Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    08-06-18
    Posts
    2

    Default Γυμναστήριο Κοντά Σε Πεντέλη;

    Μετά από αποχή πολλών χρόνων, έντονου στρες και υπερποπόνησης στο ποδήλατο κατάφερα να γίνω skinny fat. Αποτέλεσμα τώρα είμαι 67 κιλά (1.83m, 39 χρονών) αλλά με λίπος που αντιστοιχεί σε 78 κιλά (ή με μυες που αντιστοιχεί σε 62-63 κιλά). Βασικά έχω χάσει πάρα πολύ μυική μάζα. Προσπάθησα σπίτι με μονόζυγο πόρτας και κανά δυο βαράκια 2χ5 κιλά αλλά δεν γίνεται τίποτα (μάλλον προς τα πίσω πάμε). Νομίζω πως χρειάζομαι επειγόντως γυμναστήριο. Όχι crossfit κλπ (κουράζουμαι πολύ γρήγορα) αλλά με κλασικά βάρη. Ξέρει κανείς κοντά στην Πεντέλη κάποιο καλό? Αν ανοίγει αρκετά πρωί ή και ΣΚ ακόμα καλύτερα.
    Ευχαριστώ, Σταύρος

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Καλώς όρισες Σταύρο στο φόρουμ.
    Προσωπικά δεν γνωρίζω, αλλά μπορείς και με ένα google να δεις τι υπάρχει κοντά στην περιοχή σου και να τσεκάρεις αν έχουν σάιτ ή σελίδα στο φέις και να πας να το δεις από κοντά.

  3. #3
    Pumping Iron cano's Avatar
    Join Date
    30-08-06
    Location
    athens.
    Posts
    538

    Default

    Υπαρχει το planet βριλησσια( σε ωρες αιχμης δεν πατας) υπαρχει το yava μελισσια, μετα κατεβαινεις προς χαλανδρι...
    Εγω που μενω Ν Πεντελη τραβιεμαι Κηφισια και Αγ Παρασκευη (το εχω διπορτο...)

  4. #4
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Αν θελεις γυμναστήριο της προκοπής αν κατεβαινεις ισως απο πισω απο το βουνο για να γλιτώνεις την κινηση σε συμφέρει ειτε κηφισιά ειτε νεα ερυθραια ενω εκ των Mega gym, Hercules

  5. #5

    Default

    Καλά στην Αναπαύσεως στο planet μόνο αν εχεις την πολυτέλεια να επιλέγεις εσύ τις ώρες που θα πηγαίνεις και αυτές να μην είναι ώρες αιχμής..

    Βέβαια ακόμη και τις πρωινές ώρες που υποτίθεται οτι είναι χαλαρά γίνεται μπάχαλο αρκετές φορές.

    Προσωπικά θα πρότεινα μακριά απο Planet αναπάυσεως αν θέλεις να κάνεις σοβαρή προπόνηση με μια σχετική άνεση.

    Εγω πήγαινα σε ενα συνοικιακό στα Βριλήσσια δίπλα στο ταχυδρομείο Βριλησσίων Physical Λέγεται.

    Ειναι αρκετά καλό με λιγο κόσμο και μια χαρα μηχανήματα και ανετο χώρο. Είχα δεί και ενα απέναντι απο το γήπεδο Χαλανδρίου με επιασε κλειστοφοβία και έφυγα. Επίσης δεν είχε smith ...

    Βεβαια δεν εχει το προσωπικό να σε βοηθήσει αλλά αν ρωτήσεις είναι πολύ πρόθυμοι και ευγενικοί.
    Last edited by ted_mosly; 02-10-18 at 15:28.

  6. #6
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Εμενα προσωπικά Physical, New Yorkers, Bodyscape δεν με ενθουσιάζουν ιδιαίτερα και για να κατέβεις τόσο χαμηλά στη λεωφ πεντέλης απο πεντέλη καλύτερα να πας πίσω απ το βουνο στην κηφισιά στα αλλα που ειναι 10 φορές ανώτερα

  7. #7
    New Bodybuilder
    Join Date
    08-06-18
    Posts
    2

    Default

    Τελικά είχατε δίκιο. Κηφισιά - Νέα Ερυθραία καμία σχέση με Βριλήσσια Physical κτλ..,
    Δοκίμασα μια φορά το Physical Βριλησσίων...οκ εντάξει αλλά ακριβούτσικο.

    Πήγα προχθές στο Hercules Νέα Ερυθραία...καμία σχέση. Και κάπου 15-25 λεπτά ανάλογα την κίνηση (που συνήθως δεν έχει από εκεί γύρω). Τελικά έκλεισα συνδρομή στο Hercules.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Γυμναστήριο Κοντά Στο Σύνταγμα
    By touristass in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 2
    Last Post: 04-09-15, 08:26
  2. Γυμναστήριο κοντά στο Μετρό Κατεχάκη ?
    By ter@s in forum Γυμναστήρια & Εξοπλισμός Για Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 07-04-11, 20:52
  3. Γυμναστήριο κοντα σε στάση ΗΣΑΠ?
    By Nightcrawler in forum Γυμναστήρια & Εξοπλισμός Για Bodybuilding
    Replies: 4
    Last Post: 08-08-08, 02:32

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •