Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default Τι μπορώ να πάρω μαζί μου στις διακοπές για να συνεχίσω την διατροφή μου

    Διακοπές και διατροφή.
    Φέτος εφόσον πάω διακοπές θα ήθελα να κάνω παράλληλα όσο το δυνατόν πιο καθαρή διατροφή γίνετε.
    Σκέφτομαι να πάρω μαζί μου:

    Πρωτείνη σε σκόνη
    Μπάρες Πρωτείνης
    Τόνο σε Νερό
    Βρώμη.

    Μεταφέρονται πολύ εύκολα και θα πάρω μαζί μου και 1 Scoop για να μετράω τις ποσότητες για την Πρωτείνη και την Βρώμη.

    Θα ήθελα και τις δικές σας ιδέες - Προτάσεις.
    Last edited by Zyzz the king; 24-06-18 at 19:14.

  2. #2
    Junior Bodybuilder Lari1981's Avatar
    Join Date
    04-10-17
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    108

    Default

    Εγω αυτο που εκανα περυσι,ηταν τα εξης,κατεψυξα σε μεριδες φιλετα κοτοπουλου σε σελοφαν,3 κουτια ασπραδια,γαλεο κατεψυγμενο και ολα αυτα τα βαλα σε ψυγειακι.Ρυζια μακαρονια ολικης και οτι αλλο επιθυμεις.Απλα τις σκονες τις αφησα πισω και το μονο που ειχα παρει ηταν ηλεκτρολυτες επειδη ετρεχα καθε πρωι.
    Υποψιν το διαμερισμα που νοικιασα διεθετε,κουζινα...
    Last edited by Lari1981; 24-06-18 at 19:26.

  3. #3
    Junior Bodybuilder paraskos.77's Avatar
    Join Date
    18-06-18
    Location
    Κρήτη
    Posts
    109

    Default Τι μπορώ να πάρω μαζί μου στις διακοπές για να συνεχίσω την διατροφή μου

    Φίλε η γνώμη μ είναι να μην πάρεις τίποτα. Πας για διακοπές να χαλαρώσεις από τν καθημερινότητα σου όσο γίνεται.! Μπορείς απλά να τρως έξω όσο πιο υγιεινά μπορείς προσπάθησε να υπολογίζεις τις τροφές σου και τρώγε καθαρά απλά.! Εκτός και αν είσαι αγωνιστικός και δν θες να χαλάσεις τν δίαιτα.!

  4. #4
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    Quote Originally Posted by Lari1981 View Post
    Εγω αυτο που εκανα περυσι,ηταν τα εξης,κατεψυξα σε μεριδες φιλετα κοτοπουλου σε σελοφαν,3 κουτια ασπραδια,γαλεο κατεψυγμενο και ολα αυτα τα βαλα σε ψυγειακι.Ρυζια μακαρονια ολικης και οτι αλλο επιθυμεις.Απλα τις σκονες τις αφησα πισω και το μονο που ειχα παρει ηταν ηλεκτρολυτες επειδη ετρεχα καθε πρωι.
    Υποψιν το διαμερισμα που νοικιασα διεθετε,κουζινα...
    εκει που πηγες δεν μπορουσες να παρεισ οτι θελεις?επρεπε να τα εχεις ετσι απο το σπιτι σου?
    οτι φτιαχνεται δυσκολα χαλαει και δυσκολα!!!!!

  5. #5
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    θα ειμαι κατατοπιστικοτατος πως κινουμε οταν παω σε κανα νησακι 7 μερες..[εννοειτε υπαρχει ψυγειο σε ολα τα hotel στο δωματιο]
    -πρωι πινω ενα ροφημα πρωτεινης και ενα ξυνομηλο. μετα κλασικα παω παραλια ..εκει εχω φτιαξει απο το δωματιο που εχω προμηθευτει γαλοπουλες τυρι μιλνερ ντοματα αγγουρι μαρουλι..και μαυρες μπαγκετες .]που εχω στο ψυγειο που λεγαμε στο δωματιο..στην παραλια λοιπον σαν δεκατιανο και καλα τρωω δυο μπαγκετες..μετα αργοτερα που φευγουμε και πριν παμε στο δωματιο κλασικα παμε σε ταβερνα εκει τρωω ζωικη πρωτεινη με να ειδος ειδος υδατανθρακα ..ρυζι πατατα[φουρνου} μετα σπιτι...ξαπλα και ετοιμαζομαστε για εξω ..! οταν βγουμε λοιπον και παμε για καφε και μετα σε κλαμπ φαση δεν τρωω κατι τρωω το ξημερομα κλασικα after ενα σαντουιτσ απο εξω με γυρο κοτοπουλο/μαρουλι/ κρεμμυδι μαρουλι /τσατζικι ντοματα.....αν ομως δεν εχει κλαμπινκ και μετα απο καφε παμε για φαγητο και σπιτι τοτε οτι τρωω το μεσημερι σε ταβερνα !κοινος δεν κουβαλαω τιποτα μαζι μου μονο την πρωτεινη..και στο νησι ψωνιζω γαλοπουλες ..και τετοια που σου ειπα ποιο πανω για μπαγκετουλες στην παραλια... αυτα!![απλα πραματα!]
    Last edited by lary2332; 25-06-18 at 00:49.
    οτι φτιαχνεται δυσκολα χαλαει και δυσκολα!!!!!

  6. #6
    Junior Bodybuilder Lari1981's Avatar
    Join Date
    04-10-17
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    108

    Default

    Ολα θεωρω ειναι σωστα,απλα πρατει ο καθενας σωστα κατα συνειδηση και το τι θεωρει καλυτερο για την δςδομενη χρονικη στιγμη,απλα σε μενα παιζουν αλλοι παραγοντες ρολο,καθοσον υπαρχει και μια οικογενεια πισω,παιζουν ρολο δηλαδη και οι οικονομικοι λογοι,βρισκεις ανετα οτι θελεις.εκει που θα πας,το θεμα ειναι;μπορεις να ξοδεψεις τοσα οσα πρεπει για να φας σωστα;αλλωστε μπουσουλα δινουμε και διαλεγει κι εφαρμοζει ο καθενας την καταλληλη γνωμη που αρμοζει στον καθενα ξεχωριστα.

  7. #7
    Junior Bodybuilder paraskos.77's Avatar
    Join Date
    18-06-18
    Location
    Κρήτη
    Posts
    109

    Default

    Quote Originally Posted by Lari1981 View Post
    Ολα θεωρω ειναι σωστα,απλα πρατει ο καθενας σωστα κατα συνειδηση και το τι θεωρει καλυτερο για την δςδομενη χρονικη στιγμη,απλα σε μενα παιζουν αλλοι παραγοντες ρολο,καθοσον υπαρχει και μια οικογενεια πισω,παιζουν ρολο δηλαδη και οι οικονομικοι λογοι,βρισκεις ανετα οτι θελεις.εκει που θα πας,το θεμα ειναι;μπορεις να ξοδεψεις τοσα οσα πρεπει για να φας σωστα;αλλωστε μπουσουλα δινουμε και διαλεγει κι εφαρμοζει ο καθενας την καταλληλη γνωμη που αρμοζει στον καθενα ξεχωριστα.
    Γιαυτο σ λέω μην σκας δηλαδή τι θα κανείς θα τρως εσυ από τ τάπερ σ και οι οικογένεια; Να τρώτε ολοι μαζί απλά εσυ αφού θες να είσαι επιλεκτικός και σωστός στην διατροφη σου. Δν πειράζει αν για 4-5 μέρες δν πάρεις πρωτεΐνη η δν κανείς τα καθημερινά σου. Εχε σωστή και ευέλικτη διατροφη και δεν θα χαλασεις καθόλου


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ασκήσεις Στις Διακοπές
    By JeykO in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 9
    Last Post: 08-08-15, 23:05
  2. Άσκηση στις Διακοπές
    By Brahames in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 18
    Last Post: 13-08-12, 00:09
  3. Ποδήλατο Για Άσκηση Στις Διακοπές
    By giannis-mac in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 7
    Last Post: 24-06-11, 21:01
  4. Προπονηση στις διακοπες και στο στρατο
    By BLACKWHITE in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 0
    Last Post: 25-07-06, 07:34

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •