Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Junior Bodybuilder bodys's Avatar
    Join Date
    14-07-12
    Posts
    155

    Default Πρόγραμμα Αύξησης Αντοχής

    Καλησπερα σας κανω προπονηση δυναμης 3 φορες τη βδομαδα και 2 αεροβιες στο διαδρομο. Το θεμα μου ειναι οτι θελω να βελτιωσω την αντοχη μου αμεσα(την αεροβια ικανοτητα δηλαδη) γιατι επιβαλλεται στο σπορ μου. Τι προγραμμα ακριβως να ακολουθησω? Σπριντ η τζοκινγκ? Εχω τη δυνατοτητα να πηγαινω σε γηπεδο. Τελος για τη βελτιωση της ευλυγισιας φτανουνε οι μεταπροπονητικεςδιατασεις η χρειαζεται περισσοτερη δουλεια? Για να σας δωσω να καταλαβετε δεν ειμαι και πολυ ευλυγιστος δηλ δεν μπορω να κανω full σπαγγατο. ευχαριστω
    Last edited by bodys; 16-11-18 at 13:50.

  2. #2

    Default

    Εγώ προσωπικά φίλε κάνω για 20' διάλλειματικη στον διάδρομο. Δηλαδή 2' στην ταχύτητα 5 και 1' στην ταχύτητα 18 έτσι ώστε στην χαμηλή ταχύτητα να κατεβαίνουν οι σφυγμοι ενώ στην υψηλή να ανεβαίνουν. Παίζει ρόλο και το σπορ που κάνεις. Εγώ πάντως με αυτό το πρόγραμμα έχω δει αποτέλεσμα στην αντοχή μου. Μετά από τα βάρη πάντα διαδρομος ( εκτός από legs day haha). Καλό είναι να ακούσεις και άλλες γνώμες , αυτήν είναι η τοποθέτηση μου.

    Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  3. #3
    Junior Bodybuilder bodys's Avatar
    Join Date
    14-07-12
    Posts
    155

    Default

    Quote Originally Posted by vasilis_tra View Post
    Εγώ προσωπικά φίλε κάνω για 20' διάλλειματικη στον διάδρομο. Δηλαδή 2' στην ταχύτητα 5 και 1' στην ταχύτητα 18 έτσι ώστε στην χαμηλή ταχύτητα να κατεβαίνουν οι σφυγμοι ενώ στην υψηλή να ανεβαίνουν. Παίζει ρόλο και το σπορ που κάνεις. Εγώ πάντως με αυτό το πρόγραμμα έχω δει αποτέλεσμα στην αντοχή μου. Μετά από τα βάρη πάντα διαδρομος ( εκτός από legs day haha). Καλό είναι να ακούσεις και άλλες γνώμες , αυτήν είναι η τοποθέτηση μου.

    Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Να σαι καλα φιλε, αλλα εγω μιλω για αεροβια σε σταδιο και οχι σε διαδρομο.

  4. #4
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Ποιο είναι το άθλημά σου;
    Τι πρόγραμμα δύναμης ακολουθείς;
    Πόσες προπονήσεις κάνεις τη βδομάδα στο άθλημά σου;

    Αν θες να ασχοληθείς σοβαρά με την ευλυγισία θέλει 1-2 φορές την ημέρα κάθε μέρα για κανένα 6μηνο (καταλαβαίνω οτι ήδη είσαι σε κάποιο επίπεδο) και μετά η συντήρηση είναι πολύ πιο απλή υπόθεση.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  5. #5
    Junior Bodybuilder bodys's Avatar
    Join Date
    14-07-12
    Posts
    155

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Ποιο είναι το άθλημά σου;
    Τι πρόγραμμα δύναμης ακολουθείς;
    Πόσες προπονήσεις κάνεις τη βδομάδα στο άθλημά σου;

    Αν θες να ασχοληθείς σοβαρά με την ευλυγισία θέλει 1-2 φορές την ημέρα κάθε μέρα για κανένα 6μηνο (καταλαβαίνω οτι ήδη είσαι σε κάποιο επίπεδο) και μετά η συντήρηση είναι πολύ πιο απλή υπόθεση.
    Αχιλλέα mma κάνω και είμαι σε προετοιμασία. Από βάρη 3 φορές 5*5 τις βασικές ασκήσεις μαζί με 2 αερόβιες διάδρομο στο τέλος. Αντοχή θα κάνω σε γήπεδο τρέξιμο απλώς δεν έχω καταλήξει αν θα είναι σε χαμηλό τεμπο στυλ jogging ή σπριντς και πόσες φορές τη βδομάδα να πηγαίνω για τρέξιμο. Αν χρειαστεί έχω τη δυνατότητα να πάω στο γήπεδο έως 4 φορές τη βδομάδα. Τι πρόγραμμα προτείνεις εσύ για βελτίωση αεροβιας για αγωνιστική περίοδο?

    Πάμε στην ευλυγισία τώρα. Μέχρι στιγμής κάνω μετά τα βαρη και το μμα(εκεί κάνουμε 2 φορές στην αρχή κ στο τέλος) στατικές διατάσεις. Θα εφαρμόσω και αυτό που λες κάνοντας εξτρα στατικές διατάσεις το πρωί.

    Επειδή φαίνεσαι να σαι γνώστης με τι ασχολείσαι κικ, τζουντο?

    Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by bodys; 16-11-18 at 18:58.

  6. #6
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by bodys View Post
    Αχιλλέα mma κάνω και είμαι σε προετοιμασία. Από βάρη 3 φορές 5*5 τις βασικές ασκήσεις μαζί με 2 αερόβιες διάδρομο στο τέλος. Αντοχή θα κάνω σε γήπεδο τρέξιμο απλώς δεν έχω καταλήξει αν θα είναι σε χαμηλό τεμπο στυλ jogging ή σπριντς και πόσες φορές τη βδομάδα να πηγαίνω για τρέξιμο. Αν χρειαστεί έχω τη δυνατότητα να πάω στο γήπεδο έως 4 φορές τη βδομάδα. Τι πρόγραμμα προτείνεις εσύ για βελτίωση αεροβιας για αγωνιστική περίοδο?

    Πάμε στην ευλυγισία τώρα. Μέχρι στιγμής κάνω μετά τα βαρη και το μμα(εκεί κάνουμε 2 φορές στην αρχή κ στο τέλος) στατικές διατάσεις. Θα εφαρμόσω και αυτό που λες κάνοντας εξτρα στατικές διατάσεις το πρωί.

    Επειδή φαίνεσαι να σαι γνώστης με τι ασχολείσαι κικ, τζουντο?

    Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Άντε ρε ωραία!

    Έκανα κικ πολλά χρόνια και τα τελευταία 6 mma, την άνοιξη έπαιξα τελευταία φορά, φέτος δεν προλαβαίνω οποτε το άφησα.

    Πόσες φορές πηγαίνεις mma? Φαντάζομαι 4-5? Πότε είναι οι αγώνες; Έχεις χρόνο ή παίζεις σε 2 βδομάδες; :P

    Παρόλο που ρωτάς μόνο για την αντοχή θα σου πω τη γνώμη μου και για τη δύναμη γιατί τυχαίνει να έκανα μόνος μου μια αντίστοιχη προετοιμασία πέρσι και μπορεί να σου φανεί χρήσιμο.

    Δύναμη: Το πας πολύ καλά, επιτέλους κάποιος αθλητής που δεν κάνει bodybuilding split.

    Μόνο που το 5x5 θα σε ξεπατώσει εκτός αν είσαι πολύ αρχάριος στη δύναμη. Aκολουθείς linear progression όπου αυξάνεις τα κιλά σε κάθε προπόνηση (πχ stronflifts)?

    Αν ναι, κόψ'το σε 3x5 και ανάλογα το level σου μπορεί να χρειαστεί να το αλλάξεις αρκετά (στο λεω γιατι την έχω πατήσει με το Texas Method και το mma και ήταν ό,τι χειρότερο). Αν δεν είσαι αρχάριος στη δύναμη (δηλαδή αν έχεις τελειώσει το linear progression), να το γυρίσεις σε Upper Lower conjugate system ή σε Heavy Light Medium. Σκέψου το πολύ σοβαρά αυτό γιατί απο τη μια η δύναμη & έκρηξη είναι πάρα πάρα πολύ σημαντική απο την άλλη εύκολα υπερπροπονήσαι όταν κάνεις και mma.

    Conditioning: Αν πηγαίνεις πάνω απο 3 φορές mma, το μόνο που χρειάζεται να κάνεις είναι intervals 3 φορές τη βδομάδα. Μπορείς να ξεκινήσεις με 10 100αρια (1' rest), να το πας στα 15 100αρια σε 1-2 βδομάδες, να συνεχίσεις κυρίως με 200αρια (10-15) (90'' rest) και να δουλέψεις στο τέλος 400αρια (8) (90'' rest).

    Aνάλογα το επίπεδό σου και το πόσες προπονήσεις mma κάνεις, μπορεί να σου πέσει πολύ αυτό. Σε τέτοια περίπτωση ξεκίνα με ένταση στο 70-80% και προσπάθησε τις πρώτες 4 βδομάδες να αυξήσεις τα intervals (μεχρι και 20) και να μειώσεις το χρόνο που ξεκουράζεσαι (πχ ξεκίνα απο 90'' και πέσε μέχρι 45''). Μετά ανέβασε ένταση και προσπάθησε να μειώσεις τους χρόνους σου. Αν ξεκινήσεις απο την αρχή με φουλ ένταση μην κάνεις πάνω απο 15 intervals.

    Επίσης αν έχεις πρόσβαση σε βουνό ή κάπου να κάνεις sprint μερικές μεγάλες ανηφόρες, θα έιναι τέλεια.

    Αν κάνεις κάτω απο 4 mma τότε να βάλεις ενα 45λεπτο jogging τη βδομάδα σίγουρα κάπου. Μπορείς να το κάνεις λίγο πιο απαιτητικό, ανεβάζοντας γραμμικά την ένταση (πχ αν το έκανες στο διάδρομο, θα αύξανες την ταχύτητα κάθε 5 λεπτά).

    Ευλυγισια: Κάνε ΔΥΝΑΜΙΚΕΣ διατάσεις το πρωί, κάθε πρωί: 4x12 άρσεις ποδιών μπροστα, πισω, πλαι. Εναλλακτικά καθιστός, ανοίγεις πόδια αριστερά δεξιά κέντρο, πάλι 4x12 στο καθένα. + ό,τι άλλο κάνεις μέχρι τώρα.
    Last edited by Achillezzz; 16-11-18 at 20:38.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  7. #7
    Junior Bodybuilder bodys's Avatar
    Join Date
    14-07-12
    Posts
    155

    Default

    Πολύ ωραία συναθλητη!

    1. Δύναμη κάνω για 1 μήνα αλλά από βδομάδα θα ξαναγυρισω σε full body, γιατί με έχει ξεπατωσει οπως πολύ σωστά συμπαιρανες! Τα οφέλη του προγράμματος ήτανε ότι ανέβασα κιλά στις βασικές αλλά δεν είχα μυϊκά κέρδη γτ δεν μου δουλεύει η δύναμη για αυτό το σκοπό. Αλλά εφόσον δυναμώνεις σωματικά με τέτοια προγράμματα όλα καλά!!

    2. mma τώρα πάω 4 φορές το λιγότερο . Χρόνο έχω αρκετό παίζω πριν τις γιορτές.

    3. Αντοχή: Να κάνω 3 φορες σπριντς στο στίβο και όχι το κλασσικο τζοκινγκ όπως ο Ροκυ :)

    Σε βουνό μπορώ να πάω στο Σειχ σου αλλά είναι μισή ώρα με ταμαξι, οπότε ας μείνω στα γήπεδα . Άρα ξεκινώ με τζοκινγκ μετά σπριντς και τέλος αποθεραπεία.

    Σε μας λενε για να φτιάξετε αντοχή κάντε πολλά χιλιόμετρα χαλαρά καθημερινά, αλλά πολλοί προπονητές στο ίντερνετ συμμερίζονται την ίδια προσέγγιση με τη δική σου. Προπόνηση σπρίντερ δηλαδή και όχι δρομέα

    4. Αυτήν εδώ δε λεςhttps://www.youtube.com/watch?v=GbiJK1QHQ4Y Εν κατακλείδι συνεχίζω τις στατικές συν το dynamic stretching. Δυναμικές όταν λέμε σαν του τύπου εδώ?

    5. Εσύ στον τελευταίο αγώνα σου πόσες προπονήσεις κ καρντιο έκανες στην προετοιμασία?

    Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by bodys; 16-11-18 at 21:12.

  8. #8
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by bodys View Post
    Πολύ ωραία συναθλητη!

    1. Δύναμη κάνω για 1 μήνα αλλά από βδομάδα θα ξαναγυρισω σε full body, γιατί με έχει ξεπατωσει οπως πολύ σωστά συμπαιρανες! Τα οφέλη του προγράμματος ήτανε ότι ανέβασα κιλά στις βασικές αλλά δεν είχα μυϊκά κέρδη γτ δεν μου δουλεύει η δύναμη για αυτό το σκοπό. Αλλά εφόσον δυναμώνεις σωματικά με τέτοια προγράμματα όλα καλά!!

    2. mma τώρα πάω 4 φορές το λιγότερο . Χρόνο έχω αρκετό παίζω πριν τις γιορτές.

    3. Αντοχή: οπότε να κάνω 3 φορες σπριντς στο στίβο και όχι το κλασσικο τζοκινγκ όπως ο Ροκυ :)

    Σε βουνό μπορώ να πάω στο Σειχ σου αλλά είναι μισή ώρα με ταμαξι, οπότε ας μείνω στο γήπεδα . Άρα ξεκινώ με τζοκινγκ μετά σπριντς και τέλος αποθεραπεία.

    Σε μας λενε για να φτιάξετε αντοχηυ κάντε πολλά χιλιόμετρα χαλαρά καθημερινά, αλλά πολλοί προπονητές στο ίντερνετ συμμερίζονται την ίδια προσέγγιση με τη δική σου. Προπόνηση σπρίντερ δηλαδή και όχι δρομέα

    4. Αυτήν εδώ δε λεςhttps://www.youtube.com/watch?v=GbiJK1QHQ4Y Εν κατακλείδι συνεχίζω τις στατικές συν το dynamic stretching. Δυναμικές όταν λέμε σαν του τύπου εδώ?

    5. Εσύ στον τελευταίο αγώνα σου πόσες προπονήσεις κ καρντιο έκανες στην προετοιμασία?

    Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    1. Κανε 3x5 για όσο σε παει. Έχω γράψει ενα sticky για το heavy light medium (starr model), είναι οτι καλύτερο για μετά, με κάποιες αλλαγές για σένα (πχ στη light day καθόλου πόδια). Ρήξ'το μια ματιά, είναι φτιαγμένο για όσους κάνουν αθλήματα επαφής που θέλουν δύναμη/έκρηξη. Αν το συνδιάζες με κάποιες ασκήσεις dynamic effort θα ήταν ιδανικό.

    3. Super, άρα πάρτο κανονικά με 100αρια και φρόντισε απο την 1η βδομάδα Δεκέμβρη να κάνεις τα 400αρια. Αν πιστεύεις οτι μπορείς και νωρίτερα με 400αρια καλύτερα. Οχι δε νομίζω οτι χρειάζεσαι τζοκινγκ αν προπονείσαι ήδη συστηματικά γιατί δε βοηθάει πολύ στον αγώνα.

    4. Για δυναμικες διατασεις μπροστα πλαι πισω εννοω αυτο: https://www.youtube.com/watch?v=qhpo9qKxO2c

    5. 3 mma, 3 βάρη, 3 sprints. Αλλά δούλευα και δεν προλάβαινα. Ιδανικά θα ήταν 5-6, 3, 2.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  9. #9
    Junior Bodybuilder bodys's Avatar
    Join Date
    14-07-12
    Posts
    155

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    1. Κανε 3x5 για όσο σε παει. Έχω γράψει ενα sticky για το heavy light medium (starr model), είναι οτι καλύτερο για μετά, με κάποιες αλλαγές για σένα (πχ στη light day καθόλου πόδια). Ρήξ'το μια ματιά, είναι φτιαγμένο για όσους κάνουν αθλήματα επαφής που θέλουν δύναμη/έκρηξη. Αν το συνδιάζες με κάποιες ασκήσεις dynamic effort θα ήταν ιδανικό.

    3. Super, άρα πάρτο κανονικά με 100αρια και φρόντισε απο την 1η βδομάδα Δεκέμβρη να κάνεις τα 400αρια. Αν πιστεύεις οτι μπορείς και νωρίτερα με 400αρια καλύτερα. Οχι δε νομίζω οτι χρειάζεσαι τζοκινγκ αν προπονείσαι ήδη συστηματικά γιατί δε βοηθάει πολύ στον αγώνα.

    4. Για δυναμικες διατασεις μπροστα πλαι πισω εννοω αυτο: https://www.youtube.com/watch?v=qhpo9qKxO2c

    5. 3 mma, 3 βάρη, 3 sprints. Αλλά δούλευα και δεν προλάβαινα. Ιδανικά θα ήταν 5-6, 3, 2.
    1. Θα το κοιτάξω αλλά δεν νομίζω γιατί σε μένα δεν μου πάει τόσο η δύναμη. Ο κύριος λόγος που προπονούμαι έτσι είναι για να δυναμώσω. Είμαι βέβαιος ότι έχουμε άλλο σωματοτυπο και σε σένα πάει γάντι αυτού του είδους η προπόνηση.

    2. Ωραία θα το εφαρμόσω. Ανάμεσα στα σπριντ στην ξεκούραση κάθομαι η κάνω ελαφρύ τρέξιμο μέχρι το επόμενο σπριντ? Πχ από το 3ο στο 4ο σπριντ

    4. Τώρα κατάλαβα. Ο τύπος βέβαια έχει και γαμω τις ευλυγισίες! Εγώ με πολλά ζόρια φτάνω μέχρι το στήθος. Θα μου πεις σιγά σιγά θα μπορώ και εγώ ! :)

    Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by bodys; 16-11-18 at 21:36.

  10. #10
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by bodys View Post
    1. Θα το κοιτάξω αλλά δεν νομίζω γιατί σε μένα δεν μου πάει τόσο η δύναμη. Ο κύριος λόγος που προπονούμαι έτσι είναι για να δυναμώσω. Είμαι βέβαιος ότι έχουμε άλλο σωματοτυπο και σε σένα πάει γάντι αυτού του είδους η προπόνηση.

    2. Ωραία θα το εφαρμόσω. Ανάμεσα στα σπριντ στην ξεκούραση κάθομαι η κάνω ελαφρύ τρέξιμο μέχρι το επόμενο σπριντ? Πχ από το 3ο στο 4ο σπριντ

    4. Τώρα κατάλαβα. Ο τύπος βέβαια έχει και γαμω τις ευλυγισίες! Εγώ με πολλά ζόρια φτάνω μέχρι το στήθος. Θα μου πεις σιγά σιγά θα μπορώ και εγώ ! :)

    Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    1. Ναι θυμάμαι το είχαμε συζητήσει και παλίοτερα! Η δύναμη και η έκρηξη είναι πάρα πολύ σημαντική για το άθλημά σου. Αν μπορείς να κάνεις κάποιο πρόγραμμα που να έχει μονες, 2αρες-3αρες και 5αρες-10αρες στις βασικες, μονοζυγο και βυθισεις εισαι γενικά κομπλέ τουλάχιστον για τις απαιτήσεις του mma.

    2. Κάθεσαι γενικά. Αν ξεκινήσεις με 80% αντι για sprint μπορείς να κάνεις κι ελαφρύ τζοκιγνκ.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  11. #11
    Junior Bodybuilder bodys's Avatar
    Join Date
    14-07-12
    Posts
    155

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    1. Ναι θυμάμαι το είχαμε συζητήσει και παλίοτερα! Η δύναμη και η έκρηξη είναι πάρα πολύ σημαντική για το άθλημά σου. Αν μπορείς να κάνεις κάποιο πρόγραμμα που να έχει μονες, 2αρες-3αρες και 5αρες-10αρες στις βασικες, μονοζυγο και βυθισεις εισαι γενικά κομπλέ τουλάχιστον για τις απαιτήσεις του mma.

    2. Κάθεσαι γενικά. Αν ξεκινήσεις με 80% αντι για sprint μπορείς να κάνεις κι ελαφρύ τζοκιγνκ.
    Να σαι καλά. Οκ επιφυλάσσομαι για το πρόγραμμα αλλά για μετά τους αγώνες. Απο Δευτερα ξαναμπαίνω full body. Αερόβια εφόσον δούλεψε σε σενα στο θέμα αντοχής πάει να πει ότι αποδίδει. Καλή συνέχεια στους επόμενους σου αγώνες

  12. #12
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by bodys View Post
    Να σαι καλά. Οκ επιφυλάσσομαι για το πρόγραμμα αλλά για μετά τους αγώνες. Απο Δευτερα ξαναμπαίνω full body. Αερόβια εφόσον δούλεψε σε σενα στο θέμα αντοχής πάει να πει ότι αποδίδει. Καλή συνέχεια στους επόμενους σου αγώνες
    Οι περισσότεροι αθλητές πλέον σε καλό επίπεδο δουλεύουν κυρίως σε intervals και ανιφόρες αντί για κλασσικό τρέξιμο. Το τζοκινγκ ειναι πολύ χρήσιμο αν είσαι εντελώς ντεφορμέ και αν θες να χτίσεις γενική αντοχή, αλλά για προετοιμασία τα intervals είναι καλύτερα. Καλή επιτυχία και σε σένα μαν.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Πρόγραμμα Διατροφής Αύξησης Κιλών (1,83 - 61 kg)
    By Katsaaa in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 2
    Last Post: 19-10-12, 01:51
  2. Προγραμμα αυξησης επαναληψεων pull-ups
    By pavlos23 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 4
    Last Post: 09-10-12, 11:54
  3. Βοηθεια με προγραμμα αυξησης δυναμης
    By Giwrgos_10 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 25
    Last Post: 26-04-12, 14:02
  4. Νεο Προγραμμα Αυξησης Ογκου-Αποριες
    By DJman in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 6
    Last Post: 13-02-12, 21:05
  5. Νεο Προγραμμα Αυξησης Ογκου
    By DJman in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 21
    Last Post: 13-02-12, 20:38

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •