Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    31-05-18
    Posts
    1

    Default Γεια σας παιδιά

    Γεια σας παιδιά, ανοίγω το θέμα για να γνωριστούμε και να ανταλλάξουμε (δηλαδη μαθω) από σας πολύτιμες συμβουλές. Το δικό μου ταξίδι στο χώρο της σωματοδομισης ξεκίνησε πριν ακριβώς έναν χρόνο όταν αποφάσισα να αλλάξω το σώμα μου όπου για αρκετά χρόνια ήταν υπέρβαρο με αρκετό λίπος. Έτσι δούλεψα συστηματικά βάζοντας σαν χρονικό περιθώριο 1 χρόνο ακριβώς δουλειάς που φυσικά προτίθεμαι να την συνεχίσω. Ξεκίνησα να τρώω υποθερμιδικα και υγιεινά παράλληλα με άσκηση στο γυμναστήριο και τρέξιμο. Στόχος μου ήταν να φτιάξω ένα σώμα αδύνατο μεν αθλητικό δε, περισσότερο καλή φυσική κατάσταση με καλο ποσοστό μυων και όχι όγκου. Έχασα 40 κιλά περίπου και τώρα είμαι στα 75. Στην περιοχή της κοιλιάς έχω μια λογική χαλάρωση όμως παρατηρώ ότι στα κιλά που είμαι πλέον σταθερά εδώ και ένα 2μηνο είναι η χαλάρωση στη καλύτερη κατάσταση που ήταν ποτε και ίσως βελτιώνεται. Η ερώτηση μου είναι η εξής να μείνω στα κιλά αυτά (όπου νιώθω και φαίνομαι αρκετά αδύνατος, χωρίς να με πειράζει αυτό καθόλου μιας και αυτός ήταν ο στόχος) με συνεχιζόμενη γυμναστική ή από τώρα σιγά σιγά να αυξανω βάρος ώστε να πάρω μυϊκά κιλά κάτι το οποίο θα φτιάξει το σώμα μου ακόμα περισσότερο, δηλαδή τι είναι καλύτερο να μείνω για αρκετο διάστημα ως έχει (πχ για τη χαλάρωση) ή να αρχίσω από τώρα να βάζω όσο το δυνατόν περισσότερα καθαρά μυϊκά κιλά όσο καιρό πάρει αυτό (1-2 χρόνια)..παραθετω φωτογραφίες. Να είστε καλά,
    Krikonen
    Attached Images Attached Images

  2. #2
    Advanced Bodybuilder AU77's Avatar
    Join Date
    25-10-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    720

    Default

    Φίλε καλωσόρισες και μπράβο για την προσπάθεια, φαίνεται η δουλεία που έκανες.

    Τώρα αυτό που ρωτάς εμπίπτει λίγο στις προσωπικές προτιμήσεις του καθενός.
    Εγώ θα έλεγα να προσπαθήσεις να βάλεις λίγα καθαρά μυικά κιλά.
    Πρέπει να αναβάσεις θερμίδες σταδιακά όμως.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Γειά Σας Παιδιά!!
    By Ζωή in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 13
    Last Post: 11-12-14, 00:22
  2. Γειά Σας Παιδιά!
    By alexis cosmo in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 14
    Last Post: 11-06-11, 07:45
  3. Γειά σας παιδιά...
    By makis1988 in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 5
    Last Post: 29-09-10, 16:47
  4. Γεια σας παιδιά
    By BiosamX in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 8
    Last Post: 06-11-08, 00:57

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •