Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    New Member
    Join Date
    16-09-14
    Posts
    15

    Default Επιλογή Πρωτεϊνης Για Γυναίκες

    Καλημέρα σε όλους!

    θα ήθελα να κάνω μια ερωτηση σχετικα με την επιλογή της πρωτείνης.

    γυμνάζομαι αρκετά και με βάρη και αερόβιο. προσέχω πολύ τη διατροφή μου(τώρα τελευταία λόγω όγκου δουλειάς δεν κάνω πολλά συχνά γεύματα με σκοπό να μην τρώω πολύ αλλά θα το διορθώσω).

    όσον αφορά το αρχικό μου ερώτημα: το πρωί βάζω στο γιαούρτι μου ένα scoop της complete 8 της warrior lab για να με κραταει χορτάτη. όταν γυρνά από το γυμαστήριο παίρνω την isolate της warrior lab.

    επειδή όπως προανέφερα δεν κάνω πολλά γεύματα λέω να παίρνω και άλλο ένα scoop στη δουλειά ης complete 8 της warrior lab. εσείς οι ειδικοί τι λέτε??οι συγκεκριμένες είναι καλές?

    παρακαλώ για την γνώμη σας.

    ευχαριστώ εκ των προτέρων.

    κέλλυ

  2. #2
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    09-09-04
    Location
    .
    Posts
    188

    Default

    Καλησπέρα,
    Καταρχήν προσπάθησε να τρως κανονικά γεύματα, οι πρωτεϊνες σε σκόνη δεν είναι υποκατάστατα διατροφής, αλλά συμπληρώματα. Άρα, δεν θα σου πρότεινα να πάρεις άλλη μια δόση whey, αλλά να φτιάξεις ένα πλήρες γεύμα σε ένα ταπεράκι και να το πάρεις μαζί σου στο γραφείο.
    Τώρα, όσο αφορά τις πρωτεϊνες της Warrior Lab, δεν έχω άποψη, αλλά πιστεύω ότι κινείται στο μέσο όρο της αγοράς.

  3. #3
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Δεν κάνεις έστω 10 λεπτά διάλειμμα στη δουλειά; Πιστεύω ένα γεύμα/σνακ όπως πιτάκι βρώμης που μπορεις να το έχεις σε αλουμινόχαρτο και να τρως σποραδικά μια μπουκιά (έστω) μπορείς να το κάνεις.
    Μη στηρίζεσαι σε σκόνες, στο τέλος το σώμα σου θα μάθει στις λίγες θερμίδες και μετά θα προσπαθείς να τρως κανονικά γεύματα και δεν θα μπορείς.


    Sent from my iPad using Tapatalk Pro

  4. #4
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    και γω μικρά γεύματα είχα μαζί μου στη δουλειά, ταπεράκια με αυγά και φρούτο, αγγούρι - καρότο για σαλάτα, γιαούρτι με ρυζογκοφρέτες.

  5. #5

    Default

    Κορίτσια με το συμπάθειο αλλά ώρες ώρες εσάς τις γυναίκες δεν σας καταλαβαίνω. Μπορεί να είστε τη μια φορά με το οικογενειακό παγωτό αγκαλιά και από την άλλη τρέφεστε με σκόνες... Μη πέσετε να με φάτε ε;
    Φάε κοπέλα μου σνακ δεν είναι τίποτα το δύσκολο, οργάνωση θέλει. Φάε σωστά και έξυπνα.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Επιλογή Πρωτείνης
    By geo199788 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 17-07-12, 23:39
  2. Επιλογή Πρωτεινης
    By neomtr in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 21
    Last Post: 20-05-12, 14:36
  3. επιλογη πρωτεινης
    By gamioleros in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 9
    Last Post: 22-03-12, 19:23
  4. Επιλογή Πρωτεϊνης
    By nathanlyk in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 35
    Last Post: 25-06-11, 12:46

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •