Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    15-11-18
    Posts
    3

    Default Αύξηση Όγκου στο Στήθος & Γράμμωση

    Παιδιά καλησπερα ! Είμαι καινούριος εδώ ... ασχολούμαι με το μόντελινγκ και θελω να γραμμωσω φουλ αλλα παράλληλα θελω και να αυξήσω λιγο τον όγκο μου στο στήθος ! Γενικά είμαι κομπλέ ! 1.83 ύψος και 79,5 κιλά ... υπάρχει δυνατότητα να τα κανω και τα δυο μαζι και αν ναι ποιος ειναι ο τρόπος ;

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Γεια σου Αναστάση.
    Πόσο καιρό κάνεις βάρη;
    Γράμμωση και ταυτόχρονα να βάλεις όγκο στο στήθος, δεν γίνεται, ή το ένα ή το άλλο θα κάνεις.

  3. #3
    New Bodybuilder
    Join Date
    15-11-18
    Posts
    3

    Default Γράμμωση

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Γεια σου Αναστάση.
    Πόσο καιρό κάνεις βάρη;
    Γράμμωση και ταυτόχρονα να βάλεις όγκο στο στήθος, δεν γίνεται, ή το ένα ή το άλλο θα κάνεις.
    Κανω αρκετα χρόνια... γενικά είμαι πολυ Καλα απλώς θελω λιγο τωρα να το τελειοποιησω! Επειδη δεν εχω πάνω απο 9%λιπος πάνω μου αν πω οτι κανω γράμμωση φουλ ποσό καιρό χρειάζομαι για να το πάω στο 6.5 ας πούμε και ποσό βάρος θα χάσω με αυτο ; Και θα χάσω μόνο λίπος η σε μια δίαιτα γράμμωσης αναγκαστικα θα χάσω και μύες ;

  4. #4
    Pumping Iron cano's Avatar
    Join Date
    30-08-06
    Location
    athens.
    Posts
    538

    Default

    Το αν θα χασεις και μυς εξαρταται τοσο απο τη διατροφη που θα ακολουθησεις οσο και απο την προπονηση και την ξεκουραση.
    Γενικα υπαρχουν πολλοι τροποι να το επιτυχεις αλλα αφου δεν ξερουμε τι κανεις γενικα δε μπορουμε να σου προτεινουμε και κατι συγκεκριμενο. Αλλα οπως σου ειπε η Καρδουλα και τα 2 δεν γινονται. Επισης αν το θες για συγκεκριμενο λογο, πχ μια επερχομενη φωτογραφιση, δεν χρειαζεται να πιεσεις τον οργανισμο σου να κατεβεις τοσο χαμηλα σε λιπος, ειναι και λιγο ανθυγιεινο να μενεις καιρο σε πολυ χαμηλα ποσοστα λιπους....

  5. #5
    New Bodybuilder
    Join Date
    15-11-18
    Posts
    3

    Default

    Quote Originally Posted by cano View Post
    Το αν θα χασεις και μυς εξαρταται τοσο απο τη διατροφη που θα ακολουθησεις οσο και απο την προπονηση και την ξεκουραση.
    Γενικα υπαρχουν πολλοι τροποι να το επιτυχεις αλλα αφου δεν ξερουμε τι κανεις γενικα δε μπορουμε να σου προτεινουμε και κατι συγκεκριμενο. Αλλα οπως σου ειπε η Καρδουλα και τα 2 δεν γινονται. Επισης αν το θες για συγκεκριμενο λογο, πχ μια επερχομενη φωτογραφιση, δεν χρειαζεται να πιεσεις τον οργανισμο σου να κατεβεις τοσο χαμηλα σε λιπος, ειναι και λιγο ανθυγιεινο να μενεις καιρο σε πολυ χαμηλα ποσοστα λιπους....
    Δηλαδή θεωρείς πως με ενα ποσοστό λιπους γύρω στο 7-8 % γενικά είμαι κομπλέ για να φαίνονται οι μύες καθαροί ; Αλλα να είμαι μόνιμα εκει .. ούτε πάνω ούτε κάτω

  6. #6
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Μόνιμα κάτω απο 10-12% ενω παράλληλα είσαι υγιής και προπονήσαι με βάρη σωστά θα πρέπει να το'χεις πολύ με τα γονίδια. Μπορεί να είσαι απο τους τυχερούς που το κάνουν, αλλά τα μονοψήφια είναι πάρα πολύ χαμηλά ποσοστά λίπους.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Μυική Ενδυνάμωση, αύξηση όγκου και γράμμωση
    By Johnny23 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 27-02-14, 18:31
  2. Αύξηση όγκου και γραμμωση
    By theovossos in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 5
    Last Post: 29-01-13, 16:45
  3. Replies: 3
    Last Post: 01-12-10, 21:53
  4. αυξηση ογκου-γραμμωση-διατροφη
    By Ponoss in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 1
    Last Post: 29-01-09, 18:21

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •