερες deload.....σημερα ξεκινησα το Pervertor ,που για να ειμαι ειλικρινης ειναι πολυ ανωμαλο προγραμμα δικαιολογοντας πληρως το ονομα του
    Αυτη η βδομαδα που ξεκινησε σημερα εχει σαν supplemental lifts το template ΒΒS(boring but strong)
    Δηλαδη κανεις τα σετακια στο κλασσικο 5/3/1 στην προκειμενη περιπτωση εκτελειται ως 3/5/1 .
    Ειναι πιο powerlifting προσεγγιση ,οπου την πρωτη εβδομαδα του κυκλου ξεκινας με τριαρες επαναληψεις,τη δευτερη χαμηλωνει το ποσοστο και κανεις 5αρες και στη τριτη ανεβαινεις παλι και κανεις τρια σετ απο 5 ,3 και 1 επαναληψεις αντιστοιχα

    Χαμηλωνουμε λοιπον το ΤΜ στο 80% και ξεκιναμε

    Κυκλος 1 Εβδομαδα 1η

    Squats 3x3
    80-90-102,5 kg
    Boring but Strong
    10x5reps στα 80kg
    Βαρεθηκα κυριολεκτικα να κανω Squats....πολυ κουραση

    Ως assistance κανουμε τα λιγοτερα δυνατα δηλαδη την εκδοση Triumvirate
    Leg press 3x10
    Leg Curls 3x20
    Band pull aparts 3x20
    Last edited by Mikelangelo; 09-02-20 at 20:19.

  28. #1228
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Κυκλος 1ος Εβδομαδα 1η
    Bench 3x3
    60-70-80
    Boring but Strong 10x5 στα 60
    Ολα τα σετ με pause 1-2 δευτερολεπτα,οπως περιπου στο αγωνιστικο bench

    Close grip Bench 3x20
    Dumbbell row 3x10 με 35 κιλο αλτηρα
    Facepulls 3x20

    ......πολυυυυυ το volume,δε νιωθω τα χερια μου και στο στηθος μου

  29. #1229
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Κυκλος 1ος Εβδομαδα 1η
    Deadlift 3x3
    85-95-105.....τοσο ανετα που νομιζα πως η μπαρα ηταν αδεια...καλη ευκαιρια να κανω μικροδιορθωσεις στη τεχνικη
    Boring but string 10x5 στα 85 κιλα
    Εδω φτυσαμε αιμα,.....μπορει το βαρος να ηταν μικρο αλλα το volume....ατελειωτο......λες και δουλευα σε κανα ορυχειο η σε καταναγκαστικα εργα.
    Romanian dead 3x10
    Snatch grip dead 2x10
    sumo dead 2x10.....ok μετα απο ολο αυτο το βασανιστηριο δεν ξερω αν θα μπορω να σκυψω καν...αυριο
    Facepulls 3x15
    Crunches 5x1

    Πολυ το γουσταρω το Pervertor,ειδικα γιατι σε ξεπατωνει σε μια πολυαρθρικη σε καθε προπονηση
    Last edited by Mikelangelo; 14-02-20 at 18:11.

  30. #1230
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Ωραιο το προγραμμα Γιαννη αν ομως απο τωρα θεωρεις οτι σε ξεπατωνει στις επομενες εβδομαδες τι θα λες?

    Κατι μου λεει οτι ξεκιναει σχετικα πιο χαλαρα αλλα στο τελος θα σε λιωσει ειδικα τελευταια βδομαδα πριν το deload εδω ποσες εβδομαδες διαρκει ο κυκλος?


 
Page 41 of 59 FirstFirst ... 3137383940414243444551 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Come Back
    By Nikolas Agathokleous in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 49
    Last Post: 16-01-16, 15:21
  2. Bodybuilder From the Future or Not?
    By alp in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 115
    Last Post: 23-08-10, 12:22
  3. The Future...
    By r1ddl3r in forum Off Topic
    Replies: 0
    Last Post: 21-01-06, 02:41

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •