Τελευταίος Αγώνας Για Τον Μιχάλη Κεφαλιανό??

Λιγες μερες μετα τον αγωνα του στο New York Pro 2018 της IFBB Pro League, καθησαμε με τον Μιχαλη για να πουμε 2 λογια σχετικα με την προετοιμασια για τον αγωνα, τις τελευταιες ωρες πριν αυτον, και τι λαθη ισως να εγιναν και δεν βγηκε στην φορμα που ηθελε. Μαζι με ολα αυτα, συζητησαμε για τον αν αυτος ηταν ο τελευταιος αγωνας της καριερας του, τι σκοπευει να κανει στο μελλον και πολλα αλλα ενδιαφερονται θεματα σχετικα με την 10ετη καριερα του ως επαγγελματιας της IFBB. Ο Μιχαλης, απλος και λιτος οπως παντα, συγκινημενος σε καποιες στιγμες, μιλαει μεσα απο την καρδια του για την λαμπρη αυτη καριερα που προσωπικα ημουν τοσο τυχερος να ειμαι μερος της και να εχω παει μαζι του σε 15 αγωνες.

Τι να πω για τον Μιχαλη? Ενα μεγαλο ευχαριστω για ολες τις χαρες που μας εχει δωσει, και που ειναι ενας απο τους πιο εξαιρετικους ανθρωπους που εχω γνωριζει στη ζωη μου. Ευχομαι οτι το καλυτερο για το μελλον, οποιο και εαν ειναι αυτο, και πραγματικα χαρηκα που τον ειδα για μια ακομη φορα και εζησα ολο αυτο το αγωνιστικο κομματι μια ακομη - ισως τελευταια - φορα. Δειτε ολη τη συνεντευξη, γιατι πραγματικα ο Μιχαλης μιλα εκ καρδιας και περνα ολα του τα συναισθηματα μεσω του βιντεο πολυ ξεκαθαρα, οπως μονο ο ιδιος μπορει και κανει.

Θα ηθελα επισης να ευχαριστησω και εγω τον Αλεκο Σιατραβανη και τον Δαυιδ Μπαλασα που απο την αρχη της καριερας του Μιχαλη, οχι μονο επαγγελματικης, ηταν στο πλαι του με ενα τεραστιο κομματι βοηθειας και στηριξης, σε πολλαπλα επιπεδα και σε ολες του τις προετοιμασιες.

Τελος, ενα μεγαλο ευχαριστω στην Ελενη Κεφαλιανου, που τοσα χρονια εχει σταθει διπλα μας, στην ιστοσελιδα μας, και βεβαια στον Μιχαλη, του οποιου ειναι το μεγαλυτερο στηριγμα σε προσωπικο επιπεδο και οπως θα δειτε και στο βιντεο ο Μιχαλης μιλα με απιστευτα λογια για την Ελενη. Thank you Helen!!

Αξιζει να δειτε ολο το βιντεο απο αρχης μεχρι τελους παιδια, χωρις να το προχωρατε. Ειναι μονο 17 λεπτα, και δεν ειναι μονο μια απλη συζητηση μεταξυ δυο φιλων, αλλα ειναι μαθηματα ζωης, απο τα οποια ολοι μπορουμε να αποκομοισουμε κατι και να βοηθηθουμε στην αθλητικη παιδεια μας και την καθημερινη μας ζωη - πορεια. Τι το καλυτερο υπαρχει απο το να μαθαινεις απο τον νο. 1 Ελληνα bodybuilder ολων των εποχων?

Να'στε ολοι καλα,
Κωστας

---



https://www.youtube.com/watch?v=1iNPm-NJmoM