Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    18-03-17
    Posts
    4

    Default γραμμωση - χασιμο λιπους

    Καλησπερα σας, ειμαι 19 χρονων 1.87 και 91 κιλα. Γυμναζομουνα και παλια αυτη τη χρονια δεν μπορεσα να γυμναστω εντατικα και ειχα φτασει σε σημειο να μην εχω γυμναστει για αρκετο καιρο τρωγοντας ωστοσο βλακειες και εφτασα εδω που εφτασα. Εχω ξεκινησει κανα μηνα την γυμναστικη παλι και παει καλα και προσεχω διαατροφη οπου εχω χασει ορισμενα πρωτα κιλα απλα επειδη θα ηθελα να το κανω πιο σοβαρα αυτη τη φορα και να αφοσιωθω στη γυμναστικη και διατροφη ελεγα μηπως αγοραα καμια διατροφη ειτε απο ιντερνετ ειτε πηγαινα σε διατροφλογο πανω στις δικες μου αναγκες φυσικα. Απο το θεμα προπονησης κανω full body workouts και ελεγα να αρχιω σιγα σιγα upper- lower. Ευχαριστω και πειτε μου αν μπορειτε τι πιστευετε πρεπει να κανω!

  2. #2
    Advanced Bodybuilder AU77's Avatar
    Join Date
    25-10-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    720

    Default

    Είτε βρεις διατροφή στο διαδίκτυο, ειτε πας σε διατροφολόγο, είτε γράψεις μόνος σου μια διατροφή σημασία έχει να την ακολουθάς αλλά και να καταγράφεις τις ποσότητες σου.
    Αυτό έχει σημασία σε περίπτωση που κολλήσεις να μπορείς να κόψεις ακόμη λίγες θερμίδες και να συνεχίσεις να χάνεις.
    Επίσης σημαντικό ρόλο στη "γράμμωση" έχει η αεροβική. Με αυτήν αυξάνεις το θερμιδικό έλλειμμα χωρίς να χρειάζεται να καταβείς πολύ χαμηλά σε θερμίδες.

    Αν θες κάνε μια προσπάθεια εδώ με μια διατροφή και τα παιδιά θα σε βοηθήσουν να τη βελτιώσεις.

  3. #3
    New Bodybuilder
    Join Date
    18-03-17
    Posts
    4

    Default

    εγινε ευχαριστω , θα κανω προσπαθεια και αν εχω αποριες με κατι θα σα στειλω.

  4. #4
    New Member
    Join Date
    25-05-18
    Posts
    11

    Default

    Καλησπερα,είμαι νέος στο φόρουμ...λέγομαι Γιώργος...ασχολούμαι με τα βαρη γύρω στα 7 χρόνια ...ξεκίνησα όταν ήμουν 110 κιλά με 1,70 ύψος στα 21 μου....κατεφερα να φτάσω στα 64,και σήμερα είμαι 74 κιλά,με 61 μυϊκά ,15% λίπος και 4 το σπλαχνικο....ακολουθώ εννοείται μια σωστή διατροφή χωρίς τζανκ και τα λοιπα...απλα θα ηθελα και τη δική σας γνώμη όσο αφορά την προπόνηση/Διατροφή μου...αυτο που θελω ειναι να βελτιωσω το σωμα μου και την εικονα του...

    οι προπονησεις μου ειναι :Δευτερα-Τεταρτη-Παρασκευη , Πρωινο γρηγορο περπατημα-χαλαρο τρεξιμο και το μεσημερι φουλ μποντυ προγραμμα σε γυμναστηριο και
    Τριτη-Πεμπτη-Σαββατο ενα 15-20λεπτο HIIT προγραμμα

    και η διατροφη μου ειναι η παρακατω:

    Ακομη ομως δεν ειμαι στο επιπεδο που θα ηθελα,ισως να καιω μυες η να μην τρεφομαι σςστα για τον σκοπο μου..

    Θα ηθελα λοιπον τη γνωμη σας στο συνδιασμο προπονησης και διατροφης μου...αν κανω κατι λαθος στο ενα απ τα 2 η και στα 2....ευχαριστω εκ των προτέρωνAttachment 33698

  5. #5
    Junior Bodybuilder ArmEveryday's Avatar
    Join Date
    05-01-18
    Location
    Germany
    Posts
    226

    Default

    δε φαινεται η φωτο ανεβασε τη ξανα

  6. #6


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Βοήθεια σε χάσιμο λίπους κ γράμμωση.
    By ΜΑΡΜΑΡΟΣ in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 5
    Last Post: 16-05-17, 17:15
  2. Διατροφή Για Χάσιμο Λίπους & Γράμμωση
    By crossgirl13 in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 2
    Last Post: 17-05-15, 23:53
  3. Γράμμωση & Χάσιμο Λίπους
    By 123456 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 36
    Last Post: 17-06-10, 02:53
  4. Χάσιμο λίπους και γράμμωση
    By sideris1992 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 4
    Last Post: 24-05-09, 19:13

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •