Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    03-02-19
    Posts
    4

    Default Περιοδος γραμμωσης απο τωρα?

    Καλημερα!

    Στην λογικη του 2 κιλων περιπου κατω τον μηνα αξιζει να μπει καποιος απο τωρα σε γραμμωση?

    Εγω ειμαι 1.72 77 κιλα περιπου (ημουν 83 σε περιοδο ογκου και ξεκινησα να τρωω πιο στεγνα).

    Σας παραθετω και την διατροφη μου καθως στοχος μου ειναι μηπως καταφερω και πεσω σε λιπος φετος ωστε να γραμμωσω παντου.

    Πρωινο (09:00-10:00 αναλογα τι ωρα θα ξυπνησω)

    5 Ασπραδια ενα ολοκληρο, 50γρ βρωμη , μιση μπανανα , κανελλα ολα στο μπλεντερ σαν πιτακι) + πολυβιταμινη + βιταμινη C

    δεκατιανο 120γρ. κοτοπουλο με σαλατα πρασινη

    προπροπονητικα κιτρουλινη β αλανινη

    Προπονηση

    μεταπροπονητικα πρασινο μηλο με πρωτεινη

    Μετα κανω μεσημεριανο υπνο και
    μεσημεριανο ουσιαστικα κανω απογευματακι

    120γρ κοτοπουλο 100γρ ρυζι

    βραδυνο ενα κεσεδακι κοτατζ με λιγους ξηρους
    καρπους.


    Κατα την διαρκεια της ημερας πινω 3 καφεδες με ενα κουταλακι του γλυκου ζαχαρη καθε φορα ουσιαστικα 15γρ ζαχαρη.

    Η ερωτηση μου επειδη οσο κι αν προσπαθησα δεν το καταλαβα ποτε..καποιες φορες την σπαω και τρωω σαβουρα σαν τσητ μηλ..ισως δυο φορες την εβδομαδα..πως σας φαινεταο γενικα? θα χαιρομουν πολυ να με βοηθησετε με την εμπειρια σας..Ευχαριστω εκ των προτερων

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Ανέβασε υδατάνθρακα και θερμίδες, τρως λίγο απο την αρχή της προσπάθειάς σου και στην πορεία δεν θα έχεις περιθώρια να κόψεις.
    Παράλληλα κόψε τα τσιτ μιλ (προφανως τα έκανες γιατί είχες ρίξει τόσο τον υδατ σε σημείο να μην μπορείς να το διαχειριστείς) και παράλληλα με αερόβια 4-5 φορές από 30 λεπτά θα χάνεις λίπος.
    Υπολόγισε πόση πρωτεινη , υδατάνθρακα και λιπαρά τρως καθώς και θερμίδες ώστε να κάνεις σωστά βήματα στην πορεία.
    Στόχος σου είναι καθαρά η μείωση λίπους και αν θες τη γνώμη μου κακώς εφτασες τα 83 κιλά, τα περισσότερα ήταν λίπος.

  3. #3
    New Bodybuilder
    Join Date
    03-02-19
    Posts
    4

    Default

    καλημερα καρδουλα

    επειδη δεν τα παω καλα και δεν εχω θεμα να ζορισω τον εαυτο μου καθως ειμαι ηδη δυο χρονια στο γυμναστηριο πιστος σαν στρατιωτης θα μπορουσες να μου δωσει; ενα ιδανικο προγραμμα σχετικα με μεγιστη απωλεια λιπους με 6 προπονησεις την βδομαδα καθιστικη ζωη διχως δουλεια και οικονομικα ανετα σε ψωνια φαγητου? κανω πλατη δικεφαλα στηθος τρικεφαλα ωμους και ποδια ξεχωριστα με 4 45 λεπτες αεροβιες την βδομαδα..πως θα το διαχειριζοσουν? ειμαι 1.72 και περιπου 77 κιλα ισως 77.5

    Ευχαριστω εκ των προτερων

  4. #4
    New Bodybuilder
    Join Date
    03-02-19
    Posts
    4

    Default

    επισης πως μπορω να ανεβασω φωτογραφια πριν κ μετα?

  5. #5
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Πρόγραμμα έτοιμο δεν μπορώ να σου δώσω γιατί ο καθένας έχει διαφορετικές θερμιδικές ανάγκες. Θα διαβάσεις τα παρακάτω άρθρα, θα αφιερώσεις χρόνο να μάθεις βασικά πράγματα , θα οργανώσεις τα γεύματά σου σύμφωνα με αυτά και μετά αφού τα γράψεις εδώ θα σε βοηθήσουμε να το διορθώσεις. Φωτογραφίες , πατάς το "Go advanced" κατω απο το κουτακι που γραφεις για να ποσταρεις και στη σελιδα που σου ανοίγει και πατας το κουμπι manage attachments.

    Βασικοί Τρόποι Υπολογισμού Θερμίδων Και Μακροστοιχείων Για Διατροφές Bodybuilding!

    Top 10 Των Καλύτερων Τροφών Για Bodybuilding & Fitness


    Προτάσεις Επιλογής Τροφών Ανα Γεύμα Για Διατροφή Bodybuilding


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Περίοδος Γράμμωσης
    By pdimitris93 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 09-03-18, 02:08
  2. Περίοδος Γράμμωσης
    By nickap in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 11
    Last Post: 09-11-16, 16:42
  3. Περίοδος γράμμωσης
    By crida1980 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 4
    Last Post: 31-03-11, 22:01
  4. Περίοδος γράμμωσης ?
    By vodi-builder in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 18-04-06, 05:31

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •