Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    29-07-18
    Posts
    3

    Default Ειμαι μονο 57 κιλα....

    Καλησπέρα παιδια,ειμαι 17 χρονων και ασχολουμαι με την γυμναστικη,κρικους και βαρη συγκεκριμένα, για τους τελευταίους 8 μηνες.Ξεκινησα στα 62 κιλα και τωρα είμαι στα 57 για 2 μηνες,μπορω να πω όμως ότι εχω ένα αρκετα γυμνασμενο σωμα που σιγουρα δεν αρμοζει σαυτο το βαρος
    . και μαλιστα παρατηρω ότι υπαρχει προοδος στα κιλα που σηκωνω και δεν νομιζω να είναι απλως η ''νευρικη'' εξοικειωση με τους μυς που εκτελουν την ταδε ασκηση.
    .Οσον αφορα την διατροφή μου καταναλωνω από 1900 εως 2500 θερμιδες την ημερα αναλογα με τις δραστηριότητες μου,με 150 γρ π.,200+ υ. και 70 λ.
    Ισως εχει να κανει με το ότι εχω αμελησει τα ποδια?..δεν ξερω,παντως είναι πολύ λιγα τα κιλα μου,σωστα?

  2. #2
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Quote Originally Posted by RingKing View Post
    Καλησπέρα παιδια,ειμαι 17 χρονων και ασχολουμαι με την γυμναστικη,κρικους και βαρη συγκεκριμένα, για τους τελευταίους 8 μηνες.Ξεκινησα στα 62 κιλα και τωρα είμαι στα 57 για 2 μηνες,μπορω να πω όμως ότι εχω ένα αρκετα γυμνασμενο σωμα που σιγουρα δεν αρμοζει σαυτο το βαρος
    . και μαλιστα παρατηρω ότι υπαρχει προοδος στα κιλα που σηκωνω και δεν νομιζω να είναι απλως η ''νευρικη'' εξοικειωση με τους μυς που εκτελουν την ταδε ασκηση.
    .Οσον αφορα την διατροφή μου καταναλωνω από 1900 εως 2500 θερμιδες την ημερα αναλογα με τις δραστηριότητες μου,με 150 γρ π.,200+ υ. και 70 λ.
    Ισως εχει να κανει με το ότι εχω αμελησει τα ποδια?..δεν ξερω,παντως είναι πολύ λιγα τα κιλα μου,σωστα?
    Ποιο είναι το ύψος σου και η ηλικία σου?

    Αν είσαι 17 χρονών και τρως μόνο 1900 θερμίδες παραείναι λίγο. 17 χρονών παλικάρι που γυμνάζεται εντατικά και τρως τόσο λίγο? Εκτός αν είσαι 1,60 ύψος που και πάλι πολύ πιθανό να τρως λιγότερο από τη συντήρησή σου.

  3. #3
    New Bodybuilder
    Join Date
    29-07-18
    Posts
    3

    Default

    1 70 είμαι,πιστευω ότι τρωω στην συντηρηση μου πλεον δεδομενου ότι τα κιλα δεν πεφτουν άλλο και νιώθω χορτατος,θα ηθελα όμως να αυξησω σταδιακα το βαρος μου ας πουμε 0.5 με 1 κιλο τον μηνα προκειμενου να μην προσθεσω αχρηστο για τις ασκήσεις που κανω βαρος.Ισως 200-300 θερμιδες να είναι αρκετες?

  4. #4
    Senior Bodybuilder Vass17's Avatar
    Join Date
    06-04-17
    Posts
    1,395

    Default

    Εξαρτάται τι θέλεις να κάνεις.
    Αν θέλεις να κάνεις bodybuilding, εννοείται πρέπει να πάρεις κιλά.
    Αν θέλεις να γίνεις καλός στους κρίκους και να γίνεις artistic gymnast, μάλλον πλεονέκτημα είναι τα 57 κιλά.
    Δεν αναφέρεις πουθενά ποιός είναι ο στόχος σου.
    Όταν η ψυχή θέλει, το σαρκίον ακολουθεί.

    Σήμερα θα κάνω εκείνο που δεν κάνουν οι υπόλοιποι, ώστε αύριο να μπορώ εκείνο που δεν θα μπορούν.

  5. #5
    New Bodybuilder
    Join Date
    29-07-18
    Posts
    3

    Default

    Θελω να γινω καλος στους κρικους αλλα επισης τρεφω μεγαλη αγαπη για το weightlifting και την σωματοδομηση.Ειμαι στο ενδιαμεσο δηλαδή.

  6. #6
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Ακόμα και με τα δεδομένα της γυμναστικής, μου φαίνεται ότι είσαι αδύνατος. Ο Μάρας ήταν 1.60 και 52 κιλά.
    Εσύ του ρίχνεις 10 πόντους και είσαι 57. Εμένα μου φαίνεται λίγο, δεν ξέρω.
    Και οι θερμίδες σου για την ηλικία σου πάλι λίγες μου φαίνονται. Αν γυμνάζεσαι αρκετά η συντήρησή σου θα έπρεπε να είναι ψηλότερη.

    Στους κρίκους ασχολείσαι σε ομάδα? Παίρνεις μέρος σε αγώνες?
    Last edited by Secret of Steel; 29-07-18 at 23:52.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Πόσα Κιλά Πρέπει Να Είμαι Για Το Ύψος Μου;
    By Vanos in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 34
    Last Post: 26-02-15, 14:41
  2. Μπορώ Να Κάνω Διατροφή Γράμμωσης Με Τα Κιλά Που Είμαι?
    By drifter_tou_dromou in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 30
    Last Post: 17-06-13, 23:31
  3. Με λένε Γιώργο είμαι 15 χρονών 1.74 ύψος και 72 κιλά
    By Roudias in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 10
    Last Post: 06-11-11, 00:16
  4. Πρώτες Photo Μου...Στα 110 κιλά Από Τα 134 Κιλά!
    By MINDvsBODY in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 31
    Last Post: 04-02-10, 22:46

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •