Καλησπερα ειμαι κοριτσι 55 κιλων με 1.60 υψος και ηλικια 19 χρονων. Προσφατα πηγα σε εναν διατροφολογο να κανω μια λιπομετρηση και να μου φτιαξει ενα προγραμμα διατροφης για χασιμο λιπους και απλα απο την πρωτη στιγμη που μου μιλησε εχω αρχισει να πιστευω οτι κατι δεν παει καλα. Αρχικα να σημειωσω οτι το λιπος μου ειναι 21% και οτι σχεδον κατευθειαν μου ειπε οτι η θερμιδες συντηρησης μου χωρις καθολου ασκηση ειναι κοντα στης 2100 και οτι γιανα χασω βαρος πρεπει να προσλαμβανω 1420 (!!!). Μονο εμενα μου φαινετε περιεργο το οτι μου της εχει κατεβασει τοσο; επισης να προσθεσω οτι μετα του προσθεσα οτι κανω 5-6 φορες την βδομαδα προπονηση 1.5 ωρα αλλα και παλι η διατροφη εχει σημειωμενη της 1420 θερμιδες!!! Επισης δεν αναφερει πουθενα για μεταπροπονητικο γευμα αν και τον ρωτησα τρεις φορες και του τονισα πως κανω βαρυ. να προσθεσω και κατι τελευταιο στης τελευταιες αιμοτολογικες εμφανιστικε στο κατω οριο το ζαχαρο και το σιδηρο αλλα επειδη εχω πολυκυστικες οωθηκες μου εχει απαγορεψει γλυκα και φρουτα με υψηλο γλυκαιμικο δεικτη αλλα επισης στην διατροφη δεν υπαρχουνε αρκετες τροφες με σιδηρο. Μπορει να μου πει καποιος την γνωμη του για το παραπανω; μηπως εγω ειμαι υπερβολικη.; ευχαριστω εκ των προτερων.