Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 51 of 59 FirstFirst ... 41474849505152535455 ... LastLast
Results 1,501 to 1,530 of 1763
  1. #1501
    Advanced Bodybuilder AnonymousX's Avatar
    Join Date
    04-06-19
    Posts
    734

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    Κυκλος 2ος Εβδομαδα 2η

    Wenning Warmups
    Leg Curls 4x25
    Crunches 4x25
    BW Squats 4x15
    Το πηγα παρα πολυ χαλαρα να μην καω στο....ζεσταμα,αλλα μετα το 1 circuit ,ολα καλα
    Τα squats που ακολουθησαν μετα βγηκαν παρα μα παρα πολυ ανετα,παρολο που δεν ημουν και πολυ καλα σημερα με το κωλοκαιρο....μπορει για το κατω σωμα τα wenning να ειναι καπως απαιτητικα και να λαχανιαζεις...αλλα σε βαζουν πολυ καλα στη πριζα για τα λειτουργικα σετ που ακολουθουν

    Squats 3x5
    85-95-110...στο τελευταιο σετ εκανα και μια οχταρα να γουσταρουμε....αν και δεν επρεπε!!!
    OHP BBB 5x10
    Leg Curls 5x10
    Face pulls 5x10
    Ωραίος Γιάννη! Και εγώ έτσι ακριβώς νιώθω με τα wenning θεωρώ είναι πιο απαιτητικό το lower από το upper
    Squat: 5 x 125kg
    Deadlift: 5 x 140kg
    Bench Press: 5 x 80kg
    OHP: 4 x 60kg

    Be stronger than your excuses.

  2. #1502
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Ευχαριστω Σταυρο
    ....ναι σιγουρα ειναι πιο απαιτητικο το lower

  3. #1503
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Κυκλος 2ος Εβδομαδα 3η ...και τελευταια του ΒΒΒ και του Leader προγραμματος γενικοτερα
    Αυτος ο κυκλος βγηκε μετα κοπων και βασανων,παλευα με τη κωλο ζεστη αυτο με εξαντλησε,αλλα τουλαχιστον εμεινα στο προγραμμα οσο μπορουσα απο αποψη κιλων και ποσοστων
    Wenning Warmups
    Curls 4x25
    Crunches 4x25
    Banded Goodmornings 4x25

    Καταπληκτικο το warmup αυτο,πραγματικα με εβαλε στη πριζα και βγηκε το deadlift μετα πολυ καλα

    Deadlift 3x5
    100-110-125.....υποτιθεται οτι επρεπε να κανω 122,5 στο τελευταιο σετ.....αλλα δεν εβρισκα τα ,1,125 δισκακια στο γυμναστηριο!!!!
    η αποχη των 4 ημερων με ζορισε....με τσιμπησε ελαφρα η μεση αλλα δε πειραζει....στην ηλικια μου η μεση ποναει γενικα
    Bench ΒΒΒ 5x10
    Facepulls 5x15

  4. #1504
    Advanced Bodybuilder AnonymousX's Avatar
    Join Date
    04-06-19
    Posts
    734

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    Κυκλος 2ος Εβδομαδα 3η ...και τελευταια του ΒΒΒ και του Leader προγραμματος γενικοτερα
    Αυτος ο κυκλος βγηκε μετα κοπων και βασανων,παλευα με τη κωλο ζεστη αυτο με εξαντλησε,αλλα τουλαχιστον εμεινα στο προγραμμα οσο μπορουσα απο αποψη κιλων και ποσοστων
    Wenning Warmups
    Curls 4x25
    Crunches 4x25
    Banded Goodmornings 4x25

    Καταπληκτικο το warmup αυτο,πραγματικα με εβαλε στη πριζα και βγηκε το deadlift μετα πολυ καλα

    Deadlift 3x5
    100-110-125.....υποτιθεται οτι επρεπε να κανω 122,5 στο τελευταιο σετ.....αλλα δεν εβρισκα τα ,1,125 δισκακια στο γυμναστηριο!!!!
    η αποχη των 4 ημερων με ζορισε....με τσιμπησε ελαφρα η μεση αλλα δε πειραζει....στην ηλικια μου η μεση ποναει γενικα
    Bench ΒΒΒ 5x10
    Facepulls 5x15
    Ωραίος Γιάννη!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Squat: 5 x 125kg
    Deadlift: 5 x 140kg
    Bench Press: 5 x 80kg
    OHP: 4 x 60kg

    Be stronger than your excuses.

  5. #1505
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Ευχαριστω Σταυρο!!!

  6. #1506
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Ωραιος Γιαννη, χαιρομαι που σε βολεψαν τα wenning warmups
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  7. #1507
    Advanced Bodybuilder AnonymousX's Avatar
    Join Date
    04-06-19
    Posts
    734

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Ωραιος Γιαννη, χαιρομαι που σε βολεψαν τα wenning warmups
    Μας έχεις επηρεάσει όλους Αχιλλέα
    Squat: 5 x 125kg
    Deadlift: 5 x 140kg
    Bench Press: 5 x 80kg
    OHP: 4 x 60kg

    Be stronger than your excuses.

  8. #1508
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Ωραιος Γιαννη, χαιρομαι που σε βολεψαν τα wenning warmups
    Ρε φιλε δεν το περιμενα οτι θα ειναι τοσο πολυ καλα.....ουσιαστικη διαφορα,οχι απλα ενα ζεσταματακι!!!

  9. #1509
    New Member
    Join Date
    02-03-20
    Posts
    33

    Default

    Σε μέρα και με upper και lower, ποιο warmup επιλεγουμε?

  10. #1510
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by pavv View Post
    Σε μέρα και με upper και lower, ποιο warmup επιλεγουμε?
    Δεν το εχω κανει ποτε σε fullbody προγραμμα. Μια ιδεα ειναι στηθος, πλατη, γλουτοι ή στηθος, πλατη, μηρ. δικεφαλοι.

    Σε γενικες γραμμες διαλεξε 3 αδυναμα σημεια σου. Για τους περισσοτερους αυτο σημαινει συνηθως κατι στην οπισθια κινητικη αλυσιδα. Πλατη, γλουτοι, μεση, κλπ.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  11. #1511
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by pavv View Post
    Σε μέρα και με upper και lower, ποιο warmup επιλεγουμε?
    Πολυ πολυ χοντρικα ,το προγραμμα που κανω το λες και upper lower..η full body....αλλα τα βαρια σετ ειναι στο upper τη μια φορα και στο lower την αλλη.....για μενα κανεις το αντιστοιχο warmup αναλογα τα βαρια σετ που εχεις εκεινη τη μερα.
    Δεν δουλευει σε κλασσικα bodybuιlding προγραμματα......ειναι κυριως για προπονησεις δυναμης,powerlifting ....γενικα εχει αθλητικη προσεγγιση
    Last edited by Mikelangelo; 08-09-20 at 17:17.

  12. #1512
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Χθες συζητουσα με το Αμερικανο για τα τεραστια(κατα τη γνωμη μου)volume που βλεπω να κανουν τα σημερινα παιδια(παιδι ειναι πολυ γενικος ορος.)....και με προπονητικη ''ηλικια'' 2-5 το πολυ χρονια.
    ....και δεν ειναι μονο το volume αλλα και η μεγαλη ποικιλια απο ασκησεις συν οτι τα ποσοστα στα κιλα που σηκωνουν ειναι κοντα στο 85%-90% του PR τους
    .....και μου απαντησε με μια παραγραφο που εχει γραψει ο Jim Wendler
    Your training days and movements must meet
    your real-life recovery.
    It has been my experience in the last 27 years that people always suffer from
    Champagne expectations and Beer recovery.
    Meaning everyone loves to write down what they are
    going to do, and invariably, it involves 842 movements, done seven days a week.
    Because if you don't
    do that, you aren't hardcore.
    And if you aren't using Navy SEAL Hell Week volume/sleep patterns
    and moronic tough-guy quotes on social media, you don't know the meaning of training.
    I can barely
    keep up with what it takes to be hardcore anymore. Granted, I know most of this shit is for show, but
    I really think OTHER people think their entire day should be spent screaming "Carpe Diem!" This is
    a really long way of saying, "Don't train four days a week if training three days a week is better for your situation
    Fitness industry can be very boring.........and these people who follows these "Navy Seals'' tactics ends up......broken in pieces ....

  13. #1513
    Advanced Bodybuilder AnonymousX's Avatar
    Join Date
    04-06-19
    Posts
    734

    Default Back to the.....future!!!

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    Χθες συζητουσα με το Αμερικανο για τα τεραστια(κατα τη γνωμη μου)volume που βλεπω να κανουν τα σημερινα παιδια(παιδι ειναι πολυ γενικος ορος.)....και με προπονητικη ''ηλικια'' 2-5 το πολυ χρονια.
    ....και δεν ειναι μονο το volume αλλα και η μεγαλη ποικιλια απο ασκησεις συν οτι τα ποσοστα στα κιλα που σηκωνουν ειναι κοντα στο 85%-90% του PR τους
    .....και μου απαντησε με μια παραγραφο που εχει γραψει ο Jim Wendler
    Your training days and movements must meet
    your real-life recovery.
    It has been my experience in the last 27 years that people always suffer from
    Champagne expectations and Beer recovery.
    Meaning everyone loves to write down what they are
    going to do, and invariably, it involves 842 movements, done seven days a week.
    Because if you don't
    do that, you aren't hardcore.
    And if you aren't using Navy SEAL Hell Week volume/sleep patterns
    and moronic tough-guy quotes on social media, you don't know the meaning of training.
    I can barely
    keep up with what it takes to be hardcore anymore. Granted, I know most of this shit is for show, but
    I really think OTHER people think their entire day should be spent screaming "Carpe Diem!" This is
    a really long way of saying, "Don't train four days a week if training three days a week is better for your situation
    Fitness industry can be very boring.........and these people who follows these "Navy Seals'' tactics ends up......broken in pieces ....
    Πολύ ωραία τοποθέτηση και μου άρεσε πολύ το champagne expectation με το beer recovery!

    Η αλήθεια είναι ότι τουλάχιστον στα γυμναστήρια που έχω προπονηθεί ( αν όχι στα περισσότερα ) επικρατεί η λογική ότι αν δεν κανείς 1,5-2 ώρες προπόνηση 6 φορές την εβδομάδα δεν βλέπεις αποτελέσματα.
    Last edited by AnonymousX; 10-09-20 at 09:37.
    Squat: 5 x 125kg
    Deadlift: 5 x 140kg
    Bench Press: 5 x 80kg
    OHP: 4 x 60kg

    Be stronger than your excuses.

  14. #1514
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by AnonymousX View Post
    Πολύ ωραία τοποθέτηση και μου άρεσε πολύ το champagne expectation με το beer recovery!

    Η αλήθεια είναι ότι τουλάχιστον στα γυμναστήρια που έχω προπονηθεί ( αν όχι στα περισσότερα ) επικρατεί η λογική ότι αν δεν κανείς 1,5-2 ώρες προπόνηση 6 φορές την εβδομάδα δεν βλέπεις αποτελέσματα.
    Αυτη ειναι μια απο τις τοποθετησεις του που μπορεις να ποσταρεις ανετα.....συνηθως βριζει
    Ειναι ευστοχη ομως!!!

  15. #1515
    Advanced Bodybuilder AnonymousX's Avatar
    Join Date
    04-06-19
    Posts
    734

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    Αυτη ειναι μια απο τις τοποθετησεις του που μπορεις να ποσταρεις ανετα.....συνηθως βριζει
    Ειναι ευστοχη ομως!!!
    Ναι είναι 100% Λογικα και οι άλλες είναι απλά δεν μπορούν να μπουν στο φόρουμ
    Squat: 5 x 125kg
    Deadlift: 5 x 140kg
    Bench Press: 5 x 80kg
    OHP: 4 x 60kg

    Be stronger than your excuses.

  16. #1516
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by AnonymousX View Post
    Ναι είναι 100% Λογικα και οι άλλες είναι απλά δεν μπορούν να μπουν στο φόρουμ
    Μια αλλη φραση του πολυ ¨ευγενικη ¨την εχει ο Αχιλλεας στην υπογραφη του

    Γεγονος παντως ειναι οτι πολυ αρχαριοι ακομη και intermediates,βιαζονται για αμεσα αποτελεσματα......και φορτωνουν ασταματητα.
    Ενα καθημερινο παραδειγμα
    Στο γυμναστηριο που πηγαινω ειναι καποια παιδια που μετα κοπων και βασανων καταφερα να τα προσηλυτίσω σε προγραμματα δυναμης
    Μετα απο ενα και κατι χρονο που κανουν το Texas,το 5/3/1 η καποια παρεφμερη προγραμματα,μονο δυο απο αυτους δειχνουν ωριμοτητα και αυτοσυγκρατηση και συνεχιζουν κανονικα.
    Δεν κανουν υπερβολες,τρωνε καλα και πολυ,κοιμουνται,τηρουν κατα γραμμα τα προγραμματα τους.......οσοι αρχισαν να βαζουν εξτρα ασκησεις,να βιαζονται να ανεβασουν.....σχεδον εχουν σταματησει.......και το ΚΝΣ τους κατεβασε ασφαλειες και το σωμα τους βγαζει συνεχως τραυματισμους


    .....βεβαια αυτα τα γραφω για να τα ακουω κι εγω,που υποτιθεται οτι είμαι ωριμος(πολυ υποτιθεται ομως) και κανω ταρζανιες που κανουν 18ρηδες......με το ζορι καθομαι και σηκωνομαι....τη ρημαξα τη μεση μου προχθες

  17. #1517
    Advanced Bodybuilder AnonymousX's Avatar
    Join Date
    04-06-19
    Posts
    734

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    Μια αλλη φραση του πολυ ¨ευγενικη ¨την εχει ο Αχιλλεας στην υπογραφη του

    Γεγονος παντως ειναι οτι πολυ αρχαριοι ακομη και intermediates,βιαζονται για αμεσα αποτελεσματα......και φορτωνουν ασταματητα.
    Ενα καθημερινο παραδειγμα
    Στο γυμναστηριο που πηγαινω ειναι καποια παιδια που μετα κοπων και βασανων καταφερα να τα προσηλυτίσω σε προγραμματα δυναμης
    Μετα απο ενα και κατι χρονο που κανουν το Texas,το 5/3/1 η καποια παρεφμερη προγραμματα,μονο δυο απο αυτους δειχνουν ωριμοτητα και αυτοσυγκρατηση και συνεχιζουν κανονικα.
    Δεν κανουν υπερβολες,τρωνε καλα και πολυ,κοιμουνται,τηρουν κατα γραμμα τα προγραμματα τους.......οσοι αρχισαν να βαζουν εξτρα ασκησεις,να βιαζονται να ανεβασουν.....σχεδον εχουν σταματησει.......και το ΚΝΣ τους κατεβασε ασφαλειες και το σωμα τους βγαζει συνεχως τραυματισμους


    .....βεβαια αυτα τα γραφω για να τα ακουω κι εγω,που υποτιθεται οτι είμαι ωριμος(πολυ υποτιθεται ομως) και κανω ταρζανιες που κανουν 18ρηδες......με το ζορι καθομαι και σηκωνομαι....τη ρημαξα τη μεση μου προχθες
    Καλά εννοείτε πρώτα τα λέμε για να τα ακουμε εμείς . Το θέμα είναι η συνέπεια νομίζω πάνω από όλα.
    Squat: 5 x 125kg
    Deadlift: 5 x 140kg
    Bench Press: 5 x 80kg
    OHP: 4 x 60kg

    Be stronger than your excuses.

  18. #1518
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Παλι το δικο μου volume σχολιαζατε με τον Αμερικανο?

  19. #1519
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Παλι το δικο μου volume σχολιαζατε με τον Αμερικανο?
    ......μου ειπε να σε στειλω εκει για να.....ψαξουν πως τα καταφερνεις

  20. #1520
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    ......μου ειπε να σε στειλω εκει για να.....ψαξουν πως τα καταφερνεις
    θα με ματιαΞετε!

  21. #1521
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Αφηστε την να κανει Volumeeeee

  22. #1522
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    ...θα πω στη μανα μου να σε ξεματιασει.....μην ανησυχεις

  23. #1523
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    Μια αλλη φραση του πολυ ¨ευγενικη ¨την εχει ο Αχιλλεας στην υπογραφη του

    Γεγονος παντως ειναι οτι πολυ αρχαριοι ακομη και intermediates,βιαζονται για αμεσα αποτελεσματα......και φορτωνουν ασταματητα.
    Ενα καθημερινο παραδειγμα
    Στο γυμναστηριο που πηγαινω ειναι καποια παιδια που μετα κοπων και βασανων καταφερα να τα προσηλυτίσω σε προγραμματα δυναμης
    Μετα απο ενα και κατι χρονο που κανουν το Texas,το 5/3/1 η καποια παρεφμερη προγραμματα,μονο δυο απο αυτους δειχνουν ωριμοτητα και αυτοσυγκρατηση και συνεχιζουν κανονικα.
    Δεν κανουν υπερβολες,τρωνε καλα και πολυ,κοιμουνται,τηρουν κατα γραμμα τα προγραμματα τους.......οσοι αρχισαν να βαζουν εξτρα ασκησεις,να βιαζονται να ανεβασουν.....σχεδον εχουν σταματησει.......και το ΚΝΣ τους κατεβασε ασφαλειες και το σωμα τους βγαζει συνεχως τραυματισμους


    .....βεβαια αυτα τα γραφω για να τα ακουω κι εγω,που υποτιθεται οτι είμαι ωριμος(πολυ υποτιθεται ομως) και κανω ταρζανιες που κανουν 18ρηδες......με το ζορι καθομαι και σηκωνομαι....τη ρημαξα τη μεση μου προχθες
    Το ιδιο λεει και ο Matt. It's not what you can do, it's what you can recover from. Και το βλεπεις και στα προγραμματα του. Wenning warmup, 1 πολυαρθρικη, 3 ασκησεις circuit, τελος. Kαι στο λεει, leave something in the tank.

    Απο την αλλη εγω θα πω οτι η συντριπτικη πλειοψηφια ειναι μαλλον undertrained παρα overtrained. Τα παραπανω αφορουν μια πολυ μικρη μειοψηφια απο σοβαρους αθλητες που το παρακανουν στην προπονηση ενω ταυτοχρονα εχουν εξωγενεις stressors απο τη ζωη τους (ειμαι παθων).

    Quote Originally Posted by AnonymousX View Post
    Το θέμα είναι η συνέπεια νομίζω πάνω από όλα.
    Ναι ακριβως. Ουτε το προγραμμα μετραει οσο νομιζουμε ουτε οι ασκησεις ουτε τιποτα. Οκ μετρανε, αλλα ολα τα γνωστα προγραμματα πανω κατω μια χαρα ειναι. Αν μπορεις μεσα στη χρονια να μη χασεις προπονηση, να κοιμασαι και να τρως σωστα, εισαι τοπ. Εκει ειναι το μυστικο.

    Οι περισσοτεροι πανε σαν παλαβοι για 1-2 μηνες, κανουν οφφ 2 βδομαδες, νιωθουν τυψεις, ξαναπλακωνονται κοκ. Καλυτερα να εισαι λιγο πιο συντηρητικος στην προπονηση και να μη χασεις ουτε μια, παρα το αναποδο.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  24. #1524
    Advanced Bodybuilder AnonymousX's Avatar
    Join Date
    04-06-19
    Posts
    734

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Το ιδιο λεει και ο Matt. It's not what you can do, it's what you can recover from. Και το βλεπεις και στα προγραμματα του. Wenning warmup, 1 πολυαρθρικη, 3 ασκησεις circuit, τελος. Kαι στο λεει, leave something in the tank.

    Απο την αλλη εγω θα πω οτι η συντριπτικη πλειοψηφια ειναι μαλλον undertrained παρα overtrained. Τα παραπανω αφορουν μια πολυ μικρη μειοψηφια απο σοβαρους αθλητες που το παρακανουν στην προπονηση ενω ταυτοχρονα εχουν εξωγενεις stressors απο τη ζωη τους (ειμαι παθων).



    Ναι ακριβως. Ουτε το προγραμμα μετραει οσο νομιζουμε ουτε οι ασκησεις ουτε τιποτα. Οκ μετρανε, αλλα ολα τα γνωστα προγραμματα πανω κατω μια χαρα ειναι. Αν μπορεις μεσα στη χρονια να μη χασεις προπονηση, να κοιμασαι και να τρως σωστα, εισαι τοπ. Εκει ειναι το μυστικο.

    Οι περισσοτεροι πανε σαν παλαβοι για 1-2 μηνες, κανουν οφφ 2 βδομαδες, νιωθουν τυψεις, ξαναπλακωνονται κοκ. Καλυτερα να εισαι λιγο πιο συντηρητικος στην προπονηση και να μη χασεις ουτε μια, παρα το αναποδο.
    Αυτό ακριβώς Αχιλλέα και από το λίγο καιρό που έχω ασχοληθεί είδα ότι αυτό που άλλαξε το σώμα μου πραγματικά τελικά ήταν η συνέπεια στην διατροφη την άσκηση και την ξεκούραση.

    Είχα προσπαθήσει πολλές φορές πέφτοντας με τα μούτρα όπως λες αλλά το πιο καλό αποτέλεσμα το είδα αυτή την φορά.
    Squat: 5 x 125kg
    Deadlift: 5 x 140kg
    Bench Press: 5 x 80kg
    OHP: 4 x 60kg

    Be stronger than your excuses.

  25. #1525
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Μιλουσα πριν λιγο με τον Αμερικανο παλι....συνταξιουχος αυτος κωλοβαραει ατελειωτα....εργαζομενος εγω....αλλα ο τουρισμος ειναι στα πολυ κατω του....σχεδον αδειο το ξενοδοχειο και νυχτα...αρα χρονος για κουτσομπολιο....

    Του λεω ρε συ coach,κατι δε μου παει καλα με τα deadlift.....κατι συμβαινει και δεν μπορω να βρω το sweet spot που λετε εσεις στο America.....δεν μπορω με τιποτα να βγαλω απο το μυαλο μου τη κινηση του αρασε και ζετε που ξεκινας περιπου οπως στο dead αλλα εκει το κανεις πιο squat στην αρχη και μετα τραβας και σπρωχνεις τη μπαρα εξω με τη λεκανη...στο dead αν τραβηξω τα κανω σκατα, .κ.λ.π...τραυματιστηκα παλι...ασυναισθητα τραβηξα στη τελευταια επαναληψη με τη μεση και...παει η μεση...ειναι και οι σπονδυλοι για ''ζυγοσταθμιση''..... ..

    .Εχω δει εκατονταδες βιντεο,βοηθανε αλλα με μπερδευουν κιολας....μου λεει κατι δεν παει καλα με τα hamstrings ,glutes ....μου λεει αρχισε να βαζεις sumo στις supplemental και βγαλε τελειως την RDL γιατι μαλλον σε μπερδευει και σου βγαινει η κινηση λαθος,......δες το Mat Wenning πως δειχνει τις dead και θα καταλαβεις....και βλεπω αυτο...

    https://youtu.be/mZcGrh6DpbY

    .....κατι σα να καταλαβα καλυτερα μου φαινεται........τι σκατα συνεννοημενος με τον Αχιλλεα ειναι ο Αμερικανος!!

  26. #1526
    Advanced Bodybuilder AnonymousX's Avatar
    Join Date
    04-06-19
    Posts
    734

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    Μιλουσα πριν λιγο με τον Αμερικανο παλι....συνταξιουχος αυτος κωλοβαραει ατελειωτα....εργαζομενος εγω....αλλα ο τουρισμος ειναι στα πολυ κατω του....σχεδον αδειο το ξενοδοχειο και νυχτα...αρα χρονος για κουτσομπολιο....

    Του λεω ρε συ coach,κατι δε μου παει καλα με τα deadlift.....κατι συμβαινει και δεν μπορω να βρω το sweet spot που λετε εσεις στο America.....δεν μπορω με τιποτα να βγαλω απο το μυαλο μου τη κινηση του αρασε και ζετε που ξεκινας περιπου οπως στο dead αλλα εκει το κανεις πιο squat στην αρχη και μετα τραβας και σπρωχνεις τη μπαρα εξω με τη λεκανη...στο dead αν τραβηξω τα κανω σκατα, .κ.λ.π...τραυματιστηκα παλι...ασυναισθητα τραβηξα στη τελευταια επαναληψη με τη μεση και...παει η μεση...ειναι και οι σπονδυλοι για ''ζυγοσταθμιση''..... ..

    .Εχω δει εκατονταδες βιντεο,βοηθανε αλλα με μπερδευουν κιολας....μου λεει κατι δεν παει καλα με τα hamstrings ,glutes ....μου λεει αρχισε να βαζεις sumo στις supplemental και βγαλε τελειως την RDL γιατι μαλλον σε μπερδευει και σου βγαινει η κινηση λαθος,......δες το Mat Wenning πως δειχνει τις dead και θα καταλαβεις....και βλεπω αυτο...

    https://youtu.be/mZcGrh6DpbY

    .....κατι σα να καταλαβα καλυτερα μου φαινεται........τι σκατα συνεννοημενος με τον Αχιλλεα ειναι ο Αμερικανος!!
    Αυτό το βίντεο έβλεπα πριν λίγο έχω και deadlift σήμερα
    Squat: 5 x 125kg
    Deadlift: 5 x 140kg
    Bench Press: 5 x 80kg
    OHP: 4 x 60kg

    Be stronger than your excuses.

  27. #1527
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by AnonymousX View Post
    Αυτό το βίντεο έβλεπα πριν λίγο έχω και deadlift σήμερα

    ....δες το πολυ προσεκτικα!!!!

  28. #1528
    Advanced Bodybuilder AnonymousX's Avatar
    Join Date
    04-06-19
    Posts
    734

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    ....δες το πολυ προσεκτικα!!!!
    Εννοείται το έχω δει ήδη 2 φορές.
    Squat: 5 x 125kg
    Deadlift: 5 x 140kg
    Bench Press: 5 x 80kg
    OHP: 4 x 60kg

    Be stronger than your excuses.

  29. #1529
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    .....και μετα απο 22 μερες off λογω τραυματισμου στη μεση....φλεγμονη ηταν τελικα και αργησε και λιγο να φυγει...επιστροφη σημερα
    Deload Week λοιπον

    Wenning Warmups
    Curls 4x25
    Crunches 4x25
    Banded Goodmornings 4x25

    Deadlift 3x5
    Leg press 5x10
    Leg Curls 5x10
    Face pulls 3x20

    Κιλα δε γραφω,δεν εχει νοημα στη deload week και μετα απο τοση αποχη.

    Σερνομουν κυριολεκτικα,το ενθαρρυντικο εναι οτι η μεση λειτουργει κανονικα πλεον

  30. #1530
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    .....και μετα απο 22 μερες off λογω τραυματισμου στη μεση....φλεγμονη ηταν τελικα και αργησε και λιγο να φυγει...επιστροφη σημερα
    Deload Week λοιπον

    Wenning Warmups
    Curls 4x25
    Crunches 4x25
    Banded Goodmornings 4x25

    Deadlift 3x5
    Leg press 5x10
    Leg Curls 5x10
    Face pulls 3x20

    Κιλα δε γραφω,δεν εχει νοημα στη deload week και μετα απο τοση αποχη.

    Σερνομουν κυριολεκτικα,το ενθαρρυντικο εναι οτι η μεση λειτουργει κανονικα πλεον
    Αντε επιτελους ρε φιλε! Καλη επανοδο!!
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler


 
Page 51 of 59 FirstFirst ... 41474849505152535455 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Come Back
    By Nikolas Agathokleous in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 49
    Last Post: 16-01-16, 15:21
  2. Bodybuilder From the Future or Not?
    By alp in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 115
    Last Post: 23-08-10, 12:22
  3. The Future...
    By r1ddl3r in forum Off Topic
    Replies: 0
    Last Post: 21-01-06, 02:41

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •