Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 7 of 7
  1. #1

    Default 18χρονων διατροφη τα φωτα σας

    Καλησπέρα στην ομάδα, είμαι 18 χρόνων 57 κιλά 1,74 ύψος ήμουν αφοσιωμένος πανελλήνιες και μονο,και ήθελα να ξεκινήσω γυμναστική άλλα λόγο πανελλήνιων δεν ξεκινησα,εχασα χρόνο θα μπορούσα να είχα ξεκινήσει τώρα δουλεύω 2-10 (σερβιτορος) το οποίο με αποτρέπει από τα να ακολουθήσω κάποιο πρόγραμμα (λογο κουρασης και χρονου) άλλα δεν θέλω να χάσω άλλο χρόνο, κάνω κάποια push ups και μονόζυγο μονο πριν την δουλειά. Θα ήθελα την βοήθεια σας στο τι μπορώ να τρώω και περίπου ποιες ώρες για να βάλω κιλά ώστε μετά το τέλος της σεζόν να έχω ήδη κάποια κιλά πάνω μου όταν ξεκινήσω κανονικά γυμναστήριο. Στην δουλειά μπορώ να έχω μαζί μου κάτι που να πίνεται συνήθως πίνω μονό νερό (3 λίτρα).(το βραδυ που σχολαω περνω ενα γευμα της επιλογης μου)

  2. #2
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    Χωρις την απαιτουμενη γυμναστηκη και σωστη διατροφη για εμενα μη βαλεις κιλα πανω σου...Τα κιλα σα νουμερο δε λενε τιποτα αν εισαι σα νερομπαλονο και στο λεω εκ πειρας...
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

  3. #3

    Default

    ευχαριστω για την απαντηση σου bebeto αρα κατα την γνωμη σου θα ηταν καλυτερο να μεινω ως εχω μεχρι να τελειωσω δουλεια και μετα να ξεκινησω σωστα?

  4. #4
    Pumping Iron
    Join Date
    05-03-17
    Posts
    286

    Default

    Μην αναβάλλεις πράγματα φίλε μου. Ξεκίνα τη γυμναστική από αύριο κιόλας. Μην λες τώρα διαβάζω για πανελλήνιες, τώρα δουλεύω ως σερβιτόρος και πρέπει να βγάλω τη σεζόν και το αφήνεις συνέχεια. Αύριο είναι σίγουρο ότι θα έχεις πάλι κάτι άλλο να σε απασχολεί (π.χ. θα ξεκινήσεις τις σπουδές σου). Προσπάθησε μέσα στις όποιες υποχρεώσεις έχεις να χωρέσεις και τη γυμναστική, διαφορετικά δεν πρόκειται ποτέ να πάρεις την απόφαση να ξεκινήσεις. Δουλεύεις 2-10. Δεν μπορείς πριν τη δουλειά να πας μία ωρίτσα και στο γυμναστήριο (π.χ. 11-12 ή 12-1);
    Τα κιλά σου είναι πράγματι λίγα. Όμως το ζητούμενο είναι να βάλεις πάνω σου μυς όχι λίπος. Αυτό θα το πετύχεις μόνο με συνδυασμό σωστής διατροφής και δυναμικής προπόνησης. Γυμναστική και διατροφή πάνε χέρι-χέρι. Ξεκίνα λοιπόν γυμναστήριο. Θα δεις ότι μετά από λίγο καιρό θα αρχίσεις να συνηθίζεις στην καινούργια σου "ρουτίνα" και η γυμναστική θα γίνεται σιγά σιγά μέρος της καθημερινότητάς σου. Συγχρόνως φτιάξε τη διατροφή σου. 8 ώρες στη δουλειά πίνεις μόνο νερό; Δεν μπορεί να μην υπάρχει κάποια στιγμή μέσα στο οκτάωρο που να είναι τα πράγματα κάπως πιο χαλαρά και να μπορείς 5-10 λεπτά να φας κάτι. Αν πράγματι είσαι αποφασισμένος να αλλάξεις την εικόνα σου πρέπει να οργανώσεις και την καθημερινότητά σου προς το σκοπό αυτό. Αν θέλουμε στα αλήθεια κάτι βρίσκουμε τρόπο να το πετύχουμε.

  5. #5
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    Καταρχην προσωπικα τη δικαιλογια κουραση και χρονο απο τη στιγμη που δεν εχεις παιδια γυναικα κτλ δε το δεχομαι...Και εγω ολο το χειμωνα δουλευα 6 με 3. 5 ειχα μαθημα και μετα οτ βραυδ εκανα προπονηση...Οποτε οποιος θελει βρισκει τροπο...
    Απο κει και περα εγω θα δουλευχα ελαφρα υποθερμιδικα η στη συντηρηση αναλγοα και θα προσπαθουσα να κανω 3 τουλαιχσοτν προπονησεις ισως pull/push/legs η uper/lower
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

  6. #6

    Default

    Ευχαριστω για τον χρονο σας και τις απαντησεις θα ηταν καλη κινηση να ξεκινησω το Πρόγραμμα Δύναμης Για Αρχάριους του achillezzz ? Πχ 2-10 δουλεια στην οποια θα περνω ενα σεικερ με πρωτεινη και λιγο κεικ να τρωω στις 6 μετα απο δουλεια στις 10μμ, ενα κανονικο γευμα, μετα το γευμα 45 λεπτα το προγραμμα του achillezzz, αλλο ενα γευμα και υπνο 2-9πμ, στις 10πμ ενα γευμα, στις 12πμ ενα γευμα αν μπορω η καμια κρεμα βρεφικη με μπανανα και κουακερ.


  7. #7
    Advanced Bodybuilder AU77's Avatar
    Join Date
    25-10-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    720

    Default

    Φίλε μου διάβασε λίο τα άρθρα πιο κάτω να πάρεις μια ιδέα για το τι πρέπει να τρως.
    Επίσης καλό είναι να μετράς λίγο τις θερμίδες σου για να ξέρεις που κινείσαι καθημερινά και πόσο να αυξήσεις ανάλογα με τα αποτελέσματα

    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=45446

    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=21345


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Τα Φώτα Σας Για Τη Διατροφή Μου!
    By Kostas84 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 5
    Last Post: 02-02-18, 16:32
  2. Τα Φώτα σας στη Διατροφή Μου
    By apo 660 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 26
    Last Post: 26-09-16, 11:37
  3. Τα φώτα σας για διατροφή 50+
    By vertiGo in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 1
    Last Post: 29-04-13, 07:16
  4. Τα Φώτα Σας Για Τη Διατροφή Μου
    By Rookie in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 37
    Last Post: 19-04-13, 15:21
  5. Τα Φώτα Σας Για Τη Διατροφή Μου ! ! !
    By Entasi24 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 6
    Last Post: 07-02-11, 21:58

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •