Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 16 of 59 FirstFirst ... 612131415161718192026 ... LastLast
Results 451 to 480 of 1763
  1. #451
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    1ος Κυκλος 1ηΕβδομαδα 3 ημερα του 3 day Split
    Σημερα δοκιμασα παλι με τα απο τρεις εβδομαδες squats
    .Οχι λιγο κατω απ?τπ παραλληλο αλλα οριακα στο παραλληλο
    Squats 3X5
    75-85-97,5
    Κατι κρακ κρουκ ακουγοντουσαν αλλα ευτυχως δεν υπηρχε πονος
    Bench 3X5
    65-75-80
    Pendley row 3X10
    50-60-50
    Pull ups
    3X10
    Facepulls 5X15
    Skull crusher 3X10
    30-40-50
    Last edited by Mikelangelo; 17-03-19 at 00:32.

  2. #452

    Default

    Πίνε 2 σφηνάκια WD-40 πριν την προπόνηση, εξαφανίζει τα τριξίματα

  3. #453
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by alekan View Post
    Πίνε 2 σφηνάκια WD-40 πριν την προπόνηση, εξαφανίζει τα τριξίματα
    ......τον επομενο μηνα παω για γενικο σερβις φιλε.....θα μου αλλαξει τις ¨βαλβολινες ¨ στο αριστερο γονατα(αφαιρεση κυστης) και θα μου πατησει και μια ενεση υαλουρονικου στο δεξι

  4. #454
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Αντε ωραια!!! Μετα την επισκεψη στον γιατρο θα εισαι παλι off απο squat για καποιο διαστημα??

  5. #455
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Μετα την αρθροσκοπηση Δημητρη θα εμαι οφ απο squats αλλα και deadlifts για 20 μερες

    Παντως μετα απο δυο σχεδον βδομαδες που κανω διατασεις ,foam,παγους αλλα και το αντιφλεγμονωδες ,τα ποδια μου ξεκουραστηκαν και αν δεν με περιοριζε το γονατο τα squats θ?ανεβαιναν πολυ.
    Χθες ενιωθα τα 97,5 κιλα σαν 60

    Φαινεται οτι το monolith παρολο που με ξεπατωσε,με ανεβασε ....αλλα απο δω και στο εξης τοσο πολυ volume δεν ξανακανω,....μονο boring but big που ειναι πιο ανθρωπινο

  6. #456

    Default

    Φαντάζομαι οτι χρησιμοποιείς και knee sleeves στην προπόνησή σου, σωστα;

  7. #457
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by alekan View Post
    Φαντάζομαι οτι χρησιμοποιείς και knee sleeves στην προπόνησή σου, σωστα;
    Ναι Αλεξανδρε αλλα με προσοχη
    Εχω ψαξει αρκετα το θεμα με τα sleeves και τα wraps,ειδα αρκετα βιντεο ,διαβασα αρθρα,μιλησα με ενα προπονητη powerlifting εδω ,και με τον ορθοπεδικο μου.
    Για τη δικη μου περιπτωση που υπαρχει η κυστη μεταξυ επιγονατιδας και αρθρωσης χρειαζονται sleeves μονο για να ζεσταινονται οι συνδεσμοι αλλα οχι να πιεζουν πολυ γιατι θα γινει μεγαλυτερη ζημια

  8. #458

    Default

    Nαι,ναι, για λόγους ζεστάματος λέω κι εγώ.

  9. #459
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    .....και μετα την επεμβαση και την αποθεραπεια,θα κανω παντα με sleeves τα squats,απο τα πρωτα σετ μεχρι το τελευταιο

  10. #460
    Senior Bodybuilder Vass17's Avatar
    Join Date
    06-04-17
    Posts
    1,395

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    Φαινεται οτι το monolith παρολο που με ξεπατωσε,με ανεβασε ....αλλα απο δω και στο εξης τοσο πολυ volume δεν ξανακανω,....μονο boring but big που ειναι πιο ανθρωπινο
    Εγώ φίλε Γιάννη, στη θέση σου θα προσάρμοζα το πρόγραμμα επάνω μου.
    Θα έκανα αρκετό volume σε πάγκο, deadlift, ohp κλπ, αλλά όχι στο squat.
    Στο squat θα έκανα κάτι με πολύ low volume(πχ 3x3). Σε αυτό το 3x3 θα εκανα periodization, και πολύ αργό volume.
    Όταν η ψυχή θέλει, το σαρκίον ακολουθεί.

    Σήμερα θα κάνω εκείνο που δεν κάνουν οι υπόλοιποι, ώστε αύριο να μπορώ εκείνο που δεν θα μπορούν.

  11. #461
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by Vass17 View Post
    Εγώ φίλε Γιάννη, στη θέση σου θα προσάρμοζα το πρόγραμμα επάνω μου.
    Θα έκανα αρκετό volume σε πάγκο, deadlift, ohp κλπ, αλλά όχι στο squat.
    Στο squat θα έκανα κάτι με πολύ low volume(πχ 3x3). Σε αυτό το 3x3 θα εκανα periodization, και πολύ αργό volume.

    Εχεις δικιο Βασιλη,κατι τετοιο περιπου θα κανω κι εγω
    Αυτο που κυριως δημιουργησε ,η μαλλον εβγαλε το ηδη υπαρχον προβλημα του γονατου μου στο προσκηνιο,ειναι το πολυ μεγαλο volume του monolith ......χθες που δοκιμασα 3 σετακια απο 5 επαναληψεις δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα και ευτυχως ουτε σημερα νιωθω κατι.
    Το 5/3/1 νομιζω πως ειναι ιδανικο γιαυτη τη περιπτωση,θα μεινω στα σετ που προτεινει,δεν θα ξεπερναω τις επαναληψεις ουτε θα ανεβαζω πολυ και ουτε θα υπαρχει καποια συμπληρωματικη για τα ποδια,εκτος απο τις ασκησεις με τα λαστιχα και τα τεντωματα και foam που μεχρι στιγμης εχουν κανει καλη δουλεια
    Γενικα και στα αλλα σημεια του σωματος δεν θα κανω μεγαλο volume,τη χρειαζομαι τη ξεκουραση τωρα
    ....και θα παω ετσι ''κουτσα κουτσα'' μεχρι την επεμβαση

  12. #462
    Senior Bodybuilder Vass17's Avatar
    Join Date
    06-04-17
    Posts
    1,395

    Default

    Μείνε στο minimum volume στο squat, και δώσε πόνο αλλού αν θέλεις!
    Όταν η ψυχή θέλει, το σαρκίον ακολουθεί.

    Σήμερα θα κάνω εκείνο που δεν κάνουν οι υπόλοιποι, ώστε αύριο να μπορώ εκείνο που δεν θα μπορούν.

  13. #463
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Μιας και εχω πολυ χρονο για σκοτωμα γιατι ειμαι τεζα στο κρεββατι με ιωση ας επαναλαβω παλι καποια πραγματακια γιατι το forum το διαβαζουν και μικρα παιδια παιδια η αρχαριοι .
    Ξεκινουν σε ενα γυμναστηριο και στις 9 απο τις 10 περιπτωσεις τους πλακωνουν οι γυμναστες,με εισαγωγικα η χωρις η η νεα μοδα των personal trainers ,σε καθε λογης ασκησεις απομονωσης και στα φαινομενικα ακινδυνα...¨μηχανηματα ¨ καθε λογης που τα περισσοτερα απο αυτα ειναι........σχεδιασμενα απο μαρκετιστες και οχι απο επιστημονες.

    Αλλωστε ο περισσοτερος κοσμος δεν θελει ουτε να κουραζεται πολυ,θελει να κανει γυμναστικη και οχι προπονηση και θελει να προσομοιαζει τον καναπε του σπιτιου του....στο γυμναστηριο.

    Κανενα μηχανημα δεν μπορει να αντικαταστησει τα ελευθερα βαρη,αν καποιος φυσικα θελει να προπονηθει με σωστες αθλητικες βασεις και οχι απλα να χασει καποια κιλακια,να φαινεται πιο καλος,γιατι το ¨φαινεσθαι ¨ ειναι πολυ σημαντικοτερο για καποιους ............,τοτε ας διαβασει αυτα που γραφω,αν θελει.



    Μπορει να φαινομαι γραφικος και κουραστικος αλλα εχουν δει πολλα τα ματια μου,εχω παθει κι εγω ο ιδιος,εχω ψαξει και ψαχτει και το κυριοτερο εχω ακουσει συμβουλες επιστημονων και προπονητων κλασσικων δυναμικων αθληματων σε θεματα σωστης εκτελεσης ασκησεων......

    Τα μηχανηματα ειναι φαινομενικα ακινδυνα,η μαλλον ειναι επαγγελματικα φαινομενικα ακινδυνα για τον οποιονδηποτε ιδιοκτητη γυμναστηριου,τυπου φιτνες,τυπου ¨αλυσιδας¨ που τον ενδιαφερει η μαζα των πελατων που θα ερθει να πληρωσει μια πολυ χαμηλη συνδρομη.
    Η χαμηλη συνδρομη ομως,εχει και χαμηλης επαγγελματικης και επιστημονικης καταρτισης γυμναστες που ο μεγαλυτερος ογκος αυτων εχουν τελειωσει καποιο ταχυρυθμο σεμιναριο.....ουτε λογος για ΤΕΦΑΑ φυσικα
    Εδω ¨κουμπωνουν ¨ και τα οργανα που μαλιστα εχουν και σχεδιακια επανω για το πως να εκτελειται μια ασκηση.

    Ας φερω μερικα παραδειγματα
    Οσο ποδηλατο στατικο κι αν κανεις....ποδηλατης δεν γινεσαι,δε πα να εισαι spinnig instructor,αλλη μοδα κι αυτη,αν βγεις με κανονικο ποδηλατο στο δρομο η στο βουνο τοτε θα καταλαβεις τη διαφορα.
    Εχει τυχει να βγω στο βουνο με τετοιους ινστρακτορες και τους περιμεναμε κανα 5 λεπτο στην ανηφορα να ερθουν.
    Οπως και κωπηλατης δεν γινεσαι αν κανεις κωπηλατικη,ετσι και δρομεας δεν γινεσαι αν τρεχεις στο διαδρομο.

    ......και θα μου πει καποιος.....ρε αδερφε ποιος σου ειπε οτι εγω θελω να γινω ολα αυτα,εγω θελω απλα να γυμναστω...οκ γυμνασου λοιπον αλλα μη συγκρινεις η μην εξομοιωνεις ανομοια πραγματα
    Αυτο το λεω προς αποφυγη παρεξηγησεων....αυτα τα γραφω για οσους θελουν να εχουν αθλητικο υποβαθρο σε αυτα που κανουν οχι σε οσους θελουν να χασουν κιλα και να εχουν μια αισθητικα καλη εικονα.
    Εγω δεν μιλαω για εικονα δεν με ενδιαφερει,αυτο δεν σημαινει φυσικα οτι οποιος κοιτα μονο την εικονα του κανει κατι κακο,το αντιθετο ,ο καθενας κανει τις επιλογες του

    Ακομη και ομως αν ο στοχος ειναι η εικονα,το φιτνες πες το οπως θες,πρεπει να τηρει καποιος καποια βασικα και θα πρεπει κατα την ταπεινη μου αποψη να αφιερωσει καποιο χρονο να μαθει βασικες ασκησεις και να μην πεφτει στις παγιδες της διευκολυνσης καποιων....μηχανηματων
    ....και καποιων ασκησεων που παρολο που εχει αποδειχτει επιστημονικα οτι κανουν ζημια,πολλοι εξακολουθουν και τις κανουν...κανενα προβλημα και οι ορθοπεδικοι πρεπει να δουλεψουν
    Το οτι υπαρχουν εξαιρεσεις ανθρωπων που δεν παθαινουν ζημια για παραδειγμα κανοντας upright rows ειναι σα να λεμε οτι καποιος οδηγει χρονια χωρις κρανος και δεν εσπασε το κεφαλι του
    Δεν χρειαζεται να το αναλυσω καταλαβαινετε τι θελω να πω


    ...κι επειδη μια εικονα ειναι χιλιες λεξεις ισως ενα βιντεο πολλες χιλιαδες ας δουμε κι αυτο

  14. #464
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Αυτοπου γραφεις πρεπει να το διαβασουν οσοι κανουν βαρη νομιζω!! Μπραβο!

  15. #465
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    03-01-19
    Posts
    781

    Default

    Ο εύκολος δρόμος είναι πιο αρεστός.

    Η αλήθεια είναι ότι έχουν πάψει να θυμίζουν γυμναστήρια και τείνουν να μοιαζουν με εμπορικά κέντρα.

  16. #466
    Junior Bodybuilder NitroManiac13's Avatar
    Join Date
    27-11-15
    Posts
    116

    Default

    Πολύ σωστός Γιάννη!!

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  17. #467
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Μετα απο 11 μερες αποχης λογω φαρυγγιτιδας.....σημερα καταφερα να παω παλιστο gym.....αποφασισμενος!!!!
    Σκεφτομαι οτι δεν θα κανω deload θα ακολουθησω το προγραμμα ως εχει,ουτως η αλλως η ζημια στο γονατο υπαρχει,μετα απο δυο βδομαδες με παγους,τεντωματα,ασκησεις και αντιφλεγμονωδη το γονατο το αισθανομαι καλα
    ....η ταν η επι τας λοιπον!!!!!
    Εχουμε και λεμε
    Ξεκιναω με foam rolling,στατικο stretching,το τι δουλεμα εφαγα απο τους γυμναστεςδεν περιγραφεται...
    ¨...τι εγινε θειο προπονησαι για μπαλετο¨
    Οχι ρε πιτσιρικο κατεβαινω τον αλλο μηνα στο ευρωπαικο ρυθμικης
    και αλλα τετοια ομορφα!!!
    Μετα το streching εχουμε δυναμικο ζεσταμα με οτι κανει ο Thrall περιπου και παμε για squats.
    Κυκλος 1 Εβδομαδα 2
    Squats
    3X3
    60-80-100 αλλα 8 επαναληψεις.!!!!....να μεινει το ΤΜ σταθερο
    Ελαχιστο κρακ κρουκ καμια ενοχληση και στο σωστο βαθος οχι μισα.....Τελικα ολα αυτα τα τεντωματα κανουν πολυ καλη δουλεια!!!
    Bench
    3x3
    60-70-85 αλλα 6 επαναληψεις να κρατησουμε το ΤΜ σταθερο η λιγο πιο πανω
    Chinups
    3X10 με λαστιχο
    Pendley Row
    3X10 ....50-70-70
    Facepulls 3X15
    Dips 3X10 με λαστιχο
    Κοιλιακοι 3Χ10

  18. #468
    Junior Bodybuilder NitroManiac13's Avatar
    Join Date
    27-11-15
    Posts
    116

    Default

    Μπράβο γιαννη πολύ δυνατός!!

    Stretching και mobility ασκήσεις νομίζω είναι must ..εγώ μέχρι και yoga έχω ψηθεί να κάνω 1 φορά την βδομάδα

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  19. #469
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Μια χαρα τα πας ομως για "παππους" πες του

    Οταν γραφεις 3χ3 100 κg αλλα για 8 επαναληψεις τι εννοεις??? Οτι στα 100 εκανες 8 reps?

  20. #470
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by NitroManiac13 View Post
    Μπράβο γιαννη πολύ δυνατός!!

    Stretching και mobility ασκήσεις νομίζω είναι must ..εγώ μέχρι και yoga έχω ψηθεί να κάνω 1 φορά την βδομάδα

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
    Σ?ευχαριστω πολυ,αν σου πω οτι κι εγω το εχω σκεφτει!!!!.....ποτε δεν ειχα σε ιδιαιτερη εκτιμηση το streching και ηταν τεραστιο λαθος.....ακομη και το στατικο πριν την ασκηση που εχει οπαδους και εχθρους,αλλοι υποστηριζουν οτι κανει ζημια στους τενοντες και αλλοι οχι ...... οτι σου αφαιρει μερος απο την δυναμη που μπορεις να βαλεις μετα......βεβαια αν κανεις στατικο και στο καπακι δυναμικο δεν υπαρχει μεγαλο θεμα.

    Quote Originally Posted by dimitris_powerlifter View Post
    Μια χαρα τα πας ομως για "παππους" πες του

    Οταν γραφεις 3χ3 100 κg αλλα για 8 επαναληψεις τι εννοεις??? Οτι στα 100 εκανες 8 reps?
    Ευχαριστω Δημητρη
    Ναι στο τελευταιο σετ σου προτεινει,αν θελεις να ξεπερασεις το ΤΜ και το θεωρητικο RM κανε 8 αλλιως μεινε στις 3
    Ετσι εκανα μια 8αρα στα 100
    Last edited by Mikelangelo; 29-03-19 at 01:03.

  21. #471
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Ωραιος φιλε μετα απο αποχη εισαι super!!

  22. #472
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by dimitris_powerlifter View Post
    Ωραιος φιλε μετα απο αποχη εισαι super!!
    .....ξεκουραστηκα μαλλον

    ....ασε που μετα απο τοσο volume που ειχα κανει....οι τριαρες και πενταρες μου φαινονται ευκολες!!!

  23. #473
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Welcome back λοιπον!! Επέστρεψες δυνατότερος!

  24. #474
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    ¨...τι εγινε θειο προπονησαι για μπαλετο¨
    Οχι ρε πιτσιρικο κατεβαινω τον αλλο μηνα στο ευρωπαικο ρυθμικης
    και αλλα τετοια ομορφα!!!
    Ρε παντού ίδιοι είναι χαχαχαχαχαχαχαχα
    Εμένα σήμερα μου είπε ένα παλικάρι "πρόσεχε παππού, αν πάθεις τίποτα πως θα σε πάμε σπίτι που δεν ξέρουμε και που μένεις"
    Μου πετάνε και κάνα "μα κάνει να σηκώνεις τόσα κιλά, θα πάθεις τίποτα"

  25. #475
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Welcome back λοιπον!! Επέστρεψες δυνατότερος!
    Ευχαριστω Κωνσταντινα
    ......ισως λιγο πιο τρελλος θα ελεγα

  26. #476
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    Ευχαριστω Κωνσταντινα
    ......ισως λιγο πιο τρελλος θα ελεγα
    Καλό κάνει αυτό και όσοι έχουν χιούμορ δεν παρεξηγούν !

  27. #477
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by Secret of Steel View Post
    Ρε παντού ίδιοι είναι χαχαχαχαχαχαχαχα
    Εμένα σήμερα μου είπε ένα παλικάρι "πρόσεχε παππού, αν πάθεις τίποτα πως θα σε πάμε σπίτι που δεν ξέρουμε και που μένεις"
    Μου πετάνε και κάνα "μα κάνει να σηκώνεις τόσα κιλά, θα πάθεις τίποτα"

    Αυτο που δεν καταλαβαινουν οι πιτσιρικαδες και αυτο που δεν καταλαβαιναμε κι εμεις οταν ειμασταν πιτσιρικαδες ειναι.....οτι η δυναμη αργει πολυ να μειωθει οσο μεγαλωνεις,οπως και η αντοχη.
    Αυτο που μειωνεται ευκολα ειναι η αποκατασταση και η αποθεραπεια και η μυικη αναπτυξη
    Το θεμα ειναι οτι η δικη μας γενια δεν μεγαλωσε κολλημενη σε ενα υπολογιστη και σε ενα κινητο......ενω δυστυχως οι σημερινοι 20 αρηδες οταν φτασουν στην ηλικια μας ισα ισα που θα μπορουν να περπατανε....στη πλειοψηφια τους

  28. #478
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    Αυτο που δεν καταλαβαινουν οι πιτσιρικαδες και αυτο που δεν καταλαβαιναμε κι εμεις οταν ειμασταν πιτσιρικαδες ειναι.....οτι η δυναμη αργει πολυ να μειωθει οσο μεγαλωνεις,οπως και η αντοχη.
    Αυτο που μειωνεται ευκολα ειναι η αποκατασταση και η αποθεραπεια και η μυικη αναπτυξη
    Το θεμα ειναι οτι η δικη μας γενια δεν μεγαλωσε κολλημενη σε ενα υπολογιστη και σε ενα κινητο......ενω δυστυχως οι σημερινοι 20 αρηδες οταν φτασουν στην ηλικια μας ισα ισα που θα μπορουν να περπατανε....στη πλειοψηφια τους
    ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΟΥΝ
    Δεν φτάνει που είναι εικοσάρηδες ενώ εμάς έχουν βγάλει ρυτίδες μέχρι και οι ρυτίδες μας.
    Τουλάχιστον να τους τρώμε λάχανο στη δύναμη χαχαχαχαχαχα
    (αυτή την αποκατάσταση ρε φίλε τη ζηλεύω όμως, έκανα παρέα προπόνηση με παλικάρι που κάνει προπόνηση δύναμης, την επόμενη μέρα εγώ ψιλοσαράβαλο κι αυτός λες και είχε πάει διακοπές, φουλ ξεκούραστος)

  29. #479
    Advanced Bodybuilder DimitrisK's Avatar
    Join Date
    01-02-06
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    883

    Default

    Quote Originally Posted by Secret of Steel View Post
    ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΟΥΝ
    Δεν φτάνει που είναι εικοσάρηδες ενώ εμάς έχουν βγάλει ρυτίδες μέχρι και οι ρυτίδες μας.
    Τουλάχιστον να τους τρώμε λάχανο στη δύναμη χαχαχαχαχαχα
    (αυτή την αποκατάσταση ρε φίλε τη ζηλεύω όμως, έκανα παρέα προπόνηση με παλικάρι που κάνει προπόνηση δύναμης, την επόμενη μέρα εγώ ψιλοσαράβαλο κι αυτός λες και είχε πάει διακοπές, φουλ ξεκούραστος)
    Δεν είναι μόνο η ηλικία αλλά και τα καθημερινά βαρη που κουβαλάμε. Βάλε ένα 10ωρο ίσως και παραπάνω για τη δουλειά συν τα λοιπά άγχη της οικογενειακής και επαγγελματικής ζωής. Φόρτωσε τα σε έναν 20αρη και θα σου πω τι αποκατάσταση θα έχει. Ούτε έξω από γυμναστήριο δε θα περνάει.

  30. #480
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Quote Originally Posted by DimitrisK View Post
    Δεν είναι μόνο η ηλικία αλλά και τα καθημερινά βαρη που κουβαλάμε. Βάλε ένα 10ωρο ίσως και παραπάνω για τη δουλειά συν τα λοιπά άγχη της οικογενειακής και επαγγελματικής ζωής. Φόρτωσε τα σε έναν 20αρη και θα σου πω τι αποκατάσταση θα έχει. Ούτε έξω από γυμναστήριο δε θα περνάει.
    Δεν θελω να γινω ο δικηγορος του διαβολου αλλα και οι 20 χρονοι δουλευουν 8-10 ωρες..και το αγχος ειναι και περισσοτερο αν δεν εχεις μονιμη δουλεια και βαλε μαζι σπουδες κτλ..Οποτε δεν ειναι δικαιη συγκριση( Αν και τα εχω περασει εδω και καποια χρονια τα 20)


 
Page 16 of 59 FirstFirst ... 612131415161718192026 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Come Back
    By Nikolas Agathokleous in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 49
    Last Post: 16-01-16, 16:21
  2. Bodybuilder From the Future or Not?
    By alp in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 115
    Last Post: 23-08-10, 13:22
  3. The Future...
    By r1ddl3r in forum Off Topic
    Replies: 0
    Last Post: 21-01-06, 03:41

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •