Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 20 of 20

Threaded View

  1. #1

    Default Αντικαταθλιπτικα-Αυξηση Βάρους-Αδυνατισμα και Χαλάρωση...

    Καλησπέρα σε όλους και όλες. Δεν ξέρω κατά πόσο είμαι σε σωστό φόρουμ αλλά σε μια κρίση αρνητικων σκέψεων googlαρα διαφορα και ένα άλλο ποστ με έφερε εδώ.
    Από μικρή γενικά έπαιζα 5 κιλά πάνω και 5 κάτω από τα 50 . Είμαι 1.60 και 46 κιλα
    Αυξομειώσεις βάρους είχα πάντα. Πριν 3 χρόνια ξεκίνησα Αντικαταθλιπτικα (remeron και cipralex για όποιον γνωριζει) . Απότομα αυξήθηκε η όρεξη μου , το βάρος μου ( εφτασα 58 κιλα από 45) και φυσικά έγινα τούμπανο από την κατακρατηση υγρών. Το μόνο που δεν αυξήθηκε είναι η διάθεση μου.
    Εδώ και ένα χρόνο έχω κόψει τα φάρμακα. Μέσα σε 3 μήνες έχασα 9 κιλά και στην συνέχεια αλλά 2 .
    Γενικα τρώω λίγο και μιζερα.
    Το αποτέλεσμα είναι χαλάρωση? Κυτταρίτιδα? Κάτι από τα δύο ή και τα δύο.
    Δεν μπορω να πω οτι εχω καταληξει τι ειναι.Πριν χάσω τα κιλά έπαιζα μονο με Κυτταρίτιδα λόγω κατακρατησης. Τώρα ο πωπος μου έχει γίνει εφιαλτικός. Δεν θα πω για ραγαδες... μέχρι και στην γάμπα αλλά πες αυτές τις ανεχόμαστε.
    Η μεγάλη ανησυχία μου είναι η εξής:
    Παίζει να παντρευτώ αυτό το σάπιο σώμα? Αν αυξήσω την ανύπαρκτη μυικοτητα μου θα φουσκωσει ο μυς και θα γίνει πιο λειο το δέρμα? Ξεκίνησα νερά και έκοψα τηγανητα για αρχή αλλά Δεν πειναω και ξέρω ότι όσο δεν τρώω καλά τόσο πιο ληγμενη θα δείχνω. Γυμναστική δεν κάνω. Μόνο περπάτημα καμία ώρα 4 φορές την εβδομάδα . Θέλω να ξεκινήσω κάτι ομαδικό γιατί όταν πήγαινα παλιότερα μόνη μου γυμναστήριο ένιωθα αφορητη ντροπή και μοναξιά. Έχετε κάτι να μου προτείνετε για γυμναστική ? Συμπληρώματα διατροφής και λιποδιαλυτες μαζί με γυμναστική θα βοηθούσαν? Να ξαναξεκινησω τα φάρμακα? Θα παράνοησω : (
    Last edited by Sofia90; 08-07-18 at 04:43. Reason: Παραλείψεις


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Αδυνάτισμα 40+ κιλών/Τεράστια χαλάρωση!!??
    By Chiko1988 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 7
    Last Post: 13-03-18, 23:37
  2. Αδυνατισμα χωρις χαλαρωση!
    By sakis85 in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 1
    Last Post: 26-11-12, 21:25
  3. Χαλάρωση μετά από χάσιμο βάρους.
    By agapitos in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 5
    Last Post: 18-01-11, 12:43
  4. Replies: 3
    Last Post: 01-12-10, 20:53
  5. Απώλεια Βάρους Και Χαλάρωση Δέρματος
    By Panagiotis in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 5
    Last Post: 26-06-10, 21:18

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •