Χαιρετώ την παρέα..
Είμαι 39 ετών και σχεδόν κοντεύω να κλείσω 1 χρόνο σε γυμναστική με βάρη.

Το πρόβλημα είναι ότι παρόλο που έχω δει μεγάλη διαφορα σε πρόοδο δυναμης σε αυτό το διάστημα .. και ενώ έχω χάσει και 11 κιλά...(ήμουν 91 και τώρα είμαι 80)...οπτικά όμως δεν βλέπω καμία ιδιαίτερη διαφορά στις αναλογιες μου παρά μόνο ελάχιστη στα χέρια (δικεφαλους - τρικεφαλους).

Στο γυμναστήριο προσπαθώ να βάζω όσα κιλά μπορώ να σηκώσω Κάθε φορά..οπότε συνεχώς δυναμώνω....Και το τελευταίο 1.5 μήνα κάνω και διατροφή με μετρημένα μάκρος και θερμιδικο έλλειμμα 500 ώστε να κατέβω κι άλλο από θέμα λίπους.

Βέβαια δεν είδα και πάλι... οπτικά καμία διαφορά στην αναλογία του σώματος μου παρά μόνο το ότι αισθάνομαι ελαφρύτερος ...με καλύτερη διάθεση και πιο δυνατός.

Επειδή όλοι λένε ότι στα πρώτα 2 χρόνια βλέπεις μεγάλες διαφορές...δεν ξέρω αν εν τέλει χρειαζεται πολλά παραπάνω χρόνια για να φανεί η διαφορά ...

Το προγραμμα που ακολουθω ειναι full body 3 φορες την εβδομαδα μαζι με αεροβιο μετριας εντασης στο διαδρομο και διατροφη με 1,5 γρ / σωματικο βαρος 30 γρ λιπαρα και οι υπολοιπες θερμιδες μεχρις τις 1670 σε υδατανθρακες. Δεν πιστεύω ότι χρειάζεται να κάνω περεταίρω ανάλυση γιατι δεν κάνω κάποιο "μεγαλο" λάθος.

Θα εκτιμούσα την συμβουλή σας...

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk