Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 61 to 90 of 112
  1. #61
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Whenever you feel like quittining, just remember all the motherf@ckers you need to prove them wrong

  2. #62
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quitting όχι, απλά είναι αυτό που πας στο γυμναστήριο τελείως μηχανικά και απλά κάνεις ξενερωτα τη δουλειά σου και φευγεις...

    Όπως εγραψε ο Mikelangelo, είμαι στην πιο βαρετή φάση του ταξιδιού.

    Μέχρι και τα γεύματα μου τα τρωω με το ζόρι πλεον

    Όταν αρχίσω να πιάνομαι πάλι μετά από κάθε προπόνηση θα βρω τη χαρά μου

  3. #63
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    ....βρες και καποιο αλλο χομπυ-σπορ Κωνσταντινα να μην σου φαινει πολυ μακρυς ο δρομος της αποκαταστασης.
    Εγω οταν μου ''εκοψαν''(κακως βεβαια την αρση βαρων λογω καποιας μετατοπισης δισκου,που στην πορεια αποδειχθηκε πολυ μικρης σημασιας) αρχισα να παιρνω τα βουνα(μεταφορικα και κυριολεκτικα) ανακαλυψα και το ποδηλατο βουνου,και εστιασα αλλου μεχρι να αποκατασταθω.
    Το να περιμενεις και να μετρας μερες κουραζει ψυχολογικα!!
    Κανοντας και κατι αλλο ο καιρος περναει γρηγοροτερα.

  4. #64
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    ....βρες και καποιο αλλο χομπυ-σπορ Κωνσταντινα να μην σου φαινει πολυ μακρυς ο δρομος της αποκαταστασης.
    Εγω οταν μου ''εκοψαν''(κακως βεβαια την αρση βαρων λογω καποιας μετατοπισης δισκου,που στην πορεια αποδειχθηκε πολυ μικρης σημασιας) αρχισα να παιρνω τα βουνα(μεταφορικα και κυριολεκτικα) ανακαλυψα και το ποδηλατο βουνου,και εστιασα αλλου μεχρι να αποκατασταθω.
    Το να περιμενεις και να μετρας μερες κουραζει ψυχολογικα!!
    Κανοντας και κατι αλλο ο καιρος περναει γρηγοροτερα.
    Κάτι θα βρώ και θα μου έρθει ξανά η όρεξη!


    Το πολύ πολύ να βαρεθω 2 μηνες ακόμη, μετα τα κιλά θα αρχισουν να δυσκολευουν οπότε θα μπω στους ρυθμους μου

  5. #65
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Ξεκινησες να κανεις ολες τις πολυαρθρικες, μη παραπονιεσαι καθολου! Πριν το καταλαβεις θα σαι παλι τουμπανη (αν και αν υπηρχε το fast forward στη ζωη θα βολευε λιγο :Ρ)
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  6. #66
    Senior Bodybuilder Vass17's Avatar
    Join Date
    06-04-17
    Posts
    1,395

    Default

    Ακριβώς αυτό που έγραψε ο Αχιλλέας! Από τη στιγμή που ξεκίνησαν οι πολυαρθρικές, το τραίνο έχει μπει στις ράγες!
    Όταν η ψυχή θέλει, το σαρκίον ακολουθεί.

    Σήμερα θα κάνω εκείνο που δεν κάνουν οι υπόλοιποι, ώστε αύριο να μπορώ εκείνο που δεν θα μπορούν.

  7. #67
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    14-10-08
    Location
    athens, Greece.
    Posts
    122

    Default

    Yπομονή Κωνσταντίνα ! Το έχω περάσει x3 (2 στο δεξί , 1 στο αριστερό γόνατο). Το σημαντικότερο είναι να αποκτήσεις πλήρες εύρος κίνησης σε κάμψη και έκταση . Η μυικότητα με τον καιρό θα ξαναέρθει

  8. #68
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Ξεκινησες να κανεις ολες τις πολυαρθρικες, μη παραπονιεσαι καθολου! Πριν το καταλαβεις θα σαι παλι τουμπανη (αν και αν υπηρχε το fast forward στη ζωη θα βολευε λιγο :Ρ)
    Αν δεν είχα τη παρεκτόπιση επιγονατίδας, από χιαστό-μηνίσκο είμαι κομπλέ :p
    Ενα fast forward για σταθεροποιηση επιγονατίδας θελω παρακαλώ !

  9. #69
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by johnf86 View Post
    Yπομονή Κωνσταντίνα ! Το έχω περάσει x3 (2 στο δεξί , 1 στο αριστερό γόνατο). Το σημαντικότερο είναι να αποκτήσεις πλήρες εύρος κίνησης σε κάμψη και έκταση . Η μυικότητα με τον καιρό θα ξαναέρθει
    3 φορές!!!???

    Και από άλλον το έχω ακούσει, έκοψε χιαστό στο ένα πόδι και μετά απλά έκοβε και εφτιαχνε χιαστους εναλλαξ στα πόδια.

    Θεωρείς πως έγινε κάποιο λαθος από τον γιατρό σου ή ήταν απλά πολλή κακοτυχία μαζεμένη?

    Ελπίζω η 3η φορά να ήταν και η τελευταια σου και να εχεις ησυχάσει τωρα πια...

  10. #70
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Πρώτη προπόνηση της χρονιάς χτες

    Leg Press 2x50 *20kg με τα 2 πόδια για προθερμανση
    Single Leg Press 1x12 * 20 kg, 1x12 *30kg , 1x12* 40kg
    3x12 *45kg

    Εξάσκηση για ανέβασμα σκαλιών στο Step 3x amrap

  11. #71
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    100 μέρες από την εγχείρηση.

    Ουσιαστικά κλείνω 3,5μήνες off από προπόνηση ποδιών.
    Η μάζα έχει μειωθεί ΠΑΡΑ πολύ, η δύναμη όχι ιδιαίτερα.

    Από χιαστό και μηνίσκο είμαι κομπλέ πλέον.Δεν έχω ενοχλήσεις, το γόνατο αντέχει ακόμη και κρανδασμούς.

    Μου τα χάλασαν λίγο τα χιόνια και οι γιορτές και αναγκαστικά έχασα κάποιες προπονήσεις. Το χειρουργημένο γόνατο το έκανα μόνο 2 φορές την εβδομάδα αντί για 3 που ήθελα αλλά επανήλθα.

    Αυτό που επιμένει να με ταλαιπωρεί είναι η παρεκτόπιση της επιγονατίδας, αλλά έχω δεχτεί ότι αν δεν επανέλθει η μυικότητα, δεν θα σταθεροποιηθεί.

    Έκανα ένα βημα πίσω από τα ελεύθερα βάρη και ασχολουμαι μόνο με πρέσσα και καμια φορά hip thrusts.

    Σήμερινή προπόνηση στη πρέσσα.
    Leg Press 2x50 * 20kg( και τα 2 πόδια μαζι )

    Single leg Press
    1x15 *20kg
    1x15 *30kg
    1x15 *40kg
    2x15 *50kg
    3x15 * 60kg ( έφτασε δηλ. το 60% της δυναμης που είχε... )

    Προχωράμε σιγά σιγά.

  12. #72
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Μπραβο Κωσταντινα, τελικα δεν το εβαλες κατω και απ οτι βλεπω δεν σου εφυγε η ορεξη για προπονηση που ελεγες. :D. Τα ελευθερα βαρη γιατι τα αφησες πισω;

  13. #73
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by dimitris_powerlifter View Post
    Μπραβο Κωσταντινα, τελικα δεν το εβαλες κατω και απ οτι βλεπω δεν σου εφυγε η ορεξη για προπονηση που ελεγες. :D. Τα ελευθερα βαρη γιατι τα αφησες πισω;
    η επιγονατίδα δεν είχε απλά την γρήγορη προσαρμογή που περίμενα να έχει.
    Επίσης το καλό πόδι είναι γυρω στο 85% -90% της προηγουμενης δύναμης του. Μεγάλη η διαφορά από το χειρουργημένο, οπότε δεν με συνέφερε να συνεχίσω έτσι. Όσο και αν συγκεντρωθώ, πάντα η καλή πλευρά αναλαμβάνει τη περισσοτερη δουλειά.

    Θα κανω λίγο Single Leg και μετά θα ξαναγυρίσω στις πολυαρθρικες ...

  14. #74
    Senior Bodybuilder Vass17's Avatar
    Join Date
    06-04-17
    Posts
    1,395

    Default

    Συμφωνώ απόλυτα με την προσέγγιση για sigle leg. Οι πολυαρθρικές με τα ελεύθερα θα έρθουν σύντομα.
    Νομίζω πως είναι θέμα χρόνου να φτιάξει και η επιγονατίδα.
    Η ανηφόρα είναι κουραστική, αλλά η θέα από ψηλά είναι πανέμορφη!!
    Όταν η ψυχή θέλει, το σαρκίον ακολουθεί.

    Σήμερα θα κάνω εκείνο που δεν κάνουν οι υπόλοιποι, ώστε αύριο να μπορώ εκείνο που δεν θα μπορούν.

  15. #75
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Aκολουθεις καποιο ειδος προοδευτικης επιβαρυνσης με τα single legs? Ή πας με το feeling? Το ROM σε τι φαση ειναι, επανηλθε;
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  16. #76
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Aκολουθεις καποιο ειδος προοδευτικης επιβαρυνσης με τα single legs? Ή πας με το feeling? Το ROM σε τι φαση ειναι, επανηλθε;
    Θεωρητικά πάω με αύξηση 5kg ανά προπόνηση. Ωστόσο υπάρχουν προπονήσεις που δεν το αισθάνομαι καλά και αναγκαστικά μένω στα ίδια κιλά με τη προηγούμενη.

    Υπάρχουν όμως και καλές μέρες που απλά τραβάει μόνο του.

    Rom στην ηρεμία είναι full flexion. Στο extention , είμαι στις -5μοιρες. Δηλαδή 5 μοιρες hyperextention. Το καλό πόδι είναι -15μοιρες, οπότε δουλεύω ακόμη σε αυτό.

    Κατά τη διάρκεια της άσκησης (με επιβάρυνση) χρησιμοποιώ γυρω στις 110 μοιρες τώρα. Δεν έχω ενόχληση, αλλά δεν το εμπιστεύομαι ακόμη για να το πάω τελείως κατω ... Θα δουλέψω για να φτασω το ass to grass.

    Γενικά οι δύσκολες μοίρες για το ROM είναι οι 0-20. Αν κάνει παρεκτόπιση η επιγονατίδα μου εκεί θα κάνει.
    Οι 20-110 Είναι άνετες απλά. Μπαίνει η επιγονατιδα στη θεση της και κανω ότι θέλω !



    Quote Originally Posted by Vass17 View Post
    Η ανηφόρα είναι κουραστική, αλλά η θέα από ψηλά είναι πανέμορφη!!
    Motivational quote level over 9000
    Last edited by Konstantina91; 20-01-19 at 17:28.

  17. #77
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Προπόνηση με sled / prowler πιστεύεις θα βοηθούσε στην περίπτωσή σου;

    Έκανα κάτι συνειρμούς χτες στο cardio και σκεφτόμουν αν τέτοιου είδους άσκηση προσιδιάζει τα single legs, ειδικά τις ασκήσεις τετρακεφάλων.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  18. #78
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Ναι, είναι πολύ καλή άσκηση το prowler και θυμίζει λίγο single leg , αν και θα πρέπει να είναι αρκετά συγκεντρωμένος κανείς για να βάζει την ίδια δύναμη στο κάθε πόδι.

    Απλώς, η στάση του ποδιου στο prowler ειναι έτσι που μπαινει κάποια πίεση στον πρόσθιο χιαστό, οπότε δεν θα την προτιμούσα τώρα στη φάση που βρίσκομαι.
    ( το ότι σε όλη τη πολη μου παιζει να υπάρχουν 1-2 prowler συνολο, αυτό ειναι άλλη ιστορία! :p )

    Γενικά προσπαθώ να μην επιβαρύνω το μόσχευμα ακόμη.
    Παω σύμφωνα με αυτο
    ACL-strength-v2.jpg

  19. #79
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Update 4 μηνες μετά το χειρουργείο.

    Από γυμναστήριο κάνω μόνο πρέσσα και τίποτα άλλο.

    Η χαρά του καταβολισμού έχω γινει , πήρα και μεζούρα να δω που βρίσκομαι και έχω να πω πως επίσημα εχω chicken legs πλέον.

    Χτες είχα ραντεβού με τον γιατρό μου.
    Κάναμε μετρήσεις για τον Χιαστό. Το χειρουργημένο πόδι είναι πιο σταθερό από το άλλο. Οι επιγονατίδες μου γενικά κανουν λίγο βόλτες και δεν ευθειάζουν σωστα, ( και στα 2 πόδια) κάναμε και έναν υπέρηχο να δουμε τον επιγονατιδικό τένοντα.

    Το σημείο που πήραμε τον τενοντα για μόσχευμα έχει θρέψει και δεν φαίνεται να έχει τενοντίτιδα ( καλό αυτό).

    Να μην τα πολυλογώ, συμφωνησε και ο γιατρός ότι καλώς έκοψα τις πολυαρθρικές , γιατι από τη στιγμή που η επιγονατίδα τρίβεται στο μηριαίο οστό, θα διαλύσω τον χονδρο και θα έχω άλλα μετά.

    Φυσιολογικά θα έπρεπε να αρχίζω χαλαρό τρεξιματάκι τώρα ( βάση της σταθερότητας του χιαστού μου) και η επιγονατίδα δεν μ αφήνει ούτε να περπατήσω καλά καλά.
    Φτιάξαμε τον χιαστό και τώρα πρέπει να φτιάξω την επιγονατιδα λοιπον.

    Με περιμενει ένας μήνας πρέσσα + ποδήλατο+ περπάτημα.

    Μετά μαγνητική.

    Αυτά

  20. #80
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Μαλλον βιαστικες για τις πολυαρθρικες ε; Υπομονη!! Με τοσο περπατημα και ποδηλατο θα εισαι ετοιμη για τριαθλο μετα:D

  21. #81
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by dimitris_powerlifter View Post
    Μαλλον βιαστικες για τις πολυαρθρικες ε; Υπομονη!! Με τοσο περπατημα και ποδηλατο θα εισαι ετοιμη για τριαθλο μετα:D
    ε, όχι ακριβώς.... Ξεκίνησα πολυαρθρικές όταν βάση προγραμματος που εφαρμόζεται συνήθως και βάση της εικόνας του ποδιού μου ( είχα εύρος κίνησης και απουσία πόνου ) , μου πρότεινε ο ίδιος ο γιατρός μου να τις αρχίσω.

    Απλά , το σωμα μου εχει αποδείξει ξανά και ξανά ότι είναι βλαμμένο
    δεν προσαρμόζεται στο πρόγραμμα. Ή θα ειναι πολύ καλύτερο ή πολύ χειρότερο και θέλει ειδική μεταχείριση

    Το περίμενα βέβαια ότι όλη η ιστορία δεν θα μου πάει καλά. Πριν το καλοκαίρι, είχα ρωτήσει πολύ κόσμο για το αν θα έπρεπε να χειρουργησω το πόδι ή όχι( αθλητές που έκαναν χιαστό, αθλητες με εμπειρία στο γυμναστήριο, φυσικοθεραπευτές και γιατρούς).

    Απλά μετά την τελευταία μαγνητική που έκανα το καλοκαιρι είδα πως ήταν μέσα στη φλεγμονή το γόνατο και είπα να το παω χειρουργικά.

    Δε βαριέσαι, κάτι θα κάνουμε.... το πολύ πολύ να ξαναγίνω skinny 50κιλά και να το γυρίσω στη ποδηλασία και στο κολύμπι :p

  22. #82
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Υπομονη Κωνσταντινα,θα φτιαξει η επιγονατιδα

    ....καλο το περπατημα.,ιδανικο το ποδηλατο...μακρυα απ?το τρεξιμο,ειδικα στο δρομο

  23. #83
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Ηταν αρνητικοι οι περισσοτεροι να το πας χειρουργικα; Δεν μπορουσε να αντιμετωπιστει αλλιως δηλαδη;;
    Οχι μην το κανεις αυτο με το κολυμπι και το τρεξιμο..bodybuilding μονο :P

  24. #84
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    Υπομονη Κωνσταντινα,θα φτιαξει η επιγονατιδα

    ....καλο το περπατημα.,ιδανικο το ποδηλατο...μακρυα απ?το τρεξιμο,ειδικα στο δρομο
    Σε ευχαριστώ πολύ Μικελάντζελο!

    Quote Originally Posted by dimitris_powerlifter View Post
    Ηταν αρνητικοι οι περισσοτεροι να το πας χειρουργικα; Δεν μπορουσε να αντιμετωπιστει αλλιως δηλαδη;;
    Οχι μην το κανεις αυτο με το κολυμπι και το τρεξιμο..bodybuilding μονο :P
    Οι περισσότεροι έλεγαν να το χειρουργήσω. Υπήρχαν όμως και αυτοί που μετά το χειρουργείο δεν επανήλθαν ποτέ.

    Δεν μπορούσε να αντιμετωπιστεί αλλιώς, είχε τα θέματά του πριν το χειρουργείο και πιθανότατα να εχει τα θέματα του και μετά ...

    Θα κάνω "Ποτιπίλτιγκ " μόνο που λέει και ο Αχιλλέας

  25. #85
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Περαστικά Κωνσταντίνα και υπομονή! Έρχεται σιγά σιγά το the new me.. Εγώ επιμένω οτι στο 2019 θα κάνεις PR παντού.

    Καλά, προφανώς αν έχεις θέμα με την επιγονατίδα θα ήταν παράλογο να την καταπονείς με πολυαρθρικές... Πόσο έντονη είναι η αστάθεια; Είναι ζήτημα τραυματισμού ή ανατομικό; Με τόση προπόνηση που έχεις ρήξει, η περίπτωση αδυναμίας τετρακεφάλων/συνδέσμων αποκλείεται, έτσι; Να φανταστώ θα προσπαθήσετε πρώτα να σταθεροποιήσετε την επιγονατίδα με ασκήσεις και υπάρχει πιθανότητα χειρουργείου και γι'αυτό αν δεν στρώσει;
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  26. #86
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Περαστικά Κωνσταντίνα και υπομονή! Έρχεται σιγά σιγά το the new me.. Εγώ επιμένω οτι στο 2019 θα κάνεις PR παντού.
    Ευχαριστώ! Για PR απλά αποκλείεται :p. Το καλοκαίρι είχα SQ και DL στα elite κιλά, απλά άπιαστα πλέον. ( και ΑΝ ξαναπιάσω αυτά τα κιλά που έκανα, απλά θα κάνω συντήρηση)

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Πόσο έντονη είναι η αστάθεια; Είναι ζήτημα τραυματισμού ή ανατομικό;
    9/10 φορές κάνει λάθος tracking η επιγονατίδα μου. Στις 0-20 μοίρες όπως σου είχα ξαναγράψει. Από τις 20-110 δεν έχει θέμα, πιθανότατα να το εκμεταλλευτώ αυτό αργότερα να δουλεύω στις κάτω μοίρες μόνο.

    Ανατομικό ζήτημα. Εχω ρηχή τροχιλία μηριαίου και ο έξω πλατύς τετρακέφαλος μου είναι σημαντικά δυνατότερος από τον έσω πλατύ.

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Με τόση προπόνηση που έχεις ρήξει, η περίπτωση αδυναμίας τετρακεφάλων/συνδέσμων αποκλείεται, έτσι;
    Πριν την επέμβαση, ο τετρακέφαλος με έσωζε. Τώρα καταβόλισα πολύ και εμφανίστηκε το πρόβλημα πιο έντονο. Χρειάζομαι υπερτροφία και ειδικά στον έσω πλατύ για να σταθεροποιήσω ότι μπορώ.
    Επίσης, θα χαλαρώνω το έξω μέρος του μηρού με διατάσεις και Foam roller όσο γίνεται , ενώ θα σφίγγω το μέσα.

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Να φανταστώ θα προσπαθήσετε πρώτα να σταθεροποιήσετε την επιγονατίδα με ασκήσεις και υπάρχει πιθανότητα χειρουργείου και γι'αυτό αν δεν στρώσει;
    Ακριβώς!

  27. #87
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    .....μολις διαβασα αυτο ....''έξω πλατύς τετρακέφαλος μου είναι σημαντικά δυνατότερος από τον έσω πλατύ''..
    ...και το συσχετισα με .....''να το γυρίσω στη ποδηλασία και στο κολύμπι'' που εγραψες πιο πανω.
    Το προβλημα ειναι οτι κανοντας ποδηλατο δουλευει κυριως ο εξω πλατυς τετρακεφαλος και ισως δεν το θελεις αυτο μιας και ειναι πιο δυνατος ο δικος σου απο τον εσω

    ....,βεβαια αν το αθλημα σου ηταν η ποδηλασια αυτο που εχεις θα ηταν μεγαλο προτερημα.
    Τα σκουωτ με πολυ ανοιχτα ποδια και οι μυτες να ''κοιτανε'' εξω οπως η σταση του sumo για παραδειγμα δουλευει τον εσω,κατι αντιστοιχο και στα leg presses.
    Last edited by Mikelangelo; 15-02-19 at 04:51.

  28. #88
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    .....

  29. #89
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Τι να σου πω Μικελάντζελο, δεν παίρνει μέγεθος το ρημάδι το " δάκρυ"

    Γενικά ότι έκανα παλιότερα front-back sq, dl , leg press , όλα με μύτες προς τα έξω ήταν ....

    Μόνο το front squat με έπιανε καλά στον έσω πλατύ.
    Πολύ σπάνια να έκανα με μύτες των ποδιών να κοιτάνε ευθεία, που και που στη πρεσσα, άντε και καμια προβολή.

    Ελπίζω πως με σκληρή δουλειά θα φτιάξει πάλι όμως!

  30. #90
    Junior Bodybuilder ShreddingInProgress's Avatar
    Join Date
    05-08-18
    Posts
    119

    Default

    Εγώ τώρα διάβασα το θέμα, περαστικά.

    Να ρωτήσω κάτι αυτό τι σου ειπε ο γιατρός το έπαθες επειδή δεν έκανες ζέσταμα; ή επειδή το επιβάρυνες σηκωνοντας πολλά κιλά;


 
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Μηνίσκος Και Ιμάντες
    By RellikEht in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 4
    Last Post: 20-09-17, 15:12
  2. Μηνίσκος ;
    By tonis in forum Off Topic
    Replies: 2
    Last Post: 19-05-13, 16:18
  3. Στρατος - Νεο Μελος και μηνισκος
    By Stratos72 in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 5
    Last Post: 03-07-12, 18:47
  4. Χειρουργική επέμβαση για το στήθος
    By dorifto in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 12-10-06, 18:18

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •