Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 2 of 2

Thread: New Mommy

  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    10-09-18
    Posts
    1

    Default New Mommy

    Καλημέρα, καινούρια στο φόρουμ είπα να λύσω τις κάποιες απορίες μου εδω Αφού ο σύζυγός παρ όλο που ασχολείται συστηματικά με προπόνηση κ διατροφή δε με βοηθάει ... λοιπόν εγώ ετων 33, ασχολούμαι χρόνια με τον αθλητισμό. Έκανα πολλά χρόνια μπαλέτο, στίβο, ποδήλατο κ πριν 3 χρόνια μπήκα πιο δυνατά με pole fitness, βάρη κ διατροφή! Τα βάρη με κέρδισαν, κυρίως η αλλαγή που είδα στο σώμα μου κ η δύναμη που απέκτησα. Έφτασα μόνη μου να κάνω 10 ελξεις ( για μένα είναι τεράστιο επίτευγμα), κοιλιακούς ανάποδα στο μονόζυγο κλπ. Έμεινα έγκυος όμως, γέννησα κ παρ όλο που έφυγαν τα κιλά σε 2 μήνες, η δύναμη μου τώρα στους 4 μήνες μετά τη γεννα φυσικά δεν είναι η ίδια ούτε κ το σώμα μου. Θέλω να μου προτείνετε ένα προεξασκητικο που να δίνει κ ενέργεια φουλ ( είχα μείνει πολύ ευχαριστημένη από κάψουλες yohimbe κ ενίοτε πίνω μισό Ν1 shot) . Επίσης μετά την προπόνηση πίνω 1 scoop πρωτεΐνη. Διατροφή έτσι κ έτσι προσπαθώ να μπω , κόβω σιγά σιγά κ από κάτι.. Αφού δε θέλω να χάσω βάρος.. να κάνω μόνο βάρη ή κ αερόβιο θα βοηθήσει? Στόχος γράμμωση κ αύξηση δύναμης. Ευχαριστώ!!?

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Καλώς όρισες στο φόρουμ και να σου ζήσει το μωράκι σου.

    Βάζε έναν στόχο τη φορά. Το σώμα σου θυμάται, υπάρχει μυική μνήμη και γρήγορα θα επανέλθεις.
    Για τώρα προέχει να βελτιώσεις την διατροφή σου, να έχεις συγκεκριμένο διαιτολόγιο μετρώντας θερμίδες και μακροθρεπτικά. Στο γυμναστήριο προπόνηση με βάρη 4 φορές την εβδομάδα (αν είναι εφικτό) και αερόβια 3 φορές τη βδομαδα 20-30 λεπτά είναι καλά για να έχεις καλή φυσική κατάσταση.
    Την ενέργεια θα την έχεις όταν η διατροφή σου θα είναι αυτή που πρέπει. Δεν προτείνω κάτι παραπάνω από μια πολυβιταμίνη.

    Προτείνω να αφιερώσεις χρόνο, υπάρχουν πολλά άρθρα εδώ στο φόρουμ (υπάρχει κουμπάκι πανω πάνω που σε οδηγεί εκεί) που θα σε βοηθήσουν να μάθεις αρκετά πράγματα και να σου λυθούν απορίες.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Mommy's body needs repair!!
    By Chrissanthi in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 7
    Last Post: 09-02-16, 13:57

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •