Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 4 of 4
  1. #1

    Default Κετογονικη διαιτα

    Καλησπερα σε ολους σας! Μετα απο πολυ καιρο αποφασισα να ξεκινησω τη κετογονικη διαιτα αφου εβλεπα οτι δεν ειχα τα καταλληλα αποτελεσματα που ηθελα απο καποιες αλλες διατροφες! Θελω να μου πειτε ασχετα που ειμαι 6 μερες χωρις υδατανθρακες βασικα μηδαμινους εχω ξεκινησει γευματα μονο με ζωμους απο βρασμενο κοτοπουλο και τσαγια ανα 3 ωρες! Υστερα απο παροτρηνση ενος γιατρου χωρις τροφη καθολου η λεγομενη gaps διατροφη η οποια διαρκει 2 εβδομαδες για να αδειασω απο γλυκογονο για να μπω σε κετωση.... αλλα δεν ειμαι σε κετωση προς το παρων! Πιστευετε οτι ειναι σωστο αυτο η θα μπορουσε να με βλαψει! Ευχαριστω και περιμενω τις συμβουλες σας

  2. #2
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Καλησπέρα υπάρχουν αρκετές διατροφές με τις οποίες μπωρείς να πετύχεις τον στόχο σου (όποιος και να είναι)
    Εαν θέλεις γράψω τι είδους διατροφές έχεις ακολουθείσει και δεν είχες αποτέλεσμα και κυρίως πως είσαι σωματικά και ποιος είναι ο στόχος σου.

    Είδει αυό που περιφράφεις για ζωμούς από βρασμμένο κοτόπουλο τσάι κλπ δείχνει πως δεν είναι σωστό περιγράφεις μια διατροφή για κάποιον άνθρωπο ο οποίος έχει πρόβλημα και δε πρέπει να φάει φαγητό.
    Προσωπικά είμαι κατά της KetoDiet πιστεύω πως είναι δύσκολη διατροφή και τόσα πολλά λιπαρά σε βάθος χρόνου δεν είναι καθόλου υγειηνά για τον οργανισμό σου.
    Γράψε μας εαν θέλεις κάποια στοιχεία για εσένα για να έχουμε και εμείς μια εικόνα για να σου δώσουμε περισσότερες απαντήσεις.

  3. #3

    Default

    Οπως εχω προαναφερθει σε αλλο τοπικ ειμαι 31 χρονων 1.78 υψος 90 κιλα bmi 28.8% 28.2% ποσοστο λιπους 34% μαζα μυικη με μετρηση μου βγαζει 1.911 θερμιδες! Δεν εχω κανενα προβλημα υγειας δοξα το θεο. Η διατροφη που ειχα ειχε τα εξης ενα πλανο παραθετω πως ειναι μια μερα της εβδομαδας για μενα με 5 μερες γυμναστικη και μετρια δραστηριοτητα! 1) 5ασπραδια +1 κροκο + 70-80 γρ βρωμη ολικης
    2) cotacheece 200gr +1 μπανανα
    3)κοτοπουλο στηθος η μοσχαρι φιλετο η ψαρι με 120 γρ ρυζι μπασματι +σαλατα με 1 κουταλια ελαιολαδο
    Προπονηση
    4) το ιδιο με το μεσημερι
    5)7 ασπραδια η γιαουρτι με 2% και 10 καρυδια

  4. #4
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Το Πλάνο σου σε γενικές γραμμές είναι καλό. Μπωρούν να γίνουν φυσικά κάπιες αλλαγές για να βελτιστοποιηθεί αλλά εγώ δεν μπωρώ να το κάνω, θα το αφήσω στα έμπειρα μέλη του Φόρουμ
    Σε γενικές γραμμές όμως είναι καλό και από την στιγμή που μετράς και το φαγητό σου έχεις τον έλενχο τις διατροφής και τις προόδου σου στα χέρια σου.
    Δεν θα άφηνα αυτήν την διατροφή για να περάσω σε Κέτο σε καμία περίπτωση.

    Όταν παραμένει κάποιος για αρκετό χρονικό διάστημα χωρίς υδατάνθρακα δεν είναι καλό, μετά θα κολάς και δεν θα χάνεις εύκολα.
    Το κλειδί σε μια διατροφή είναι η ισορροπία.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. HCG δίαιτα
    By Bilias2 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 17
    Last Post: 02-09-11, 11:26
  2. Δίαιτα Του Σεξ
    By HERCULES123 in forum Off Topic
    Replies: 19
    Last Post: 28-07-11, 11:04
  3. HCG δίαιτα
    By Bilias2 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 26-04-11, 20:07
  4. Δίαιτα CKD
    By riko in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 16
    Last Post: 19-06-08, 09:30

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •