Καλημέρα σας θα ήθελα την άποψη σας σχετικά με την λήψη BCAA κατα την διάρκεια αερόβιας (πιο συγκεκριμένα ποδήλατο στο δρόμο 1 ώρα min - 2 ώρες max ) και αν αυτο με ωφελήσει. Παλαιότερα πριν πάω για ποδήλατο ετρωγα μελι, ταχινι και έπερνα και καμία μπάρα μαζί και ηλεκτρολύτες. αλλά τωρα έχω χαμηλώσει τις θερμίδες που καταναλώνω και έχω χάσει 8 κιλά σε 2-3 μήνες είμαι 76 κιλά και 1,77 υψος και τα έχω κόψει αυτα (οχι τους ηλεκτρολύτες) γιατι ενώ έφτιαξα το στήθος η κοιλια θέλει δουλεία ακόμα όποτε θέλω να χάσω λίγα ακόμα. Κάνω και προπόνηση με βάρη μέρα παρά μέρα σε συνδυασμό με κοιλιακούς όταν κάνω βάρη-κοιλιακούς πίνω ένα scoop impact whey της Myprotein με γάλα 1 ωρα πριν τη προπόνηση και ένα scoop με νερό αμέσως μετά την προπόνηση. Καθε πρωι τρώω τυρι με μια φρυγανιά και παίρνω μια πολυβιταμίνη, ω3, D3 (επειδή έχω έλειψη) και γενικα κάνω 5 με 6 γεύματα την ημέρα κυρίως γαλακτοκομικά, αυγά, οσπρια, λαχανικά λαδερά ξηρους καρπούς και φρούτα. θα με ωφελήσει να παρω BCAA κατά την διάρκεια της ποδηλασίας? Επίσης θα ήθελα να προσθεσω οτι η ένταση στην ποδηλασία είναι mix και πολλές φορές που τελειώνω το ποδήλατο τα χέρια και τα πόδια είναι τσίτα. Έτσι σκέφτηκα μήπως τα BCAA βοηθήσουν.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.