Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 42 of 59 FirstFirst ... 3238394041424344454652 ... LastLast
Results 1,231 to 1,260 of 1763
  1. #1231
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Σιγουρα θελει καποια προσαρμογη ομως
    Η πρωτη εβδομαδα ειναι boring but strong δηλαδη 10 σετ των 5 με το βαρος του πρωτου σετ της βασικης....η βασικη ειναι 3x3
    Η δευτερη εβδομαδα ειναι Boring but Big δηλαδη 5 σετ των 10 με το 50%TM...η βασικη ειναι 5x5 με λιγοτερο βαρος
    ....και η τριτη Second set Last δηλαδη 5x5 με το βαρος του δευτερου σετ της βασικης...η βασικη ειναι τρια σετ....5/3/1
    η Τεταρτη Εβδομαδα deload με first set last η suplemental
    και μετα ξεκιναει ο δευτερος κυκλος με ανεβασμενο ΤΜ

    συνολο κυκλων...3 αν επιζησω
    ...και μετα ακολουθει για ενα κυκλο το anchor προγραμμα του Pervertor που εχει ανεβασμενο ΤΜ....amrap τα τελευταια σετ και μονες δηλαδη joker sets.....μιλαμε για τρελο παρτυ
    Last edited by Mikelangelo; 14-02-20 at 18:35.

  2. #1232
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Κυκλος 1ος Εβδομαδα 1η
    OHP 3x3
    40-45-50
    Boring but strong 10x5 OHP στα 40kg......ok οι ωμοι παρεδωσαν το πνευμα
    Chins με λαστιχο 3x10
    Dips με λαστιχο 3x10
    lateral raises με αλτηρες 3x10
    Band pull aparts 3x20

    Τελος το εξοντωτικο Boring but strong για τον πρωτο κυκλο
    Την επομενη εβδομαδα ξεκιναει το Boring but big με 5 σετακια επι 10 στις supplements και στις βασικες εχουμε 5x5
    ....και το παρτυ συνεχιζεται

  3. #1233
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Κυκλος 1ος Εβδομαδα 2η
    Squats 5x5
    75-85-95
    Boring but Big 5x10 στα 60 κιλα....οκ το volume ειναι παρα πολυ
    leg press wide stance 3x10
    Leg Curls 3x20
    Face pulls 415

  4. #1234
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Ωραίος Γιάννη, απλές προπονήσεις μεν, αλλά όντως πάρα πολύ το volume.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  5. #1235
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Ωραίος Γιάννη, απλές προπονήσεις μεν, αλλά όντως πάρα πολύ το volume.
    Σ'ευχαριστω Αχιλλεα.
    Ναι εχουν γινει απλες οι προπονησεις γιατι οι accessorories εχουν περιοριστει στο minimum.....δεν γινεται και αλλιως βεβαια με τοσο volume
    Απο την αλλη το pervertor μάρεσει πολυ,εχει ποικιλα,καθεα εβδομαδα ειναι διαφορετικη

  6. #1236
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Κυκλος 1ος Εβδομαδα 2η
    Bench 3x5
    60-70-75 στο τελευταιο σετ εκανα 10....τα κιλα ειναι λιγα και ειπα να το
    πιεσω λιγο
    Bench Boring but big 5x10 στα 50 κιλα
    Close grip bench 3x10
    Dumbbell row 3x10
    Dumbbell curls 3x10
    Bamd pull aparts 3x20

  7. #1237
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Κυκλος 1ος Εβδομαδα 2
    Deadlift 3x5
    80-90-100
    Dead Boring But Big 5x10 στα 60
    RDL 3x10
    Crunches 5x12

  8. #1238
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Παει κι η εβδομαδα Boring but big του Pervertor
    Μπορει τα κιλα να μειωθηκαν λογω του 3/5/1 template που ψιλομαξαρεις την πρωτη και τριτη εβδομαδα που οι επαναληψεις ειναι 3 και /5/3/1 αντιστοιχα αλλα το volume αυξανεται και.....δαγκωνει

    Κυκλος 1 Εβδομαδα 2
    OHP 3x5
    40-45-45 στο τελευταιο σετ εκανα μια 10 αρα ετσι να γουσταρουμε
    Boring bit big 5x10 στα 30
    Chin ups 5x10 με λαστιχο
    Dips 5x10 με λαστιχο
    Triceps pushdowns 3x15
    Facepulls 3x20

  9. #1239
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Γιάννη είδα οτι στο squat έκανες 5x5 ενώ στα άλλα 3x5. Γιατί αυτό;
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  10. #1240
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Γιάννη είδα οτι στο squat έκανες 5x5 ενώ στα άλλα 3x5. Γιατί αυτό;
    Λαθος ορθογραφικο Αχιλλεα,3x5 ηθελα να γραψω

  11. #1241
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    .....και μετα απο 5 μερες off λογω ιωσης παμε παλι σημερα
    Στην αρχη ελεγα να το παρω μαλακα,να κανω deload αλλα λεω δε..γ@..θα το πανω οπως λεει το προγραμμα και οσο αντεξω

    Κυκλος 1ος Εβδομαδα 3
    Squats 5/3/1
    85-95-110....τρεις εκανα αντι 1 στο τελευταιο σετ,ενιωθα ευτυχως καλα
    Second set last 5x5 στα 95
    Leg Press 3x10
    Leg Curls 3x20
    Crunches 5x15

    ....οκ θα πιαστω αρκετα,αλλα αξιζε το κοπο γιατι τη χαρηκα τη προπονηση
    Last edited by Mikelangelo; 04-03-20 at 17:32.

  12. #1242
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    ωραια αυτα τα back off sets!
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  13. #1243
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    ωραια αυτα τα back off sets!
    Πραγματι...εαν εχεις μαζοχιστικες τασεις ειναι οτι πρεπει!!!
    ....θα το μετανιωσω ομως αυριο και το ξερω

    ...επισης σημερα ξεκινησα τη προσπαθεια να εκτελω τα squats,οπως ακριβως τα προτεινει ο Rippetoe(μου το προτεινε και ο Coach)
    Mεχρι τωρα,ημουν λιγο πιο καθετος η μαλλον ειχα πολυ προτεταμενο το στηθος και τη μπαρα οχι πολυ χαμηλα(low bar μεν αλλα οχι τοσο χαμηλα)......ετσι το arch στη πλατη δεν ηταν καλο,προς την υπερεκταση ετεινε και δεν γινοταν καλο bracing
    Στα πρωτα σετ μεχρι να ζεσταθω,η μπαρα τσουλαγε προς τα πανω,αλλα οταν επιτελους καταλαβα πως να εχω αυτο το περιβοητο neutral spine,σταματησε και η βολτα της μπαρας ....και κατι τσιμπηματακια στη μεση χαμηλα,γιατι η πλατη ηταν σχεδον ισια αλλα σε κλιση σχεδον 45 μοιρες(κατι που γινεται αν το στηθος κοιταει χαμηλα και εγω κοιταω χαμηλα και οχι απεναντι.)
    Το καλο της υποθεσης ειναι οτι ετσι το squat μοιαζει με ορθιο leg press......και δεν υπαρχει η παραμικρη ενοχληση στα γονατα....ακομη και σημερα που δεν τα εδεσα καθολου ,μεχρι και ζωνη δεν εβαλα(τη ξεχασα σπιτι βασικα)
    Last edited by Mikelangelo; 05-03-20 at 02:01.

  14. #1244
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    Πραγματι...εαν εχεις μαζοχιστικες τασεις ειναι οτι πρεπει!!!
    ....θα το μετανιωσω ομως αυριο και το ξερω

    ...επισης σημερα ξεκινησα τη προσπαθεια να εκτελω τα squats,οπως ακριβως τα προτεινει ο Rippetoe(μου το προτεινε και ο Coach)
    Κι εγώ εδώ και μερικούς μήνες έχω καταλήξει κι εγώ στο στυλ του Rippetoe. Μου φαίνεται ο πιο φυσικός τρόπος, περίπου σα να σηκώνεσαι από καρέκλα, δε θα το έκανες ποτέ κάθετα. Και η μπάρα εκεί που την βάζει όντως δεν κουνιέται βήμα. Αυτό που προσπαθώ πάντα είναι να ακολουθεί το κεφάλι την σπονδυλική στήλη γιατί παλιότερα έκανα τη βλακεία και το ψιλοσήκωνα, μέγα σφάλμα για το σβέρκο. Και έχεις δίκιο, τα γόνατά μου δε με έχουν ενοχλήσει ποτέ, βάλε μέσα στην εξίσωση ότι κάνω squats 3-4 φορές τη βδομάδα και δεν έχω καμία ενόχληση.

  15. #1245
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by Secret of Steel View Post
    Κι εγώ εδώ και μερικούς μήνες έχω καταλήξει κι εγώ στο στυλ του Rippetoe. Μου φαίνεται ο πιο φυσικός τρόπος, περίπου σα να σηκώνεσαι από καρέκλα, δε θα το έκανες ποτέ κάθετα. Και η μπάρα εκεί που την βάζει όντως δεν κουνιέται βήμα. Αυτό που προσπαθώ πάντα είναι να ακολουθεί το κεφάλι την σπονδυλική στήλη γιατί παλιότερα έκανα τη βλακεία και το ψιλοσήκωνα, μέγα σφάλμα για το σβέρκο. Και έχεις δίκιο, τα γόνατά μου δε με έχουν ενοχλήσει ποτέ, βάλε μέσα στην εξίσωση ότι κάνω squats 3-4 φορές τη βδομάδα και δεν έχω καμία ενόχληση.
    Αυτο ειναι το δυσκολο της εκτελεσης με αυτο το στυλ,Secret,η θεση του κεφαλιου
    Αν το σηκωσεις και κοιτας ευθεια τοτε παει περιπατο σχεδον ολη η εκτελεση,δεν μπορεις να κανεις hip drive,χανεις το σωστο bracing γιατι κανει υπερεκταση η πλατη.....αν κοιτας πολυ χαμηλα(πολλοι κοιτανε τα παπουτσια τους, κι εγω περυσι) τοτε η μπαρα δεν θα κατσει καλα.
    Οσον αφορα τα γονατα,πραγματικα με εχει σωσει αυτο το στυλ,η παραμικρη ενοχληση.
    .......3-4 φορες την εβδομαδα σκουωτ κανεις.......εχεις τρελλαθει τελειως??

  16. #1246
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    .......3-4 φορες την εβδομαδα σκουωτ κανεις.......εχεις τρελλαθει τελειως??
    χαχαχαχαχα

    What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  17. #1247
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    χαχαχαχαχα

    What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!
    Hell Yeah,!!!

  18. #1248
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Όταν κάνεις καιρό συχνά squats και δεν πας συνέχεια κοντά στην μέγιστη, συνηθίζεις. Σπάνια κάνω καμιά διπλή στα 140, συνήθως μέχρι 120-130 πάω διπλή ή τριπλή.
    Τουλάχιστον εγώ δεν έχω ούτε πόνους ούτε τίποτα. Και δεν κάνω πεντακόσια σετς και χίλιες επαναλήψεις για να γίνω σαράβαλο.

  19. #1249
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Ξεχασα να γραψω τη χθεσινη προπονηση
    Κυκλος 1ος Εβδομαδα 3η
    Bench 5/3/1
    65-75-82,5...στο τελευταιο σετακι εκανα 6reps αντι 1 για να ανεβασουμε το ΤΜ
    Second set Last 5x5 στα 75 κιλα
    Dumbbell bench 3x15
    Dumbbell row superset Face pulls 3x10
    Barbell Curls 3x20

  20. #1250
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by Secret of Steel View Post
    Όταν κάνεις καιρό συχνά squats και δεν πας συνέχεια κοντά στην μέγιστη, συνηθίζεις. Σπάνια κάνω καμιά διπλή στα 140, συνήθως μέχρι 120-130 πάω διπλή ή τριπλή.
    Τουλάχιστον εγώ δεν έχω ούτε πόνους ούτε τίποτα. Και δεν κάνω πεντακόσια σετς και χίλιες επαναλήψεις για να γίνω σαράβαλο.
    ...ειναι λιγο σοβιετικου τυπου θα ελεγα η βουλγαρικου η προσεγγιση σου,μ?αρεσει!!
    ....κανεις καμια συμπληρωματικη?

  21. #1251
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Leg press αλλά όχι και πολύ συχνά
    Οι περισσότερες πρέσες δε με βολεύουν στη μέση, μια τέτοια που έχουμε είναι κάπως καλή


    Squats-on-Leg-Press-Machine.jpg

    Edit: Μισός Πόντιος είμαι, καλά γονίδια για squats
    Last edited by Secret of Steel; 08-03-20 at 21:21.

  22. #1252
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by Secret of Steel View Post
    Leg press αλλά όχι και πολύ συχνά
    Οι περισσότερες πρέσες δε με βολεύουν στη μέση, μια τέτοια που έχουμε είναι κάπως καλή


    Squats-on-Leg-Press-Machine.jpg

    Edit: Μισός Πόντιος είμαι, καλά γονίδια για squats
    XAXAXA...σωστος!!!

    τι θυμηθηκα τωρα.....το βιντεο που ειχες ανεβασει με το dead που εκανες στα 180....και αν θυμαμαι καλα ειχε μια κυρτωση η μεση σου.....τωρα θα μου πεις τι σχεση εχει αυτο με τα squats......αυτη η κυρτωση καποιες φορες δειχνει αδυναμους η οχι τοσο ευελικτους δικεφαλους σε σχεση με το υπολοιπο συστημα αρα το βαρος το τρωει η μεση και υποχωρει λιγο εως πολυ
    Mε το Αμερικανο ειχαμε κανει μια συζητηση για το ποσο χρησιμο ειναι να εχει καποιος ευελικτους και δυνατους γλουτιαιους και δικεφαλους ποδιων σε προπονησεις δυναμης
    Συνηθως οι δικεφαλοι των ποδιων ,οι γλουτιαιοι και καποιοι μυς μπροστα στη λεκανη(ξεχναω τωρα την ονομασια),τρωνε μεγαλο ζορι απο squats και dead,οπως και οι απαγωγεις φυσικα
    Θελουν και ασκησεις ευελιξιας και δυναμης για να μπορει να υποστηριξει καποιος και τα squats και τα dead του
    Απο τοτε που κι εγω αρχισα να τα δουλευω ολα αυτα εντατικα(με glute bridges,bird dogs,RDL και αλλα τετοια μπαλλετικα) εχω δει μεγαλη βλετιωση στη τεχνικη και στην εκτελεση
    Εκτος απο leg press βαλε και κανα δικεφαλο,στο menu συν τα μπαλλετικα
    Last edited by Mikelangelo; 09-03-20 at 00:27.

  23. #1253
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Συμφωνώ, γλουτοί, δικέφαλοι, μέση και πλάτη. Όλη η οπίσθια κινητική αλυσίδα βοηθάει πολύ στο να στρώσει η τεχνική απο ένα σημείο και μετά.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  24. #1254

    Default

    Τους λαγονοψοΐτες λες Γιάννη;
    Just remember: somewhere, a little Chinese girl is warming up with your max

  25. #1255
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by alekan View Post
    Τους λαγονοψοΐτες λες Γιάννη;
    Οχι αυτους Αλεξανδρε,αυτοι περνανε απ?το πλαι....φυσικα βεβαια και αυτοι θελουν δουλιτσα γιατι αν μαγκωσουν τοτε υπαρχει προβλημα

    .....αυτοι που εννοω λεγονται hip erectors( τους θυμηθηκα επιτελους),στο συγχρονο ανθρωπο που καθεται με τις ωρες σε μια καρεκλα αυτοι ατροφουν και δεν μπορουν να κρατησουν το ισχίο σε ευθεια με τον κορμο και δεν μπορει να κινηθει καλα η λεκανη

  26. #1256
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    XAXAXA...σωστος!!!

    τι θυμηθηκα τωρα.....το βιντεο που ειχες ανεβασει με το dead που εκανες στα 180....και αν θυμαμαι καλα ειχε μια κυρτωση η μεση σου.....τωρα θα μου πεις τι σχεση εχει αυτο με τα squats......αυτη η κυρτωση καποιες φορες δειχνει αδυναμους η οχι τοσο ευελικτους δικεφαλους σε σχεση με το υπολοιπο συστημα αρα το βαρος το τρωει η μεση και υποχωρει λιγο εως πολυ
    Mε το Αμερικανο ειχαμε κανει μια συζητηση για το ποσο χρησιμο ειναι να εχει καποιος ευελικτους και δυνατους γλουτιαιους και δικεφαλους ποδιων σε προπονησεις δυναμης
    Συνηθως οι δικεφαλοι των ποδιων ,οι γλουτιαιοι και καποιοι μυς μπροστα στη λεκανη(ξεχναω τωρα την ονομασια),τρωνε μεγαλο ζορι απο squats και dead,οπως και οι απαγωγεις φυσικα
    Θελουν και ασκησεις ευελιξιας και δυναμης για να μπορει να υποστηριξει καποιος και τα squats και τα dead του
    Απο τοτε που κι εγω αρχισα να τα δουλευω ολα αυτα εντατικα(με glute bridges,bird dogs,RDL και αλλα τετοια μπαλλετικα) εχω δει μεγαλη βλετιωση στη τεχνικη και στην εκτελεση
    Εκτος απο leg press βαλε και κανα δικεφαλο,στο menu συν τα μπαλλετικα
    185 είχα κάνει, ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΚΟΒΕΙΣ ΤΑ 5 ΚΙΛΑΚΙΑ ΡΕ ΑΜΑΠΧΙΑ ΩΧΟΥ
    Αυτά τα μπαλετικά ρε φίλε δεν έχεις ιδέα πόσο τα βαριέμαι. Αυτά και χέρια, δικέφαλα τρικέφαλα.
    Το ξέρω όμως ότι έχεις δίκιο

  27. #1257
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by Secret of Steel View Post
    185 είχα κάνει, ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΚΟΒΕΙΣ ΤΑ 5 ΚΙΛΑΚΙΑ ΡΕ ΑΜΑΠΧΙΑ ΩΧΟΥ
    Αυτά τα μπαλετικά ρε φίλε δεν έχεις ιδέα πόσο τα βαριέμαι. Αυτά και χέρια, δικέφαλα τρικέφαλα.
    Το ξέρω όμως ότι έχεις δίκιο
    Ζητω ταπεινα συγγνωμη φιλε για το κοψιμο......οσο μεγαλωνω ξεχναω ευκολοτερα!!
    .....κι εγω τα βαριεμαι φιλε τα μπαλετικα,αλλα οταν τα συνηθισεις και δεις οτι κανουν δουλεια,τοτε αρχιζουν να σου αρεσουν
    ....βεβαια οπως κι εσυ βαριεμαι ελεεινα ομως ,να κανω χερια,ειδικα δικεφαλους...σχεδον παντα τα κανω σουπερσετ για να τελειώνουν γρηγορα

  28. #1258
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Ο κορωνοιος μας αλλαξε τη ζωη.....προσωπικα δεν εχω κανενα μα κανενα προβλημα να καθομαι σπιτι,αλλα αυτο που αναγκαστικα θα κανω και εχω μεγαλο προβλημα ειναι οτι θα χρησιμοποιησω αυτο το ηλιθιο πολυμηχανημα,που εχω σχεδον μια δεκαετια.....αλλα τα τελευταια 5 χρονια ειναι σκεπασμενο.
    ....στο τσακ κρατηθηκα και δεν αγορασα power rack,παγκους,μπαρες,δισκους κ,λ,π ....γιατι εχουμε και παιδια και δεν ειμαστε για εξοδα τετοιες εποχες., τις bodyweight ασκησεις τις ψιλοβαριεμαι ,με καποιες εξαιρεσεις φυσικα.........αρα τι κανουμε ,χρησιμοποιουμε αυτες τι χαζες τροχαλιες

    Χθες εκανα τη πρωτη Covid-19 workout
    Τα squats δεν εχουν αντικαταστατη δυστυχως,δοκιμασα να βαλω το γιο μου στη πλατη και να κραταω τη κορη μου στα χερια.....κατι σαν zercher με κλασσικο δηλαδη....αλλα απο τα γελια δεν καναμε και πολλα πραγματα....3x15 βγηκαν το βαρος κορης 15 του γιου γυρω στα 26.
    Εκανα κατι lunges ,δοκιμασα κατι χοροπηδηχτα squats,κατι κοζακικα κατι χορευτικα αλλα ...δεν ειμαι γω για τετοια πραγματα,ασε που το γονατο ψιλοδιαμαρτυρηθηκε...εκανα λοιπον αλλα 3x15
    Παμε στο μηχανημα κανω superset Leg extensions με curls ok δεν τρελαθηκα με τα extensions τα curls ωραια 3x15

    Πιεσεις στηθους καθιστος.....εντελως γελοια ασκηση,κακος μοχλος,περιεργη θεση....την εγκατελειψα και εκανα 4Χ20 pushups
    Row στο πολυμηχανημα βγηκαν καλα 3x12
    Αλλα 3 σετακια pushdowns ,χαλια η κινηση στο μηχανημα αυτο,superset με πιεσεις ωμων
    Rdl ξεχασα να γραψω με τροχαλια....η τελος παντων κατι που εμοιαζε μ?αυτο..3x10
    Και 3x12 superset triceps pushdowns ,biceps curls

    Στην αρχη ελεγα να κανω το προγραμμα κυκλικο αλλα βαριομουν,ισως το κανω αυριο ετσι με λιγοτερες ασκησεις φυσικα

    Τιποτα δε συγκρινεται με τα ελευθερα βαρη αλλα θα προσαρμοστουμε στα καλωδια και στα συρματοσχοινα...πρεπει να μεινουμε σε καλη φυσικη κατασταση,δε γινεται διαφορετικα
    Last edited by Mikelangelo; 21-03-20 at 23:22.

  29. #1259
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Covid-19 Workout 2

    Ζεσταμα περιπου το Agile8 ,αν εξαιρεσουμε το foam rolling
    Glute bridges,bird dogs,crunches....4x25
    Squats BW 3x15
    Jump squats 3x10 ....πολυ μ?αρεσαν ειχα δεκαετιες να τα κανω
    Lunges 3x15
    Leg extensions 3x10
    Leg curls 3x15
    Push ups 4x20
    Rdl 4x20
    Rows 3x10
    Pulldowns 3x12
    Πιεσεις ωμων 3x15
    Triceps pushdowns superset curls 3x20

    Μια χαρα αν και νομιζω οτι εβαλα πολλες ασκησεις και θα κοψω καποιες,θα δειξει η θα το κρατησω ως εχει

  30. #1260
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Γιατι να μην τις κρατησεις Γιαννη?


 
Page 42 of 59 FirstFirst ... 3238394041424344454652 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Come Back
    By Nikolas Agathokleous in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 49
    Last Post: 16-01-16, 15:21
  2. Bodybuilder From the Future or Not?
    By alp in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 115
    Last Post: 23-08-10, 12:22
  3. The Future...
    By r1ddl3r in forum Off Topic
    Replies: 0
    Last Post: 21-01-06, 02:41

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •