Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 15 of 59 FirstFirst ... 511121314151617181925 ... LastLast
Results 421 to 450 of 1763
  1. #421
    Pumping Iron
    Join Date
    26-04-09
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    571

    Default

    Περαστικά κι από μένα.
    Είναι πράγματι ενοχλητικό όταν έχεις μπει στο ρυθμό και ανεβάζεις απόδοση να συμβαίνει κάτι και να σταματάς, αλλά νομίζω όλοι το έχουμε περάσει.
    Καλό σημάδι νομίζω το ότι στην πρέσα ποδιών δεν έχεις ενοχλήσεις.

  2. #422
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by conan1982 View Post
    Περαστικά κι από μένα.
    Είναι πράγματι ενοχλητικό όταν έχεις μπει στο ρυθμό και ανεβάζεις απόδοση να συμβαίνει κάτι και να σταματάς, αλλά νομίζω όλοι το έχουμε περάσει.
    Καλό σημάδι νομίζω το ότι στην πρέσα ποδιών δεν έχεις ενοχλήσεις.
    Ευχαριστω Conan
    .......εχω περασει χειροτερα πιο παλια,αλλα ειναι τοσο παλια που μαλλον τα ξεχασα.......και οταν με επιασε ο πονος τα θυμηθηκα ολα

  3. #423

    Default

    Τι είδους δίσκους έχει στο γυμναστήριο που πηγαίνεις;
    Στυλ crossfit-bumper plates; Σιδερένιους;

  4. #424
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by alekan View Post
    Τι είδους δίσκους έχει στο γυμναστήριο που πηγαίνεις;
    Στυλ crossfit-bumper plates; Σιδερένιους;
    ....αυτους τους πλαστικοποιημενους που ειναι και της μοδας στα φιτνεσαδικα,μακαρι να ειχε σαν τους κροσφιταδικους,για σιδερενιους ουτε λογος φυσικα.....και μονο οι 20κιλοι ειναι στο σωστο ολυμπιακο η powerlifteraδικο μεγεθος.....αν καποιος δηλαδη θελει να κανει deadlift με λιγοτερα κιλα απο 60 πρεπει αναγκαστικα να βαλει τη μπαρα πανω σε αλλους δισκους μπας και τη φερει στο σωστο υψος...
    Εχει επισης κατι γελοιους παγκους και καλα ανατομικους που δεν μπορεις να βρει σωστη θεση οταν κανεις πιεσεις και ενα τελειως ηλιθιο rack για σκουωτ,φυσικα ειναι γεματο καθε λογης τροχαλια
    Ειναι τελειως εξω απο αυτο που θεωρω εγω γυμναστηριο αλλα ειναι ουσιαστικα ......διπλα στο σπιτι μου

  5. #425

    Default

    Οκ, την πιθανότητα να βάλεις 4-5 δίσκους τον ενα πάνω στον άλλο για να κάνουν τη δουλειά του box, την έχεις σκεφτεί; Εξάλλου απλά σαν δείκτη για το μέχρι που θα κατεβαίνεις το χρειάζεσαι.

  6. #426
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by alekan View Post
    Οκ, την πιθανότητα να βάλεις 4-5 δίσκους τον ενα πάνω στον άλλο για να κάνουν τη δουλειά του box, την έχεις σκεφτεί; Εξάλλου απλά σαν δείκτη για το μέχρι που θα κατεβαίνεις το χρειάζεσαι.
    .....κοιτα να δεις ειμαι 1,85 λιγο δυσκολο να βαλω τοσους 20ρηδες δισκους,γιατι οοοοοολο το γυμναστηριο εχει στο συνολο 6 η 8 αν δε κανω λαθος και παλι δεν φτανουμε στο σωστο σημειο......ασε το κουβαλημα

  7. #427
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    .....απο την αλλη ξερω μεχρι που να κατεβαινω,αν το παρακανω μου το θυμηζει το ...γονατο,βεβαια αν θες να κανεις σωστο box πρεπει να καθεσαι ελαφρα και μετα να σηκωνεσαι......φαντασου να μην εχω βαλει καλα ενα δισκο να γλυστρησει να εχουμε.....δραματα!!

  8. #428

    Default

    Η μόνη σου λύση τότε, μιας και από ότι έχω καταλάβει έχεις καλή σχέση με τους ιδιοκτήτες, είναι να φτιάξεις ένα και να το αφήσεις εκεί. Δεν πιστεύω να έχεις θέμα, και σε περίπτωση που φύγεις το παίρνεις.
    Μπορείς να το κάνεις και πουφ για να κάθεσαι στο τζάκι αν δεν σου χρειάζεται στο μέλλον.

  9. #429
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by alekan View Post
    Η μόνη σου λύση τότε, μιας και από ότι έχω καταλάβει έχεις καλή σχέση με τους ιδιοκτήτες, είναι να φτιάξεις ένα και να το αφήσεις εκεί. Δεν πιστεύω να έχεις θέμα, και σε περίπτωση που φύγεις το παίρνεις.
    Μπορείς να το κάνεις και πουφ για να κάθεσαι στο τζάκι αν δεν σου χρειάζεται στο μέλλον.
    ....ΧΑΧΑ,καλη ιδεα
    Ναι οι ιδιοκτητες ειναι πολυ καλοι και συνεργασιμοι και ανεχονται την γκρινια μου.....το παλευω αρκετα να τους πεισω να βαλουν ενα power rack....θα τα καταφερω που θα μου παει

  10. #430
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Πηγα λοιπον τη μαγνητικη στο γιατρο να τη δει και κατα......90% θα γινει αρθροσκοπηση στο αριστερο γονατο.
    Η γαγγλιακη κυστη στο αριστερο γονατο ειναι μεγαλουτσικη ,θα γινει καποια θεραπεια προς το παρον και βλεπουμε

  11. #431
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Τι χρόνο υπολογίζει για αποθεραπεία μετά την αρθροσκόπηση Γιάννη?

  12. #432
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Τι χρόνο υπολογίζει για αποθεραπεία μετά την αρθροσκόπηση Γιάννη?
    Επειδη δεν θα πειραχτουν συνδεσμοι,μηνισκοι κ.λ.π....γυρω στον ενα μηνα

  13. #433
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Περαστικά ρε συ!

    Πρέσσα κάνεις κανονικά;
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  14. #434
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Περαστικά ρε συ!

    Πρέσσα κάνεις κανονικά;
    Ευχαριστω Αχιλλεα
    Ναι πρεσσα κανονικα χωρις ιδιαιτερο προβλημα,στο παραλληλο βεβαια η κυστη πιεζει καπως τον τενοντα και το νιωθω αλλα δεν υπαρχει πονος οπως στα squats

  15. #435
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Πάλι καλά! Νομίζω θα κρατήσεις πολλή απο τη δύναμή σου και τη μάζα στα πόδια αν μπορέσεις να το κρατήσεις αυτό μέχρι να στρώσει το πόδι. Νομίζω στο είχα αναφέρει, δες και το template για knee rehab απο barbell medicine.. Σκεφτόμουν να το αγοράσω μόνο και μόνο για το αρχείο μου, αν το πάρω θα στο στείλω σίγουρα να πάρεις ιδέες.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  16. #436
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Πάλι καλά! Νομίζω θα κρατήσεις πολλή απο τη δύναμή σου και τη μάζα στα πόδια αν μπορέσεις να το κρατήσεις αυτό μέχρι να στρώσει το πόδι. Νομίζω στο είχα αναφέρει, δες και το template για knee rehab απο barbell medicine.. Σκεφτόμουν να το αγοράσω μόνο και μόνο για το αρχείο μου, αν το πάρω θα στο στείλω σίγουρα να πάρεις ιδέες.
    Σ'ευχαριστω και παλι φιλε
    Εδω και μια εβδομαδα περιπου κανω καθημερινα το προγραμμα διατασεων,foam,κ.λ.π που κανει ο τρελλος ο Thrall και υπαρχει καποια μικρη βελτιωση και αυτος ακολουθει τις συμβουλες του Baraki σε αυτο το θεμα
    Εμενα οι παλιοι τραυματισμοι και κυριως η χονδροπαθεια βγηκαν παλι στην επιφανεια μετα απο ενα 9 μηνο που κανω σκουωτ και παλι,κατα πασα πιθανοτητα(θα γινει επαναξεταση της μαγνητικης με μεγαλυτερη λεπτομερεια απ΄το γιατρο) ενα κοματι απο χονδρο ξεκολησε και εχει δημιουργηθει αυτη η γαγγλιακη κυστη.
    Το γαμωτο της υποθεσης ειναι οτι για τουλαχιστον ενα μηνα δεν θα μπορεσω να κανω την επεμβαση λογω υποχρεωσεων,αφενος θα αναγκαζομαι να κανω (το απαισιο) leg press,αφετερου θελω και ενα μηνα μετα για αποκατασταση

  17. #437
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    Σ'ευχαριστω και παλι φιλε
    Εδω και μια εβδομαδα περιπου κανω καθημερινα το προγραμμα διατασεων,foam,κ.λ.π που κανει ο τρελλος ο Thrall και υπαρχει καποια μικρη βελτιωση και αυτος ακολουθει τις συμβουλες του Baraki σε αυτο το θεμα
    Εμενα οι παλιοι τραυματισμοι και κυριως η χονδροπαθεια βγηκαν παλι στην επιφανεια μετα απο ενα 9 μηνο που κανω σκουωτ και παλι,κατα πασα πιθανοτητα(θα γινει επαναξεταση της μαγνητικης με μεγαλυτερη λεπτομερεια απ΄το γιατρο) ενα κοματι απο χονδρο ξεκολησε και εχει δημιουργηθει αυτη η γαγγλιακη κυστη.
    Το γαμωτο της υποθεσης ειναι οτι για τουλαχιστον ενα μηνα δεν θα μπορεσω να κανω την επεμβαση λογω υποχρεωσεων,αφενος θα αναγκαζομαι να κανω (το απαισιο) leg press,αφετερου θελω και ενα μηνα μετα για αποκατασταση
    Μικρό το κακό... Δεν θα σε ρήξει πολύ. Καλύτερα ένα βήμα πίσω τώρα, για να πας 2 μπροστά μετά.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  18. #438
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Μικρό το κακό... Δεν θα σε ρήξει πολύ. Καλύτερα ένα βήμα πίσω τώρα, για να πας 2 μπροστά μετά.
    Σωστα τα λες!!!

  19. #439
    Advanced Bodybuilder DimitrisK's Avatar
    Join Date
    01-02-06
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    883

    Default

    Από μια ηλικία και μετά θέλει μεγαλύτερη προσοχή. Καλώς ή κακώς οι πιθανότητες ενός τραυματισμού μεγαλώνουν πολύ. Εδώ και 2-3 χρόνια έχω σταματήσει να κάνω σετ κάτω από 8 επαναλήψεις.

  20. #440
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    Επειδη δεν θα πειραχτουν συνδεσμοι,μηνισκοι κ.λ.π....γυρω στον ενα μηνα
    Πολύ καλά! 1 μήνας δεν είναι τίποτα! Θα επιστρέψεις δυνατότερος

  21. #441
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by DimitrisK View Post
    Από μια ηλικία και μετά θέλει μεγαλύτερη προσοχή. Καλώς ή κακώς οι πιθανότητες ενός τραυματισμού μεγαλώνουν πολύ. Εδώ και 2-3 χρόνια έχω σταματήσει να κάνω σετ κάτω από 8 επαναλήψεις.
    Ετσι ειναι Δημητρη,εμεις οι σιτεμενοι πρεπει να προσεχουμε δυο φορες περισσοτερο και να κανουμε πολυ σχολαστικο ζεσταμα και διατασεις......κατι που εγω δεν εκανα παλια και το πληρωνω σημερα.
    ....στην δικη μου περιπτωση βεβαια τη ζημια η μαλλον τους παλιους τραυματισμους τους εβγαλαν στην επιφανεια οι πολλες επαναληψεις το μεγαλο volume του προγραμματος, που εκανα συναρτηση φυσικα και του μεγαλου βαρους
    Οταν εχεις χονδροπαθεια και στα δυο γονατα και κανεις δυο τρεις φορες την εβδομαδα σκουωτ απο 5 εως 10 σετ και απο 5 εως 10 επαναληψεις ......πας γυρευοντας

  22. #442
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Πολύ καλά! 1 μήνας δεν είναι τίποτα! Θα επιστρέψεις δυνατότερος
    ....μακαρι Κωνσταντινα

  23. #443
    Junior Bodybuilder NitroManiac13's Avatar
    Join Date
    27-11-15
    Posts
    116

    Default

    Φίλε περαστικά ..προσοχή και υπομονή θέλει ..σίγουρα θα γυρισεις πιο δυνατός !!

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  24. #444
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by NitroManiac13 View Post
    Φίλε περαστικά ..προσοχή και υπομονή θέλει ..σίγουρα θα γυρισεις πιο δυνατός !!

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
    Νάσαι καλα Δημητρη σ?ευχαριστω πολυ

  25. #445
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    1ος Κυκλος 1η Εβδομαδα 2η μερα του 3day split
    Dead 3X5
    90-100-115
    .....ανετα και ξεκουραστα χωρις καμια ενοχληση απ΄το ποδι
    ΟHP 3X5
    40-45-50

    Barbell Curl 3X10
    20-30-30
    Facepulls 7X15
    Κοιλιακοι 5Χ20

  26. #446
    billys15's Avatar
    Join Date
    19-08-06
    Posts
    1,087

    Default

    Αρσεις 115 και με πειραγμενο γονατο..νομιζω ειναι πολυ καλα! :D

  27. #447
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Μια χαρα. Εγω στο ειπα ειναι ευκαιρια να ανεβει deadlift και bench τωρα!! Οταν ημουν τραυματισμενος στον προσαγωγο και δεν εκανα σκουωτ ανεβηκε το deadlift μου 10 κιλα περιπου :D

  28. #448
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Billy στο dead δεν με ενοχλει ιδιαιτερα το γονατο,εχω ενα φοβο βεβαια μην ¨σπασει¨ τιποτα αλλα κανω πως δεν καταλαβαινω
    Δημητρη μακαρι να ανεβει λιγο,θα δουμε!!

  29. #449
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Γιαννη αφου δεν μπορεις να κανεις καθολου σκουωτ και την πρεσσα την σιχαινεσαι δεν σκεφτεσαι να κανεις κατι σε στυλ push-pull για αυτον τον μηνα;

  30. #450
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by dimitris_powerlifter View Post
    Γιαννη αφου δεν μπορεις να κανεις καθολου σκουωτ και την πρεσσα την σιχαινεσαι δεν σκεφτεσαι να κανεις κατι σε στυλ push-pull για αυτον τον μηνα;
    Κοιτα να δεις Δημητρη
    Σκουωτ μπορω πλεον να κανω μεχρι λιγο πριν το παραλληλο το αντιφλεγμονωδες φαρμακο που μου εδωσε ο γιστρος κατι κανει......αυριο η μεθαυριο θα βαλω και κανα κιλο παραπανω
    Κανω και ολα αυτα τα περιεργα τεντωματα,λαστιχα,διατασεις κ.λ.π
    ...και θα παει ετσι το θεμα μεχρι τη πρωτη εβδομαδα του Απριλη που λογικα θα γινει η αρθροσκοπηση


 
Page 15 of 59 FirstFirst ... 511121314151617181925 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Come Back
    By Nikolas Agathokleous in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 49
    Last Post: 16-01-16, 16:21
  2. Bodybuilder From the Future or Not?
    By alp in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 115
    Last Post: 23-08-10, 13:22
  3. The Future...
    By r1ddl3r in forum Off Topic
    Replies: 0
    Last Post: 21-01-06, 03:41

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •