Καλησπέρα σε όλους. Κάνω γυμναστική με βάρη εδώ και 2 χρόνια, οπότε θεωρώ τον εαυτό μου αρχάριο. Τον πρώτο χρόνο σε γυμναστήριο και τον 2ο στο σπίτι. Έχω πάρει τον κατάλληλο, βασικό εξοπλισμό. Και μπορώ να πω πως τον 2ο χρόνο είδα περισσότερα αποτελέσματα στον όγκο μου. Ίσως τον 2ο χρόνο, να έδειξα περισσότερη πειθαρχία. Πέρα απ' το συνολικό αποτέλεσμα, έχω μια απορία σχετικά με το πως μπορώ να γίνω πιο πλατύς σε ανφάς οπτική. Δηλαδή, να γίνει πιο φαρδιά η πλάτη μου. Στα 35 μου, με ασκήσεις για πλάτη και κατά βάση έλξεις σε μονόζυγο, η πλάτη συγκεκριμένα μπορεί να ανοίξει και να δώσει πλάτος στον κορμό; Ή το πλάτος το πετυχαίνουμε μόνο με όγκο σε ώμους; (και lats;) Οι ώμοι μου έχουν πάρει ήδη την στρογγυλάδα, είναι γυμνασμένοι αλλά θεωρώ ότι έστω και επιπλέον 1 εκατοστό "άνοιγμα" προς το έξω στον αριστερό ώμο και 1 εκ "άνοιγμα" στον δεξί ώμο, θα μου έφερνε το επιθυμητό για μένα αποτέλεσμα στην διόγκωση του κορμού μου. Το μεταπροπονητικό μου ρόφημα είναι: Μείγμα πρωτεϊνης με πολλούς υδατάνθρακες, κρεατίνη και 2 κουταλιές βρώμη. Παρατήρησα όμως πως με αυτό το ρόφημα, μου δημιουργείται ένα μικρό προκοίλι εκεί που οι κοιλιά μου ήταν επίπεδη.

Μπορώ λοιπόν να πετύχω το επιθυμητό αποτέλεσμα ;
Πως και που πρέπει να επικεντρωθώ;

Σας ευχαριστώ!