Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 61 to 64 of 64
  1. #61
    Advanced Bodybuilder AU77's Avatar
    Join Date
    25-10-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    720

    Default

    Όσοι δεν μπορούν να κάνουν 1 έλξη δυναμώνουν πρώτα με άλλες παραλλαγές της άσκησης, πχ με τα πόδια στο έδαφος σε χαμηλότερη μπάρα και το κορμί σε κλίση.
    Ψάξε στο διαδίκτυο australian pull ups

    Για τις βυθίσεις δοκίμασε και πάλι τα πόδια στο έδαφος και τα χέρια στην άκρη του κρεβατιού αφού δεν αισθάνεσαι καλά με την καρέκλα.

    επίσης μπορείς να δυναμώσεις τους τρικεφάλους με βαράκια
    Last edited by AU77; 09-11-18 at 12:20.

  2. #62
    Pumping Iron dogkanos's Avatar
    Join Date
    09-05-17
    Location
    Greece
    Posts
    336

    Default

    το ξερω γιατι ειναι σαν σοκ για τους μυς και στρεσαρονται και για αυτο εχουν αμεσα αποτελεσμα αλλα μετα αρχιζουν τα βασανα
    τι προγραμμα και συστηματικοτητα να ακολουθησω,με το βαρος του σωματος αυτες εχω δυνατοτητα να κανω,γυμναστηριο δεν πηγαινω λογω χρηματων και δεν δουλευω ωστε να μπορω να το πληρωνω,μα προσπαθω αλλα αν δεν βλεπεις οτι κανω τοσο καιρο και δεν εχω δει προοδο, γινεται μια ρουτινα και το βαριεσαι συναμα και με την ελλειψη αποτελεσματος

  3. #63
    Pumping Iron dogkanos's Avatar
    Join Date
    09-05-17
    Location
    Greece
    Posts
    336

    Default

    Quote Originally Posted by AU77 View Post
    Όσοι δεν μπορούν να κάνουν 1 έλξη δυναμώνουν πρώτα με άλλες παραλλαγές της άσκησης, πχ με τα πόδια στο έδαφος σε χαμηλότερη μπάρα και το κορμί σε κλίση.
    Ψάξε στο διαδίκτυο australian pull ups

    Για τις βυθίσεις δοκίμασε και πάλι τα πόδια στο έδαφος και τα χέρια στην άκρη του κρεβατιού αφού δεν αισθάνεσαι καλά με την καρέκλα.

    επίσης μπορείς να δυναμώσεις τους τρικεφάλους με βαράκια
    σας ευχαριστω για το ενδιαφερον σας
    αλλα που θα βρω τροπο να κανω τα australian pull ups δυσκολο να βρω τετοια κατασκευη
    τις εκανα τις βυθισεις στηριζοντας τα χερια στο κρεβατι αλλα δεν με βολεψε ουτε μου εδωσε το πιασιμο που εχω στο διζυγο

  4. #64
    Pumping Iron
    Join Date
    26-04-09
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by dogkanos View Post
    τι προγραμμα και συστηματικοτητα να ακολουθησω,με το βαρος του σωματος αυτες εχω δυνατοτητα να κανω,γυμναστηριο δεν πηγαινω λογω χρηματων
    Δεν μίλησα για πρόγραμμα σε γυμναστήριο, μίλησα για συστηματικότητα στις ασκήσεις με το σώμα σου. Αν και ένα μονόζυγο το θεωρώ απαραίτητο. Το να πας να κάνεις μια φορά βυθίσεις ή κάμψεις δεν λέει κάτι.
    Όπως θα είχες στο γυμναστήριο πρόγραμμα με ασκήσεις-σετ-επαναλήψεις μια χαρά το ίδιο μπορείς να κάνεις με το σώμα σου. Η διαφορά είναι ότι στο γυμναστήριο συνήθως αυξάνεις τα κιλά, εδώ αναγκαστικά αυξάνεις τις επαναλήψεις ή την δυσκολία της άσκησης.


    Θέλεις να γυμνάζεσαι 2 φορές την εβδομάδα; Θα πρέπει να κάνεις γυμναστική για όλο το σώμα. Body-weight exerscises αν γράψεις σε μια μηχανή αναζήτησης θα σου βγάλει περισσότερα αποτελέσματα απ' ότι μπορείς να διαβάσεις. Διάλεξε 2 ασκήσεις για πόδια, 2 για στήθος, 2 για πλάτη, 2 για ώμους, αποφάσισε πόσα σετ και πόσες επαναλήψεις θα κάνεις για κάθε άσκηση και ξεκινά. Το αποκλείω να μην δεις βελτίωση,
    Εγώ βλέπω πάντως ότι στην πραγματικότητα δεν έχεις διάθεση. Ρωτάς εδώ χωρίς να δοκιμάζεις κάτι ή να προσπαθείς.


 
Page 3 of 3 FirstFirst 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Προβλημα με την αυξηση μαζας
    By Deadhooker in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 6
    Last Post: 28-05-17, 01:57
  2. Προβλημα με λιπος και αυξηση ογκου
    By maxhthc in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 3
    Last Post: 17-12-13, 13:53
  3. Πρόβλημα Με Αργή Αύξηση Βάρους
    By timos in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 7
    Last Post: 29-04-12, 12:06
  4. Πρόβλημα Με Αύξηση Βάρους - Κιλών
    By giannis92 in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 8
    Last Post: 28-08-11, 19:36
  5. Replies: 3
    Last Post: 01-12-10, 20:53

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •