Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 4 of 4 FirstFirst 1234
Results 91 to 96 of 96
  1. #91
    Pumping Iron
    Join Date
    26-04-09
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    569

    Default

    Εντάξει θα είσαι μην αγχώνεσαι, Όπως το είπες νόμιζα ότι θα πηγαίνατε μέχρι την κορυφή. Το πολύ πολύ να είσαι λίγο πιασμένος στο τέλος και στις επόμενες μέρες.΄
    Κάνε όπως σου είπαμε ανηφορικό περπάτημα με κανένα σακίδιο στην πλάτη, ξεκουράσου στις 2 προηγούμενες μέρες, μην κουβαλάς πολλά πάνω σου και θα είσαι μια χαρά.

  2. #92
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by ReapeR View Post
    Ευχαριστω πολυ για τις αναλυτικες απαντησεις παιδια.

    Δημητρη θα ανεβασω φωτογραφιες ;)

    Conan εχεις δικιο, δεν υπαρχει χρονος καταλληλης προετοιμασιας, αλλα δεν θα παμε ψηλα ουτε σε ιδιαιτερα δυσβατα μονοπατια απ οτι μου ειπαν. Θα γραψω παρακατω τη διαδρομη μηπως γνωριζετε κιολας. Θα ακολουθησω αυτο που ειπες, περπατημα σε ανηφορα και σακιδιο για να συνηθισω τις ιδιες συνθηκες.

    Mikel εισαι περπατημενος δηλαδη ε; Σμολικα εχεις ανεβει που ειναι και το χωριο μου; Ναι θα προσεξω ρουχισμο παππουτσια κλπ συμφωνα με αυτα που μου ειπες. Αδιαβροχο επισης. Παππουτσια δεν εχω ορειβατικα αλλα ενισχυμενα αθλητικα με χοντρο πατο, τα εχω περπατησει και στον Αθωνα και ηταν οκ.

    Λοιπον, απ οτι καταλαβα δεν θα ειναι hardcore διαδρομη. Θα σπασουμε σε δυο ομαδες, η μια θα κανει μεγαλυτερη αποσταση και θα φτασει ψηλοτερα (εκει θα παω εγω με την παρεα μου). Μετα τον χειμωνα θα οργανωθει λογικα κι αλλη για μεγαλυτερο υψομετρο με διανυκτερευση.

    Οπως τα εγραψε η ομαδα που θα μας οδηγησει:

    "Η διαδρομή ξεκινάει λίγο πάνω από το Λιτόχωρο και μπαίνει απευθείας μέσα σε καταπράσινο δάσος! Στο ξεκίνημά της είναι λίγο ανηφορική, αλλά περνάει από σημεία με μαγική θέα προς το Λιτόχωρο που πραγματικά συγκλονίζει!

    Μετά από μία ώρα περίπου θα φτάσουμε στην περιοχή «Γκόλνα» στα 1030μ., όπου θα ξεκουραστούμε για λίγο, ενώ θα απολαμβάνουμε απέναντί μας τις υψηλότερες κορυφές του επιβλητικού Ολύμπου!

    Από εκεί θα συνεχίσουμε βορειοδυτικά ακολουθώντας ήπια κατηφορικό μονοπάτι μέσα σε δάση οξιάς μέχρι να φτάσουμε στο φαράγγι του Ενιπέα!

    Στο σημείο αυτό θα στρίψουμε ανατολικά και θα κινηθούμε παράλληλα με τον ποταμό για το υπόλοιπο της διαδρομής ακολουθώντας το Ευρωπαϊκό Μονοπάτι Ε4 με κατεύθυνση προς το Λιτόχωρο (διαφορετικό σημείο τερματισμού από το σημείο εκκίνησης). "

    ? Μήκος Διαδρομής: 12 χιλ.
    ? Χρόνος Πεζοπορίας: 5 ώρες
    ? Βαθμός Δυσκολίας: 2+ (ικανοποιητική φυσική κατάσταση)
    ...A ενταξει καταλαβα ευκολη διαδρομη και πανεμορφη ειναι και δεν χρειαζεσαι τιποτα ιδιαιτερο οσον αφορα την προπονηση.
    Με την πρωτη ευκαιρια πηγαινε να παρεις σωστα παπουτσια πεζοποριας η ορειβατικα αν σκοπευεις να πηγαινεις σε βουνα,τα αθλητικα δεν κανουν σε καμια περιπτωση γιατι καταπονεισαι τσαμπα,πολυ ευκολα γλυστρας στραμπουλας ποδια,αν βρεξει,συναντησεις λασπες κ..λ.π....τη πατησες!!!
    Φυσικα και εχω παει Σμολικα,στη Δρακολιμνη,Γκαμηλα κ.λ.π
    Καλα να περασεις σου ευχομαι!!!!
    .

  3. #93
    Pumping Iron ReapeR's Avatar
    Join Date
    08-06-07
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    467

    Default

    Ναι θα ειναι βατη διαδρομη. Αλλα εχω να κανω 5ωρο περπατημα 2-3 χρονια. Ελπιζω να μπορω να κανω Squat την επομενη βδομαδα.

    Ευχαριστω Mikelangelo, ομορφα στη Δρακολιμνη ε; Πηγαινα καθε καλοκαιρι καποτε.
    Rock N fuckin RoLL !!!

  4. #94
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by ReapeR View Post
    Ναι θα ειναι βατη διαδρομη. Αλλα εχω να κανω 5ωρο περπατημα 2-3 χρονια. Ελπιζω να μπορω να κανω Squat την επομενη βδομαδα.

    Ευχαριστω Mikelangelo, ομορφα στη Δρακολιμνη ε; Πηγαινα καθε καλοκαιρι καποτε.
    ....πολυ ομορφα φιλε,εχω να παω βεβαια πανω απο 5 χρονια!!!
    Πενταωρο μου φαινεται πολυ το περπατημα,εκτος αν ειστε παρα πολλοι κανετε πολλες στασεις και υπαρχουν και καποια ατομα που πηγαινουν παρα πολυ αργα!!!
    Σκουωτ θα κανεις μην ανησυχεις,φροντισε παντως να πινεις αρκετο νερο καθως θα περπατας και παρε μαζι σου καποιες μπαρες η τζελακια με ηλεκτρολυτες.....αν δεν πινεις νερο θα κρεμασεις γρηγορα και θα αρχισουν οι κραμπες.
    Αυτο που θα σε ποναει την επομενη μερα θα ειναι οι γαμπες,ισως και η μεση αν δεν εχει σωστα δεμενο το σακιδιο πανω σου,οχι χαλαροι οι ιμαντες οχι να κρεμαει χαμηλα οπως το εχουν καποιοι μαθητες στα σχολεια που κρεμετε στο κ@λο τους και φρονισε να υπαρχει και ιμαντας στη μεση να μοιραζεται το βαρος

  5. #95
    Pumping Iron ReapeR's Avatar
    Join Date
    08-06-07
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    467

    Default

    Τοσο προβλεπεται να κανουμε. Σωστο για τον σακο θα το προσεξω. Θα παρω μαζι μου αρκετο πραμα αλλα και στην επιστροφη αναμενεται φαγοποτι σε ταβερνα
    Rock N fuckin RoLL !!!

  6. #96
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Καλα να περασεις Reaper και προσπαθησε οσο εχεις διαθεσιμο χρονο να ανεβαινεις σε βουνα
    Καθαριζει το μυαλο και η ψυχη σου και ¨στρωνεις ¨ χαρακτηρα,εδω δεν υπαρχουν περιθωρια fail και εγκαταληψης,τις περισσοτερες περιπτωσεις.....οτι και να τυχει σφιγγεις τα δοντια και συνεχιζεις
    Μαθαινεις να διαχειριζεσαι τις δυναμεις σου,γιατι δεν υπαρχει κανεις στη μεση του πουθενα να σε μαζεψει.....εκτος αν θες να περιμενεις την ΕΜΑΚ
    Ακομη και συντομες πεζοποριες να κανεις στο κοντινοτερο βουνο ,στο Σειχ Σου στην προκειμενη περιπτωση ειναι χιλιες φορες καλυτερο απ?το να κανεις το χαμστερ σε ενα διαδρομο γυμναστηριου


 
Page 4 of 4 FirstFirst 1234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Photos by ReapeR
    By ReapeR in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 71
    Last Post: 18-09-17, 18:29
  2. My Journey To Greatness
    By ThomasT in forum Ημερολόγια Προπόνησης Bodybuilding
    Replies: 18
    Last Post: 31-10-12, 23:14
  3. My Journey at 85kgr
    By RandyBB in forum Ημερολόγια Προπόνησης Bodybuilding
    Replies: 55
    Last Post: 05-09-12, 16:59
  4. My Journey To Greatness
    By ThomasT in forum Ημερολόγια Προπόνησης Bodybuilding
    Replies: 146
    Last Post: 08-01-12, 10:29

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •