Καλησπέρα!

Ας συστηθώ κι εγώ με τη σειρά μου, με λένε Βαλεντίνα ετών 33 και βάλε.
70 κιλά πάλι... δυστυχώς με 36% λίπος (απαράδεκτο) έχω ύψος 170 εκ
επί 2 χρόνια είχα κάνει συντήρηση κιλών με πρωτεϊνική διατροφή (ντουκαν) όμως οι εξετάσεις αίματος με απογοήτευσαν την έκοψα και επιστρέφοντας στα γνωστά βραδινά γεύματα αλλάζοντας δουλεία και αποκτώντας πολύ πολύ άγχος, επέστρεψαν και τα κιλά ήμουν περίπου 2 χρόνια 62 - 64 με λίπος
27 - 30% .

Έκανα pole dancing αλλά παχαίνοντας έκανα διάφορες φλεγμονές στα χερια μου (δε παίζει να σηκώνω άνετα το κορμί μου πλέον και αυτό με θλίβει) με αποτέλεσμα να βγω εντελώς εκτός από το άθλημα με εντολή γιατρού και να σαπίσω... κυριολεκτικά... κυτταρίτιδα πλαδαρότητα και συν 6 πόντους στη περιφέρεια !!! συν 4 πόντοι στο μηρό!!!!! δεν χωράω στα ρούχα μου!!!

Σήμερα αποφάσισα να μην επιστρέψω στη ντουκαν (δίαιτα) αλλά να πάρω μια πρωτεΐνη impact whet isolate, από το my protein και το my thermo xtreme για ενέργεια στις προπονήσεις.

Ξεκινάω κολύμβηση και γυμναστική (αερόβιο αλλά και αντιστάσεις με βάρη) άλλα χρειάζομαι μια βοήθεια αν θέλετε πάντοτε στο πως να παίρνω σωστά τη πρωτεΐνη και το θερμογεννετικο για να έχω απόδοση....

Επίσης αν έχετε κάτι να προτείνετε ευχαρίστως να ακούσω γνώμες και συμβουλές ειδικά στη διατροφή γιατί έχω κρασαρει το μεταβολισμό μου και θέλω να ηρεμήσει το σώμα μου να γίνει πάλι υγιές και δυνατό πάνω από όλα...!

Σκοπός η ενδυνάμωση όλου του σώματος η απώλεια βάρους και η επιστροφή αισίως από Σεπτ. στο pole που τόσο μα τόσο αγαπώ!

Ευχαριστώ για το χρόνο σας !