Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    New Member
    Join Date
    23-04-18
    Posts
    18

    Default Πρωτείνη σε περίοδο αποχής από βάρη

    Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους,

    Ειμαι νέος στο Forum και δεν είμαι σιγουρος αν έπρεπε να ανοιξω εδω το thread. Θα αναγκαστω να κάνω φυσιοθεραπειες για δύο εβδομάδες (αναλόγως των αποτελεσματων μπορει να φτασει μέχρι τέσσερις) και δεν θα μπορω ασκω καθόλου τα άνω άκρα και θα το ριξω στο ποδηλατο. Εχω την impact whey της myprotein και θελω να ρωτησω αν υπάρχει λόγος να συνεχίσω να την πάιρνω το χρονικο διάστημα που θα κάνω αποχή από βάρη και γενικά να συνεχίσω την διατροφή μου όπως την έκανα. Είμαι 38 χρονών 1,77 και 77 κιλά. Τις ημέρες που έκανα βάρη επινα δυό scoop impact whey με 250ml γάλα έκαστο, ένα γιαουρτι με δυο κουταλιες της σουπας (κολοκυθοσπορο, μουρα, καρυδι, αμυγδαλο κτλ.), 3 φέτες γαλοπουλα, μια ομελέτα με 7 αυγα (μόνο τα τα δύο ολόκληρα) με μια σαλάτα με 3 κ.σ. ελαιολαδο και ταχινι με μέλι το πρωι αυτα μερα παρα μερα τις υπολοιπες μέρες που δεν κάνω βάρη και κάνω αεροβια (κοιλιακους, ποδηλατο κτλ.) πινω ενα scoop impact whey και και για κυρίως μεσημεριανο αντι για ομελετα λαδερο ή όσπριο. Με τα ανωτέρω έχασα 5 κιλά σε 2 μήνες και θελω να χάσω άλλα 5 maximum. Το περισσότερο λίπος το έιχα σε κοιλια και στηθος. Το στήθος ψηλοέφτιαξε έχασα και απο κοιλία αλλά εχει ακόμα πολλά περιθωρια η κοιλιά. Δεν ξέρω αν κάνω σωστά που τις μέρες που δεν κάνω βάρη παιρνω λιγότερη ποσότητα πρωτείνης.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων
    Last edited by Manwue; 11-06-18 at 12:01.

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Φυσικά και μπορείς να συνεχίσεις να πινεις ρόφημα. Όπως τρως αβγά και γιαουρτι, έτσι ειναι και η πρωτεινη.
    Αυτό που μπορείς να κανεις ειναι να μειώσεις το σύνολο των θερμιδων σου και λιγο την ποσοτητα της συνολικης πρωτεινης και κυριως να κοψεις μελια και ταχινια το πρωι και να ξερεις ποσες θερμιδες κατα προσεγγιση καταναλώνεις. Στην αρχη το λιπος φευγει πιο ευκολα οσο καθαριζεις τη διατροφη, στην πορεια γινεται πιο δυσκολο.
    Καλή επάνοδο.

  3. #3
    New Member
    Join Date
    23-04-18
    Posts
    18

    Default

    Σε ευχαριστώ πολυ.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Πρωτείνη γράμμωσης και bcaa σε περίοδο διακοπών
    By cryme in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 09-11-16, 18:48
  2. Πρωτείνη και Διατροφή σε Περίοδο Όγκου
    By DimitrisT in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 14-10-15, 12:35
  3. Kettlebells Μαζί Με Βάρη Σε Περίοδο Lean Bulking
    By Hanos in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 5
    Last Post: 04-07-15, 23:43
  4. Συνδυασμος αεροβιας με βαρη σε περιοδο γραμμωσης
    By Giannis7 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 14
    Last Post: 30-01-08, 19:44

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •