Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 6 of 6

Threaded View

  1. #1
    New Member
    Join Date
    06-09-18
    Posts
    18

    Default Συμβουλές για Αύξηση Βάρους

    Γεια σας ειμαι καινουργιος εδω εχω αρχισει γυμναστηριο εδω και 2 μηνες περιπου ειμαι 17 1.70cm και 54kg κιλα δεν παιρνω ευκολα και ρωτησα στο γυμναστηριο μου εναν γυμναστη και μου ειπε να τρωω πολυ οσο που θα νιωσω να σκαω απο το φαγητο να τρωω σουβλακια πιτσες ψωμια τα παντα..επισης μου πρωτεινε την πρωτεινη super mega mass 2000 της weider.Μιλησα με μια διατροφολογο για να φτιαξω προγραμμα διατροφης και φτιαξαμε με 4 γευματα την ημερα

    πρωινο
    γαλα με 2-3 κ.σ βρωμη, 1 κ.σ. cranberries ή σταφιδες ή μια χουφτα ξηρους καρπους,1 τοστ με τυρι και γαλοπουλα και 2 ασπραδια αυγου

    σνακ
    1 φρουτο, 1 κολουρι θεσαλλονικηςμ 1 μπαρα δημητριακων ή 1 γιαουρτι με 1 φρουτο, 1 παστελι και 2-3 ρυζογκοφρετες

    μεσημερι
    ενα κοτοπουλο μοσχαρι ή χοιρινο κρεας με πατατες ρυζι κριθαρακι ή ζμαρικα και λαχανικα
    ή
    οσπρια σε σουπα η στο φουρνο με τυρι και ψωμι
    ή
    λαδερο (φασολακια,αρακα,κλπ)

    βραδινο
    1 αραβικη πιτα ολικης με τονο σε νερο η ψητο στηθος κοτοπουλου και λαχανικα και μια 1 γετα ψωμι με πολυσπορο
    ή
    1 γιαουρτι 2% με μελι και αμυγδαλο και 2 φρυγανιες
    ή
    3 σουβλακια κοτοπουλου ,1 πιτα ολικης αλεσεως ψητη
    ή
    οπως το μεσημεριανο

    αυτο ειναι το πλανο που εφτιαξα αλλα δεν με πολυ εχει βοηθησει και πειρα την πρωτεινη της weider αλλα τωρα που μπκηα και διαβαζα για την super mega mass της weider δεν βλεπω καλα λογια διοτι περιεχει αχριστες θερμιδες και οτι ηταν καλυτερο να παρω μια καθαρη πρωτεινη... τι πιστευετε επραξα σωστα που την αγορασα?θα μου προκαλεσει κατι αρνητικο στον οργανισμο μου?θα με βοηθησει να βαλω μυικα κιλα?

    Υ.Γ.: Το ψαρι επειδη δεν ειναι ευκολο στην οικογενεια να το φτιαξουμε επειδη δεν αρεσει στους περισοτερους και ειναι δυσκολο και θελει χρονο για να μαγειρευτει το εχουμε αποκλεισει απο την διατροφη
    Last edited by rodo; 06-09-18 at 09:58.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Νεο Μέλος - Συμβουλές Για Αύξηση Βάρους
    By Manos91 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 6
    Last Post: 07-03-15, 11:03
  2. Συμβουλές Για Αύξηση Βάρους Ομοιόμορφα
    By nanti19 in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 13
    Last Post: 04-05-11, 13:01
  3. Συμβουλές για αύξηση βάρους
    By andreas34 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 5
    Last Post: 11-01-10, 06:52

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •