Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 30 of 77

Threaded View

  1. #1
    New Member
    Join Date
    26-11-14
    Posts
    42

    Default Kαλώς σας βρήκα!

    Καλησπέρα σε όλους! Όντας νέο μέλος (σε όλα, και στη γυμναστική, όχι μόνο στο φόρουμ), είπα να σας συστηθώ. Ονομάζομαι Βασιλική, είμαι 33 χρονών, 1.73, 75 κιλά (πολλά, αλλά θα φύγουν). Στόχος είναι ασφαλώς το κάψιμο λίπους και φυσικά η ενδυνάμωση ταυτόχρονα. Ποσοστό λίπους δεν ξέρω, θα κλείσω για dexa συντομα μάλλον. Αρχάρια σε γυμναστική, σε όλα τα είδη, έχω ξεκινήσει εδώ και λίγο καιρό γυμναστήριο. Κάνω και κάποια ομαδικά ενδυνάμωσης με μπάρες και κάποια αερόβια, και 3-4 φορές όργανα. Στα όργανα κάνω 2 σετ με πιο πολλά κιλά και λίγες επαναλήψεις 6-8, και άλλα δυο με λιγότερα κιλά και περισσότερες επαναλήψεις. Έχω συζητήσει με τον γυμναστή να μπω και σε ελεύθερα βάρη, να μη κάνω μόνο όργανα, αλλά είπε να αφήσω λίγο το σώμα να συνηθίσει.
    Παράλληλα κάνω κέτο, προσπαθώ να μη ξεπερνάω τα 20 γραμμ υδατάνθρακα (πριν λίγο καιρό το είχα πιο χαμηλά), 105 πρωτεινη, 80 λίπος, συνολικά 1200 θερμίδες (ποσοστά 5, 35 και 60%). Για παράδειγμα σήμερα ξύπνησα 7, 7.30 έφαγα ένα finn crisp με 30 γραμμαρια cottage και ένα βραστό αυγό. 8.30 ήμουν γυμναστήριο έκανα μια ώρα αερόβια και μετά πλάτη τρικέφαλα (εμπροσθολαίμιες, καθιστη κωπηλατική, τροχαλία με λοξή λαβή, βυθίσεις). Γυρνώντας από τη προπόνηση έφαγα για σνακ ένα κομμάτι ομελέτα φούρνου (την έφτιαξα χτες με 3 αυγά, 320 γραμμαρια ασπράδι, πιπεριές χρωματιστές, μανιτάρια και τυρί, την έψησα σε φόρμα για κεικ και την εκοψα σε 5 κομμάτια, για κάθε μερα της εβδομάδας που πάω γυμναστήριο). Το μεσημερι, στήθος κοτόπουλο στον ατμό, με ελάχιστο μαρούλι, και για να συμπληρώσω το λίπος που θέλει η κέτο, είχα φτιάξει "πουτίγκα chia", δηλαδή σπόρους chia σε γάλα αμυγδάλου με λίγη κανέλα. Αυτά μέχρι αυτή την ώρα, κατά τις 19.00 μάλλον θα φάω λίγο σνίτσελ στον ατμό με λίγο μπρόκολο, πάλι στο ατμό. Μόλις μπήκα στο 4ο λίτρο νερό.
    Θα ήθελα τη γνώμη σας για το όλο πρόγραμμα (είπαμε, είμαι αρχάρια ) και τι θα πρέπει να διορθώσω. Πρέπει να πάρω κάποιο συμπλήρωμα, λιποδιαλύτες ή/και whey ή να το αφήσω για πιο μετά;
    Σας ευχαριστώ όλους που βρήκατε το χρόνο να διαβάσετε το σεντόνι και είμαι ευγνώμων προκαταβολικά για τις συμβουλές σας.
    Καλώς σας βρήκα!
    Last edited by vikoni; 04-02-19 at 18:10.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kαλώς σας Βρήκα!!!
    By viktoriak in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 6
    Last Post: 22-09-15, 12:01
  2. Kαλώς σας βρήκα!!
    By Kardoula in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 2
    Last Post: 01-11-13, 14:24
  3. Kαλώς Σας Βρήκα!
    By skinny in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 9
    Last Post: 30-05-11, 14:38
  4. kαλώς σας βρήκα ! ! !
    By chris13 in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 9
    Last Post: 04-10-08, 07:56

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •