Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 61 to 90 of 127
  1. #61
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Attachment 34001Attachment 34002Attachment 34003
    Attached Images Attached Images

  2. #62
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Έχεις καθαρίσει κι άλλο!! Κάθε φορά και καλύτερος!! Πολύ χαίρομαι που δούλεψε αυτό που σου πρότεινα
    Πως σκέφτεσαι να κινηθείς από δω και πέρα;

  3. #63
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Έχεις καθαρίσει κι άλλο!! Κάθε φορά και καλύτερος!! Πολύ χαίρομαι που δούλεψε αυτό που σου πρότεινα
    Πως σκέφτεσαι να κινηθείς από δω και πέρα;
    Καλησπερα Ειρηνη!!! Ναι δουλεψε τελικα καταλαβα οτι σε στυλ carb cycle οπως αυτο που μου προτεινες ανταποκρινεται καλυτερα το σωμα μου! Χαίρομαι που μου το λες αυτο προσπαθω και γω οσο μπορω. Τωρα οσον αφορα την συνεχεια η αληθεια ειναι οτι οταν ξεκινησα μεχρι και τωρα στοψος μου ηταν να χασω το λιπος που ειχα να φτασω σε ενα σημειο ωστε μετα να μπορω να χτιζω αργα και σταθερα

  4. #64
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Θεωρώ πως το πολύ λίπος το πέταξες από πάνω σου. Ίσως είναι καλή στιγμή να κάνεις μια συντήρηση ώστε να ξεκουραστεί και το σώμα από τη δίαιτα και με πολύ προσοχή και σωστό πλάνο να πας για καθαρό όγκο.

  5. #65
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Αρα μου προτεινεις να κινηθω ισοθερμιδικα για καποια περιοδο και μετα να μπω σε προγραμμα ογκου? Η αληθεια ειναι οτι το θελω!! εγω βεβαια απο την αλλη σκεφτομουν οτι ισως ηθελα λιγο ακομα να χασω π.χ κανα 2 κιλα βεβαια εχω και λιγο τον φοβο του να μην ξανα λιπωσω δεν θελω να γινω οπως πριν γιαυτο και να το λεω αυτο.. . η αληθεια ειναι οτι κοντευω 4 μηνες υποθερμιδικα και εχουν αρχισει κατι εντονες πεινες παντως.. και υπαρχει μια ειδους κουραση το εχω παρατηρηση και στις προπονησεις μου οτι εχω πεσει λιγο. εχεις δικιο για την ξεκουραση το καταλαβαινω και πανω μου αρα τωρα για να μπω ισοθερμιδικα πως ακριβως πρεπει να κινηθω απο τοσο χαμηλα που ειμαι ? ολα δεν πρεπει να γινουν σιγα σιγα και σταδιακα μεχρι αν φτασω στις θερμιδες συντηρησης?

  6. #66
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Ήδη είσαι πολύ καιρό σε δίαιτα και αν χάσεις κι άλλο θα σαι σαν μπακαλιάρος.
    Ξεκίνα αρχικά με το να αυξήσεις τις υψηλές μέρες υδατάνθρακα. Δηλαδή αν εκανες 3 χαμηλές 1 υψηλή, κάνε 3 χαμηλές 2 υψηλές. Μετά 2 χαμηλές , 2υψηλές. Ή τις οφφ μερες απο βαρη να κανεις χαμηλες και τις μερες που κανεις βαρη υψηλές. Και οσο προχωρας τοσο θα βγαζεις τις χαμηλες μερες. Ολα σταδιακα. Επισης σιγα σιγα θα βαζεις κ τροφες που δεν ειχες μεχρι τωρα.

  7. #67
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Ήδη είσαι πολύ καιρό σε δίαιτα και αν χάσεις κι άλλο θα σαι σαν μπακαλιάρος.
    Ξεκίνα αρχικά με το να αυξήσεις τις υψηλές μέρες υδατάνθρακα. Δηλαδή αν εκανες 3 χαμηλές 1 υψηλή, κάνε 3 χαμηλές 2 υψηλές. Μετά 2 χαμηλές , 2υψηλές. Ή τις οφφ μερες απο βαρη να κανεις χαμηλες και τις μερες που κανεις βαρη υψηλές. Και οσο προχωρας τοσο θα βγαζεις τις χαμηλες μερες. Ολα σταδιακα. Επισης σιγα σιγα θα βαζεις κ τροφες που δεν ειχες μεχρι τωρα.
    Εχεις δικιο και μονο μπακαλιαρος δεν θελω να γινω.. Τωρα βρισκομαι σε 4 χαμηλες και 1υψηλη η χαμηλες ειναι στις 1700 θερμιδες και η υψηλη στις 2000 με 100γρ και 164γρ υδατανθρακα αντιστοιχα τωρα δηλαδη να το παω 4-2 και καθε εβδομαδα να αλλάζω? Οπως ειπες και εσυ 3-3 μετα 2-3 κλπ Επισης και οι μερες που ειμαστε πιο υψηλά ειναι κατω απο την συντηρηση πως θα φτασω σιγα σιγα στις θερμιδες συντηρησης? Αφου σταθεροποιηθω πρωτα απο τα χαμηλα υψηλά και ερθω σε κατι πιο σταθερό?
    Η αλήθεια ειναι οτι θελω να βαλω και αλλα πραγματα απο κρέας ετρωγα κοτοπουλο πιο πολυ τωρα και 2 φορες την εβδομαδα εβαζα σολωμο η μοσχαρι και απο υδατανθρακα ρυζι, πατατα βρωμη. Τωρα με αυτα που εγραψα φαίνεται οτι προτρεχω απλα θελω να κανω οσο πιο σωστες κινησεις μπορω συγγνωμη κιολας

  8. #68
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Μη ζητάς συγνώμη, ίσα ίσα χαίρομαι όταν βλέπω άτομα σαν εσένα που προσπαθείς και εφαρμόζεις αυτά που διαβάζεις εδώ!
    Λοιπόν Γρηγόρη, η πιο 'ασφαλής" προσέγγιση που μπορείς να κάνεις είναι -

    Βήμα 1 - 4 χαμηλές 2 υψηλές (για 3 κυκλους)
    Βήμα 2 - 2 χαμηλές 2 υψηλές (για 3 κύκλους)
    Βήμα 3 - 1 χαμηλή 2 υψηλές (για 3 κύκλους)
    Βήμα 4 - Από δω και πέρα το γυρνάς και σιγα σιγα η υψηλη μερα θα γινει η βάση σου όπου θα το χτίζεις και θα το πας αντιστροφα. Δηλαδη 5 υψηλες 2 χαμηλες. Μετά το πας συνεχεια με την υψηλη μερα και τις μερες που εχεις βαρη θα αυξησεις 20% τις θερμιδες οπου θα προερχονται απο υδατανθρακα.

    Φτάσε μέχρι εκεί κ μετά τα ξαναλέμε.
    Ξεκίνα σιγά σιγά να βάζεις κ κανα μακαρόνι (κυρίως πριν απο προπονηση), βαζε μοσχαρι πιο συχνα, κανα γιαουρτι.

  9. #69
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Μη ζητάς συγνώμη, ίσα ίσα χαίρομαι όταν βλέπω άτομα σαν εσένα που προσπαθείς και εφαρμόζεις αυτά που διαβάζεις εδώ!
    Λοιπόν Γρηγόρη, η πιο 'ασφαλής" προσέγγιση που μπορείς να κάνεις είναι -

    Βήμα 1 - 4 χαμηλές 2 υψηλές (για 3 κυκλους)
    Βήμα 2 - 2 χαμηλές 2 υψηλές (για 3 κύκλους)
    Βήμα 3 - 1 χαμηλή 2 υψηλές (για 3 κύκλους)
    Βήμα 4 - Από δω και πέρα το γυρνάς και σιγα σιγα η υψηλη μερα θα γινει η βάση σου όπου θα το χτίζεις και θα το πας αντιστροφα. Δηλαδη 5 υψηλες 2 χαμηλες. Μετά το πας συνεχεια με την υψηλη μερα και τις μερες που εχεις βαρη θα αυξησεις 20% τις θερμιδες οπου θα προερχονται απο υδατανθρακα.

    Φτάσε μέχρι εκεί κ μετά τα ξαναλέμε.
    Ξεκίνα σιγά σιγά να βάζεις κ κανα μακαρόνι (κυρίως πριν απο προπονηση), βαζε μοσχαρι πιο συχνα, κανα γιαουρτι.
    Πολλα απο αυτα που μου λες μου δινεις δυναμη και κινητρο να συνεχισω και ακομα πιο δυνατα :) εγω χαιρομαι που εισαι εσυ εδω αυτην την στιγμη και με βοηθας νιωθω ευγνωμων που σπαταλας απο υον χρόνο σου για να μου απαντησεις και καθε φορα που θα ανεβασω 2μηνες τωρα εισαι εδω για να με καθογησεις χωρις εσενα δεν θα ειχα φτασει ως εδω χωρίς τις οδηγιες σου και την βοηθεια σου να ξερεις πως σου εχω τυφλη εμπιστοσύνη..!!
    Οσον αφορα τα παραπανω εχω να παραθεσω καποιες ερωτησεις οταν λες 3 κυκλουςεννοεις να το εφαρμοσω αυτο 3 φορες? (λιγο χαζη ερωτηση το ξερω), οταν φτασω στο βημα 3 και κανω τους 3 κυκλους στο βημα 4 γραφεις πως η βαση μου θα γινουν οι υψηλές μερες δηλαδή θα ανεβαζω σταδιακά μετα τις υψηλες μεχρι να φτασω στο 5-2 που μου γραφεις η θα παω αποτομα εκει απο το βημα 3?, και μετα στο τελος θα εχω μονο υψηλές μερες? Καμιαα χαμηλη ετσι? Επισης θα ηθελα να ρωτησω τις αεροβιες θα τις κρατησω ιδιες? Μεχρι τωρα εκανα 5 φορες απο 45λεπτα.
    Απο τροφες θα προσθέσω μακαρονι εννοείταιι μαρεσουν κιολας!!! Θα αυξησω τοτε και υο μοσχαρι απλα επειδη δεν ειμαι και τοσο του γιαουρτιου σκεφτομουν ισως να το εριχνα στο πιτακι το πρωι δεν εχω θεμα να το φαω απλα δεν με τρελενει κιολας :P
    Last edited by Greg0ry; 28-07-18 at 23:04.

  10. #70
    New Bodybuilder
    Join Date
    21-07-18
    Posts
    3

    Default

    Καλησπέρα, γράφω εδώ γιατί αντιμετωπίζω παρεμφερές ζήτημα με τον Greg0ry. Είμαι 1,74 στο ύψος και 83 κιλά. Έχω ξεκινήσει εδώ και ένα μήνα δίαιτα και έχω καταφέρει να χάσω 5 κιλά ήδη, όμως την τελευταία 1.5 εβδομάδα η ζυγαριά έχει κολλήσει. Στο γυμναστήριο ξεκίνησα να πηγαίνω την προηγούμενη εβδομάδα, πηγαίνω 4 φορές και κάνω κυκλικό πρόγραμμα και αερόβια μισής ώρας στο διάδρομο.
    Το πρωί που ξυπνάω τρώω ένα γιαούρτι με 4 κουταλιές σούπας κουάκερ και μέρα παρά μέρα μια χούφτα αμύγδαλα.
    Για δεκατιανό και πριν πάω γυμναστήριο τρώω μια μπάνανα.
    Μετά το γυμναστήριο κατά τις 2-2:30 τρώω ένα κανονικό γεύμα πχ κοτόπουλο με ρύζι, ή μακαρόνια ολικής με κιμά κτλ και πίνω και ένα σοκολατούχο γάλα με χαμηλές θερμίδες. Τις μέρες που δεν πάω γυμναστήριο τρώω μόνο την πρωτεΪνική πηγή με σαλάτα μόνο.
    Το απόγευμα τρώω ένα γιαούρτι σκέτο και για βραδινό πάντα μέχρι τις 7-7:30 ένα τοστ με μαύρο ψωμί, γαλοπούλα και τυρί χαμηλών λιπαρών.
    Τι μου προτείνετε να κάνω για να καταφέρω να χάσω κι άλλα κιλά;

  11. #71
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    Πολλα απο αυτα που μου λες μου δινεις δυναμη και κινητρο να συνεχισω και ακομα πιο δυνατα :) εγω χαιρομαι που εισαι εσυ εδω αυτην την στιγμη και με βοηθας νιωθω ευγνωμων που σπαταλας απο υον χρόνο σου για να μου απαντησεις και καθε φορα που θα ανεβασω 2μηνες τωρα εισαι εδω για να με καθογησεις χωρις εσενα δεν θα ειχα φτασει ως εδω χωρίς τις οδηγιες σου και την βοηθεια σου να ξερεις πως σου εχω τυφλη εμπιστοσύνη..!!
    Οσον αφορα τα παραπανω εχω να παραθεσω καποιες ερωτησεις οταν λες 3 κυκλουςεννοεις να το εφαρμοσω αυτο 3 φορες? (λιγο χαζη ερωτηση το ξερω), οταν φτασω στο βημα 3 και κανω τους 3 κυκλους στο βημα 4 γραφεις πως η βαση μου θα γινουν οι υψηλές μερες δηλαδή θα ανεβαζω σταδιακά μετα τις υψηλες μεχρι να φτασω στο 5-2 που μου γραφεις η θα παω αποτομα εκει απο το βημα 3?, και μετα στο τελος θα εχω μονο υψηλές μερες? Καμιαα χαμηλη ετσι? Επισης θα ηθελα να ρωτησω τις αεροβιες θα τις κρατησω ιδιες? Μεχρι τωρα εκανα 5 φορες απο 45λεπτα.
    Απο τροφες θα προσθέσω μακαρονι εννοείταιι μαρεσουν κιολας!!! Θα αυξησω τοτε και υο μοσχαρι απλα επειδη δεν ειμαι και τοσο του γιαουρτιου σκεφτομουν ισως να το εριχνα στο πιτακι το πρωι δεν εχω θεμα να το φαω απλα δεν με τρελενει κιολας :P


    Λέγοντας 3 κύκλους εννοώ ακριβώς αυτό, να το κάνεις 3 φορές σύνολο.
    Μετά κάνεις το βήμα 3, κάνεις από 3 φορές το μοτίβο που γράφω και μετά πας κατευθείαν στο βήμα 4 όπου πας 5 μέρες υψηλή, 2 χαμηλή.
    Κράτα αυτό το μοτίβο για αλλους 3 κύκλους (δεν στο γράφω πριν, στο λεω τώρα) και μετά αφηνεις το carb cycling και απλως τις μερες που θα χεις βαρη τρως οπως στην υψηλη μερα + 20% παραπανω θερμιδες (απο υδατανθρακα). Τις μερες που θα καθεσαι θα τρως οπως στην υψηλη.
    Αυτά ειναι τωρα στα χαρτιά.. εσυ κάνε κάθε βήμα και μετά θα μου λες εδώ πως τα πας (απο θεμα βαρους και καθρεφτη) και βλέπουμε τη συνέχεια. Σε αυτά τα πράγματα δεν μπορούμε να μαντεύουμε μακροπρόθεσμα. Κάνουμε ενα πλανο και στην πορεία βλέπουμε το σώμα πως ανταποκρίνεται.

    Αερόβιες αρχικά μειωσε σε 5 χ 30 για 2 εβδομάδες, μετά 4 χ 30 και μετα 3 χ 30 , αυτό θα το δούμε και πιο μετά.

    Να σαι καλά :)
    Quote Originally Posted by vasilas7 View Post
    Καλησπέρα, γράφω εδώ γιατί αντιμετωπίζω παρεμφερές ζήτημα με τον Greg0ry. Είμαι 1,74 στο ύψος και 83 κιλά. Έχω ξεκινήσει εδώ και ένα μήνα δίαιτα και έχω καταφέρει να χάσω 5 κιλά ήδη, όμως την τελευταία 1.5 εβδομάδα η ζυγαριά έχει κολλήσει. Στο γυμναστήριο ξεκίνησα να πηγαίνω την προηγούμενη εβδομάδα, πηγαίνω 4 φορές και κάνω κυκλικό πρόγραμμα και αερόβια μισής ώρας στο διάδρομο.
    Το πρωί που ξυπνάω τρώω ένα γιαούρτι με 4 κουταλιές σούπας κουάκερ και μέρα παρά μέρα μια χούφτα αμύγδαλα.
    Για δεκατιανό και πριν πάω γυμναστήριο τρώω μια μπάνανα.
    Μετά το γυμναστήριο κατά τις 2-2:30 τρώω ένα κανονικό γεύμα πχ κοτόπουλο με ρύζι, ή μακαρόνια ολικής με κιμά κτλ και πίνω και ένα σοκολατούχο γάλα με χαμηλές θερμίδες. Τις μέρες που δεν πάω γυμναστήριο τρώω μόνο την πρωτεΪνική πηγή με σαλάτα μόνο.
    Το απόγευμα τρώω ένα γιαούρτι σκέτο και για βραδινό πάντα μέχρι τις 7-7:30 ένα τοστ με μαύρο ψωμί, γαλοπούλα και τυρί χαμηλών λιπαρών.
    Τι μου προτείνετε να κάνω για να καταφέρω να χάσω κι άλλα κιλά;

    Φίλε μου τρως αόριστα χωρίς να μετράς.
    Πρέπει να ξέρεις ποσότητες για να ξέρεις τι να αλλάξεις στην πορεία.
    Με 1 μήνα δίαιτα δεν κολλάει κανένα σώμα..
    Ανοίξε νέο θέμα γιατί αυτό είναι του Γρηγόρη, μην μπερδευόμαστε και θα σου απαντήσουμε εκεί.

  12. #72
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    [QUOTE=Kardoula;1355830]Λέγοντας 3 κύκλους εννοώ ακριβώς αυτό, να το κάνεις 3 φορές σύνολο.
    Μετά κάνεις το βήμα 3, κάνεις από 3 φορές το μοτίβο που γράφω και μετά πας κατευθείαν στο βήμα 4 όπου πας 5 μέρες υψηλή, 2 χαμηλή.
    Κράτα αυτό το μοτίβο για αλλους 3 κύκλους (δεν στο γράφω πριν, στο λεω τώρα) και μετά αφηνεις το carb cycling και απλως τις μερες που θα χεις βαρη τρως οπως στην υψηλη μερα + 20% παραπανω θερμιδες (απο υδατανθρακα). Τις μερες που θα καθεσαι θα τρως οπως στην υψηλη.
    Αυτά ειναι τωρα στα χαρτιά.. εσυ κάνε κάθε βήμα και μετά θα μου λες εδώ πως τα πας (απο θεμα βαρους και καθρεφτη) και βλέπουμε τη συνέχεια. Σε αυτά τα πράγματα δεν μπορούμε να μαντεύουμε μακροπρόθεσμα. Κάνουμε ενα πλανο και στην πορεία βλέπουμε το σώμα πως ανταποκρίνεται.

    Αερόβιες αρχικά μειωσε σε 5 χ 30 για 2 εβδομάδες, μετά 4 χ 30 και μετα 3 χ 30 , αυτό θα το δούμε και πιο μετά.

    Να σαι καλά :)

    Ωραια τωρα που μου το εξηγησες ετσι το καταλαβα καλυτερα πιο πολυ σε ρωτησα για να το εχω σαν γενικο πλανο στο μυαλο μου σιγουρα παμε βλεποντας και κανοντας ουτως η αλλιως εδω θα ειμαι και εγω ανα 2-3 εβδομαδες θα γραφω την προοδο μου και θα ανεβαζω φωτογραφιες να βλεπουμε πως τα πηγαινω οποτε απο αυριο δευτερα ξεκιναω απο το 1ο βημα και βλεπουμε στην πορεια θα ζυγιστω και αυριο το πρωι να δω ποσα κιλα ειμαι και απο ποσο θα ξεκινησω για να δουμε πως θα παει τις αλλαγες στην αεροβια να ξεκινησω κανονικα απο αυριο? Επισης θα ηθελα να ρωτησω αν μπορω απο τωρα κανονικα απο το 1ο βημα να κανω τις αλλαγες στα φαγητα να προσθεσω μακαρονι και να βαλω παραπανω μοσχαρι.

  13. #73
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Καλησπεραα!! γραφω λιγο νωριτερα αυτην την φορα απο το συνθησμενο ο λογος ειναι οτι θα φυγω το σαββατο επιτελους και γω για διακοπες :D και θα λειψω για 2.5 εβδομαδες οποτε ειπα να ανεβασω τωρα την προοδο μου και μετα οταν γυρισω ξανα για να ειμαι μεσα στα πλαισια του χρονικου διαστηματος που ανεβαζω :P η αληθεια ειναι οτι ειχα σκοπο να ανεβασω αφου τελειωνα το 1ο βημα που ειχαμε πει με την ειρηνη σε θεμα διατροφης αλλα πιστευω οτι δεν υπαρχει προβλημα. Λοιποννν αυτην την στιγμη διανυω τον 2ο κυκλο του 1ου βηματος δηλαδη εχω 4 χαμηλες και 2 υψηλες ημερες ( ενω πριν ημουν 5-1) επισης διανυω και την 2η εβδομαδα σε θεμα αεροβιας κανω 5χ30 ενω πριν εκανα 5χ45. Οταν ειχα ανεβασει εδω στης 26 του μηνα Ιουλιου ημερα Πεμπτη ημουν 70.7κιλα και ειχα πει οτι απο δευτερα αφου συζητησαμε εδω με την Ειρηνη θα ξεκιναγα το 1ο βημα στην διατροφη απο την επομενη εβδομαδα δηλαδη δευτερα, οταν ζυγιστηκα την δευτερα λοιπον με εδειξε 70.1 και απο τοτε μεχρι τωρα βρισκομαι στα 69.8 κιλα :) Αυτα λοιπον σε λιγο θα ανεβασω και φωτογραφιες!

  14. #74
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

  15. #75
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Και τρως περισσότερο σταδιακά και μείωσες αερόβιες και το σώμα συνεχίζει να χάνει λίπος!!! Μπράβο Γρηγόρη!

    Πολύ καλή η πρόοδος. Καλές διακοπές, κοίτα να ξεκουραστείς και μετά εδώ είμαστε να συνεχίσουμε.

    Χαίρομαι που οι συμβουλές μου έπιασαν τόπο!!!
    Keep going!!


    Sent from my iPad using Tapatalk Pro

  16. #76
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Γεια σου Ειρηνη Σε ευχαριστω παρα πολυ ναι βλεπω γενικα διαφορα παροτι ανεβασαμε λιγο παντως καποιες μερες στην αρχη ημουν πρησμενος αλλα τωρα ηρθα στα φυσιολογικα μου το αστειο παντως μετα απο ολο αυτο δεν εχω παντελονι να φορεσω ειλικρινα κολυμπαω μεσα χαχα , Μια ερωτηση θελω μονο να σου κανω τωρα που θα φυγω δεν θα εχω προσβαση στα βαρη η διατροφη σαφως και θα συνεχιστει ακριβως οπως εχουμε πει το ιδιο και οι αεροβιες (θα βγαινω εξω να τρεχω) + καθημερινο κολυμπι να μεινω οπως ειμαι τωρα οπως θα συνεχιζα και αν βαρη δηλαδη? επισης οι αεροβιες την επομενη εβδομαδα θα γινουν 4χ30 γενικα αυτο που θελω να πω ειναι να συνεχισω ακριβως οπως εχουμε πει σε θεμα διατροφης και αεροβιας?? η διαφορα οπως ειπα ειναι οτι δεν θα κανω βαρη μονο αυτο

  17. #77
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Κράτα τα πράγματα απλά : Aκολούθησε ακριβώς τη διατροφή και προσπάθησε να έχεις έντονη δραστηριότητα (κολύμπι και συνέπεια στις αερόβιες).
    Κάνε και κανα ελεύθερο γεύμα, διακοπές είσαι, δεν χάθηκε ο κόσμος.
    Last edited by Kardoula; 09-08-18 at 14:36.

  18. #78
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Θα ηθελα να ρωτησω και κατι αλλο περα απο αυτο που εγραψα παραπανω ξερω ολο ερωτησεις ειμαι :P 15 αυγουστου μιασ που ειναι και γιορτη γιορταζει και η γιαγια οσο νανε θα ψησουμε κλπ και ελεγα αμα ειναι να το κανω σαν ελευθερο γευμα μεσα στην διαιτα μονο μια φορα ειχα κανει στο 2μηνο δεν νομιζω να με επηρασει τοσο αλλα απο την αλλη το σκεφτομαι κιολας..

  19. #79
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Κράτα τα πράγματα απλά : Aκολούθησε ακριβώς τη διατροφή και προσπάθησε να έχεις έντονη δραστηριότητα (κολύμπι και συνέπεια στις αερόβιες).
    Κάνε και κανα ελεύθερο γεύμα, διακοπές είσαι, δεν χάθηκε ο κόσμος.
    με προλαβες πανω που το εγραψα χαχα ενταξει σε ευχαριστω πολυ

  20. #80
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    με προλαβες πανω που το εγραψα χαχα ενταξει σε ευχαριστω πολυ


  21. #81
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Καλησπεραααξαναα απο εμεναα!! Οι διακοπες δυστυχως τελειωσαν χθες το βραδυ επεστρεψα και ηρθε η ωρα να ξανα μπουμε σε ενα προγραμμα! Λοιπον αυτες τις 2.5βδομαδες που ελειπα συνεχισα κανονικα την διατροφη μου και τις αεροβιες μου η μονη αποχη ηταν απο τα βαρη , λαθη που θεωρω οτι εκανα αυτο το διαστημα δεν πιστευω οτι ειναι τοσο σημαντικα απλα την 1η εβδομαδα αντι για 4 αεροβιεςπου επρεπε εκανα 3 με επιασε λιγο το κλιμα στην αρχη και ενιωθα οτι ηθελα να κατσω και μεσα σε αυτες τις 2.5 βδομαδες ετυχε να χασω 3 φορες το τελευταιο μου γευμα.Αυτην την στιγμη βρισκομαι στο 2ο βημα δηλαδη οι μερες μου ειναι 2 χαμηλα 2 υψηλα σε θερμιδες σημερα ειναι η τελευταια ημερα και απο αυριο μπαινω στο 3ο βημα που εχω 1 χαμηλη -2υψηλες για 3 κυκλους παλι οπως ειχαμε πει με τη ειρηνη απο αεροβιες κανονικα αυτην την την εβδομαδα θα επρεπε να κατεβασω αλλη μια μερα δηλαδη να κανω 3χ30 ανα 2 βδομαδες ειχαμε πει με την ειρηνη να κατεβαζω και 1 απλα επειδη την 1η εβδομαδα των διακοπων εκανα 3 ελεγα αυτην την εβδομαδα να κανω 4 και απο την αλλη να ξεκινησω τις 3 επισης εκανα και 2 cheat meals το 1 ηταν μεγαλο το αλλο δεν θα το ελεγα και cheat δεν ξερω και αν βγηκα και εκτος απο τις θερμιδες δηλαδη αλλα ενταξει. Παρολαυτα και που κατα την γνωμη μου πιστευα οτι ισως κατι θα εχω παρει πανω μου κανα κιλο σιγουρα το οποιο μου εκανε εντυπωση σημερα το πρωι που σηκωθηκα να ζυγιστω με εδειξε 68.5 και το παρατηρησα και στον καθρευτη οτι κατι λιγο απο λιπος εφυγε επιπλεον , εχω βγαλει φωτογραφιες σημερα το πρωι που ειμαι και χωρις βαρη για να δουμε την διαφορα φαινομαι λιγο πιο μικροσωμος αλλα πιστευω οτι οι μυες λογω της αποχης μου εχουν αδειασει θεωρω μεσα στην 1η εβδομαδα θα επανελθω κανονικα Aυτα :) !!

  22. #82
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Attachment 34132Attachment 34133Attachment 34134
    Attached Images Attached Images

  23. #83
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Για 20 μέρες εκτός, μια χαρά το πας! Κάνεις πολύ καλή δουλειά. Συνέχισε έτσι!

  24. #84
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Σε ευχαριστω πολυ Κωνσταντινα! :)

  25. #85
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Kαλώς τον!
    Μια χαρά κινήθηκες Γρηγόρη. Το σώμα σου φαίνεται ξεκούραστο και δεν έχεις βγει off σε καμία περίπτωση!
    Συνέχισε όπως σου είπα και το αποτέλεσμα θα σε ανταμείψει
    Απόλαυσε κυρίως αυτό που κάνεις, μάθε το σώμα σου, μάθε από αυτά που σου λέω και θα ξέρεις στο μέλλον πως να κινηθείς και μόνος σου.

  26. #86
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Kαλώς τον!
    Μια χαρά κινήθηκες Γρηγόρη. Το σώμα σου φαίνεται ξεκούραστο και δεν έχεις βγει off σε καμία περίπτωση!
    Συνέχισε όπως σου είπα και το αποτέλεσμα θα σε ανταμείψει
    Απόλαυσε κυρίως αυτό που κάνεις, μάθε το σώμα σου, μάθε από αυτά που σου λέω και θα ξέρεις στο μέλλον πως να κινηθείς και μόνος σου.
    Καλησπερα Ειρηνη εννοειται πως το απολαμβανω ανυπομονω για καθε μερα που περναει ωστε να εξελισομαι και παραπανω , ηδη εχω μαθει πολλα και συνεχιζω και θα συνεχιζω . Προχωραω κανονικα οπως εχουμε πει για τυχον αποριες θα ξανα γραψω εδω :) Mια ερωτηση θα ηθελα να κανω μονο το οποια το ειχα ξεχασει να σε ρωτησω και πιο πριν οταν ειχα κανει μια παραγγελια απο το myprotein μου εδωσε και δωρο 90 καψουλες thermopure εψαξα λιγο εδω στο φορουμ για το τι ειναι κατι σαν λιποδυαλητης αλλα δεν πολυ καταλαβα κιολας εγω κυριως σκεφτομουν να το παρω μονο για την καφεινη που εχει για λιγο boost πριν την προπονηση και για να μην παει και χαμενο αλλα γιαυτο ηθελα να σε ρωτησω για να ειμαι σιγουρος στο τι να κανω

  27. #87
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Το thermopure το χρησιμοποιώ, μάλιστα αυτό το διάστημα έχω το My thermo x-treme που είναι λίγο πιο δυνατό.
    Είναι θερμογεννετικά, όχι λιποδιαλυτικά. Δηλαδή σου δίνουν τσίτες, ιδρώνεις, έχεις έξτρα ενέργεια. Για πριν την προπόνηση είναι μια χαρά!
    Παίρνε 2 κάψουλες 20 λεπτά πριν ξεκινήσεις αλλά να απέχει 2 ώρες από το τελευταίο γεύμα (δηλ να μην είναι γεμάτο το στομάχι με φαί).

  28. #88
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Το thermopure το χρησιμοποιώ, μάλιστα αυτό το διάστημα έχω το My thermo x-treme που είναι λίγο πιο δυνατό.
    Είναι θερμογεννετικά, όχι λιποδιαλυτικά. Δηλαδή σου δίνουν τσίτες, ιδρώνεις, έχεις έξτρα ενέργεια. Για πριν την προπόνηση είναι μια χαρά!
    Παίρνε 2 κάψουλες 20 λεπτά πριν ξεκινήσεις αλλά να απέχει 2 ώρες από το τελευταίο γεύμα (δηλ να μην είναι γεμάτο το στομάχι με φαί).
    Ωραια σε ευχαριστω πολυ εγω συνηθως χρησιμοποιω το mypre 2.0 σαν προεξασκητικο θερμογεννετικο δεν εχω ξανα δοκιμασει δηλαδη πανω κατω την ιδια δουλεια κανουν?

  29. #89
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Όχι ακριβώς. Το preworkout ειναι καθαρά για πριν την προπόνηση με βάρη, με έξτρα συστατικά που δίνουν δύναμη, αιμάτωση κλπ
    Μπορείς να κάνεις μόνος σου σύγκριση των συστατικών και θα καταλάβεις τις διαφορές.

  30. #90
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Όχι ακριβώς. Το preworkout ειναι καθαρά για πριν την προπόνηση με βάρη, με έξτρα συστατικά που δίνουν δύναμη, αιμάτωση κλπ
    Μπορείς να κάνεις μόνος σου σύγκριση των συστατικών και θα καταλάβεις τις διαφορές.
    Ενταξει σε ευχαριστω για την διευκρινηση!! παντως που το δοκιμασα προχθες ελιωσα στον ιδρωτα.


 
Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Κόλλησα Στα Κιλά
    By tonia.x in forum Βάρη & Αερόβια Άσκηση Για Γυναίκες
    Replies: 9
    Last Post: 18-07-16, 17:25
  2. Κολλησα στα ιδια κιλα.
    By nikosg in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 17
    Last Post: 20-08-12, 23:01
  3. Διατροφή για κιλά
    By Hlias Stamoulis in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 13
    Last Post: 23-03-12, 16:55
  4. κολλησα.....
    By spoilt in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 4
    Last Post: 09-02-09, 20:04

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •