Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 5 of 65 FirstFirst 1234567891555 ... LastLast
Results 121 to 150 of 1931
  1. #121
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Εκτος απο το πολυ ωραιο προγραμμα που σου εδωσε ο Αχιλλεας
    ριξε μια ματια και σε αυτα που κανω η εχω κανει το τελευταιο τετραμηνο περιπου.
    Δεν ειναι κλασσικο προγραμμα δυναμης,συνδυαζει και την υπερτροφια στο template ''Boring but Big'' η αν εχεις μαζοχιστικες τασεις το Monolith.
    Εμενα παντως με ανεβασε αρκετα και σε δυναμη αλλα και σε σωματικο βαρος......εβαλα σχεδον 5 κιλα και δεν προσεχω τη διατροφη μου(μετραω μονο τη πρωτεινη να μην πεφτει κατω απο τα 2 γραμμαρια και τα υπολοιπα τα καταβροχθιζω σα ζωο)
    Θα σε ανεβασει και σε φυσικη κατασταση αντοχη.

    https://www.t-nation.com/workouts/boring-but-big-3-month-challenge
    https://jimwendler.com/blogs/jimwendler-com/101078918-building-the-monolith-5-3-1-for-size
    https://www.t-nation.com/workouts/531-how-to-build-pure-strength

  2. #122
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Πολυ ωραιο φαίνεται και το boring but big για αρχη θα προτιμουσα να ξεκινησω με το προγραμμα του αχιλλεα μου φαίνεται πιο κατανοητο γενικα επειδη δεν εχω ξανα ασχοληθει με τετοιου ειδους προγραμματα μου φαινεται λιγο βουνο το ολο πραμα αλλα θα συνηθισω και θα βάλω μια σειρα αλλα για αρχη και για τον στοχο που εχω αυτην την στιγμη πιστευω θα με βοηθουσε το πρόγραμμα του Αχιλλέα στην πορεια σιγουρα θα δοκιμασω και αλλα

  3. #123
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    ....για ποιο απο αυτα pc,android,Apple?????


    οσο για το RM μη εισαι πολυ απολυτος και με ακριβεια και λιγο κατω να εσαι καλυτερα ειναι


    https://play.google.com/store/apps/d...epMax&hl=en_US

    http://vandersoft.co/one-rep-max-app/
    Εφαρμοφη στο κινητο που σημειωνω τις προπονήσεις διπλα παντα μου γραφει αναλογα τα κιλα που χρησιμοποιω και τα σετ το 1 rep max

  4. #124
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    Πολυ ωραιο φαίνεται και το boring but big για αρχη θα προτιμουσα να ξεκινησω με το προγραμμα του αχιλλεα μου φαίνεται πιο κατανοητο γενικα επειδη δεν εχω ξανα ασχοληθει με τετοιου ειδους προγραμματα μου φαινεται λιγο βουνο το ολο πραμα αλλα θα συνηθισω και θα βάλω μια σειρα αλλα για αρχη και για τον στοχο που εχω αυτην την στιγμη πιστευω θα με βοηθουσε το πρόγραμμα του Αχιλλέα στην πορεια σιγουρα θα δοκιμασω και αλλα
    Ναι φυσικα ,εγω στα εγραψα ετσι για να παρεις μια γευση,υπαρχουν κι αλλα οπως το madcow,texas method που ειναι για πιο προχωρημενους
    Πρεπει ομως να τηρεις ενα ημερολογιο να αυξανεις περιοδικα τα κιλα που σηκωνεις για να εχει και νοημα το προγραμμα που κανεις.
    Αν δεν αυξανεις κιλα,δεν λειτουργει κανενα προγραμμα δυναμης,εστω και υβριδικο τυπου powerbuilding
    Καλο ξεκινημα!!!

  5. #125
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    Ναι φυσικα ,εγω στα εγραψα ετσι για να παρεις μια γευση,υπαρχουν κι αλλα οπως το madcow,texas method που ειναι για πιο προχωρημενους
    Πρεπει ομως να τηρεις ενα ημερολογιο να αυξανεις περιοδικα τα κιλα που σηκωνεις για να εχει και νοημα το προγραμμα που κανεις.
    Αν δεν αυξανεις κιλα,δεν λειτουργει κανενα προγραμμα δυναμης,εστω και υβριδικο τυπου powerbuilding
    Καλο ξεκινημα!!!
    Καλημερα κοιτα σαν πρωταρχικος σκοπος ειναι η υπερτροφια αλλα θελω να εχω περισσότερα στοιχεία δυναμης μεσα γιαυτο αποφασισα για ενα upper lower με 5χ5 μέσα για να δυναμωσω και στις βασικες και να ανεβάσω λιγο τα κιλα μου , παντα σημειωνω και προσπαθουσα να προοδευω και στα προηγούμενα προγράμματα γιαυτο ειχα κατεβασει και την εφαρμογή με διευκολυνει πολυ

  6. #126
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Γιαυτο ρωταγα αν θα μπορουσα να βαλω περισσότερες συμπληρωματικες και ψαχνομουν

  7. #127
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Καταλαβαινω το συλλογισμο σου Gregory
    Το να συνδυασεις την δυναμη με την υπερτροφια,η να εχεις ως βαση την υπερτροφια με καποια στοιχεια δυναμης ειναι λιγακι δυσκολο,οχι οτι δεν γινεται φυσικα,τηρουμενων καποιων αναλογιων.
    Καταλαβαινω οτι ανησυχεις μηπως ειναι λιγες οι συμπληρωματικες για τα χερια π.χ και οτι μπορει να χασεις σε υπερτροφια αν μειωσεις τις επαναληψεις και την ποικιλια των ασκησεων.
    Πολλοι η μαλλον οι περισσοτεροι αυτο φοβουνται
    Εγω αυτο δεν το πιστευω,το να βασανιζεις τα χερια
    σου με βαριες κωπηλατικες,chinups,βυθισεις,πιεσεις παγκου ακομη και deadlifts ειναι αρκετα....αν το παρακανεις με τα υπολοιπα θα χασεις και αυτα που προσπαθεις να κερδισεις.
    Πειραματισου λιγο,κανε ως εχει το προγραμμα του Αχιλλεα χωρις αλλαγες,μετα κανε ενα αυστηρα προγραμμα δυναμης με ακομη λιγοτερες συμπληρωματικες .....εγω πιστευω οτι θα μεγαλωσεις και πολυ μαλιστα.
    Ασε που θα ανεβουν τα νουμερα στις βασικες και θα σε γεμισει αισιοδοξια αυτο!!!

  8. #128
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    Καταλαβαινω το συλλογισμο σου Gregory
    Το να συνδυασεις την δυναμη με την υπερτροφια,η να εχεις ως βαση την υπερτροφια με καποια στοιχεια δυναμης ειναι λιγακι δυσκολο,οχι οτι δεν γινεται φυσικα,τηρουμενων καποιων αναλογιων.
    Καταλαβαινω οτι ανησυχεις μηπως ειναι λιγες οι συμπληρωματικες για τα χερια π.χ και οτι μπορει να χασεις σε υπερτροφια αν μειωσεις τις επαναληψεις και την ποικιλια των ασκησεων.
    Πολλοι η μαλλον οι περισσοτεροι αυτο φοβουνται
    Εγω αυτο δεν το πιστευω,το να βασανιζεις τα χερια
    σου με βαριες κωπηλατικες,chinups,βυθισεις,πιεσεις παγκου ακομη και deadlifts ειναι αρκετα....αν το παρακανεις με τα υπολοιπα θα χασεις και αυτα που προσπαθεις να κερδισεις.
    Πειραματισου λιγο,κανε ως εχει το προγραμμα του Αχιλλεα χωρις αλλαγες,μετα κανε ενα αυστηρα προγραμμα δυναμης με ακομη λιγοτερες συμπληρωματικες .....εγω πιστευω οτι θα μεγαλωσεις και πολυ μαλιστα.
    Ασε που θα ανεβουν τα νουμερα στις βασικες και θα σε γεμισει αισιοδοξια αυτο!!!
    Ακριβως αυτους τους ενδυασμους εχω μιας που τρωω παραπανω τωρα θελω να αξιοποιησω το φαγητο θα ακολουθησω ακριβως το προγραμμα του Αχιλλέα

  9. #129
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Λοιπον εβαλα τα πράγματα κατω και αποφασισα το πως θα θα κινηθω γιατι δυο μερες τωρα και μεχρι πριν κατι ωρες το μονο που σκέφτομαι ειναι τι να ακολουθησω ειναι πολλα που θελω να κανω γουσταρω απιστευτα να δοκιμασω πραγματα διαφορετικα ειδικα τωρα που θα τρωω και λιγο παραπανω θα βοηθαει αλλα το μυαλο μου εχει γινει πουρες και ειμαι αναποφασιστος οποτε τα εβαλα κατω και ειπα θα χωρισω τα πραγματα υπερτροφια-δυναμη θεωρω οτι καλυτερα θα ηταν να ασχοληθω ξεχωριστα με το καθενα
    Οποτε που κατεληξα?
    Για αρχη δεν θα ακολουθησω το προγραμμα του Αχιλλεα το οποιο ειναι πολυ καλο και τον ευχαριστώ μονο για τον κοπο του που εκατσε να μου γραψει και να μου δωσει συμβουλες(ελπιζω να μην παρεξηγηθω)
    Σκέφτομαι να κανω κανονικα το upper lower 4ημερο για αρχη που ειχα ως στοχο απο πριν και να δω πως αναρρωνω στο 4ημερο καθαρα υπερτροφια απλα θα παιζω πιο βαρια στις βασικες π. Χ 4 σετ των 5-6 επαν θα τα γραψω ολα μετα καποια στιγμη και μετα σαν επομενο σταδιο αφου δωσω ενα διαστημα στην υπερτροφια θα ξεκινησω καποιο προγραμμα δυναμης αλλα θα δωσω βαση μονο σε αυτο το κομμάτι ετσι ουτε θα παιδευομαι οπως τωρα που δεν ξερω τι να πρωτοεπιλεξω επειδη θελω να εχω και τα δυο στοιχεια μεσα πιστευω ειναι πιο κατανοητο ετσι και θα βαζω συγκεκριμενο στοχο την φορα.
    ελπιζω να βγαζει ακρη ολο αυτο που λεω και να μην φαινομαι χαζος η οτι δεν ξερω τι θελω να κανω

  10. #130
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Gregory ουτε χαζος φαινεσαι ουτε οτι δεν ξερεις τι θελεις.

    Το μυαλο σου εχει γινει πουρες γιατι προσπαθεις να συνδυασεις δυο παρεμφερη αλλα και καπως ασυνδυαστα πραγματα.
    Γιατι μπορει καποιος να εχει αυξηση στη μυικη του μαζα ενω εκτελει ενα αυστηρο προγραμμα δυναμης,εως και powerlifting......αλλα μεχρι ενα οριο(στην υπερτροφια που ειναι και σαφως θεμα διατροφης)
    ....αλλα αν κανεις ενα αυστηρο προγραμμα υπερτροφιας μπορει να δυναμωσεις αλλα μεχρι ενα οριο.....γιατι αυξηση δυναμης χωρις δομημενο προγραμμα συνεχους αυξησης κιλων δεν γινεται
    Ολα αυτα οταν ο ασκουμενος ειναι αρχαριος η μεσος.....σε πιο adνanced επιπεδο πολυ δυσκολα παντρευεις υπερτροφια με δυναμη.
    Στο powerlifting αλλα και σε πολλα δυναμικα αθληματα ,κανουν blocks (κυκλους) υπερτροφιας και δυναμης,τα εναλλασουν συχνα.
    Κατι τετοιο σκεφτεσαι να κανεις κι εσυ κατι πολυ φυσιολογικο

  11. #131
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    Gregory ουτε χαζος φαινεσαι ουτε οτι δεν ξερεις τι θελεις.

    Το μυαλο σου εχει γινει πουρες γιατι προσπαθεις να συνδυασεις δυο παρεμφερη αλλα και καπως ασυνδυαστα πραγματα.
    Γιατι μπορει καποιος να εχει αυξηση στη μυικη του μαζα ενω εκτελει ενα αυστηρο προγραμμα δυναμης,εως και powerlifting......αλλα μεχρι ενα οριο(στην υπερτροφια που ειναι και σαφως θεμα διατροφης)
    ....αλλα αν κανεις ενα αυστηρο προγραμμα υπερτροφιας μπορει να δυναμωσεις αλλα μεχρι ενα οριο.....γιατι αυξηση δυναμης χωρις δομημενο προγραμμα συνεχους αυξησης κιλων δεν γινεται
    Ολα αυτα οταν ο ασκουμενος ειναι αρχαριος η μεσος.....σε πιο adνanced επιπεδο πολυ δυσκολα παντρευεις υπερτροφια με δυναμη.
    Στο powerlifting αλλα και σε πολλα δυναμικα αθληματα ,κανουν blocks (κυκλους) υπερτροφιας και δυναμης,τα εναλλασουν συχνα.
    Κατι τετοιο σκεφτεσαι να κανεις κι εσυ κατι πολυ φυσιολογικο
    Ακριβως αυτο θα επικεντρονομαι καθε φορα σε ενα πραγμα μονο θα γραψω και το upper lower που θα ακολουθησω απο εβδομαδα να μπω σε μια σειρα

  12. #132
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Να κανω μια ανανέωση ανεβαζω σταδιακα υδατανθρακα 10-15γρ καθε βδομαδα μεχρι να φτασω +200 πλεονασμα αυτην την στιγμη βρισκομαι απο τις 2500 στις 2560 +15γρ υδατανθρακα για αυτην την εβδομαδα

    Το πρόγραμμα που θα ακολουθησω απο βδομαδα:

    Upper A
    Barbell Bench Press 3-4x3-5
    Incline Dumbbell Bench Press 3-4x6-10
    Bent Over Row 3-4x 6-8
    Pull ups (με βαρος) 3-4x6-10
    Overhead Press 3-4 x 6-8
    Barbell Curl 2-3 x 6-10
    Skullcrusher 2-3 x8-12

    Lower A
    Squat 3-4x5
    RDL 3-4x8-12
    Lunges 3-5x10-15
    Leg curl 3-4x10-15
    Γαμπες

    Upper B
    Incline Barbell Bench Press 3-4 x8-12
    Flat Bench Dumbbell Flye 3χ8-12
    T-bar row 3-4 x 8-12
    One Arm Dumbbell Row 3-4x8-12
    Dumbbell Lateral Raise 3-4x8-12
    Rear Delt flyes 3-5x10-15
    Consetration curls 3x8-12
    Tricep extension 3x8-12

    Lower B
    Deadlift 3-4x5
    Front Squat 3-4x8-12
    BSS 3-4x8-12
    Goblet Squat 3-4x10-15
    Γαμπες

    Αυτην την εβδομαδα συνεχιζω ηδη το 5ημερο που εκανα

    Διατροφη Σημερα

    Γευμα1
    60γρ βρωμη
    15γρ whey
    25γρ φυστικόβούτυρο
    50μλ γαλα αμυγδαλου
    60γρ total2%

    Γευμα2
    100γρ κοτοπουλο
    250γρ πατατα
    5γρ ελαιολαδο

    Γευμα3
    100γρ κοτοπουλο
    20γρ κασιους
    90γρ ρυζι αβραστο

    Αμεσως μετα whey και μηλο

    Γευμα4
    100γρ κοτοπουλο
    90γρ ρυζι

    Γευμα5
    Ομελετα (1ολοκληρο 3 ασπραδια)
    200γρ πατατα
    10γρ ελαιολαδο
    20γρ τρικαλινο 10%(1 φετα)

    Τις ημερες που ειμαι οφφ αεροβια 3 20 λεπτα και κοιλιακους απο διατροφη εχω οσπρια-λαδερα οπως ειχα
    Λιγο παραπανω ψωμι 160γρ και -γιαουρτι επιπλεον και ρυζογκοφρετες αλλαζουν λιγο καποια γευματα για ποικιλια

  13. #133
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Σήμερα Πεμπτη οφφ απο βαρη, μονο αεροβιο 20' και κοιλιακους

    Διατροφη

    Γευμα 1
    60γρ βρωμη
    15γρ whey
    60γρ τοταλ2%
    100γρ μπανανα
    50μλ γαλα αμυγδαλου
    25γρ φυστικόβούτυρο

    Γευμα2
    250γρ πατατα
    100γρ κοτοπουλο
    5γρ ελαιολαδο
    Κολοκυθακι

    Γευμα3
    Ομελετα (1 αυγο ολόκληρο 3 ασπραδια)
    160γρ ψωμι
    20γρ τρικαλινο
    10γρ ελαιολαδο
    Μπροκολο

    Γευμα4
    100γρ κοτοπουλο
    350γρ αρακα

    Γευμα5
    200γρ γιαουρτι
    20γρ κασιους
    30γρ ρυζογκοφρετες (6)

  14. #134
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Σήμερα Παρασκευή δυστυχως προπονηση δεν εγινε την πατησα με τον καιρο και ειμαι με πυρετο-πονολαιμο και μπουκωμα...
    ηδη με ενοχλουσε ο λαιμος δυο μερες τωρα αλλα στην αρχη δεν εδωσα σημασια, σκεφτομουν να παω γυμναστήριο σημερα εστω να κανω πιο χαλαρά απο τιποτα αλλα απο το να κολλησω και κανεναν ανθρωπο λεω καλυτερα ας κατσω να ανάρρωσω, αρα σημερα και αυριο δυο τελευταίες προπονησεις της εβδομαδας δεν θα γινουν ευελπιστώ μεχρι την Τρίτη που εχω ξανα προπονηση να ειμαι καλα παρολαυτα διατροφη συνεχιζω κανονικα ηδη εχω αυξησει 15γρ υδατανθρακα και σιγα σιγα θα ανεβαζω καθε εβδομαδα λιγο λιγο μεχρι να πιασω +200 πλεονασμα απο την συντηρηση

    Διατροφη

    Γευμα1
    75γρ βρωμη
    60γρ τοταλ2%
    65μλ γαλα αμυγδαλου
    25γρ φυστικόβούτυρο
    20γρ whey
    15γρ μελι

    Γευμα2
    250γρ πατατα
    100γρ κοτοπουλο
    5γρ ελαιολαδο
    Ντοματα, Αγγούρι, κρεμμύδι

    Γευμα3
    120γρ μοσχαρι
    85γρ μακαρονια

    Γευμα4
    100γρ κοτοπουλο
    75γρ ρυζι

    Γευμα5
    Ομελετα (1 ολόκληρο, 3ασπραδια)
    10γρ ελαιολαδο
    Μπροκολο
    200γρ πατατα

  15. #135
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Περαστικα μαν!
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  16. #136
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Περαστικά Γρηγόρη. Να παίρνεις βιταμίνη C εμένα με βοήθησε πολύ.

  17. #137
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Περαστικά Γρηγόρη. Να παίρνεις βιταμίνη C εμένα με βοήθησε πολύ.
    Σε Ευχαριστω πολυ Ειρηνη!! Ναι παιρνω γιατι με βοηθαει και εμενα επισης ευχαριστώ για την συμβουλη

  18. #138
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Περαστικα μαν!
    Σε ευχαριστώ πολυ Αχιλλέα να εισαι καλα!!

  19. #139
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Σήμερα Κυριακη ειμαι καπως καλυτερα αλλα αρκετα κομμενος 0 ορεξη, η διατροφη μου γινεται κανονικα οσο μπορω δεν εχει αλλάξει κατι μονο λιγα φρουτακια εφαγα χθες το ζηταγα κιολας για καποιο λογο, δεν την εχω σπασει παντως τρωω κανονικα.

  20. #140
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Περαστικα Γρηγορη!!

  21. #141
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    Περαστικα Γρηγορη!!
    Σε ευχαριστώ πολυ!!!

  22. #142
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Καλησπέρα σήμερα μετα απο το χαλια 2ημερο που περασε ενιωθα καπως καλυτερα το καλο ειναι οτι δεν ειχα πυρετό και μιας που δεν πηγα και καθόλου στην σχολη ειπα να δοκιμασω να παω γυμναστήριο δεν μπορουσα να κατσω αλλο.. Το καλο ειναι οτι δεν ειχε και κοσμο 5 ατομα ειμασταν ολοι και ολοι τελος παντων η προπονηση εγινε κανονικα αυτο μετραει και πηρα και τα πανω μου (εκεινη την στιγμη) βεβαια τωρα νιωθω πτώμα αλλα οκ..

    Upper #1
    Bench press 4x5 (2x62.5,2x65)
    Bent over row 3x6-8(50kgx8,55kgx8x6)
    OHP 3x5-8(40x8x8x6)
    Pull ups 4x10-10-8-8(+5kg)
    Incline Dumbbell press 3x6-10 (20kgx10x10x8)
    Barbell Curls 3x6-10 (30kgx10x8x8)
    Dumbell Skullcrusher 3χ8-12 (8kgx12x10x10)

    Διατροφη
    Γευμα1
    60γρ βρωμη
    60γρ τοταλ2%
    20γρ whey
    25γρ φυστικόβούτυρο
    50μλ γαλα αμυγδαλου
    140γρ μπανα (1 μπανανα)

    Γευμα2
    250γρ πατατα
    100γρ κοτοπουλο
    5γρ ελαιολαδο
    Αγγούρι

    Γευμα3(Pre-workout)
    120γρ μοσχαρι
    75γρ ρυζι

    Αμεσως μετα whey+μηλο

    Γευμα4(Post-Workout)
    100γρ κοτοπουλο
    70γρ ρυζι

    Γευμα5
    Ομελετα (3ασπραδια 1 ολόκληρο)
    200γρ πατατα
    5γρ ελαιολαδο
    Ντοματα, κρεμμύδι
    40γρ adoro light 10%

  23. #143
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Σήμερα Τριτη ειμαι πολυ καλυτερα απο χθες με περισσοτερη διαθεση και δυναμη
    Lower #1 σημερα

    Squat 4x6(80kg)

    Αρσεις με ισια ποδια 3x8-12 (70x12, 70x12,70x12)

    Προβολες 3x10-15 (40kgx12,x12x10)

    Leg curl 3x10-15
    (δοκιμασα να το κανω με αλτηρα 1η φορα αντι στο μηχανημα και με επιασε αρκετα με αργη και σταθερη εκτελεση με 15κιλο ισως το αλλαξω για ενα διαστημα απλα για αλλαγη η θα παιζω εναλαξ)

    Γαμπες 4χ30

    Κοιλιακοι

    Διατροφη

    140γρ μπανανα
    60γρ βρωμη
    60γρ τοταλ2%
    20γρ whey
    25γρ φυστικόβούτυρο
    60μλ γαλα αμυγδαλου

    Γευμα2
    250γρ Γλυκοπατάτα
    100γρ κοτοπουλο
    Ντοματα, αγγουρι, κρεμμύδι
    5γρ ελαιολαδο

    Γευμα3(Pre-workout)
    120γρ μοσχαρι
    75γρ μακαρονια ολικης

    Whey+μηλο

    Γευμα4(Post-Workout)
    70γρ ρυζι
    100γρ κοτοπουλο

    Γευμα5
    Ομελετα(3 ασπραδια 1 ολοκληρο)
    200γρ πατατα
    5γρ ελαιολαδο
    100γρ μανιτάρια
    Ενα μεγαλο μπολ μιξ σαλατας (μαρουλι, ραντιτσιο, ροκα)

  24. #144
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Σήμερα Τετάρτη ημερα ξεκουρασης, μπουκωμενος μεχρι αηδιας χωρις σπρει δεν την παλεύω και λογω αυτου το κεφαλι μου ειναι ετοιμο να σπασει

    Διατροφη

    Γευμα1
    60γρ βρωμη
    60γρ τοταλ 2 %
    20γρ whey
    25γρ φυστικόβούτυρο
    140γρ μπανανα
    55μλ γαλα αμυγδαλου

    Γευμα2
    350γρ αρακα
    100γρ κοτοπουλο

    Γευμα3
    Ομελετα (3 ασπραδια 1 ολόκληρο)
    40γρ adoro light 10%
    160γρ ψωμι ολικης (το αγαπημένο μου Κατσέλη Γερμανικου Τυπου)
    5γρ ελαιολαδο
    Ντοματα - Αγγούρι - κρεμμύδι

    Γευμα4
    100γρ κοτοπουλο
    75γρ ρυζι
    15γρ κασιους

    Γευμα5
    250γρ γλυκοπατατα
    100γρ κοτοπουλο
    5γρ ελαιολαδο
    Σαλατα(μαρουλι-ραντιτσιο-ροκα) μια μπολαρα

  25. #145
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Πολύ καλός! Και σε δύναμη ανεβαίνεις και σε διατροφή !

    Γιατί σε μισείς και σε αφήνεις χωρίς σπρει?

  26. #146
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Πολύ καλός! Και σε δύναμη ανεβαίνεις και σε διατροφή !

    Γιατί σε μισείς και σε αφήνεις χωρίς σπρει?
    Ναι ανεβαινουμε σιγα σιγα!! Καλα τωρα αρχιζω και ευχαριστιεμαι φαγητο περιμενω να περασουν βδομαδα με την βδομαδα να ανεβαζω κιαλο λιγο λιγο ολο το φαι σκεφτομαι
    Βαζω μονο το βραδυ οταν ειναι να πεσω για υπνο απο την μια δεν θελω να βαζω συνεχεια αλλα ολη μερα την παλευω με ορο και με τα χαρτομαντηλα στο χερι και φυσα φυσα χαχα ασε τα νευρα μου ουτε να σκιψω δεν μπορω λες και ειμαι καρπουζοκεφαλος νιωθω εξαιτιας της μυτης

  27. #147
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    Ναι ανεβαινουμε σιγα σιγα!! Καλα τωρα αρχιζω και ευχαριστιεμαι φαγητο περιμενω να περασουν βδομαδα με την βδομαδα να ανεβαζω
    Εγώ περιμένω να δω αυτή τη whey που ήταν στα 15gr να γίνει ολόκληρο scoop!

    Περαστικά με τη μύτη, όλοι το εχουμε περάσει, είναι αρκετά σπαστικό ...

  28. #148
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Εγώ περιμένω να δω αυτή τη whey που ήταν στα 15gr να γίνει ολόκληρο scoop!

    Περαστικά με τη μύτη, όλοι το εχουμε περάσει, είναι αρκετά σπαστικό ...
    Χαχαχαχαχα ελα ντε αλλα δεν με παιρνει προς στιγμην θα δειξει
    Σε ευχαριστώ πολυ Κωνσταντίνα

  29. #149
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Σημερα Πεμπτη upper #2

    Πιεσεις με μπαρα σε επικλινη 3χ8-12(50χ12,55χ10,55χ8)

    Τ-bar row 3χ6-10 (47.5χ12,50χ10,50χ8)

    Πλαγιες εκτασεις ωμων 3χ8-12
    (7χ12,8χ12,8χ12)

    Ανοιγματα σε ισιο 3χ10-15(10χ15,10χ12,10χ11)

    One arm dumbell row 3x8-12 (15x12,18x12,18x10)

    Rear delt flyes 4χ10-15 (6χ15,7χ15,7χ15,7χ13)

    Tricep extension 3χ8-12 (21χ12,21χ11,21χ8)

    Καμψεις αυτοσυγκεντρωσης 3χ8-15 (5χ15,6χ12,6χ12)

    Διατροφη

    Γευμα1
    60γρ βρωμη
    60γρ τοταλ2%
    50μλ γαλα αμυγδαλου
    25γρ φυστικόβούτυρο
    20γρ whey
    140γρ μπανανα

    Γευμα2
    250γρ πατατα
    100γρ κοτοπουλο
    5γρ ελαιολαδο
    Μαρουλι

    Γευμα3(Pre-workout)
    75γρ μακαρόνια ολικης
    120γρ μοσχαρι

    Whey+μηλο

    Γευμα4
    100γρ κοτοπουλο
    70γρ ρυζι

    Γευμα5
    Ομελετα (3 ασπραδια-1ολοκληρο)
    200γρ πατατα
    5γρ ελαιολαδο
    40γρ adoro light
    Μαρουλιιιιι :P
    Last edited by Greg0ry; 04-04-19 at 23:58.

  30. #150
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Γρηγόρη τι λένε οι πρώτες εντυπώσεις απο το καινούργιο πρόγραμμα; Βλέπω έκανες κάποιες αλλαγές (OHP στην Upper A, προβολές Lower A, κάποιες ασκήσεις όπως μονόζυγο/δίζυγο έξω, κάποιες άλλες μέσα, κλπ). Πως σε πάει μέχρι στιγμής;
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler


 
Page 5 of 65 FirstFirst 1234567891555 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Greg Plitt
    By ThunderK in forum Videos & Profiles Αθλητών
    Replies: 29
    Last Post: 12-09-16, 03:09
  2. Greg Kovacs
    By XPeterX in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 18
    Last Post: 18-03-10, 08:40
  3. greg valentino before and after!
    By RONI78 in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 2
    Last Post: 24-06-08, 01:28

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •