Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    04-01-16
    Posts
    2

    Default Πως να συνεχίσω;

    Καλημέρα παιδιά και από μένα! Είμαι 28 χρονών η αλήθεια είναι οτι πήγαινα και πιο μικρός γυμναστήριο για κάποιον χρόνο αλλά το σταμάτησα λόγω υποχρεώσεων καποια στιγμή. Είμαι τώρα ξανά στον αγώνα περίπου 4 μήνες. Είμαι λεπτός 60 κιλά και 1.75 ύψος. Η αλήθεια είναι ότι με εκνευρίζει λίγο το λίγο λίπος που έχω στην κοιλιά αλλά θέλω οπωσδήποτε να πάρω ποιοτικό όγκο στήθος πλάτη χέρια πόδια. Γενικά αυτόν τον καιρό κινούμαι υπερθερμιδικά και κάποιες φορές που δεν το καταφέρνω σε θερμίδες συντήρησης. Γυμναστήριο κάνω 4 ημέρες Στηθος-δικεφαλα, πόδια, πλάτη-τρικεφαλα, ώμοι-τραπεζοειδής. Ποιες είναι οι συμβουλές σας;IMG_0923.jpgIMG_0927.jpg

  2. #2
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Καλημέρα και καλως ήρθες στο φόρουμ!
    Αφού ξεκίνησες τώρα ξανά με γυμναστήριο, το σώμα σου θα ανταποκριθεί πολύ εύκολα. Οπότε και έχεις άπειρες επιλογές από προγραμματα.
    Το βασικότερο σ αυτή τη φάση είναι να κάτσεις και να βγάλεις ένα πλάνο διατροφής, το οποίο θα ακολουθείς ωστε να μην υπάρχουν μέρες που δεν τρως αρκετά.

  3. #3
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Mη σκέφτεσαι το λίπος, είσαι πολύ ελαφρύς και νομίζω θα οφεληθείς πολύ εαν βάλεις αρκετά μυικά κιλά. Πόσο πιο κάτω να πέσεις απο τα 60; Καλύτερα προσπάθησε να πάρεις μυικά κιλά και το λίπος που βλέπεις σε ένα βαθμό θα τακτοποιηθεί μόνο του εαν πάρεις το βάρος σωστά.

    Όπως σου είπε η Κωνσταντίνα βγάλε ένα πλάνο διατροφής ώστε να πιάνεις τα μακροθρεπτικά που χρειάζεσαι. Προπονητικά έχεις επιλογές, ανάλογα πόσο χρόνο έχεις, πόσες μέρες θες να πηγαίνεις κλπ. Για πολύ αρχάριους, θεωρώ οτι πιο fullbody/ push-pull προγράμματα είναι ίσως καλύτερα απο τα τυπικά bodybuilderαδικα με τη 1 μυική ομάδα/ημέρα αλλά ό,τι και να κάνεις αν γίνει σωστά δουλεύει.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  4. #4
    New Bodybuilder
    Join Date
    04-01-16
    Posts
    2

    Default

    Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! :) Κατάλαβα... Θα αφοσιωθώ στο να πάρω μυϊκά κιλά! Ελπίζω να φύγει και αυτό το λίπος κάποια στιγμή! Θα σας κρατήσω ενήμερους! Καλή συνέχεια


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Έχασα 32 κιλά- Πως να Συνεχίσω;
    By HaWk4 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 5
    Last Post: 06-05-17, 13:22
  2. Με Ποιό Πρόγραμμα Να Συνεχίσω;
    By Chrishood in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 20
    Last Post: 04-03-15, 02:42
  3. Απορία για το πως να συνεχισω
    By Eddie79 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 9
    Last Post: 10-03-12, 18:23
  4. Βοήθεια για το πώς να συνεχίσω
    By KingOfSorrow in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 26
    Last Post: 10-01-08, 07:34

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •