Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 39 of 59 FirstFirst ... 2935363738394041424349 ... LastLast
Results 1,141 to 1,170 of 1763
  1. #1141
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    03-01-19
    Posts
    779

    Default

    Να σαι καλά Γιάννη. Με κάλυψες πλήρως!!!

    Όσο για το τελευταίο που λες με τα χέρια στο deadlift θα πρέπει να λειτουργούν τα χέρια καθαρά σαν γάντζοι και όχι να τραβάμε όπως πολύ σωστά είπες τη μπάρα με αυτά.

  2. #1142
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    .Ασχετο το Nickname σου Berlyn ....υπαρχει σαν αντρικο ονομα στους Γερμανους....δεν ειναι λαθος ορθογραφικο του Βερολινου

  3. #1143
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    03-01-19
    Posts
    779

    Default

    Χθες είδα ότι το Βερολίνο γράφεται ως "Berlin" και όχι ως "Berlyn" που το έγραψα εγώ.

    Το nickname μου βασίζεται σε έναν από τους πρωταγωνιστές της Ισπανικής σειράς "La casa de papel" (είναι ο εικονιζόμενος που κάνει την διόρθωση με άκομψο τρόπο στο avatar μου). Στη σειρά χρησιμοποιεί το παρατσούκλι της γερμανικής πρωτεύουσας για να τον αποκαλούν κωδικοποιημένα.
    Last edited by Berlyn; 23-12-19 at 22:04.

  4. #1144
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by Berlyn View Post
    Χθες είδα ότι το Βερολίνο γράφεται ως "Berlin" και όχι ως "Berlyn" που το έγραψα εγώ.

    Το nickname μου βασίζεται σε έναν από τους πρωταγωνιστές της Ισπανικής σειράς "La casa de papel" (είναι ο εικονιζόμενος που κάνει την διόρθωση με άκομψο τρόπο στο avatar μου). Στη σειρά χρησιμοποιεί το παρατσούκλι της γερμανικής πρωτεύουσας "Berlin".
    Α τώρα το ανακάλυψες αυτό? Εγώ νόμιζα το έγραφες ετσι για τσαχπινιά

  5. #1145
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    03-01-19
    Posts
    779

    Default



    Κωνσταντίνα εγώ θα ήθελα να μοιάζω λιιίγο στον από πάνω στο avatar, αλλά δυστυχώς μοιάζω στον από κάτω.

  6. #1146
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Την προηγουμενη εβδομαδα εκανα τρεις προπονησεις ......τυπου deload,γιατι το FSL ως leader προγραμμα,μετα κοπων και βασανων και αρκετων οφ εφτασε στο τελος του.

    Το template αυτο, το FSL δηλαδη εχει σαφως λιγοτερο volume απο το ΒΒΒ,ειναι πιο διαχειρισιμο,δεν σε εξαντλει και ουτε βαζεις κιλα,μυικα και μη,πανω σου γρηγορα.....αλλα σε ανεβαζει σε δυναμη πιο πολυ απ?το ΒΒΒ

    Το συζητησα εκτενως και με τον coach και συμφωνησε με τις διαπιστωσεις μου
    Υποτιθεται οτι θα ξεκινησω αυτη τη βδομαδα ενα anchor προγραμμα με εμφαση στο intensity δηλαδη,βεβαια πρεπει πρωτα να περασει το βαρυ κρυολογημα που εχω,γιατι την προηγουμενη εβδομαδα εκανα προπονησεις αρρωστος και αυτο το πληρωνω τωρα

    Το anchor λοιπον αυτο εχει την ονομασια 5/3/1 and Widowmakers
    .....ο Wendler ειναι λιγο ψυχακιας με τις ονομασιες των templates του,....εχει κατι ονοματα τυπου....God is a Beast,Pervetor,Negative bearth και αλλα τετοια ομορφα.

    Στην ουσια το Widowmaker ειναι ενα κλασσικο 5/3/1 με FSL ως supplements αλλα δεν κανεις 5Χ5 στην ιδια βασικη,μετα τα sets του 5/3/1 ....κανεις ενα μονο σετ αλλα με 20reps!!!!!
    .......και ενταξει στο bench ohp,πες οτι γινεται,αντε και οριακα στα squats.....στο dead τι γινεται
    .....κοινη λογικη,κανεις οσες μπορεις πανω απο 15!!!!!
    Τριημερο θα ειναι και αυτο φυσικα αλλα δεν θα κανω μονο μια βασικη και τη supplement αυτης,αλλα δυο βασικες και τις supplements αυτων.....λογικο εν μερη γιατι το volume συνολικα θα ειναι λιγοτερο
    Το προβλημα για κατι ¨κουρασμενα παλικαρια¨ και σιτεμενα οπως γω ειναι η διαχειριση του volume,αν το παρακανεις τη πατησες,στο intensity ομως ακομη και σε μεγαλουτσικες ηλικιες δεν υπαρχει ιδιαιτερο προβλημα αρκει να μην υπαρχουν προβληματα στις αρθρωσεις ,συνδεσμους κ.λ.π.....μπρος γκρεμος και πισω ρεμα δηλαδη

    Το Widowmaker λοιπον εχει δυο εκδοχες
    Η πρωτη παει ετσι
    Δευτερα Dead και OHP
    Τεταρτη Squat ,Bench
    Παρασκευη Dead και OHP.....αυτη ειναι η δυσκολη εκδοχη,ειναι προτιμοτερο για πιο μικρες ηλικες που αναρρωνουν γρηγορα....το προβλημα ειναι στo set του Widowmaker που ειναι σε καθε προπονηση,δεν εξαντλει αλλα λειτουργει συσσωρευτικα η κοπωση και στο τελος του μηνα βγαινουν
    προβληματακια....ετσι λεει ο Coach τουλαχιστον
    Η αλλη παει ετσι
    Δευτερα Squats -Bench και τα δυο Widowmaker
    Τεταρτη Squats Bench η OHP αλλα εδω οι supplements ειναι 5x5 FSL και οχι Widowmaker
    Παρασκευη Deadlifts Bench και τα δυο Widowmaker

    Θεωρητικα παντα θα ξεκινησω απο Πεμπτη.....φυσικα στη πρωτη εκδοχη θα δουμε πως παει και βλεπουμε
    Αυτο θα κρατησει για ενα κυκλο μαλλον δηλαδη για ενα μηνα....μετα απο αυτο εχει challenge
    Το challenge αυτο θα ειναι 13 εβδομαδων και θα ειναι η το Boring bit Big η το Boring but Strong( η διαφορα με το ΒΒΒ ειναι οτι κανεις 10 σετ απο 5 reps και οχι 5x10).......η ενα κυκλο 6 εβδομαδων του Monolith
    Last edited by Mikelangelo; 30-12-19 at 22:07.

  7. #1147
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    Την προηγουμενη εβδομαδα εκανα τρεις προπονησεις ......τυπου deload,γιατι το FSL ως leader προγραμμα,μετα κοπων και βασανων και αρκετων οφ εφτασε στο τελος του.

    Το template αυτο, το FSL δηλαδη εχει σαφως λιγοτερο volume απο το ΒΒΒ,ειναι πιο διαχειρισιμο,δεν σε εξαντλει και ουτε βαζεις κιλα,μυικα και μη,πανω σου γρηγορα.....αλλα σε ανεβαζει σε δυναμη πιο πολυ απ?το ΒΒΒ

    Το συζητησα εκτενως και με τον coach και συμφωνησε με τις διαπιστωσεις μου
    Υποτιθεται οτι θα ξεκινησω αυτη τη βδομαδα ενα anchor προγραμμα με εμφαση στο intensity δηλαδη,βεβαια πρεπει πρωτα να περασει το βαρυ κρυολογημα που εχω,γιατι την προηγουμενη εβδομαδα εκανα προπονησεις αρρωστος και αυτο το πληρωνω τωρα

    Το anchor λοιπον αυτο εχει την ονομασια 5/3/1 and Widowmakers
    .....ο Wendler ειναι λιγο ψυχακιας με τις ονομασιες των templates του,....εχει κατι ονοματα τυπου....God is a Beast,Pervetor,Negative bearth και αλλα τετοια ομορφα.

    Στην ουσια το Widowmaker ειναι ενα κλασσικο 5/3/1 με FSL ως supplements αλλα δεν κανεις 5Χ5 στην ιδια βασικη,μετα τα sets του 5/3/1 ....κανεις ενα μονο σετ αλλα με 20reps!!!!!
    .......και ενταξει στο bench ohp,πες οτι γινεται,αντε και οριακα στα squats.....στο dead τι γινεται
    .....κοινη λογικη,κανεις οσες μπορεις πανω απο 15!!!!!
    Τριημερο θα ειναι και αυτο φυσικα αλλα δεν θα κανω μονο μια βασικη και τη supplement αυτης,αλλα δυο βασικες και τις supplements αυτων.....λογικο εν μερη γιατι το volume συνολικα θα ειναι λιγοτερο
    Το προβλημα για κατι ¨κουρασμενα παλικαρια¨ και σιτεμενα οπως γω ειναι η διαχειριση του volume,αν το παρακανεις τη πατησες,στο intensity ομως ακομη και σε μεγαλουτσικες ηλικιες δεν υπαρχει ιδιαιτερο προβλημα αρκει να μην υπαρχουν προβληματα στις αρθρωσεις ,συνδεσμους κ.λ.π.....μπρος γκρεμος και πισω ρεμα δηλαδη

    Το Widowmaker λοιπον εχει δυο εκδοχες
    Η πρωτη παει ετσι
    Δευτερα Dead και OHP
    Τεταρτη Squat ,Bench
    Παρασκευη Dead και OHP.....αυτη ειναι η δυσκολη εκδοχη,ειναι προτιμοτερο για πιο μικρες ηλικες που αναρρωνουν γρηγορα....το προβλημα ειναι στo set του Widowmaker που ειναι σε καθε προπονηση,δεν εξαντλει αλλα λειτουργει συσσωρευτικα η κοπωση και στο τελος του μηνα βγαινουν
    προβληματακια....ετσι λεει ο Coach τουλαχιστον
    Η αλλη παει ετσι
    Δευτερα Squats -Bench και τα δυο Widowmaker
    Τεταρτη Squats Bench η OHP αλλα εδω οι supplements ειναι 5x5 FSL και οχι Widowmaker
    Παρασκευη Deadlifts Bench και τα δυο Widowmaker

    Θεωρητικα παντα θα ξεκινησω απο Πεμπτη.....φυσικα στη πρωτα εκδοχη θα δουμε πως παει και βλεπουμε
    Αυτο θα κρατησει για ενα κυκλο μαλλον δηλαδη για ενα μηνα....μετα απο αυτο εχει challenge
    Το challenge αυτο θα ειναι 13 εβδομαδων και θα ειναι η το Boring bit Big η το Boring but Strong( η διαφορα με το ΒΒΒ ειναι οτι κανεις 10 σετ απο 5 reps και οχι 5x10).......η ενα κυκλο 6 εβδομαδων του Monolith
    Καλή επιτυχία φίλε
    Από τη δική μου μικρή εμπειρία, πρόγραμμα με τόσες επαναλήψεις στα squats και στα deadlifts είναι μανίκι για μεσήλικες, έχω δει ότι πολύ πιο εύκολα αναρρώνω από βαριές τριπλές παρά από 10+ επαναλήψεις ειδικά στα deadlifts. Όσο για το intensity, μεταξύ μας ξέρεις πολλούς που να μην έχουν μετά τα 45 κάποια προβλήματα σε αρθρώσεις?

  8. #1148

    Default

    Widowmaker ε; Διαθήκη να κάνεις λοιπόν.
    Just remember: somewhere, a little Chinese girl is warming up with your max

  9. #1149
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by Secret of Steel View Post
    Καλή επιτυχία φίλε
    Από τη δική μου μικρή εμπειρία, πρόγραμμα με τόσες επαναλήψεις στα squats και στα deadlifts είναι μανίκι για μεσήλικες, έχω δει ότι πολύ πιο εύκολα αναρρώνω από βαριές τριπλές παρά από 10+ επαναλήψεις ειδικά στα deadlifts. Όσο για το intensity, μεταξύ μας ξέρεις πολλούς που να μην έχουν μετά τα 45 κάποια προβλήματα σε αρθρώσεις?

    Ευχαριστω Secret
    .....αυτο του ειπα κι εγω του coach,.....ρε μαστορα θα κοπω στα δυο...σε ελευθερη μεταφραση
    Μου ειπε ενα σετ ειναι πως κανεις ετσι....και με λιγο βαρος.....και το συνολικο volume δεν ειναι μεγαλο
    ....προσωπικα δεν ξερω κανενα μετα τα 45 να μην τριζει λιγακι

  10. #1150
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by alekan View Post
    Widowmaker ε; Διαθήκη να κάνεις λοιπόν.
    .....να ειχα και μεγαλη περιουσια

  11. #1151
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Bλέπω Γιάννη το πήρες στα ζεστά το 2020, εξου κι οι 20αρες...!

    Το Monolith θυμάμαι είχε επισης 20αρες reps στο squat, νομίζω είναι υπερβολικο να κανεις ενα κυκλο widowmaker και στο καπακι monlith, εκτος αν πας για strongman και δεν μας το λες Αν και το monolith ειναι απο τα ωραια προγραμματα powerbuilding, και ολο αυτο το volume σε shrugs και facepulls μονο καλο κανει.

    btw, νομιζω οτι οι ονομασιες των templates οφειλονται αποκλειστικα στο γεγονος οτι ο Wendler ειναι σκληροπυρηνικος μεταλας. Νιωθεις οτι ονομαζει albums, οχι προγραμματα προπονησης...
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  12. #1152
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    btw, νομιζω οτι οι ονομασιες των templates οφειλονται αποκλειστικα στο γεγονος οτι ο Wendler ειναι σκληροπυρηνικος μεταλας. Νιωθεις οτι ονομαζει albums, οχι προγραμματα προπονησης...

    Είμαστε παντού!!!!!! Eric Bugenhagen, Alan Thrall, Jim Wendler, Jujimufu και ένα σκασμό άλλοι

  13. #1153
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by Secret of Steel View Post
    Είμαστε παντού!!!!!! Eric Bugenhagen, Alan Thrall, Jim Wendler, Jujimufu και ένα σκασμό άλλοι
    χαχαχα ναι ετσι ειναι!!!

    Κι εγω που δεν ειμαι μεταλας, ομολογω οτι τα περισσοτερα PRs με μεταλ ή πανκ κομμάτια τα έχω κάνει. Ίσως αυτό το correlation να κρύβει και causation.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  14. #1154
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Ετσι ειναι Αχιλλεα και Secret ,ο Wendler ειναι μεταλας και τρελοκομειο γενικοτερα!!!
    ....εδω ειναι μεταλας ο coach που κοντευει τα....70,της παλιας σχολης βεβαια αλλα ειναι κι αυτος.
    ....το monolith πραγματι με προβληματιζει και κατοπιν ωριμου(και καλα) σκεψεως λεω να μην το κανω μετα το Widowmaker.,πιθανοτατα θα κανω τρεις κυκλους η ενα challenge του Boring but Strong.
    Θα δω πως θα με παει το Widowmaker καταρχην...αν και ο coach υποστηριζει οτι κολαει το widowmaker με το monolith μετα,...?παραδεχεται βεβαια οτι το Boring but strong ειναι σοφοτερη επιλογη.
    ....το κυριοτερο προβλημα του monolith ειναι εκτος απο το πολυ volume ,πιεζεις πολυ και σε κιλα και θελει ατελειωτο φαγητο....περυσι που το εκανα αυτο που με κουρασε πραγματικα ειναι το πολυ φαι....το σιχαινεσαι πραγματικα...απο το πρωι μεχρι το βραδυ μασουλας κατι.
    Ειναι αδυνατο να φας φυσικα μια καρτελα αυγα την ημερα,τουλαχιστον εγω δεν μπορω....και περυσι που το εκανα απλα επαιρνα πρωτεινη αυγου....αλλα και παλι πρηζεσαι σα μπαλονι
    ....με φοβιζουν και λιγο οι εικοσαρες βεβαια,γιατι περυσι το γεναρη αυτες μου εβγαλαν στην επιφανεια και το προβλημα στο γονατο.
    Στο Widowmaker δεν ειναι προβλημα,απλα κανεις με το ποσοστο του πρωτου λειτουργικου σετ της βασικης,στο monolith τις κανεις μια φορα την εβδομαδα και μονο στα squats ,αλλα το volume ειναι αρκετα μεγαλυτερο του widowmaker.
    Επισης 20 αρες πρακτικα κανεις μονο στο bench και OHP,στα squats πιεζεις για πανω απο 15 και οσες βγουν με καλο στυλ παντα....στο dead κανεις οτι μπορεις πανω απο 10


    ....σιγα μην παω για strongman....strong grandpa ,μαλλον
    Last edited by Mikelangelo; 02-01-20 at 21:02.

  15. #1155
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Καλη αρχη Γιαννη, δυνατες προπονησεις το 2020 ευχομαι χωρις αλλες αναποδιες!!
    Last edited by dimitris_powerlifter; 03-01-20 at 18:12.
    "Τhere is no such thing as firming and toning there is only stronger and weaker"

    --Eddie Hall--

  16. #1156
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by dimitris_powerlifter View Post
    Καλη αρχη Γιαννη, δυνατες προπονησεις το 2020 ευχομαι χωρις αλλες αναποδιες!!
    Ευχαριστω Δημητρη,μακαρι φιλε

  17. #1157
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Deload week και αυτη η εβδομαδα γιατι ακομη δεν εχει φυγει τελειως το κρυωμα....το ποσο βαριεμαι δε περιγραφεται αλλα αν δε κανω καθολου....δεν θα μπορεσω να ξεκινησω σωστα την επομενη εβδομαδα

  18. #1158
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Γιάννη, Χρόνια Πολλά, να χαίρεσαι το όνομά σου!
    Με υγεία πάντα και χαμόγελο!

  19. #1159
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Γιάννη, Χρόνια Πολλά, να χαίρεσαι το όνομά σου!
    Με υγεία πάντα και χαμόγελο!
    Σ'Ευχαριστω πολυ Κωνσταντινα!!!

  20. #1160
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    03-01-19
    Posts
    779

    Default

    Χρόνια πολλά Γιάννη! Υγεία και δύναμη (πέρα από πνευματική εννοώ και σωματική)!

  21. #1161
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Γιαννη Χρονια πολλα και απο εμενα να χαιρεσαι το ονομα σου!!

  22. #1162
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by Berlyn View Post
    Χρόνια πολλά Γιάννη! Υγεία και δύναμη (πέρα από πνευματική εννοώ και σωματική)!
    Σ?ευχαριστω πολυ Berlyn

  23. #1163
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    Γιαννη Χρονια πολλα και απο εμενα να χαιρεσαι το ονομα σου!!
    Σ?ευχσριστω πολυ Γρηγορη

  24. #1164
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    .....το deload συνεχιζεται....αντε να δω ποτε θα ξεκινησω το κανονικο προγραμμα...

  25. #1165
    Pumping Iron
    Join Date
    27-05-19
    Posts
    354

    Default

    Χρόνια Πολλά Γιάννη και καλη χρονιά σε όλους!!

  26. #1166
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by apo12 View Post
    Χρόνια Πολλά Γιάννη και καλη χρονιά σε όλους!!
    Ευχαριστω πολυ apo

  27. #1167
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    ......οπως έγραψα και πιο πανω και αυτη η βδομαδα δυστυχως η ευτυχως(αυτο θα το εξηγησω παρακατω) ειναι deload
    .....δεν είμαι ακομη τελειως καλα για να μπω στο καινουριο προγραμμα,θα κανει και η γυναικα μου αρθροσκοπηση στο γονατο αυριο(εχουμε οικογενειακο θεμα με τα γονατα φαινεται),γενικα επικρατει μπαχαλο....εχοντας ομως αδεια για 15 μερες απο αυριο ειναι μια καλη ευκαιρια να μπω δυναμικα.
    Κανοντας λοιπον deload και για μια ακομη εβδομαδα πραγματικα εχω βαρεθει απιστευτα,προσπαθω να βρω τροπους να κανω πιο ενδιαφερουσα τη προπονηση αλλα δεν γινεται δυστυχως στη δικη μου περιπτωση

    Λες θα εστιασω στη τεχνικη αλλα πως να εστιασεις στη τεχνικη,ειδικα στο deadlift με λιγο βαρος????....ειναι μια ασκηση που καλως η κακως θελει βαρος αισθητο για να σε κανει να την εκτελεσεις σωστα......με λιγο βαρος ουτε καλο bracing μπορεις να κανεις ,ουτε να συγκεντρωθεις...λες οκ θα κανω επαναληψεις,ελα ομως που ειμαι μπουκωμενος ακομη και δεν εχω και ανασες καλες....κανε romanian λοιπον να ξεμπερδευουμε

    Τα ιδια και στο bench,τουλαχιστον στη δικη μου περιπτωση οταν το βαρος ειναι αισθητο,τοτε και μονο τοτε κανω σωστη εκτελεση,γινεται σωστο το arch,σφιγγω σωστα τις ωμοπλατες,ποδια κ.λ.π ....αλλιως κανε αλτηρες να ξεμπερδευουμε.
    Στα squats πες οτι μπορεις και με λιγο βαρος να κανεις δουλιτσα στη τεχνικη,αλλα και παλι

    Για να μην πολυλογω(που πολυλογω δηλαδη),σε αυτη τη φαση που βρισκομαι ζηλευω οσους πανε στο γυμναστηριο για να κανουν τη ασκηση τους να μενουν φιτ,απλα το βλεπουν σα μια υγιεινη ασχολια
    .....τα βαρη ειναι το μεσο για καλη εμφανιση και υγεια και οποιος το βλεπει ως...μεσο δεν μπλεκει με training max,ποσοστα,volume,intensity,leader,anchors, και αλλα τετοια που εχουν τα προγραμμα αθλητικοτητας και δυναμης που τα βαρη ειναι ο αυτοσκοπος
    Σαφεστατα αν εισαι ανθρωπος ανοιχτομυαλος και ευελικτος ακομη και αν κανεις τετοιου ειδους προγραμματα,μπορει να κανεις και προγραμματα τυπου φιτνες για καποιο διαστημα οταν δε σου επιτρεπουν οι συνθηκες να κανεις κατι αλλο
    Εγω ομως δεν ειμαι ετσι δυστυχως οσο και αν δοκιμασα παλιοτερα να κανω φιτνες το μονο που καταφερα ειναι να παρατησω τελειως τα βαρη και να ασχοληθω με κατι αλλο




    Το συζητουσα χθες με τον Coach και γελουσε ο σκ@τογερος.......και μου απαντησε με ερωτηση
    Τις μπαμιες τις τρως?
    Ουτε να τις βλεπω απανταω
    Αν δεν ειχες να φας για τρεις μερες θα τις ετρωγες
    ......και το πιατο του απανταω
    ....shut up and eat them
    Μετα μου αρχισε τα ¨ευγενικα ? του στυλ σε καταλαβαινω κι εγω ετσι ειμαι κ.λ.π

    ......με λιγα λογια αναγκαζομαι να φαω και λιγες...μπαμιες αυτη τη βδομαδα ακομη
    Last edited by Mikelangelo; 09-01-20 at 10:52.

  28. #1168
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Πρώτα από όλα, περαστικά στη γυναίκα σου. Ποιό είναι το πρόβλημα της στο γόνατο? Επιγονατίδα και αυτή?
    Αν θυμάμαι καλά είχες πει πως κάνει/ εκανε στιβο ε?

    Το φιτνες δεν ισουται με χλιαρότητα στη προπόνηση, θα μπορούσες να βάλεις τις πινελιές σου αφου ζηλεύεις τους φιτνεσάδες.

    Να περάς καλά πανω από όλα και να ευχαριστιέσαι τη προπόνηση και ας αναγκάζεσαι να φας και μπάμιες για μια βδομάδα πριν μπεις στο κυρίως πιατο

  29. #1169
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Πρώτα από όλα, περαστικά στη γυναίκα σου. Ποιό είναι το πρόβλημα της στο γόνατο? Επιγονατίδα και αυτή?
    Αν θυμάμαι καλά είχες πει πως κάνει/ εκανε στιβο ε?

    Το φιτνες δεν ισουται με χλιαρότητα στη προπόνηση, θα μπορούσες να βάλεις τις πινελιές σου αφου ζηλεύεις τους φιτνεσάδες.


    Να περάς καλά πανω από όλα και να ευχαριστιέσαι τη προπόνηση και ας αναγκάζεσαι να φας και μπάμιες για μια βδομάδα πριν μπεις στο κυρίως πιατο

    Σ?ευχαριστω πολυ Κωνσταντινα
    Ειχε κανει πριν καμια 30 χρονια εγχειριση για αποκατασταση ολικης ριξης προσθιων και μερικης πλαγιων χιαστων,φυσικα τα μοσχευματα κατερρευσαν σχεδον πριν 5 χρονια περιπου....δεν εκανε ξανα επεμβαση λογω παιδιων εγκυμοσυνης κ.λ.π...και η κατάσταση χειροτέρευσε πολυ.....τωρα κανουμε απλα ενα γενικο σερβις...πριν της αλλαξουν σχεδον εξ ολοκλήρου το γονατο,στο μελλον
    Ναι εκανε στιβο παλιοτερα

    Το φιτνες δεν ειναι χαλαρο,ειναι ομως κατι που εμενα δε μου αρεσει...οπως και οι μπαμιες που σε καποιους αρεσουν
    Το ιδιο και στο ποδηλατο....τρελενομαι για mountain bike...αν κανω ομως ποδηλασια δρομου ξενερωνω απιστευτα
    Last edited by Mikelangelo; 09-01-20 at 13:18.

  30. #1170
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Μετα κοπων και βασανων τελικα ξεκινησα το Widowmaker σημερα
    Με χαμηλο ΤΜ για την πρωτη εβδομαδα ,την επομενηα θα το τσιμπησουμε ελαφρα,αλλα πρωτα να δουμε πως παει η πρωτη
    Κυκλος 1ος λοιπον Εβδομαδα 1η
    Squats
    5χ60 kg
    5x80
    8 x90.....παρολο που ειχα να κανω καιρο σοβαρα κιλα,βγηκε μια χαρα
    και για κερασακι στη τουρτα
    15 reps x70 kg....εγ
    Εδω την ακουσα λιγο,λαχανιασα αλλα πολυ...μ?αρεσε!!!!

    Bench
    5x55
    5x70
    8x80
    Και
    20 χ55 .....τρεμανε τα χερια μου μετα!!!

    Chinups
    4x15 με λαστιχο
    RDL 3x10
    Fecepulls 3x15
    Triceps pushdowns 3x20
    Crunches 5x15


 
Page 39 of 59 FirstFirst ... 2935363738394041424349 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Come Back
    By Nikolas Agathokleous in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 49
    Last Post: 16-01-16, 15:21
  2. Bodybuilder From the Future or Not?
    By alp in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 115
    Last Post: 23-08-10, 12:22
  3. The Future...
    By r1ddl3r in forum Off Topic
    Replies: 0
    Last Post: 21-01-06, 02:41

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •