Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 23 of 59 FirstFirst ... 1319202122232425262733 ... LastLast
Results 661 to 690 of 1763
  1. #661
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Πηγα σημερα λοιπον...κουτσα κουτσα στο γυμναστηριο
    Εκανα το ελειπτικο μου ,εκανα οοοοοολο το mobility Agile 8 ,εκανα τις διατασεις μου και κει που ενιωσα σα ..Jane Fonda ,ειπα να κανω και λιγο βαρη
    Deadlift ειχε το προγραμμα
    Αδεια η μπαρα σκυβω,ακουγονται κατι περιεργα τριξιματα και θορυβοι αλλα απτοητος συνεχιζω.
    Βαζω 40 ολοκληρα κιλα κανω και μια 5αρα και ενιωσα σα να ετρεχα μαραθωνιο,να μην τα πολυγω κανω τρια ,τεσσερα σετακια ανεβαζω στα 60 και....τελος
    Κανω τα extensions μου,τα leg curls μου ,τις υπερεκτασεις μου ,κοιλιακους.
    Κουραστηκα,λαχανιασα ,ο γυμναστης ειχα βαλει τα γελια.
    Τελικα αυτες οι κ@λοαντιβιωσεις,οι ενεσεις με εχουν κανει να σερνομαι ,ελπιζω αυριο να ειμαι καλυτερα γιατι τουλαχιστον σταματαει σημερα η αντιβιωση
    Last edited by Mikelangelo; 16-05-19 at 15:09.

  2. #662
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Ναι λογικο να σε ριξει η αντιβιωση ρε φιλε!! Κατσε αρχη ειναι ακομα..Αλλοι θα πλησιαζαν το γυμναστηριο σε ενα μηνα! Και τοσα που εκανες για πρωτη προπονηση ειναι υπεραρκετα!!

  3. #663
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    ...ρε συ ετρεμαν τα ποδια μου,κατι περιεργο μου εβαλαν στη ναρκωση δεν εξηγηται

  4. #664
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Επρεπε να πεις να σ βαλουν κανα "αλλο" φαρμακο ρε συ

  5. #665
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    ....και ναι ειναι γεγονος,επιστρεφω αργα και προσεκτικα στις προπονησεις με προγραμμα
    Την προηγουμενη εβδομαδα εκανα ενα mix grill ,σε οτι βλακεια υπαρχει απο τροχαλιες,μηχανηματα κ.λ.π και αναρρωτηθηκα πως τη παλευουν ολοι αυτοι που κανουν αυτα μονο (μηχανηματα και τροχαλιες).
    Απιστευτο ξενερωμα,βαρεμαρα και νευρα πολλα νευρα(τωρα θα μου πεις ολοι εμεις οι προχω σε ηλικια ειμαστε παραξενοι και γκρινιαζουμε συνεχως,ουτως η αλλως)
    Τελος παντων τελειωσε κι αυτο το μαρτυριο!!!
    Το γονατο εχει σχεδον 90% κινητικοτητα,δεν ακουγονται τριξιματα και περιεργει θορυβοι,λιγο τα ραμματα με τραβανε αλλα ειναι φυσιολογικο.
    Τελειωσε κι αντιβιωση και νιωθω πολυ καλυτερα ,χωρις αυτη την υπνηλια.
    Χθες το βραδυ μιλουσα κανα διωρο με face time με τον Αμερικανο ,φιλο του Wendler
    Του ειπα οτι εχω αποβλακωθει διαβαζοντας ολη μερα το ebook 5/3/1 Forever( την τελευταια και πιο ολοκληρωμενη εκδοση του που εχει ενα καρο templates,)

    Μου ειπε πολυ καλα κανεις,με ρωτησε τα τυπικα πως παει το ποδι,(του ειχα στειλει τις μαγνητικες μου να τις δειξει σε ενα φιλο του ορθοπεδικο ,γενικα ενδιαφερθηκε παρα πολυ και το κυριοτερο τελειως αφιλοκερδως,γιατι για τις συμβουλες του μονο πληρωνεται στο Αμερικα.)

    ....συνεχισε λεγοντας μου οτι ο γιατρος μου κινηθηκε σωστα στη περιπτωση μου και οτι εφοσον δεν υπαρχει προβλημα με συνδεσμους,τενοντες και μηνισκους,θα ¨επιτεθουμε κατα μετωπο¨ αλλα εξυπνα,χωρις υπερβολες και συμφωνα με την ηλικια μου.
    Με πιο απλα λογια τετραημερα,πενταημερα προγραμματα προς το παρον αποκλειονται ,δια ροπαλου,πρεπει παντα να υπαρχει μια μερα ξεκουρασης η conditioning,αναμεσα στις προπονησεις,το volume μπορει να ειναι μεγαλο ,οπως και τo intensity αλλα με μετρο.
    Για να μη γραφω ακριβως οτι λεγαμε και γεμιζω σελιδες ,καταληξαμε οτι τα προγραμματα που θα κανω θα ξεκινανε παντα με δυο η αντε τρεις κυκλους leader(προγραμμα με αρκετο volume στις βασικες και supplemental αλλα λιγοτερο στις assistance και conditioning)και μετα ενα κυκλο απο anchor (προγραμμα με μεγαλο intensity,μονες,joker) στις βασικες,,μεγαλουτσικο volume στις assistance και στο conditioning
    Ξεκινησα λοιπον σημερα με το forever BBB,τριημερο
    Η βασικη θα ειναι η ιδια με τη supplemental δηλαδη θα κανω τα σετ της βασικης στα squat για παραδειγμα και μετα θα κανω 5Χ10 παλι squats,οχι αλλη ασκηση,το τονισε αυτο

    Ο σκοπος ειναι να ανεβω και μυικα και τεχνικα και σε δυναμη στις βασικες ασκησεις,κανε υπομονη μου ειπε και θα δεις διαφορα....εχω τους ενδοιασμους βεβαια αλλα θα το ακολουθησω να δω απο περιεργια τι θα μου κανει

    Ο σκοπος ειναι να αυξηθει το PR και το ΤΜ αλλα μεσω επαναληψεων και volume ,οχι με μονες και οχι με την ηλιθιοτητα του να χτυπας το μυ απο πολλες πλευρες για να μειωσεις τυχον αδυναμιες,με εναλλακτικες ασκησεις...σημειωτεον οτι και ο wendler και αυτος λενε χαρακτηριστικα οτι αν θελεις να ανεβεις αθλητικα και να βαλεις βασεις,θα κανεις τη βασικη ασκηση ,οταν φτασεις σε τοιχο τοτε και μονο τοτε βρισκεις αλλο δρομο....αυτο ισχυει και για τους καπως μεγαλους σε ηλικια που δεν μπορουν να διαχειριστουν τοσο μεγαλες επιβαρυνσεις και απο πολλες πλευρες
    Στις assistance ομως η ποικιλια χρειαζεται

    Ειδικα για τα ατομα της ηλικιας μου που εχουν αθλητικο παρελθον,πρεπει να κρατανε υψηλη μυικοτητα γιατι ειναι δυσκολο σε αυτες τις ηλικιες,...εκτος αν σκοπευω να το ριξω στα χημικα,που εκει μπορω να κανω οτι θελω με τo αναλογο τιμημα φυσικα

    Η υπερτροφια ομως μεσα απο τη δυναμη οχι τα φουσκωματα,πρηξιματα, οχι απλα διεγερση του μυ να αναπτυχθει,σκοπος ειναι η αναπτυξη αλλα με τη σωστη τεχνικη,το μεγιστο δυνατο ευρος και με σωστη ταχυτητα στη μπαρα.
    Αν θελεις να εχεις αθλητικη νοοτροπια ,να εχεις carryover σε οτι αλλο κανεις,να μπορεις να τρεχεις,να παιζεις μπαλα,να κανεις ποδηλατο κ.λ.π ,να εισαι ευελικτος,εκρηκτικος θα κανεις και mobility και conditioning...

    Τρεις κυκλοι λοιπον forever BBB με 5/3/1 στυλ στη βασικη,ιδια supplemental την πρωτη εβδομαδα στο 40% τη δευτερη στο 50 τη τριτη στο 60 της βασικης για 5Χ10

    1 κυκλος 1 εβδομαδα
    Squats
    3X5 με τη μπαρα μονο
    ΒΒΒ Squats
    5 X10 ΒW
    Αποκαλυψη,αν και τραβαγαν λιγο τα ραματα το βαθος ηταν σχεδον σωστο,και εξαφανιστηκε αυτο το ενοχλητικο ¨κλακ¨ οταν κατεβαινα,δεν μπορω να το περιγραψω ευκολα με λογια αλλα ενιωθα το ποδι ελαφρυ
    Assistance
    Dips 3x10 με λαστιχο
    Lat pulldowns 3X10
    Face pulls 3X10
    Crunches 3x10

    Διατασεις πριν και μετα,mobility Agile 8 ,foam rolling και ενα τεταρτακι ελλειπτικο
    Last edited by Mikelangelo; 20-05-19 at 21:53.

  6. #666
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Ωραιος αντε καλη αρχη ευχομαι!!!

    Σε καθε προπονηση θα εχεις μια βασικη και μετα back off sets και συμπληρωματικες δηλαδη!!

    Powerbuilding!!

  7. #667
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by dimitris_powerlifter View Post
    Ωραιος αντε καλη αρχη ευχομαι!!!

    Σε καθε προπονηση θα εχεις μια βασικη και μετα back off sets και συμπληρωματικες δηλαδη!!

    Powerbuilding!!
    Ευχαριστω Δημητρη
    Κατι σαν back off,η μαλλον FSL αλλα με 10ρες,κατι τετοιο ειναι το boring but big

  8. #668
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Μπραβο που το ποδι είναι καλυτερα!!

    Γιάννη χωρίς να έχω τις γνώσεις του Αμερικάνου φίλου σου, εχω επιφυλαξεις με την προσέγγιση. Αυτό που ξέρω μόνο μέσα απο τους Andy Baker, Rippetoe και Sullivan είναι οτι οι master lifters χρειάζονται υψηλό intensity και λιγότερο volume. Πχ 1) ascending sets 5x5 ή 3x5 (Starr model) ή 3x5 + λίγα back off sets. Χωρίς δηλαδή το BBB. Έχουν 2-3 διαφορετικά tamplates απο 2 μέχρι 3 ή 4 ημέρες αλλά όλα με λιγότερο volume απο τα κανονικά, σε μια λογική heavy-light. O λόγος που γράφουν είναι οτι το volume είναι πολύ επίπονο και οτι ο master lifter δεν προλαβαίνει να αναρρώσει, οπότε βρίσκεται συνέχεια σε inflamation που δεν είναι ο,τι καλύτερο ούτε ορμονικά ούτε για τις κλειδώσεις.

    Φυσικά ο φίλος σου έχει μεγαλύτερη εμπειρία κι εσύ ξέρεις το σώμα σου καλύτερα. Ό,τι λέω βασίζεται μόνο στις 5 σελίδες του Practical Programming για master lifters και 1-2 βιντεακια του Sullivan.
    Last edited by Achillezzz; 20-05-19 at 23:41.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  9. #669
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Αχιλλεα εισαι μεσα στο μυαλο μου ακριβως αυτος ηταν και ισως ειναι ο ενδοιασμος μου.
    Του ειπα αν βαλω τοσο volume ,αυτο μακροπροθεσμα δεν θα με κουρασει???....θα μπορω να αναρρωνω???
    Μου ειπε κοιταξε προσεκτικα τα προγραμματα leader που εχουν μεγαλο volume η και εξοντωτικο volume οπως καποια που ονομαζει ¨widowmaker? ,η πιο απλα καποια εμβολιμα σετ με 20αρες,προσεξε οτι δεν προτεινονται για μεγαλους lifters η αν προτεινονται ειναι για αγωνιστικους ,ειτε για χημικα υποβοηθουμενους.....ολα τα leader programs εχουν και πιο light εκδοσεις γιαυτο το λογο
    Οπως επισης και σε αλλα προγραμματα δεν μου προτεινει καθολου το texas method,κατι που μου ειπες κι εσυ.
    Το ΒΒΒ συγκεκριμενα εχει πανω απο 4 διαφορετικα templates,το forever BBB που εχει και χαμηλα ποσοστα στα supplemental lifts και ακολουθει το κλασσικο 5/3/1 η 3/5/1 ,στις βασικες προτεινεται για μεγαλους γιατι δεν εχει τεραστιο volume,οπως και το slightly less BBB που αντι για 5Χ10 εχει 3Χ10 στις assistance,
    Σχεδον ολα το ΒΒΒ ειναι τετραημερα αλλα γινονται και τριημερα για να υπαρχει καλυτερη αποκατασταση

    Με απετρεψε ομως απο το να κανω το ΒΒΒ challenge που ανεβαινει πολυ το ποσοστο στις supplemental, assistance η το full body BBB που εχει πενταρες αυξανομενες σε ποσοστο στις βασικες,καθε εβδομαδα και μεγαλο επισης ποσοστο στις assistances.

    Αυτο που θα κανω τωρα ειναι μονο για να με ανεβασει μυικα λογω της καταστασης και μονο για 2-3 κυκλους και τερμα το ΒΒΒ για φετος....
    Μετα θα κανουμε καποιο αλλο template που θα εχει μεν καπως τσιμπημενο volume,αλλα θα εστιαζει στο intensity και στη φυσικη κατασταση
    Last edited by Mikelangelo; 21-05-19 at 07:48.

  10. #670
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Ναι λογικά ακούγονται όλα. Υπάρχει και ένα tempalte του Texas Method για master lifters απλά δεν έχει intensity και volume μέσα στην ίδια βδομάδα όπως το κανονικό αλλά νομίζω τα εναλλάσει και κρατάει μια βαριά και μια ελαφριά ημέρα. Βέβαια κάνεις πολύ καιρό και ίσως κάποιο undulating πρόγραμμα όπως το 5/3/1 που οι εβδομαδιαίοι μικρόκυκλοι είναι διαφορετικοί να είναι καλύτερο για σένα απο κάτι εντελώς γραμμικό. Αν σε ενδιαφέρει απλά για το αρχείο σου πες μου να σου στείλω τις 4-5 σελίδες που έχουν Ο Μπακερ και ο Ριππετοε στο βιβλίο τους.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  11. #671
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Ναι λογικά ακούγονται όλα. Υπάρχει και ένα tempalte του Texas Method για master lifters απλά δεν έχει intensity και volume μέσα στην ίδια βδομάδα όπως το κανονικό αλλά νομίζω τα εναλλάσει και κρατάει μια βαριά και μια ελαφριά ημέρα. Βέβαια κάνεις πολύ καιρό και ίσως κάποιο undulating πρόγραμμα όπως το 5/3/1 που οι εβδομαδιαίοι μικρόκυκλοι είναι διαφορετικοί να είναι καλύτερο για σένα απο κάτι εντελώς γραμμικό. Αν σε ενδιαφέρει απλά για το αρχείο σου πες μου να σου στείλω τις 4-5 σελίδες που έχουν Ο Μπακερ και ο Ριππετοε στο βιβλίο τους.

    ........φυσικα Αχιλλεα και με ενδιαφερει,σ?ευχαριστω παρα πολυ και οχι μονο για τις σελιδες αλλα γενικοτερα για τις συμβουλες σου!!!

    .....το τι εχω διαβασει αυτες τι μερες δε περιγραφεται....ουτε σε εξεταστικη(πριν απο 30 χρονια) δεν εχω διαβασει τοσο!!!

  12. #672
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Αυτές βασικά είναι οι 2 σελίδες που μπορεί να σε ενδιαφέρουν, τα άλλα είναι πράγματα που τα ξέρεις ήδη (exercise selection, frequency, novice older trainees κλπ).
    Attached Images Attached Images
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  13. #673
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Αυτές βασικά είναι οι 2 σελίδες που μπορεί να σε ενδιαφέρουν, τα άλλα είναι πράγματα που τα ξέρεις ήδη (exercise selection, frequency, novice older trainees κλπ).
    ....σ?ευχαριστω και παλι!!

  14. #674
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    1ος Κυκλος 1η Εβδομαδα
    Bench 3x5
    5x60 kg
    5x70
    5x77,5
    ΒΒΒ 5χ10 40kg
    Dumbbell row
    3x10 με 25κιλο αλτηρα
    Triceps push downs superset με Barbell curls 3x10
    Face pulls 3x10
    Crunches 3x15

  15. #675
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Ωραια προπονηση!!!! Αντε παμε δυνατα!!!

  16. #676
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by dimitris_powerlifter View Post
    Ωραια προπονηση!!!! Αντε παμε δυνατα!!!
    Ευχαριστω Δημητρη!!!

  17. #677
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    1 Κυκλος 1 Εβδομαδα
    Dead 3X5
    80 -95- 110
    Το ποδι ευτυχως δεν με ενοχλησε καθολου,αν και επρεπε να μη φορτωσω τοσα κιλα,αλλα το...ρισκαρα καπως.
    Αν και ειχα να κανω dead 3 εβδομαδες βγηκε μια χαρα
    ΒΒΒ Romanian dead 5x10
    Εδω την ακουσα λιγο,λαχανιασα,ιδρωσα γιατι η φυσικη μου κατασταση εχει πεσει αρκετα
    Barbell curls superset Triceps pushdowns 4x10
    Face pulls 4x10
    Crunches 4x10

  18. #678
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Ωραιος Γιαννη αν και μην βιαζεσαι!! Στο romanian λογικο να λαχανιασεις, 10 αρες εκανες μετα απο βαρυ deadlift!

  19. #679
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Ευχαριστω Δημητρη
    Ενιωθα τοσο καλα φιλε,δεν υπηρξε η παραμικρη ενοχληση......αλλα σιγουρα ηταν λιγο ...ρωσσικη ρουλετα

  20. #680
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Κυκλος 1 Εβδομαδα 1η
    OHP 3x5
    35-42,5-47,5.....ειχα να κανω ΟΗP 3 βδομαδες και την ¨ακουσα ¨λιγο στο τελευταιο σετ αλλα εχει και συνεχεια
    OHP BBB 5 x10 με 25 κιλακια και νομιζα οτι θα ξεκολησουν οι ωμοι μου
    Chinups 5X10 με λαστιχο
    Dips 3x10 με λαστιχο
    Face pulls 3 x10 εδω δυσκολευτηκα λιγο γιατι μου ερχοταν στο μυαλο η περιγραφη της Κωνσταντινας για τα face pools και γελαγα σα βλαμενο
    Crunches 5X15

  21. #681
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Αν και ακόμη στην ανάρρωση βγάζεις μια χαρά προπονήσεις!

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    Face pulls 3 x10 εδω δυσκολευτηκα λιγο γιατι μου ερχοταν στο μυαλο η περιγραφη της Κωνσταντινας για τα face pools και γελαγα σα βλαμενο
    Χαχαχαχα, κατέστρεψα την άσκηση!

  22. #682
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Χαχαχαχα, κατέστρεψα την άσκηση!
    Vocabulary police officer ftw θα τα περνάω ορθογράφο όλα πλέον
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  23. #683
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Ωραιος Γιαννη πολυ volume, οτι πρεπει

  24. #684
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Αν και ακόμη στην ανάρρωση βγάζεις μια χαρά προπονήσεις!



    Χαχαχαχα, κατέστρεψα την άσκηση!
    Ευχαριστω Κωνσταντινα,ελπιζω το Σαββατο που εχω pull(pool)downs να μη παθω τα ιδια

    Quote Originally Posted by dimitris_powerlifter View Post
    Ωραιος Γιαννη πολυ volume, οτι πρεπει
    Ευχαριστω Δημητρη,οντως ειναι πολυ το volume ,τουλαχιστον τωρα που σερνομαι και το χειροτερο ειναι οτι ειναι στην ιδια ασκηση....αλλα γουσταρω!!!

  25. #685
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    pull(pool)downs
    Δεν ξέρω αν είσαι έτοιμος ακόμη για pooldowns.

    Μετά τα facepools, πρέπει να κάνεις progressive overload με

    tempo facepools εως το 1/50/1/0 ( 50 δευτερόλεπτα μπουρμπουλήθρα).

    Αφού κάνεις αυτό είσαι αρκετά σκληρος για pooldowns.

    Βρίσκεις ένα τραπέζι μπιλιάρδου ( pool) που να χρησιμοποιείται και ζητάς ευγενικά αλλά σοβαρά από τα παιδιά " Να κάνετε εναλλάξ".


    Κατεδαφίζεις το τραπέζι.

    Τους κοιταζεις σοβαρός και λες με φωνή Τερμινέιτορ "Pool. Down"
    Φεύγεις.


    Το ορκίζομαι ότι κανονικά δεν είμαι έτσι, δουλεύω πολύ τελευταία, δεν κοιμάμαι και με εχει πειράξει
    Last edited by Konstantina91; 28-05-19 at 21:41.

  26. #686
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Δεν ξέρω αν είσαι έτοιμος ακόμη για pooldowns.

    Μετά τα facepools, πρέπει να κάνεις progressive overload με

    tempo facepools εως το 1/50/1/0 ( 50 δευτερόλεπτα μπουρμπουλήθρα).

    Αφού κάνεις αυτό είσαι αρκετά σκληρος για pooldowns.

    Βρίσκεις ένα τραπέζι μπιλιάρδου ( pool) που να χρησιμοποιείται και ζητάς ευγενικά αλλά σοβαρά από τα παιδιά " Να κάνετε εναλλάξ".


    Κατεδαφίζεις το τραπέζι.

    Τους κοιταζεις σοβαρός και λες με φωνή Τερμινέιτορ "Pool. Down"
    Φεύγεις.


    Το ορκίζομαι ότι κανονικά δεν είμαι έτσι, δουλεύω πολύ τελευταία, δεν κοιμάμαι και με εχει πειράξει
    AXAXAXAXA....Εσαι Θεα(οχι οπως το λεει ο Ψινακης).

    ....εγω μια χαρα σε βρισκω ετσι παντως
    Last edited by Mikelangelo; 28-05-19 at 22:40.

  27. #687
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    AXAXAXAXA....Εσαι Θεα(οχι οπως το λεει ο Ψινακης).

    ....εγω μια χαρα σε βρισκω ετσι παντως
    Γελάτε ενώ υφίσταμαι bullying!!
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  28. #688
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Γελάτε ενώ υφίσταμαι bullying!!
    100% insider ανέκδοτο, 0% πειραγμα, άσχετα αν το ξεκίνησες.
    Στο εξής όμως, μόνο μπραβο θα γραφω στο λογκ σου, θα ειμαι καλή! Υπόσχομαι!

  29. #689
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    100% insider ανέκδοτο, 0% πειραγμα, άσχετα αν το ξεκίνησες.
    Στο εξής όμως, μόνο μπραβο θα γραφω στο λογκ σου, θα ειμαι καλή! Υπόσχομαι!
    Α ΚΑΙ ανεκδοτο! Ενας αντμιν παρακαλω να επεμβει (#me too)... Να δω πως θα κανω αυριο τα pooldowns χωρις να νιωθω ασχημα... Ενα safe space ειχα, το γυμναστηριο, παει κι αυτο...
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  30. #690
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Α ΚΑΙ ανεκδοτο! Ενας αντμιν παρακαλω να επεμβει (#me too)... Να δω πως θα κανω αυριο τα pooldowns χωρις να νιωθω ασχημα... Ενα safe space ειχα, το γυμναστηριο, παει κι αυτο...
    ......θα σκεφτεσαι τον Terminator να λει pool-down..... i?ll be back


 
Page 23 of 59 FirstFirst ... 1319202122232425262733 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Come Back
    By Nikolas Agathokleous in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 49
    Last Post: 16-01-16, 15:21
  2. Bodybuilder From the Future or Not?
    By alp in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 115
    Last Post: 23-08-10, 12:22
  3. The Future...
    By r1ddl3r in forum Off Topic
    Replies: 0
    Last Post: 21-01-06, 02:41

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •