Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    New Member
    Join Date
    30-08-18
    Location
    Ευβοια
    Posts
    11

    Default Μεταβολική Προπόνηση Με Βάρη - Γνώμες;

    Καλημερα, νεος στο site και θα ηθελα να κανω μια ερωτηση
    Θα ηθελα να ασχοληθω με την μεταβολικη προπονηση με βαρη, κοιταω στα φορουμ να βρω κατι αναλογο και δεν βρισκω κατι.
    To εχω ξανακανει σαν προγραμμα στο παρελθον απο μονος μου χωρις την καθοδηγηση καποιου γνωστη και ειχε καλα αποτελεσματα (Παντα με πειθαρχημενη διατροφη)
    Στοχος μου ειναι η απωλεια λιπους και η αλλαγη διατρωφικων συνηθειων
    Σκεφτομαι να κανω τρεις προπονησης με βαρη την εβδομαδα μερα παρα μερα, 3 φορες την εβδομαδα αεροβια ασκηση και κοιλιακους πρωι και απογευμα
    Διαβασα ενα αρθρο με τιτλο ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΓΡΗΓΟΡΗ ΑΥΞΗΣΗ ΜΥΙΚΟΥ ΟΓΚΟΥ και σκεφτομαι να συνδιασω μεταξυ αυτων ωστε να βγαλω καποιο προγραμμα
    Αυτο που σκεφτομαι να κανω εχει ως εξης:
    Δευτερα:
    Κωπηλατική μπάρας Χ 10 επαναληψεις (ΠΛΑΤΗ)
    Πιέσεις μπάρας σε ίσιο ή επικλινή ή κατακλινή πάγκο Χ 10 επαναληψεις (ΣΤΗΘΟΣ)
    Πιέσεις μπάρας Χ 10 επαναληψεις (ΩΜΟΥΣ)
    Πρέσα ποδιών (ΠΟΔΙΑ)
    Κάμψεις μπάρας (ΔΙΚΕΦΑΛΑ)
    Γαλλικές εκτάσεις μπάρας (ΤΡΙΚΕΦΑΛΑ) [ονομαζω αυτες τις ασκησεις, ΟΜΑΔΑ ΑΣΚΗΣΕΩΝ Α] Εκτελω 2 φορες
    Εκτελω ολες τις ασκησεις χωρις διαλυμα και επαναλαμβανω με διαλυμα μεταξυ της ομαδας περιπου 1 με 3 λεπτα
    ΤΡΙΤΗ
    06:30 Αεροβια ασκηση σε διαδρομο 40 με 60 λεπτα (Διαλυματικη)
    18:00 Αεροβια ασκηση σε διαδρομο 40 με 60 λεπτα (Διαλυματικη) και κοιλιακους
    ΤΕΤΑΡΤΗ
    Αρσεις θανατου Χ 10 επαναληψεις (ΠΛΑΤΗ)
    Ανοιγματα με αλτηρες Χ 10 επαναληψεις (ΣΤΗΘΟΣ)
    Πλαγιες εκτασεις αλτηρων Χ 10 επαναληψεις (ΩΜΟΙ)
    Προβολες με μπαρα Χ 10 επαναληψεις (ΠΟΔΙΑ)
    Καμψεις σφυριου Χ 10 επαναληψεις (ΔΙΚΕΦΑΛΑ)
    Εκτασεις τροχαλιας προς τα κατω (ΤΡΙΚΕΦΑΛΑ) [ονομαζω αυτες τις ασκησεις, ΟΜΑΔΑ ΑΣΚΗΣΕΩΝ Β] Εκτελω 2 φορες
    Εκτελω ολες τις ασκησεις χωρις διαλυμα και επαναλαμβανω με διαλυμα μεταξυ της ομαδας περιπου 1 με 3 λεπτα
    ΠΕΜΠΤΗ
    06:30 Αεροβια ασκηση σε διαδρομο 40 με 60 λεπτα (Διαλυματικη)
    18:00 Αεροβια ασκηση σε διαδρομο 40 με 60 λεπτα (Διαλυματικη) και κοιλιακους
    ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Συνδιαζω τις ασκησεις της ομαδας Α και Β
    ΣΑΒΒΑΤΟ
    06:30 Αεροβια ασκηση σε διαδρομο 40 με 60 λεπτα (Διαλυματικη)
    18:00 Αεροβια ασκηση σε διαδρομο 40 με 60 λεπτα (Διαλυματικη) και κοιλιακους
    ΚΥΡΙΑΚΗ
    Ελευθερη μερα

    Στοχος ειναι να ολοκληρωνω απο δυο ομαδες ασκησεων τις μερες με τα βαρη ΠΧ
    Δευτερα Α + Α
    Τεταρτη Β+Β
    Παρασκευη Α + Β
    και προχοροντας να ανεβασω τις ασκησεις σε 3, δηλαδη
    Δευτερα Α + Α + Α ή Α + Β + Α και ουτο καθεξης
    Επισης με το ιδιο σκεπτικο να δημιουργησω και μια τριτη ομαδα ασκησεων που θα την ονομασω Γ και να ενταχθει και αυτη στο προγραμμα
    Οποιαδηποτε πληροφορια απο τους εμπειρους θα ειναι πολυ χρησιμη
    Σας ευχαριστω εκ τον προτερων

  2. #2
    New Member
    Join Date
    04-12-15
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    87

    Default

    Εγώ κάνω μια κλασσική προπόνηση με βάρη,
    απλά έχω μειώσει τα διαλλείμματα στα 30'' και κατά τα άλλα, επαναλήψεις και σετ είναι κανονικά.
    Μεγάλο ρόλο παίζει στο "τσίτωμα" του μεταβολισμού να ξεκινάς με πόδια γιατί είναι η μεγαλύτερη μυική ομάδα και όχι μόνο.
    Θυμήσου, η απαίτηση που έχεις είναι να κρατάς πάνω από το αερόβιο κατώφλι τους καρδιακούς παλμούς, για να πετυχαίνεις και την ενεργοποίηση του αερόβιου μηχανισμού, ο οποίος καίει λίπος και θέλει μίνιμουμ 15 λεπτά να πάρει μπρος. Τώρα κατά πόσο η προπόνηση crossfit που αναφέρεις δεν δημιουργεί και πρακτικά προβλήματα, δεν ξέρω, γιατί εδώ τρομάζεις να βρεις ένα όργανο ελεύθερο, πόσο μάλλον να κάνεις 1 σετ και να πας σε άλλο, να φορτώσεις τα κιλά, κλπ.

  3. #3
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default Μεταβολικη προπονηση με βαρη? (HIIT High - intensity - interval - training )

    Καλησπέρα κι απο μένα.
    Τι στατιστικά έχεις; (ύψος ηλικία βάρος).
    Εχεις δοκιμάσει με κλασική προπόνηση με βαρη και διατροφη να χάσεις λιπος και απλώς θες να πας σε κατι διαφορετικό ;

    Edit: ηλικία αν δω απο το nickname πρεπει να σαι 40
    Last edited by Kardoula; 31-08-18 at 13:29.

  4. #4
    New Member
    Join Date
    30-08-18
    Location
    Ευβοια
    Posts
    11

    Default

    Παππου καλημερα, ειμαι σε καραβι μεσα και για καλη μου τυχη εχω ενα γυμναστηριο γεματο με ελευθερα βαρη και μπαρες (Μπορω δηλαδη να εχω ετοιμες 3 μπαρες και αλτηρες για να αλλζω απο ασκηση σε ασκηση κατευθειαν) και αρκετα μηχανηματα για ολες τις τεχνικες ασκησεις.
    Το εχω ξανακανει το προγραμμα στο παρελθον και αποδιδει πολυ καλα,(πηγαινα απο σετ σε σετ χωρις διακοπη και εκανα διακοπη μονο στο τελειωμα ενος πληρου κυκλου οπως αναφερω παραπανω) ανεβαζει αντοχη και δυναμη συγχρονος.
    Καρδουλα καλημερα, Ειμαι 40 χρονων 1,91 υψος, ασχολουμαι με την γυμναστικη εδω και πολλα χρονια αλλα εχω θεμα με την διατροφη παντα, ειμαι σαν ασανσερ. Να φανταστεις πριν 3 μηνες ειχα φτασει 100 κιλα, γυμναζομουν για 3 μηνες εντατικα 4 με 5 φορες τη βδομαδα (με 40 -50 χιλιομετρα τη βδομαδα αεροβια) με προσοχη στη διατροφη.
    Τωρα 2,5 μηνες δεν κανω τιποτα και εχω ανεβει σιγουρα καπου στα 115 κιλα.Σκεφτομαι να κανω αυτο το προγραμμα γιατι παλιοτερα που το εκανα ειχε πολυ καλα αποτελεσματα σε σχεση με τα κλασικα προγραμματα.(Πολυ καλη διαθεση και ενεργεια)
    Οποτε απο μεθαυριο ξεκιναω με ενα κυκλικο για να ζεσταθω και πιστευω σε μια βδομαδα με 10 μερες να ειμαι σε θεση να μπω σε κανονικους ρυθμους
    Επισης θα χρησιμοποιησω πρωτεινη και ενα μεταπροπονητικο συμπληρωμα (On standard whey 100% για μετα το gym και On Platinum Hydrowhey για πριν το gym και για πρωινο μαζι με ενα σμουθι που θα πινω και ενα μεταπροπονητικο της BSN rebuild edge, θα παρω και μια πολυβιταμινη σημερα για πρωι και μετα την προπονηση) και ενα μεταπροπονητικο συμπληρωμα
    Στο προγραμμα σκεφτομαι να χρησιμοποιησω κατα κυριο λογο ελευθερα βαρη και λιγοτερο συρματα και μηχανηματα (Μηχανηματα κυριος για τα ποδια)
    Οπως αναφερω παραπανω το προγραμμα μου θα ειναι περιπου οπως αναγραφω και μετα την ολοκληρωση θα εκτελω αλλη μια φορα τις ασκησεις για την καθε μυικη ομαδα αλλα με οσα εχω (train to failure)
    Με συγχωρειτε για την μακρυγορια μου αλλα πιστευω οτι η γυμναστικη και η διατροφη ειναι επιστημη (Οποτε το λεω αυτο με κοροιδευουν γιατι καθε φορα που αναφερομαι σε διατροφολογους διαιτολογους και γυμναστες τους χαρακτιριζω ετσι)
    Σας ευχαριστω για τις απαντησεις, και αναμενω τις οδηγιες σας οι οποιες σιγουρα θα με καθοδηγησουν σωστα για να πετυχω τον στοχο μου
    Καλη σας μερα

  5. #5
    Pumping Iron
    Join Date
    26-04-09
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    569

    Default

    Θα πρότεινα να δημιουργήσεις και μια τρίτη ομάδα ασκήσεων όπως σκέφτεσαι ή ακόμα και 4η αλλά κάθε φορά από τις 3 που θα κάνεις βάρη να κάνεις την ίδια ομάδα επί 3 ή όσες φορές την επαναλαμβάνεις. και θα εναλλάσσεις τις ομάδες περιοδικά. (Αν προσθέσεις και 4η αυτό σημαίνει ότι το πρόγραμμα κάθε εβδομάδας δεν θα ξεκινάει από την ίδια ομάδα κάθε φορά). Έτσι κάθε φορά θα γυμνάζεις και την ίδια μυϊκή ομάδα καλύτερα αλλά επειδή και κάθε φορά θα γυμνάζεται με διαφορετική γωνία, εκτέλεση θα τους επιτρέπεις να αναρρώνουν καλύτερα στα μεσοδιαστήματα.
    π.χ πλάτη θα μπορούσες να έχεις εναλλάξ κωπηλατικές/ άρσεις με έλξεις σε μονόζυγο ή τροχαλία.
    Στήθος Ίσιο με επικληνή ή πιέσεις με εκτάσεις κ.ο.κ.

  6. #6
    New Member
    Join Date
    30-08-18
    Location
    Ευβοια
    Posts
    11

    Default

    Conan1982 ευχαριστω για την απαντηση,αυτο που εχω στο μυαλο μου ειναι να κανω 3 προπονησεις με βαρη την εβδομαδα και να γυμναζω ολο το σωμα τελειωνοντας με train to failure τον τελευταιο κυκλο σε καθε μυικη ομαδα
    Στοχος μου ειναι (αν βεβαια εχω δικιο) να κραταω τον παλμο ψηλα καθολη την διαρκεια της προπονησης για περισσοτερο καψιμο λιπους

  7. #7
    Pumping Iron
    Join Date
    26-04-09
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by θανασης1978 View Post
    Conan1982 ευχαριστω για την απαντηση,αυτο που εχω στο μυαλο μου ειναι να κανω 3 προπονησεις με βαρη την εβδομαδα και να γυμναζω ολο το σωμα τελειωνοντας με train to failure τον τελευταιο κυκλο σε καθε μυικη ομαδα
    Στοχος μου ειναι (αν βεβαια εχω δικιο) να κραταω τον παλμο ψηλα καθολη την διαρκεια της προπονησης για περισσοτερο καψιμο λιπους
    Αν στόχος σου είναι αποκλειστικά το χάσιμο βάρους (σε συνδυασμό πάντα με την διατροφή) είναι μια καλή μέθοδος θεωρώ.
    Θα πρόσθετα σίγουρα έλξεις κάποιας μορφής, καθίσματα αντί πρέσας ή και ημικαθίσματα ακόμα αν δεν αισθάνεσαι άνετα με την άσκηση. Θα έβαζα σίγουρα και κάποιες κινήσεις από την άρση βαρών εμπολέ, ζετέ με την προϋπόθεση ότι ξέρεις την σωστή τεχνική.
    Και σίγουρα παρ' όλο που έχεις στόχο τους υψηλούς παλμούς μην καταφύγεις σε τεχνικές κροσφίτ, ειδικά στην αρχή μια που είσαι κάπου στα 40. Σωστή και ελεγχόμενη κίνηση για να αποφύγεις τραυματισμούς.

  8. #8
    New Member
    Join Date
    30-08-18
    Location
    Ευβοια
    Posts
    11

    Default

    Σε ευχαριστω για το χρονο σου, δηλαδη να μεινω στα κλασικα προγραμματα? ( στηθος-τρικεφαλα, πλατη-δικεφαλα ωμους-ποδια?)
    Η να ακολουθησω αυτο με ελεγχομενα βαρη πολλες επαναληψεις? (μινιμουμ 10 στην ασκηση)

  9. #9
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by θανασης1978 View Post
    Σε ευχαριστω για το χρονο σου, δηλαδη να μεινω στα κλασικα προγραμματα? ( στηθος-τρικεφαλα, πλατη-δικεφαλα ωμους-ποδια?)
    Η να ακολουθησω αυτο με ελεγχομενα βαρη πολλες επαναληψεις? (μινιμουμ 10 στην ασκηση)
    Δεν χρειάζεται κατ'αναγκη να κάνεις τέτοιο διαχωρισμό, μπορείς να δουλέψεις 4 φορές τη βδομάδα με upper-lower προγράμματα. Απλά όταν όλη η προπόνηση είναι "μεταβολικού" χαρακτήρα, τότε χάνεις το ερέθισμα που πρέπει να έχεις απο μια σωστή προπόνηση με βάρη (σε δύναμη και υπερτροφία).

    Θα ήταν προτιμότερο ένα κλασσικό πρόγραμμα (bro split ή upper lower) και αν θες να βάλεις στο τέλος της προπόνησης κανένα cirquit/superset για λίγη μεταβολική προπόνηση ή κάθε 3-4 μήνες να κάνεις για 1-2 βδομάδες κάτι πιο μεταβολικό (20+ επαναλήψεις).
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  10. #10
    New Member
    Join Date
    30-08-18
    Location
    Ευβοια
    Posts
    11

    Default

    Δηλαδη το προγραμμα που αναφερω παραπανω δεν βοηθαει για δυναμη και υπερτροφια?
    Το upper - Lower προγραμμα μπορει να συνδιαστει σε μια μερα? Δηλαδη να ξεκιναω με ποδια μετα πλατη στηθος ωμους? και στο τελος δικεφαλα τρικεφαλα? να κανω 2 κυκλους απο ολα αυτα μαζι και στο τελος να πηγαινω για train to failure? για μια η δυο μυικες ομαδες?
    Σκοπευω να κανω μερα παρα μερα βαρη και μερα παρα μερα αεροβιο και κοιλιακους απο δευτερα εως παρασκευη με Κυριακη να ειναι ελευθερη μερα

  11. #11
    New Member
    Join Date
    30-08-18
    Location
    Ευβοια
    Posts
    11

    Default

    Εκανα μια ερευνα για upper - lower split προγραμμα, καλα φαινονται, αλλα τωρα μπερδευτηκα χααχαχαχ με το πως να κανω ενα πληρως ολοκληρωμενο προγραμμα

  12. #12
    Pumping Iron
    Join Date
    26-04-09
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by θανασης1978 View Post
    Σε ευχαριστω για το χρονο σου, δηλαδη να μεινω στα κλασικα προγραμματα? ( στηθος-τρικεφαλα, πλατη-δικεφαλα ωμους-ποδια?)
    Η να ακολουθησω αυτο με ελεγχομενα βαρη πολλες επαναληψεις? (μινιμουμ 10 στην ασκηση)
    Δεν είπα να κάνεις διαχωρισμό, αν νομίζεις ότι σ' αρέσει το συγκεκριμένο είδος προπόνησης ή αν θέλεις να το δοκιμάσεις για κάποιο καιρό απλώς κάνε το. Απλώς λέω να αποφύγεις τεχνικές κροσφίτ του στυλ, όσο πιο γρήγορα μπορώ τις Χ επαναλήψεις ή όσο πιο πολλά μπορώ στον Χ χρόνο γιατί ο κίνδυνος τραυματισμού θα είναι υψηλότερος.
    Ο Αχιλλέας τα λέει μια χαρά, από κει και πέρα βέβαια είναι και τι αρέσει στον καθένα.

  13. #13
    New Member
    Join Date
    30-08-18
    Location
    Ευβοια
    Posts
    11

    Default

    Εχετε δικιο, βρηκα καποια προγραμματα τα οποια ειναι στα μετρα μου και θα ξεκινησω με αυτα να δω πως θα παει
    Αυτο ειναι το προγραμμα που θα ακολουθησω

    DATE: GROUP A
    PROPOSED 4SET X 8REPS 1.BARBEL SQUAT 2.BARBELL BENCH PRESS MED. GRIP 3.PULLUPS 4.STANDING MILITARY PRESS 5.BARBELL CURL 6.AB ROLLER
    WEIGHT: 1SET X KGR: 2SET X KGR: 3SET X KGR: 4SET X KGR: 1SET X KGR: 2SET X KGR: 3SET X KGR: 4SET X KGR: 1SET X KGR: 2SET X KGR: 3SET X KGR: 4SET X KGR: 1SET X KGR: 2SET X KGR: 3SET X KGR: 4SET X KGR: 1SET X KGR: 2SET X KGR: 3SET X KGR: 4SET X KGR: 1SET X KGR: 2SET X KGR: 3SET X KGR: 4SET X KGR:
    DATE: GROUP B
    PROPOSED 5SET X 5REPS 1.BARBELL DEADLIFT 2.BENT OVER BARBELL ROW 3.INCLINE DUMBBELL PRESS 4.SIDE LATERAL RAISE 5.STANDING DAMBELL TRICEPS EXTENSION 6.HAMMER CURLS
    WEIGHT: 1SET X KGR: 2SET X KGR: 3SET X KGR: 4SET X KGR: 5SET X KGR: 1SET X KGR: 2SET X KGR: 3SET X KGR: 4SET X KGR: 5SET X KGR: 1SET X KGR: 2SET X KGR: 3SET X KGR: 4SET X KGR: 5SET X KGR: 1SET X KGR: 2SET X KGR: 3SET X KGR: 4SET X KGR: 5SET X KGR: 1SET X KGR: 2SET X KGR: 3SET X KGR: 4SET X KGR: 5SET X KGR: 1SET X KGR: 2SET X KGR: 3SET X KGR: 4SET X KGR: 5SET X KGR:
    DATE: GROUP C
    PROPOSED 3SET X 12REPS 1.DUMBELL LUNGES 2.DIPS TRICEPS 3.CHIN - UP 4.DOUBLE KETTLEBELL PUSH PRESS 5.SEATED CALF RISE 6.PLATE TWIST
    WEIGHT: 1SET X KGR: 2SET X KGR: 3SET X KGR: 1SET X KGR: 2SET X KGR: 3SET X KGR: 1SET X KGR: 2SET X KGR: 3SET X KGR: 1SET X KGR: 2SET X KGR: 3SET X KGR: 1SET X KGR: 2SET X KGR: 3SET X KGR: 1SET X KGR: 2SET X KGR: 3SET X KGR:

  14. #14
    New Member
    Join Date
    30-08-18
    Location
    Ευβοια
    Posts
    11

    Default

    Ευχαριστω Αχιλλεα για την συμβουλη, μετα απο ψαξιμο γιατι εχω εδω και 2 εβδομαδες περιπου που κοιταω με τι να ξεκινησω, με κατατοπισατε σωστα με τον conan

  15. #15
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by θανασης1978 View Post
    Δηλαδη το προγραμμα που αναφερω παραπανω δεν βοηθαει για δυναμη και υπερτροφια?
    Το upper - Lower προγραμμα μπορει να συνδιαστει σε μια μερα? Δηλαδη να ξεκιναω με ποδια μετα πλατη στηθος ωμους? και στο τελος δικεφαλα τρικεφαλα? να κανω 2 κυκλους απο ολα αυτα μαζι και στο τελος να πηγαινω για train to failure? για μια η δυο μυικες ομαδες?
    Σκοπευω να κανω μερα παρα μερα βαρη και μερα παρα μερα αεροβιο και κοιλιακους απο δευτερα εως παρασκευη με Κυριακη να ειναι ελευθερη μερα
    Το 1ο πρόγραμμα που είχες δεν είναι κατάλληλο για δύναμη και υπερτροφία, όπως λέει ο conan είναι κροσφιτάδικο στη λογική του. Και καταπονει αρθρωσεις κλπ, και πιο ευκολα θα τραυματιστεις και με 2 σετ των 10 επ. πολλα οφελη δεν θα δεις.
    Αυτό που λες να συνδιαστει το upper lower λέγεται fullbody. Τα fullbody είναι πολύ καλά (εγω τετοιο κανω) αλλά είναι καλά κυρίως για 3 φορές τη βδομάδα. Αν οι προπονήσεις ειναι 4, τοτε καλύτερα ενας διαχωρισμος upper lower γιατι βοηθανει στην αναρρωση.
    Πρόσεξε μόνο μη το παρακάνεις με τη συχνότητα των προπονήσεων... 4 φορές βάρη 3 αερόβια είναι πάρα πολύ καλά, εως πολύ. Το σημαντικότερο είναι να είσαι συνεπής για πολύ καιρό χωρις να χανεις προπονήσεις, όχι το αν θα κάνεις 4 ή 6 μέρες τη βδομάδα.

    Quote Originally Posted by θανασης1978 View Post
    Ευχαριστω Αχιλλεα για την συμβουλη, μετα απο ψαξιμο γιατι εχω εδω και 2 εβδομαδες περιπου που κοιταω με τι να ξεκινησω, με κατατοπισατε σωστα με τον conan
    Ειναι νομιζω πολύ καλύτερο το 2ο πρόγραμμα που ποσταρες. Παρακαλω, καλη συνεχεια.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Προπόνηση με βάρη
    By vlasis90 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 1
    Last Post: 30-06-12, 17:23
  2. αερόβια και βάρη γνώμες
    By shotgun in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 4
    Last Post: 28-08-09, 06:38
  3. προπονηση μαραθωνιο+προπονηση με βαρη(ογκος)
    By araya in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 11
    Last Post: 11-06-09, 00:50

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •