Γειά σας!Είμαι πολύ νέο μέλος και ο σκοπός για τον οποίο γράφτηκα σ'αυτό το φόρουμ είναι η εκμάθηση σωστής διατροφής,η απώλεια λίπους και το fitness..ελπίζω να είναι καλοδεχούμενα και τέτοια μέλη,που δεν έχουν βλέψεις bodybuilding,γιατί πραγματικά δεν ξέρω που αλλού να στραφώ...
Ξεκινώντας και χωρίς να θέλω να σας κουράσω,θα σας πω ότι αρχικά αναζητώ τρόπο απώλειας βάρους-λίπους,έχω πολλά περιττά κιλά.Έχω από παιδί θέμα με αυτό το κομμάτι,έχω δοκιμάσει τα πάντα σχεδόν από δίαιτες,τα αποτελέσματα γνωστά...έχανα,έβαζα...τώρα δυστυχώς στην ηλικία των 39 χρόνων,προστέθηκαν πολλά από προβλήματα υγείας,που εμποδίζουν τον ουτως ή άλλως ταλαιπωρημένο μεταβολισμό μου να λειτουργήσει σωστά...θυρεοειδίτιδα Χασιμότο,Πολυκυστικές ωοθήκες=αντίσταση στην ινσουλίνη,προδιαβήτης,και λήψη κάποιων φαρμάκων που εμποδίζουν την απώλεια..το κερασάκι στην τούρτα,από το φθινόπωρο ξεκίνησα γυμναστήριο για να με βοηθήσει η άσκηση μαζί με διατροφή σε όλα μου τα θέματα...πήγαινα κάπως καλύτερα,μέχρι που άρχισαν πονοι και στα δύο πέλματα,συν μια ακόμη κάκωση στο δεξί πόδι απο άλλη αιτία...από τον Ιούνιο γυμναστική γιόκ...χωρίς αυτή κιλό δεν πέφτει..τα πόδια μου πονάνε και θα αργήσουν πολύ να γίνουν καλά,ειδικά αν δεν πάρω και τα αντιφλεγμονώδη του γιατρού..ούτε απλό περίπατο δεν μπορώ να κάνω καλά καλά...Είμαι να σκάσω...Έχει κάποιος να προτείνει κάτι;να με διαφωτίσει;Σας ευχαριστώ πολύ...